Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:40:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako izgleda raditi za FBI?  (Pročitano 515 puta)
27. Jul 2015, 20:24:34
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Kako izgleda raditi za FBI?

Geri Nousner je još kao 12-godišnjak maštao o tome da radi u Federalnom istražnom birou (FBI), federalnoj kriminalističko-istražnoj i obaveštajnoj agenciji Sjedinjenih Američkih Država, koja ovog vikenda proslavlja 107. godšnjicu postojanja.

San mu se ispunio 1972, nekoliko dana pre njegovog 22. rođendana.

U narednih 30 godina, Nousner je intervenisao u brojnim incidentima, kao što su talačke krize, planirana samoubistva, više od 120 slučajeva otmica u stranim zemljama u kojima su učestvovali američki građani, pobune u zatvorima, opsade iza kojih stoje verski fanatici, zauzimanja ambasada od strane teorista i otmice aviona.

Nousner se penzionisao 2003, kao šef Jedinice za krizne situacije i pregovaranje FBI i od tada radi u međunarodnoj agenciji za pružanje savetničkih usluga u oblasti upravljanja rizicima "Risk konsaltansi". Autor je knjige "Dobijanje u vremenu: Moj život FBI pregovarača sa otmičarima".

U intervjuu Biznis insajderu govori o iskustvima tokom rada u FBI.

Komplikovana procedura za prijem

Morao sam da popunim prijavu. Federalni istražni biro je ispitao moju prošlost, morao sam da položim test fizičkih sposobnosti, kao i test znanja. Imali smo i intervju.

Sećam se da je proces bio očajno spor zbog istrage. Razgovaraju s članovima vaše porodice, prijateljima i komšijama kako bi stekli što jasniju sliku o tome kakva ste osoba i kako bi bili sigurni da nemate problem sa zloupotrebom alkohola ili droge, kriminalnu prošlost ili psihičke probleme. Dešava se da FBI izgubi veoma sposobne kandidate zato što su, umorni od čekanja na odgovor, odlučili da potraže drugi posao.

Veliku ulogu igra i ograzovanje.

- Glavni predmet na studijama bila mi je sociologija, a sporedni istorija. Diplomirao sam na Florida sadern koledžu, gde sam stekao sertifikat za obavljanje obrazovnog rada - rekao je Nousner.

Kaže da je u svom poslu najviše voleo program za pregovaranje sa otmičarima koji drže taoce. - Sviđala mi se ideja o korišćenju verbalnih sposobnosti za neutralisanje opasnih situacija. Deset godina sam to radio povremeno, dok sam istovremeno bio zadužen za istrage otmica aviona u inostranstvu. Onda su mi 1990. ponudili posao pregovarača sa otmičarima u talačkim krizama, sa punim radnim vremenom.

Obavljali smo operacije - ako bi se desila otmica aviona ili opsada u kojoj učestvuju desničarske milicije, otišli bismo tamo i bili bismo zaduženi za kompletne pregovore. Takođe smo istraživali posledice nedostatka sna, ponašanje i psihičke bolesti.

Osim toga, putovao sam po svetu i podučavao druge organe krivičnog gonjenja veštini pregovaranja. Pričao sam i o sopstvenim iskustvima pregovarača i osim što sam obišao Ameriku uzduž i popreko, posetio sam još 50, 60 zemalja - priča on.

Mračna strana posla

- Često sam bio odsutan. Bio sam na putu 25-30 odsto vremena, pa je porodica morala da se snalazi bez mene. Mnogo toga sam propustio. Ponekad sam radio i vikendom. Zanimljivo je da se pljačke banki obično događaju petkom. Dok sam bio agent, jedva sam čekao vikend, a onda bi neko opljačkao banku i to je bilo to - znao sam da ne mogu da stignem kući na večeru s porodicom ili na koncert sa suprugom. To se stalno dešavalo - priča on, dodajući  da ima troje dece i da nijedno nije izrazilo želju da radi za FBI, verovatno zbog toga što su videli kakve to posledice ima po porodični život.

Nezaboravno iskustvo

- Jedno od najvažnijih bilo je 1988, kada sam morao da spasem jednu ženu i dete, da ubedim tipa da izađe napolje, i tada ga je ubio čovek iz FBI. To mi je bio prvi veliki slučaj - rekao je penzionisani agent.


Izvor http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Kako-izgleda-raditi-za-FBI.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
neki iole zahtjevniji test fizicke spremnosti 90% fbi-ajevaca ...kao ni bilo kojeg "inspektorata" na svetu...
ne bi nikad proslo... Smile

treba im samo mozak....

neki zarade i penziju a da dvaput za taj radni vijek...ne izvuku oruzje ...mimo streljane...
njihova operativa se svodi na nadzore...i na prikupljanje operativnih podataka...

fizikalije obavljaju oni koji su stvoreni za to.... Smile

to sto gledas na filmovima..csi i slicna sranja..nema veze sa zivotom... Smile

Smile
« Poslednja izmena: 27. Jul 2015, 20:47:39 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Drugaricina sestra u USA je navy seal.. jednom smo na videu gledale snimak fizicke pripreme za neki zadatak ili vezbu ne secam se vise, to bilo pre 15 godina. Ja mislim da ono nije realno da ljudski organizam moze da izdrzi. Po 6 sati u blatu do ispod ociju cuce pod punom opremom. Kako se oni uopste zastite od likova kojima dokurci i uzmu pusku i krenu da pucaju u sve oko sebe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Alcatel OT Telenor Smart
neki iole zahtjevniji test fizicke spremnosti 90% fbi-ajevaca ...kao ni bilo kojeg "inspektorata" na svetu...
ne bi nikad proslo... Smile

treba im samo mozak....

neki zarade i penziju a da dvaput za taj radni vijek...ne izvuku oruzje ...mimo streljane...
njihova operativa se svodi na nadzore...i na prikupljanje operativnih podataka...

fizikalije obavljaju oni koji su stvoreni za to.... Smile

to sto gledas na filmovima..csi i slicna sranja..nema veze sa zivotom... Smile

 Smile

Мудро збориш
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:40:42
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: raditi FBI izgleda

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.