Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako do zaposlenja ~ Posao preko Interneta  (Pročitano 186576 puta)
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia sjeban
ja sam cuo da posao na naftnim platformama moze da bude veoma rizican po zivot..!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
iz cacka sam,imam 27 god,ozenjen sam i imam dvoje dece,zavrsio sam ugostiteljsku skolu u vrnjackoj banji smer kuvar,radim taj posao vec  godina,zena mi je zavrsila visu skolu za rendgen tehnicara i planiramo da odemo za norvesku,reci te nam kolike su sanse za zaposlenje u norveskoj i za moj i za suprugin posao i kako je najbolje otici
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Well-behaved women rarely make history.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1838
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia N73
[quote author=vasovicradovan@yahoo. com link=topic=226721. msg7288495#msg7288495 date=1246635457]
iz cacka sam,imam 27 god,ozenjen sam i imam dvoje dece,zavrsio sam ugostiteljsku skolu u vrnjackoj banji smer kuvar,radim taj posao vec  godina,zena mi je zavrsila visu skolu za rendgen tehnicara i planiramo da odemo za norvesku,reci te nam kolike su sanse za zaposlenje u norveskoj i za moj i za suprugin posao i kako je najbolje otici


U Norveskoj imate velike sanse da se zaposlite.  Ja bih Vam preporucila da pogledate:
hxxp:|| www. bergen-guide. com/jobs. asp
i nadjete neki interesantan posao.  ne znam koliko vam je znanje norveskog, ima i mnogo njihovih sajtova koji nude posao.
(najlakse je da na google pretrazivacu ukucate "norway jobs" i naci cete stranice koje su Vam potrebne)
A sto se tice odlaska u Norvesku, preporucila bih vam da to sami isfinansirate, posto je to najsigurniji nacin.
I, naravno, najbolje je da proverite svaki posao koji Vam ponude, kao i svaku firmu koja Vas primi ili Vam ponudi posao.
Danas je veoma rizicno traziti posao preko interneta, ali svaka provera je sigurnija nego da odete neobavesteni.

Zelim Vam svu srecu!
IP sačuvana
social share
Well-behaved women rarely make history.
"To do is to be" - Nietzsche
"To be is to do" - Kant
"Do Be Do Be Do" - Sinatra


oces da se udas za mene?
zarad dece.. da ih zajedno epo vaspitamo  Smile

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 6230
Imate ovde nekoliko pitanja na koje bih da dam odgovor.
Prvo ovaj sto pita za Norvesku.
Norveska veoma stiti svoj govor i najbolje je da se priblizis nekako njihovoj ambasadi. naime norveski je obavezan, jer su skoro preplavljeni engleskim. Ali imaju kurseve, primaju ljude koji nauce Norveski i zele stalno nastanjenje. Po pravilu moras biti porodican covek.

Drugo, posao se danas dobija iskljucivo preko interneta. Dobar CV sa kompletnim podacima i imas milion sajtova na engleskom za konkurs na posao.

Imajte na umu jednu stvar. Bez engleskog nemoj ni pokusavati. Danas engleski govori ceo svet (milijarda hindusa, filipinci, pola afrike, 80% arapskog sveta) Svi se oni stite od engleskog ali slabo ide.
na svim mestima se komunikacija odvija na engleskom tako da sama tvoja funkcionalnost na poslu zavisi od engleskog.
Ima jos frakkofonsko govorno podrucje: Deo severne Afrike, Ruanda i sve bivse francuske kolonije, a dosta je razvijeno i hispansko, za koga zna spanski jezik. (Venecuela, Spanija, Bolivija, Argentina) i naravno ostale zemlje ali ove su indikativne za posao.

