Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 08:10:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da mu verujem? S.O.S.  (Pročitano 18541 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
maso, ne pisi duple postove, koristi opciju 'izmeni' u gornjem desnom uglu svoje poruke  Smile
 
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Љубомору треба елиминисати јер зна да уништи најлепше везе.

Мораш се помирити са тим да нисте везани "пупчаном врпцом" и да савко од вас мора имати део свог живота. Ако си сигурна у његову љубав, опусти се и уживај. Ако га будеш смарала својом љубомором, пиши пропало. На крају крајева, мушко је па и ако мало "залута" вратиће ти се жив и здрав - на опште задовољство.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2007, 20:28:41 od Davidovac »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Be yourself no matter what they say!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Izvinjavam se machakz necu vise Smile
Uhodavam se, nemoj nikom da kazes Smile
PozZ Smile
Davidovicu slazem se da treba eliminisati ljubomoru, to i pokusavam, jer zelim da sacuvam svoju vezu,i taman napredujem i onda cujem te izjave kao sto je tvoja:
"На крају крајева, мушко је па и ако мало "залута" вратиће ти се жив и здрав - на опште задовољство." i kao da me je neko lupio po glavi i jos gore kao da mi neko zarije noz u srce. Pa zasto cu ja da se zrtvujem, i da radim, i da imam decu sa njim, da mu perem i peglam, da ga cekam kod kuce, budem verna, volim a on ima pravo da zaluta. E .. aj necu psovati. Mozda si se ti i zezao al bas si pogodio slabu tacku.  Smile  Smile Ja to ne razumem, pa jel to onda jasno podrazumeva da ako si musko moras da prevaris devojku, zenu.. Pa, onda je moja ljubomora opravdana jer ispada da ako si musko onda se podrazumeva da ces kad tad prevariti, jer si musko.
Jedva cekam odgovor Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Ко прича о превари ???  Smile

Ја причам о сексу без љубави, а то превара није.  Smile

Опште је познато да су, за тако нешто, мужјаци способни (за разлику од женки).

Чим пре то прихватиш као нормалну појаву, пре ћеш упловити у мирну луку.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Namćor&Namćor&Namćor

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1330
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ali sto se tice partnera i pre sam verovala i bas sam volela a na kraju uvek bila prevarena. Ono sto me u ovom slucaju muci je sto nikad necu saznati jer to moze da se esi u nekoj dalekoj zemlji i kako to covek da otkrije..
A drugo, priznajem da sam postala nesigurna u sebe, pre nisam bila, bavila sam se svim i svacim i to me bas i ubija sto sada, zbog finansijske situacije sta god da krenem ne mogu da realizujem jer se nema para. Zivim kao potstanar sa roditeljima, ni sobu nemam svoju, trazim posao a ne mogu da ga nadjem, isla bih u teretanu a clanarina skupa...

Šta misliš zašto si bila prevarena  Smile
Najbolje je da sagledaš sve svoje mane ( pre svega posesivnost i pasivnost) i vrline...i da vidiš kako da se uravnotežiš.

Finansijska situacija je samo opravdanje za neko tvoje "dublje stanje" ...ne moraš u teretanu...možeš na trčanje, u šetnju...otvorene tribine, besplatne koncerte...uključi se u dobrotvorne akcije ...počni da istražuješ ono što te je nekada interesovalo ...to je jedini način da prestaneš da budeš opsesivno ljubomorna.


Citat
Ne verujem mu zato sto je cudan, jako voli kad ga iznenadim i dodjem, ali posto i on zivi sa svojima kaze: "Pa dobro sta sad ako se ne vidimo, svejedno cemo provesti ceo zivot zajedno". Opusti se previse tipa: "Sada sam je osvojio i sada ne treba vise da je zavodim.." a i kao dosta mu je sto mora da se doteruje za posao, zar nije bolje da bude opusten samnom.. bla, bla..

