Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:44:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako izbeći alergije  (Pročitano 18082 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 329
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
Iz mnogo tekstova koje sam procitao i iz razgovora sa ljudima mislim da bi pravo resenje bilo test intolerancije na hranu i to je moj sledeci korak jer sve ovo do sada a mislim na lekove, razne cajeve i ostala sranja nema efekta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
Ja sam radila testove na intoleranciju za hranu na vise mjesta i sa vise metoda, u nekih 5 goidna.
Rezultat - nisam alergicna, niti imam intoleranciju na bilo sta od hrane.

Ali sam zato super osjetljiva na sve otrove koje trpaju u istu. Cak ni leba nisu ustanju da naprave bez emulgatora, vjestackih boja, mirisa i sl.

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 329
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.1
Zna li neko gde moze da se odradi taj test intolerancije na hranu u Novom Sadu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.220
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Zna li neko gde moze da se odradi taj test intolerancije na hranu u Novom Sadu?

Жито које стоји у силосима се редовно запрашује отровом за пацове, тако га чувају, није потребно објашњавати да се то исто жито касније меље и од њега прави брашно.

Леба је један од најотровнијих прехрамбених производа који користимо, приде у њега се трпају још и адитиви којекакви и остало смеће.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Tel.Me Your.Number
Zato ide pirinač umesto hleba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Nisam baš siguran ni za pirinač da nije zaprašivan otrovima protiv glodara...
Inače najzastupljenije alergije na ovim prostorima kod nas su na grinje, a zatim na hranu , ostale alergije tipa na suze kako danas pročitah u novimana ili vodu ili tako nešto su neznatno zastupljene.
A ovo sa grinjama je pričao sam sa jednim doktorom veoma zanimljiva priča.
Naime i sam imam ovu alergiju i zanimalo me je kako ona nastaje.
Doktor kaže da recimo u Indiji minimalan procenat ljudi oboleva od alergije na grinje.
Dobro ali zašto u evropi toliki procenat dece oboljeva na tu preosetljivost?
Kaže doktor zato što su preterano čisti!

Mnogo hemije, praškova za veš , sapuna, deterdženata, šampona, krema i dr. doprinosi tome da ljudi nikada ni ne dođu u dodir sa nekim potencijalnim alergenom i onda kada dođu njihova preosetljivost je enormno veća od onih koji od malena imaju dodira sa tim alergenima, zapravo u civilizovanim sredinama ljudi nemaju priliku da se sretnu sa prašinom u kojoj ima mnogo grinja, kao recimo kad odeš na neku selendru pa tamo neka baka praši perjani jastuk( to je kao da je pala atomska sa grinjama) ili recimo da deca više vremena provode u prašini ...
Zato se sad ljudi polako vraćaju na prirodne materijale u higijeni , na prirodne materijale u enterijeru, na prirodne materijale kao krevetninu( http://www.runozig.com/ ).
Prosto je to jedino rešenje, udaljavanjem čoveka od prirode ujedno udaljava zdravlje iz čoveka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Citat
Nisam baš siguran ni za pirinač
Kукуруз?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Najveci dio pirinca dolazi iz Kine.
Od mnogo stvari koje kinezima nisu poznate je i filter za vazduh na fabrikama.
Vrlo cesto su u prinicu koji jedemo nalazi vise olova, zive i drugih otrovnih materija nego sto je ne samo preporuceno, nego i dozvoljeno.

Kukuruz je industrijska biljka - tretirana podjednako kao i psenica.

Ako hoces da se hranis zdravo, pravac Homolj ili Stara planina ili Pester pa tamo daberi razi, zobi i heljde.
Drugacije do zdrave harane - tesko. Sve ovo u kesicama i na policama zdrave hrane je velika laza za jos vece pare.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 93
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Rešenje trenutno izgleda veoma teško, pošto ono podrazumeva promenu načina života.
Mislim smešno je videti Amiše koji su ostali na nivou od pre 200 godina, alije korisno što imamo njih za primer da takvo društvo ipak može da postoji , rešenje bi bilo negde između , znači normalno korišćenje civilizacijkih dostignuća, a pokušati proizvoditi svoju hranu i težiti što prirodnijoj okolini.
Izbaciti maksimalno hemiju iz upotrebe, raznorazne šampone koji navodno rešavaju sve živo...teško je pak bez pesticida i herbicida ali ipak postoje prirodna sredstva za suzbijanje korova i štetočina.
Recimo voda u koju je potopljena kopriva suzbija 80% insekata u bašči.
Beli luk ima 100 lekovitih svojstava i jedan je od najboljih antibiotika.
Ali ... ko će danas pristati da džibri na beli luk ... slabo ko lakše je nakljukati se tabletama.
Tone otrova kruže našom sredinom i realno ova civilizacija sa ovim stavom nema rešenje za to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:44:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.