Moj savet je: ko ne zna engleski da se pod hitnimn pocne intenzivno baviti sledecih 20 godina Smiley

Dacu vam jedan primer. Filipinci su svuda u svetu radili kao najobicnije sluge, maksimum su bili kuvari.
Kada je Markos uveo engleski kao zvanicni na Filipinima, od onda do danas su preplavili njihovi inzenjeri, doktori sve vrste struka.
Sto bi ujka Lenjin rekao: engleski, engleski, engleski (uciti, uciti, uciti) Smiley

Jos nesto da dodam: onaj ko trazi dinar, taj je prevarant. Po pravilu kad nadjes posao, poslodavac placa sve i taksi od tvoje kuce do aerodroma.
i na engleskom ako vidite da traze neku kintu: say good bye. To je prevara.
Ali uvek imajte na umu da bez validnog ugovora nema nista.
Dakle sve mozes da svrsis preko neta, do potpisivanja ugovora. Bez ugovora se ne radi pet minuta.Ni probni rad.
« Poslednja izmena: 31. Avg 2009, 10:59:16 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
SonyEricsson 
Ako neko želi da radi mrežni marketing može da se javi.  .  .  dok ne bude nešto bolje.  .  .  ja sam u tome 12 godina :D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
[quote author=vasovicradovan@yahoo. com link=topic=226721. msg7288495#msg7288495
U Norveskoj imate velike sanse da se zaposlite.  Ja bih Vam preporucila da pogledate:
hxxp:|| www. bergen-guide. com/jobs. asp
i nadjete neki interesantan posao.  ne znam koliko vam je znanje norveskog, ima i mnogo njihovih sajtova koji nude posao.
(najlakse je da na google pretrazivacu ukucate "norway jobs" i naci cete stranice koje su Vam potrebne)
A sto se tice odlaska u Norvesku, preporucila bih vam da to sami isfinansirate, posto je to najsigurniji nacin.
I, naravno, najbolje je da proverite svaki posao koji Vam ponude, kao i svaku firmu koja Vas primi ili Vam ponudi posao.
Danas je veoma rizicno traziti posao preko interneta, ali svaka provera je sigurnija nego da odete neobavesteni.

Zelim Vam svu srecu!

Planiram da palim sa porodicom u Norveshku. i imam neku ideju kako trazziti posao. Ali ako i dobijem posao od neke firme, kako je proveriti? Na zzalost ja nemam nikog u Norveshkoj ko mi to mozze odraditi. Na koji nachin se mozze saznati i sht je uopshte potrebno znati u vezi firme koja me zaposhljava?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Da li je neko radio na brodu preko agencije Safe Cruise,potrebne su mi bilo kakve informacije. . . . . . .  :oops: :oops: :oops: :oops:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Da li je neko radio na brodu preko agencije Safe Cruise,potrebne su mi bilo kakve informacije. . . . . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 64
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson C702
 Smile  Smile  Smile   E ovako, imam jedno pitanje. Vrlo brzo idem na rad u Afganistan (civilni poslovi), ali nikako ne mogu da nađem ni na jednom forumu ili nešto slično šta bi bilo pametno da ponesem sa sobom od kuće? Molim ako ima neko nekog iskustva da mi kaže?
Hvala...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Apple iPhone SE 2020
ISTRAŽUJEMO
Do posla i lekara preko računara

Aleksandar Rodić    | 29. 08. 2010. - 00:02h | Komentara: 2
Umesto čekanja u redovima i preganjanja s administracijom, građanima Srbije su već na raspolaganju usluge koje im umnogome olakšavaju život. Brži, jeftiniji i kvalitetniji pristup informacijama i robama koje su nam potrebne predstavljaju glavne karakteristike digitalnog sveta kojem se polako priključuje i Srbija.

Danas građani putem interneta mogu, na primer, da dobiju izvod iz matične knjige rođenih, naruče određeni proizvod, a u godinama koje uskoro slede na raspolaganju će im biti i elektronsko pravosuđe, zdravstvo, obrazovanje…
 
