Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da umesto viste stavim XP na toshibin laptop  (Pročitano 9388 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Instalaciona rutina XP-a prepoznaje samo floppy. Ne mozes ih instalirati sa flasha, to moze kod Viste, ako ima potrebe. Naravno slipstreamovanje je najbolja opcija.

Nista se ne instalira sa flasha vec se samo procitaju drajveri za SATA, mislim da  samo mora biti FAT32, a naravno da moze i floppy samo vise niko nema floppy drive
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6120
Citat
Izvini fillip ali ja sam to uradio bar 10-ak puta i nije bilo nikakvih problema. Naravno pricamo o standardnoj sifri na biosu. Moze se i izvadit baterija ali je sigurnije preko jumpera da se ne bi sta ostetilo.
Jedino ako se dugo drzi bez baterije, za par minuta se nece se nece skinuti. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Druze premjestanje jumper-a = kratak spoj, to ti pise i u upustvu MB vjerovatno...

Kao sto sam napisao, provjereno 10-ak puta
« Poslednja izmena: 25. Nov 2008, 20:25:09 od swichi_md »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
Jedino ako se dugo drzi bez baterije, za par minuta se nece se nece skinuti. Wink

Zaboravio sam ti objasniti za bateriju. Ako se imalo razumijes u elektroniku i PC hardwer, trebao bi znati da se u bateriji ne cuvaju sifre vec u posebnoj memoriji kojiu neprekidno napaja baterija, tako da kad odvojis bateriju sa MB gubi se napajanje na memoriji te se brise password i sva ostala podesavanja kao i interni clock....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Evo ti primjer, ukoliko se ostavi opcije boota sa cd-a, najobicniji user bi na nekom racunaru koji radi sa vise naloga, mogao podici novi sistem na drugu particiju, zatim ladno uzeti SAM fajl te razbiti password administratoru, a to se ne smije dopustiti. Jednostavno se na boot opciji u biosu posttavi na prvo mjesto HDD  a na bios password tako da jedina opcija ostaje nasilno otvaranje kucista, te vadjenje baterije...

Pa ti probaj podici sa diska, ako uspijes svaka cast....
Sta si se bre uvatio za nasilna kucista i baterije, oupste nije o tome rec. Covek ima laptop.
Instalaciona rutina XP-a prepoznaje samo floppy. Ne mozes ih instalirati sa flasha, to moze kod Viste, ako ima potrebe. Naravno slipstreamovanje je najbolja opcija.

Nista se ne instalira sa flasha vec se samo procitaju drajveri za SATA, mislim da  samo mora biti FAT32, a naravno da moze i floppy samo vise niko nema floppy drive
E ovo vec lupas.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
E ovako kao prvo nisam se ja uhvatio PC vec dajem primjer iz iskustva a koliko je znam ati vjerovatno ne laptop i desktop racunari rade ne istom principu a jedina je razlika u tome da  je nesto teze doci do MB. Kao drugo, ne mogu da dopustim da jedan ucesnik na ovom forumu sa 10+-ak hiljada postova "tvrdi" da prilikom vadjenja baterije na maticnoj ploci nece doci do reseta sifre, e to je lupanje.
Kao trece postoji mogucnost boota sa flash memorije, tj citanja drajvera, kad budem slobodan potrazicu ti i neki primjer.

Na kraju ponavljam, tema je bila da se ne moze srusit vista i instalirat viista zbog sifre na biosu. Ja sam jasno rekao kako je skinuti, ako neko zna drugacije neka se javi a ne da LUP sta je moguce a sta ne.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Problem je u tome sto se Grrrr nikada vise nije javio, tako da ne mozes reci da je sifra u pitanju jer nemas dovoljno informacija. Covek je rekao samo da postoji neka zabrana, ko zna na sta je mislio.

Instalacija SATA drajvera za Win XP nije moguca sa flash diska vec samo sa floppyja.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
To jest problem, medjutim covjek je rekao da ne moze u bios a u biosu nema druge zabrane osim zabrane boot-a.
Ja sam sao pokusao da objasnim covjeku kako da je ukloni a onda se pojavi filip93 sa tvrdnjom da to nije moguce. Ja te molim da to provjeris cisto da rijesimo dilemu, jad vec Grrrr-a nema, da nesto naucimo.


Sto se drajvera tice, mogu se ucitati na mnogo vise nacina ali TO je skretanje sa teme, da ne mlatimo praznu slamu.

Mozda je neko nesto citao o svemu ovome ali ja sam to uradio u praksi pa ili se desilo cudo samo meni nekoliko puta ili je zaista tako.....  PS Ja ne vjerujem u cuda u racunarstvu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
HTC Diamond
http://en.kioskea.net/forum/affich-16795-install-xp-on-hp-dv2000-serie-s-easy-easy Evo mozda ovo pomogne ako Grrrr navrati a ima i odgovor da kako se sve mogu boot-ati drajveri....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple iPhone 4
Ja sam imao pass na jednom Toshiba laptopu i skidanjem baterije se nista nije resilo... drzao sam ga pola sata bez nje i pass je i dalje bio tu... tako da to negde prolazi ali u vecini slucajeva ne.. posto je to previse lako resenje i sifra na biosu u tom slucaju nema nikakvog smisla...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.