Kreni da ga osvajaš ponovo ...na neke druge, neobičnije načine, njemu nepoznate.
Jednom osvojen muškarac nije za uvek osvojen .
 Smile

Draga muškarca koga želiš pored sebe moraš uvući u igru permanentnog zavođenja....jer to je jedini način da i on počne da pleše  Smile
IP sačuvana
social share
Ne volem,
nikog, lutko, takva mi je narav
kao odžak star i garav
puno dima je kroz mene proslo.
Ne volem,
ujne, strine, šogore, komšiluk,
nataknem ih na čiviluk
od njih ništa dobro nije došlo
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Smile ma putiš ovu pesmicu i svemu je kraj! Smile
Nina  Simone-My  Baby  Just  Cares  For  Me
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
P.S. Dare pre nego sto odem do Beare mozes slobodno da mi i ti posaljes tih par opstih smernica. Znaci ce mi.


E ovako, ako samopouzdanje definisemo kao  iskazivanje sigurnosti u nastupima,i imanje poverenja u sebe i svoje postupke, nije ga preterano tesko nadoknaditi.
Manjak samopouzdanja je obicno povezan sa neuglednom slikom o sebi, negativnom vrednovanju svojih kvaliteta, zanemarivanju karakternih osobina, i ponekad sa depresijom.
Ne osecas se bespomocno koliko zalis sebe, i imas utisak da se jedan krug steze oko tebe; da gubis kontrolu.
Pazi sad, imas mnogo trikova, metoda i instant saveta koji ti mogu pomoci da povratis samopouzdanje.
Npr. rekla si da je tvoj partner stalno na nekim putovanjima, konfencijama, a ti ga stalno cekas kod kuce. E u tom grmu lezi zec  Smile Moras sa pocnes vise da izlazis, da ostvarujes kontakte sa personama slicnih interesovanja; ne mora to da bude teretana ili aerobik, meni u ovom momentu pada na pamet skola stranih jezika, ili volontiranje u nekom prihvatilistu za napustenu decu...bilo sta sto ce ti skrenuti negativne misli koje podsvesno vode ka kvazi ostvarenju tvojih strahova, samim tim padom opste produktivnosti, i emotivne potencije. Imati samopouzdanje znaci preduzeti odredjene korake kako bi iskazala svoje mogucnosti i iskoristila pruzene prilike.
Pa onda, osim nepoverenja u sebe, neuroticna ljubomora je cesto razlog nepoverenja u druge ljude. Ta dva karakterna svojstva se  obicno pojavljuju zajedno jer su medjusobno komplementarni. Kad nekoga smatras od sebe jacim, sposobnijim ili u bilo cemu vrednijim ili uspesnijim, obicno se tog coveka bojis. Njegova nadmoc ti oduzima samopouzdanje, a ujedno te cini nepoverljivim prema njemu. Neurotično ljubomoran covek u svakom činu svog partnera vidi neku opasnost za sebe jer u svim ljudima oko sebe gleda potencijalne neprijatelje. U recima i delima tvog decka  uviek vidis mogucnost prevare jer ljude u nacelu smatras varalicama ( pokvarenima). Svom partneru  verujes, ali ne u potpunosti jer misls da su ljudi po prirodi nepouzdana stvorenja. Verujem da je takav sumnjicav stav posledica je dugogodisnjih negativnih ljubavnih iskustava, i to je taj problem, nedostatak samopouzdanja.
Moras da shvatis da je samopuzdanje je ugradjeno u svakog od nas, samo neki se potrude da ga zaista razviju, a nekima zauvek ostane pupoljak koji cini da funkcionisu ispod svojih sposobnosti.
Izgraditi samopouzdanje nije lako, i to je jedan proces, a ono sto moze da pomogne jeste da zacrtas sebi nekoliko ciljeva koje ces u dogledno vreme ispuniti.
Konkretno, tvoj problem, cilj jedan: Smanjiti opsesivne ( gotovo neuroticne ) napade ljubomore. E sad, u zavisnosti od toga koliko je tebi cela stvar vazna ( a rekao bih da jeste, jer se radi o voljenoj personi) bilo bi dobro da sebi postavis nekoliko pod pitanja tipa: Zasto mi je vazno da smanjim napade ljubomore? Da li sam prestala da verujem decku? Da li je cilj koji si postavila nedostizan? Nerealan? Sta imas na raspolaganju od trikova, strategija, strucne pomoci da bi resila problem?
Pricaj, postavi pitanja, i odgovori sebi, jer ces problem najbolje resiti sama sa sobom.