Elektronska uprava

Portal e-Uprave u Srbiji je zvanično počeo da radi pre nešto više od dva meseca, a u toku je kampanja da što više ustanova i institucija, od policije, preko poreske uprave i domova zdravlja, iskoristi ovu mogućnost i postavi servise za pružanje usluga na portal. Na portalu e-Uprava građani i pravna lica mogu, između ostalog, da podnesu zahtev za izdavanje uverenja o prebivalištu, izvoda iz matične knjige državljana, rođenih, ili evidencije nezaposlenih, kao i da prijave korupciju. U delu portala e-Participacija, građani mogu aktivno da učestvuju u kreiranju zakona i ostalih strateških dokumenata, a mogu da iznesu i stavove u javnim raspravama.
Na portalu mogu da se koriste dve vrste usluga: one za koje je potrebna lična identifikacija i one za koje to nije obaveza. Za ove druge dovoljno je da se korisnici registruju na sajtu jednostavnom procedurom s korisničkim imenom i lozinkom. Međutim, ukoliko usluga koju korisnik želi da obavi potpada pod one za koje je neophodna lična identifikacija, korisnik mora da se prijavi uz korišćenje kvalifikovanog elektronskog potpisa. Ovakav potpis izdaju Pošta Srbije, Privredna komora Srbije i MUP. Da bi kompjuter mogao da prepozna karticu sa kvalifikovanim elektronskim potpisom na čipu, korisnik Portala mora imati i čitač kartica. Kako navodi Damir Baralić, direktor Republičkog zavoda za informatiku i internet, građani će do dokumenta najlakše doći prilikom vađenja novih isprava.

– Građanima je najlakše da prilikom menjanja dokumenata uzmu ličnu kartu sa čipom, podnesu zahtev za elektronski sertifikat, a potom i za kvalifikovani, elektronski potpis, čime stiču mogućnost da poslove s državom obavljaju elektronski – navodi Baralić.

Mada je elektronska uprava u Srbiji znatno napredovala u proteklih nekoliko godina, nivo na kojem se nalazimo daleko zaostaje za većinom evropskih zemalja. Kada bude potpuno razvijena zemlja, građani će moći da obavljaju najrazličitije poslove – od zakazivanja dolaska na šalter, preko servisa koji će ih upozoriti da im je istekla saobraćajna dozvola ili lična karta, do isporuke sudskih poziva.

Kako se očekuje, portal elektronske uprave do kraja 2010. godine obezbediće tehničke uslove za zakazivanje poseta lekaru ili podnošenje dokumenata za izradu pasoša i lične, a do kraja 2011. očekuje se i da značajan broj institucija iskoristi mogućnosti e-Uprave.
 
Digitalna škola

Digitalni kabineti će učenicima omogućiti da lakše i brže usvajaju nastavne sadržaje i druga znanja i veštine. Učenici će moći da koriste kompjutere i u svrhu zabave i komunikacije.

Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo će učionice opremiti najsavremenijom opremom. Umesto klasičnih PC računara, digitalni kabineti će imati umrežene kompjutere, a ispred učenika će biti samo monitor, tastatura i miš, dok će ostatak opreme biti smešten u posebnom serveru. Rok trajanja kompjutera u kabinetu će biti pet godina, ali se računari neće menjati, već nadograđivati.

– Realizacija programa „Digitalna škola“ omogućiće svakoj od preko 1.100 škola širom zemlje da učenicima pruži iste uslove za obrazovanje. Učenici će u digitalnim kabinetima imati na raspolaganju do 30 mesta za rad na savremenim računarima. Pored informatike, nastavnici će u ovakvom kabinetu moći da predaju i ostale predmete na deci zanimljiv način. Ovim projektom omogućavamo osnovcima u Srbiji da stiču znanje u uslovima kakve imaju i njihovi vršnjaci u EU – navode u Ministarstvu.

Problem, međutim, može da predstavlja mala zainteresovanost, pa iako su sredstva obezbeđena, broj osnovnih škola koji se za sada prijavio je mali, tako da u Ministarstvu za telekomunikacije apeluju da svi koji žele da uzmu učešće u projektu do 15. septembra na vebsajtu www.digitalnaskola.rs preuzmu tekst poziva za učešće.
 
Elektronsko poslovanje

Interesovanje i poteškoće su možda ključne reči koje opisuju stanje u kojem se e-poslovanje u Srbiji nalazi. Da zainteresovanost postoji, potvrdila je anketa Društva za informatiku Srbije još iz decembra 2001. godine kada je čak 75 odsto anketiranih firmi navelo da planira uvođenje e-poslovanja. Elektronskim potpisom definisan je i pojam elektronski dokument koji ima pravnu punovažnost.
 
