Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Какo формирати православну породицу  (Pročitano 7669 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
I-mate Ne-mate
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ja ne znam samo zasto se u pravoslavnom jeziku konstruktivna diskusija i kritika uvek prevodi sa "pljuvanje i blacenje Boga"?

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
I-mate Ne-mate
Е, Деки,  кад си већ ту, ај учини још једно добро дело и реци ми, зашто се свима осим мени види заставица која означава земљу из које пишемо?  Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 00:55:38 od Makaronara »
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
No frks - uvek treba pomoci dami u nevolji - pogledaj u gornji desni cosak ekrana - pise zelenim sitnim slovima EXTRA: locirajte se - click on the link and follow the white rabbit  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
I-mate Ne-mate
Фала добри човече.
Smile
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
I-mate Ne-mate
Ja ne znam samo zasto se u pravoslavnom jeziku konstruktivna diskusija i kritika uvek prevodi sa "pljuvanje i blacenje Boga"?
Па верујем да си у праву кад то кажеш ... ко зна како ми који смо у Цркви, иако можда из најбоље намере, делујемо и како се понашамо према вама који нисте на исти начин прихватили духовни живот.
Иначе Црква нас учи да друге једино можемо ''поучавати'' својим животом, више него речима.
Али, обзиром да смо и ми људи као и ви, правимо грешке због којих ви не прилазите вери.
Дакле, ми смо криви.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 01:19:07 od Makaronara »
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ajd posto si nova da se ponovim (mada sam ostalima vec na nos izasao ali sta ces)

- Vera postoji i van crkve - samim tim kad kazes da sam ja ili neko drugi van vere (tj da smo nevernici) - gresis!

- Samim tim u mojoj licnoj kosmologiji postoji striktno deljenje pojmova: crkva i vera. I ne postoji ama bas nikakva veza izmedju te dve stvari. Ja znam da ti tu vezu vidis ali je ja ne vidim. I dalje - mozda ces izvuci jos jednu cuvenu jednakost u Srba crkva=vera=nacija. Kod mene ni ta jednakost ne postoji - cak sta vishe je vrlo nepozeljna.

Time sto se nasa misljenja razlikuju ja tebe niti optuzujem da nisi u pravu (jer niko od nas nije u pravu) niti zelim da promenis svoje misljenje (jer znam da se to nece desiti cak i kad bi to zeleo). Ono sto uljudno trazim je prihvatanje i pokusavanje razumevanja drugih ljudi i njihovog verovanja i prihvatanja njih kao sebi ravnima. Ako se oko toga slozimo komunikacija ce nam svima biti prijatnija.
« Poslednja izmena: 23. Nov 2006, 01:55:00 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 51
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
I-mate Ne-mate
Капирам шта ми говориш и што се мене тиче, нема проблема у комуникацији ни са ким ко жели да је води на један нормалан начин, без замерања, а са искреном заинтересованошћу барем да покуша да разуме оног другог. У то име, волела бих нешто да прочиташ. А то ћу сада поставити у виду нове теме.  Smile
IP sačuvana
social share
''Љубав према ближњему, мера је љубави према Богу.'' Епископ Атанасије (Јевтић)

Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Kako formirati pravoslavnu porodicu?

Mislim da je funkcionalnije pitanje, kako je formirati- uopste???   Smile
Zasto, taj pridev "pravoslavni" deluje tako pezorativno, posle svega u Srbiji?
Preveliki nacionalizam, ovde na forumu.
Ne smem reci da sam za Boga- da ga tako nazovem, ako ne pripadam crkvi, pravoslavnoj.
Krstena sam u njoj, ali je ne posecujem. (O tome smo vec pisali)

I po obicaju se slazem sa Deckyom...  

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ево одговора на твоје питање, Јоцо!

Duhovni zakoni braka

1) Brak na prvom mjestu treba da bude duhovni spoj muškarca i žene; srećan brak je moguć samo između muškarca i žene koji bi jedno drugom bili najbolji prijatelji da su istog pola.
2) Postojanje braka i reda u muško-ženskim odnosima osnovni je preduslov čovjekovog duhovno-intelektualnog napretka i opšte ljudske evolucije; bez takvog reda dolazilo bi do ukrštanja srodnika, što dovodi do stvaranja degenerisanog potomstva; mnoga zla koja još uvijek postoje među ljudima prouzrokovana su baš nepostojanjem braka i reda u muško-ženskim odnosima.
3) Zbog posebnosti ŽENSKE DUŠE (a ne tijela, jer ono je samo manifestacija duše u materijalnom svijetu), za žene je NAROČITO VAŽAN POJAM nevinosti, koja u stvari označava NENAČETU I NEUPRLJANU ŽENSKU DUŠU.
4) Pri začinjanju potomstva važnije je ukrštanje muške i ženske DUŠE, nego miješanje nasljednog materijala, pa žena na svoje potomstvo u izvjesnoj mjeri prenosi i osobine svih muškaraca koji su je imali prethodno; zbog toga, osnovni metafizicki zakon o muško-ženskim odnosima glasi: ŽENA JE NAMIJENJENA SAMO JEDNOM MUŠKARCU(!)
5) Postoje tri kategorije žena: prvu čine djevojke, a u nju spadaju žene koje se još nisu predale nijednom muškarcu; drugu čine žene u užem smislu, a u nju spadaju žene koje su se predavale jednom-jedinom muškarcu; treća kategorija ima razne nazive, zavisno od sredine i stepena odstupanja od druge kategorije , a čine je sve žene koje su 'probile granicu' od jednog muškarca u životu, dakle one koje su se predale i drugom muškarcu makar samo jednom.
6) Za brak su podobne žene iz prve kategorije, dakle DJEVOJKE ovo je prvi i osnovni uslov za srećan brak.
7) Za brak mogu biti podobne i žene iz druge, pa čak i treće kategorije, ako su njihove prethodne veze bile ISKLJUČIVO sa duhovno evoluiranim muškarcima, jer mješanje ženske duše sa čistom i izgrađenom muškom dušom nije štetno; ali, to je vrlo rijedak slučaj.
Smile Žena uprljane i oštećene duše takođe može postati podobna za brak ako se temeljno duhovno očisti i uzdigne, u čemu mnogo mogu da joj pomognu duhovno-intelektualno izgrađene osobe.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: locirajte joca jox

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.