 
« Poslednja izmena: 16. Okt 2007, 21:21:29 od dare_ »
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Nokia 
skepticnost je po meni opravdano, i duboko i istinito. samo stvarno ne treba tripovati. a sto se stice anomiu, to je realan stvar. a najverovatnije ti za svoju odnose uvek si mogla biti odgovorna, odnosno stvarno sebe kovas sudbinu u ljubavu Smile.
to je najstrasnije da sve pocinje na materijalnom bazu, i jako je tesko to resiti i u izracunato drustvenu okruzenju.
resenje je samo napred upoznajuci od Daretu napisano pitanje i sporo resavajuci koraciti napred. Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Da li uopste postoji nacin da mozete da kazete ( i da se zaista tako i osecate): " Ja verujem svom momku i znam da me nikada nece prevariti".
Verovati mozes samo i najvise samoj sebi. Mozes misliti da te nece prevariti, ali biti sigurna u to, radi sopstvenog dusevnog mira - bolje nemoj. Postavi se kao da se to podrazumeva, jer ako postoji jaka emocija, opterecivanje mogucom prevarom uvek ce se ispoljavati na pogresne nacine i uvek tako da on trpi tvoja stanja, a to ce neminovno dovesti do toga da on pobegne glavom bez obzira.

Citat
Da li uopste postoji nacin, tajna, recepat na osnovu kog mozes da uvek ostanes najbolja/i, najprivlacnija/i svom partneru, tacnije da nikada ne pozeli drugu/og???

Ne. Budi svoja i imaj svoj sopstveni identitet. Kao Rembrandt-ova slika , kao svaka stvar u kuci koja ti je draga i predstavlja ti nesto posebno. Ima svoj jedinstvani identitet i ti se prema njemu psihicki ili cak i fizicki vezujes za tu stvar. Koliko god pogresna bila paralela sa nezivom stvari, toliko je bitno da ti shvatis da i ti imas vrednost i da se na njoj ne mora dalje i vise raditi ukoliko ti to ne zelis. Cenice te po tome sto jesi, po onome sto nosis u sebi i sto prikazujes. Njemu ili okolini.

Citat
Ja to ne razumem, pa jel to onda jasno podrazumeva da ako si musko moras da prevaris devojku, zenu.. Pa, onda je moja ljubomora opravdana jer ispada da ako si musko onda se podrazumeva da ces kad tad prevariti, jer si musko.

Podrazumeva se da je svet nesavrsen. Da niko nece raditi stvari po konceptu koji smo mi zacrtali u glavi. Da ljudi iz nase neposredne blizine imaju socioloske, kulturalne, fizioloske i druge potrebe. Da pojasnim. Svako svakog moze da prevari. To se, na zalost, najcesce i desava. Pre ili kasnije. Iz raznih razloga, o kojima smo polemisali na nekim drugim temama. Ono sto je za tebe od najvece vaznosti da razumes i na koncu konca - primenis, jeste da nije prevara ono cega ti treba da se bojis.

Kazes da su te varali i ranije. Prezivela si, nasla si drugu, novu ljubav. Regenerisemo se. U svakom pogledu jer smo tako, u hodu, kroz zivot i evoluciju, naucili. Nakon prevare, posle nekog vremena, vracamo se u kolosek i nastavljamo sa normalnim, zivotnim aktivnostima. Ono cega ti treba da se plasis i na cemu treba da radis je, da budes svesna da se nakon prevare vracas sebi i da sa sobom treba da provedes ostatak zivota. Uvek ces biti sama svoj pratilac. Ako si sama sebi nejasna, ako se prekoravas, ako konstantno radis stvari zbog kojih si ogorcena na samu sebe, zasto mislis da ce te bilo ko trpeti? Kad jedva trpis samu sebe.