Zahvaljujući tome, građani sa firmama elektronskim putem mogu da pregovaranju, ugovaranju, kupuju, prodaju, plaćanju, komuniciranju… Sve to, ponajviše, upućuje na e-trgovinu koja je u Srbiji i u ovom trenutku prilično razvijena. Danas imamo oko 200 veb šopova koji nude e-trgovinu, ali se vlasnici mnogih, i pored brojnih pogodnosti poput malog broja zaposlenih, žale na mali promet i velike troškove. Međutim, elektronska trgovina predstavlja samo mali deo poslovanja koje ne podrazumeva samo okrenutost ka klijentima, već i organizaciju poslovanja u sopstvenoj firmi, što zaposlenima umnogome olakšava rad.

Digitalizacija TV signala

U Srbiji se uveliko vrše pripreme za potpuni prelazak na digitalnu televiziju na teritoriji čitave zemlji. Za dve godine građani će lakše upravljati informacijama i sadržajima koje gledaju na televiziji – njihovim željama će potpuno biti podređeno snimanje ili preuzimanje novih TV i video materijala poput vesti, filmova ili serija, a i sam kvalitet slike biće znatno unapređen. Važno je pomenuti i da građani, ipak, neće morati da kupuju nove televizore kako bi pratili televizijski program, već će im za to biti dovoljni adapteri za digitalni signal. Cena će im se kretati od 20 do 30 evra za osnovnu verziju, a za adapter koji ima i funkcije DVD rekordera cena će biti nešto viša.
 
Šta podrazumeva e-Uprava
Najpopularnije usluge
- Izvod iz matične knjige rođenih - Grad Beograd
- Zakazivanje izdavanja elektronskog sertifikata za teritoriju grada Beograda -
 
Ministarstvo unutrašnjih poslova
- Uverenje o državljanstvu - Opštinska uprava Paraćin
- Uverenje o državljanstvu - Gradska uprava Loznica
- Izvod iz matične knjige rođenih - Opštinska uprava Paraćin
 
Najnovije usluge
- Davanje informacije i predloga za racionalno korišćenje lekova i medicinskih sredstava - Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije
- Dostavljanje statističkih podataka Republičkom zavodu za statistiku -
 
Republički zavod za statistiku
- Pismo zainteresovanosti o kupovini preduzeća u privatizaciji - privreda -
 
Agencija za privatizaciju
- Pismo zainteresovanosti o kupovini preduzeća u privatizaciji - građani -
 
Agencija za privatizaciju
- Prijava za bazu dobavljača - Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza
 
Uskoro
- Zakazivanje poseta lekaru
- Podnošenje dokumenata za izradu pasoša i lične karte
 
Gde se izdaje kvalifikovani elektronski potpis?
- Pošta Srbije
- Privredna komora Srbije
- Ministarstvo unutrašnjih poslova

* Samo u MUP-u je dobijanje elektronskog potpisa na čipu nove lične karte besplatno. Za kvalifikovani elektronski potpis koji na posebnoj kartici sa čipom izdaju Pošta i PKS plaćaju se naknade prema njihovim važećim cenovnicima.
 
Bezbednost i zabava
Na sajtu www.kliknibezbedno.rs, deca i njihovi roditelji mogu da upoznaju osnovna pravila ponašanja na internetu kako bi osigurali bezbednost. U sekciji „Materijali” mogu da se preuzmu korisne prezentacije i brošure, a najmlađi na sajtu mogu da igraju popularnu edukativnu igricu na srpskom jeziku, dok učenici osnovnih škola mogu da učestvuju i u interaktivnom nagradnom kvizu znanja na temu bezbednosti na internetu.
 
Sve više korisnika interneta
Podaci RATEL-a za 2009. godinu pokazuju da je ukupan broj širokopojasnih priključaka u Srbiji, ne računajući mobilni 3G pristup, iznosio 691.000, što je oko 40 odsto više nego u 2008. godini. Najveći porast je zabeležen kod broja pretplatnika koji koriste ADSL pristup internetu – oko 30 odsto, dok je povećanje broja pretplatnika koji koriste internet pristup putem kablovskog modema iznosilo oko 24 odsto. S druge strane, broj korisnika mobilnog 3G pristupa u naglom je porastu i učetvorostručen je od 2008. do 2009. godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.