Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da napravite rezervne kopije podataka pre nego što formatirate hard  (Pročitano 1471 puta)
13. Sep 2008, 14:19:02
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Nexus 5
Ovde ćemo vam opisati najosnovnije načine da snimite podatke pre nego što izbrišete sadržaj hard drajva.

1. Verovatno najlakši način je da prebacite podatke na fleš drajv. Najveća prednost je ta što su podaci tada prenosivi i lako ih je prebaciti. Podaci na fleš drajvu mogu da se prebace bilo gde i ovi uređaji ne mogu da se izgrebu kao običan CD.

2. Prebacivanje podataka na DVD-R/RW je još jedna dobra opcija za sve potrebe skladištenja i rezervnih kopija. Mana je što treba da imate DVD-RW drajv.

3. Naravno, podatke možete da prebacite i na CD-R/RW ali je veličina CD-a veoma mala, 700MB, i ovo nije baš najbolji izbor.

4. Malo teža, i manje uobičajena opcija uključuje prebacivanje podataka sa jednog hard drajva na drugi. Treba da imate dva posebna hard drajva koji su povezani na računar ili više particija na jednom hard drajvu što zahteva veće iskustvo.

5. Da li imate kućnu mrežu? Sa odgovarajućim dozvolama svi podaci mogu lako da budu prebačeni sa jedne mašine na drugu unutar okruženja. Ova opcija je preporučljiva za iskusne korisnike.

6. Danas većina email hostova nude ogromne količine prostora za skladištenje. Gmail, na primer, nudi prostor od 5GB što je često više nego dovoljno za rezervne kopije. Jednostavno aploudujte podatke i nemate brige.

7. Postoji mnogo web hostova na internetu koji vam omogućavaju da čuvate sve vrste podataka. Web sajtovi kao što su Send Space, Mega Upload, You Send It i Rapid Share su najpopularniji. Aploudujte željene podatke i daunlodujte ih ponovo kada su vam potrebni.

Izvor: KomBib
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
A da bi na miru backup-ovali sadrzaj diska savetujem Unstoppable Copier
 za koji je karakteristicna  Hassle-free copying metoda kopiranja fajlova  [tj.bez obavestenja i sl gluposti koje mogu prekinuti na trenutak glatko kopiranje particije ili zaustaviti kopiranje iste]
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 126
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson w200i
Imam hard disk sa mehanickim kvarom, tj cuje se "taktanje iz njega" tj. laser, glava sta li je vec tu otislo. Da li tu taj program Unstoppable Copier moze ista da pomogne...? I ako ne, kako bi mogao da izvucem podatke sa njega?
Prikljucio sam pokvareni hard medjutim Windows ga ne registruje. Ali u Biosu u onoj prvoj stavci CMOS feauters (tako nesto...) pokazuje da ima 2 Maxtora na primary i slave. Ne znam da li tu mogu nesto da uradim da se pojavi drugi hard u Windowsu?

[Edit by okno: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 18. Sep 2008, 12:39:21 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Diamond
Jel su slova u bios-u ok???
Jel ne brljavi nesto....
Pokusaj da promenis kabli nebitno da li je (P)ATA/SATA hdd...
I da...Vidi u Windowsu tako sto kliknes desni klik na My Computer pa izaberi opciju Menage...Onda klikni na Disk Menagment i vidi da li ga ima 2-gi hdd???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 126
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson w200i
Nema 'leba  Smile od hdd-a, ne registruje ga ipak ni u disk mng... ni drugde. Uf da li neko zna kako bih mogao da izvucem podatke s njega... Ja sam nacuo price o specijalnim uslovima u vezi popravke, blabla, da je mnogo skupo (bar 200e) jel ima nesto po tom pitanju da neko zna?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Motorola E398, V9
ja sam imao jedan WD 160GB na master i jedan Maxtor od 40GB kao slave...e taj Maxtor me je j..o da to nije normalno...cas ga ima cas ga nema...ceo problem je bio u kablu( za napajanje HDD-a strujom)...imao sam u to vreme i DVD-Rezac i DVD-Player i ta dva HHD-a...e to nije htelo da radi tako...morao sam da izbacim DVD player i da popravim kontakte na kablovima...sada radi...proveri prvo kontakte...mozda je neka takva glupost...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.