Jako dobar pocetak oporavka od same sebe (jer samu sebe mucis, niko te ne maltretira) bio bi kvalitetno provedeno vreme i neki zacrtani cilj. Ljudi koji imaju previse slobodnog vremena, imaju i previse vremena za razmisljanje koje obicno odvede u nekom jako cudnom, ponekad pogresnom smeru. Razgovor sa psihologom moze ti pomoci u ovom slucaju, medjutim ja mislim da je kod tebe osnovni problem jedan drugi. Ti si neorganizovan lik. Tvoje vreme je niz situacija koje iskrsnu u hodu (uglavnom). Nemas potencijalni plan kome ces pristupiti sa svih strana i po svaku cenu. Da zalozis svoje vreme, zivce, misli. Finansijska situacija ne dozvoljava ti zaokupljanje hobijem ili osamostaljivanje. To ne znaci da je nemoguce nesto u zivotu i raditi. Pronadji svoj hobi.

Zivis u iznajmljenom stanu sa roditeljima, nemas ni svoju sobu. Pretpostavicu da ti je jedna od najsvetlijih tacki u toku dana momenat bega iz te sredine.
Tvoj muskarac nije tvoj beg. On ti nije spasilac, nije ti stena o koju mozes da se okacis da te talasi ne odvuku u dubinu. On je samo figura u tvom zivotu uz koju ce ti sve ostalo biti lakse, lepse i prihvatljivije. Sama sebi moras biti stena. Ako sve svoje planove vezujes za njega, to je pocetak kraja vase veze. Njemu ne treba kamen o nogama, on ima svoje kamenje sa kojim se i sam bori.

Pocni da razmisljas u ovom smeru :

On radi, ti ne radis. On ima prijatelje, poslovne, sa fakulteta, sa fudbala nebitno je skroz. Zasto uopste mora doci do situacije gde on tebi objasnjava da se  on sa njima vidja ne bi li pricali o faksu ili poslu? To znaci da je prethodno bilo price o tome da idete zajedno. Cim je on to na taj nacin rekao, to je vec alarm kojim ti on ukazuje (na neki dobronameran nacin, ne zelevsi da te pritom uvredi), da je normalno i prirodno da se ljudi vidjaju sa svojim prijateljima bez partnera i da je normalno i prirodno da se i ti vidjas sa svojim prijateljima bez njega. Na taj nacin on te postavlja na zemlju. Upucuje te i on kojim tokom da razmisljas. E sad, to je prvi stepen u komunikaciji tog tipa. Jednog dana ce konverzacija krenuti drugim tokom. Onim u kojem ces ti ispasti sirotica koja hoce svuda sa njim / nema prijatelje / zapostavlja svoje prijatelje zbog njega / prilepak / kamen o nogama i naposletku - nepozeljna osoba koja izaziva nezadovoljstvo. Na dobrom si putu da sve to postanes. Stavi prst na celo i razmisli : da li zelis da te neko izbegava i ponizava svojim recima ili jos gore sazaljeva ?

Promeni svoj odnos prema sebi, da budes bolja sebi. A ne njemu. On je danas tu, sutra mozda nece biti tu. A ti si na sebe osudjena zauvek.


(ne secam se da sam napisala duzi post na forumu, a da nije bio copy/paste. Razlog ovako dugog posta je slicna situacija sa jednom jako dobrom prijateljicom, kroz koju ovih dana prolazimo zajedno i na dobrom smo putu da zajednickim snagama napravimo pomak na bolje).

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
bravo, munka  Smile

nacin da prestanes da posesivno i opsesivno ljubomorises u svojoj glavi jeste da se posvetis sebi i svom zivotu- on je samo jedan deo njega, a ti imas citavu sebe i  zato ucini nesto sa sobom i svojim zivotom.
forumasi su navodili razne moguce solucije, ti razmisli i vidi sta mozes i to i cini...
sto ti zivot bude sadrzajniji, ispunjeniji, sto ti budes zadovoljnija sobom, manje ces se pitati sta li on radi i da li te zaista voli takvu kakvu ti sebe ne volis.
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 02. Maj 2024, 08:10:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.