Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da lakše zaspite kada je vruće  (Pročitano 4321 puta)
23. Jul 2015, 23:05:25
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Kako da lakše zaspite kada je vruće


Vođeni činjenicom da u najtoplijem delu godine ljudi često imaju problema sa snom, vlasnici jedne britanske firme, koja se bavi proizvodnjom kreveta, sproveli su zanimljivu anketu na osnovu koje su ustanovili 12 koraka koje možete da preduzmete kako biste imali kvalitetniji san.

Zanimljivo, nijedan od ovih saveta ne podrazumeva kupovinu novog kreveta, niti posedovanje klime.

Pustite vazduh da struji

Postavite ventilator naspram prozora, a zatim otvorite okna i napravite veštačku promaju. Ovo uradite neposredno pre odlaska u krevet.

Koristite tanke čaršafe

Neka vam običan pamučni čaršaf posluži kao pokrivač u vreloj letnjoj noći. Pamuk i lan su materijali koji omogućavaju koži da diše.

Hladniji jastuk

Svoj veliki mekani jastuk koji koristite preko godine zamenite nekim manjim i čvršćim. Raskošni mekani jastuci će samo upijati toplotu glave.

Udobnost pre svega

Ako spavate obučeni, neka to bude lagana, pamučna majica, po mogućnosti na bretele i bar jedan broj veća od vaše konfekcijske veličine.

Mokra kosa

Ova metoda koja je zimi strogo zabranjena, leti vam može biti od pomoći. Osećaj vlage na glavi će vas rashladiti taman toliko dok ne utonete u san, a kosa će se zbog vrućine brzo osušiti.

Hladan termofor

Napununite termofor ili običnu plastičnu bocu ledenom vodom, stavite je pored sebe, pa se prekrijte tankim čaršafom. Rashladićete se.

Noge glavu hlade

Pre odlaska na spavanje, uronite stopala u lavor s hladnom vodom. Akupunkturne tačke na stopalima su povezane sa unutrašnjim organima, pa ćete na ovaj način rashladiti organizam iznutra.

Promaja

Ispred otvorenog prozora raširite veliki mokar čaršaf. U vašu sobu će ulaziti svež i hladniji vazduh.

Egipatska spavaćica

Umotajte se u vlažan čaršaf i napravite tzv. egipatsku spavaćicu. Legenda kaže da su tako drevni Egipćani izlazili na kraj s pustinjskim vrućinama.

Strateška hrana

Pred spavanje nikako nije dobro da se prejedate, jer to usporava vaš metabolizam, koji vas onda dodatno greje. Ako ste gladni, pojedite manji obrok.

Nisko, niže

Spavajte na što je moguće nižem nivou, ili čak stavite dušek na pod. Što ste niže to će vam biti hladnije.

Upotrebite ležaljku za plažu

Podloge od trske možda nisu tako mekane, ali su svakako hladnije, jer omogućavaju protok vazduha. Podmetnite ležaljku za plažu od trske ispod posteljine.

Izvor http://www.021.rs/Zivot/Zdravlje/Kako-da-lakse-zaspite-kada-je-vruce.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Samo kupanje u ladnoj vodi pomaze...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
rusko..hladan tus ti je resenje...na nekom nazovimo ga trenutnom nivou..
hladnom vodom naglo spustis temperaturu tijela...
i nema to bas ucinka ako nije i ambijent dovoljno rashladjen..

ja se cesce tusiram hladnom vodom kad bash i nije pre toplo kao sto je ljeti..
na proljece i jesen.,...redovno -hladna voda...i ljeti kod kuce dok klime rade...
a po velikim vrucinama..ako ambijent nije klimatizovan...tusiram se  toplom vodom...

kada na velikoj vrucini ohladis tijelo naglo..tijelo se stavi u funkciju grejaca i trosi energiju da se zagreje na potrebnu temperaturu..i tako pri tom naporu  jos brze zagreje krv...
i vec za 10 minuta ti je isto vruce kao i pre tusiranja...

nisam ovo gore u zokinom tekstu sve procitao...
i ne znam, da l je napisan jedan koristan savjet koji je lako primjenljiv ako imas ventilator...

postavis recimo ventilator...iza onog stalka za susenje vesa..moze i stolica sa naslonjacem...
i u hladnu vodu natopis par peskira...
i lijepo ih rasporedis na stalku..da vazduh koji ventilator tjera...struji izmedju hladnih i mokrih peskira...

a tu je i klima u verziji sam svoj majstor...koju smo mi jos kao klinci sebi u ves- kuhinji pravili.... Smile
a cini mi se da sam to pravio jos negdje...  u ratnim godinama ..od starog frizidera i sa par ventilatora...

sve sto ti treba je jedan stari mobilni hladnjak...za plazu...
isjeces ubodnom pilom..rupu za ventilator...i fiksiras ga na hladnjak...
onda sa suprotne strane napravis jos jednu rupu kroz koju ce vazduh izlaziti...
zamrznes par boca plasticnih u zamrzivacu...

tada kad smo mi to pravili nije bilo bas jednostavno doci do plasticne boce... Smiley
pa smo led pravili u vrecicama za zamrzavanje namirnica...

kad napravis led...usitnis ga...malo...
i ubacis ga u rukotvorinu....i poklopis ga poklopcem ..

upalis venitalator..i eto ti hladnog vazduha i jeftine klime... Smile

ja uglavnom pre spavanja po velikim vrucinama..volim da naspem ledeno neko zestoko pice u ohladjenu casu preko dvije kocke leda...spucam par komada...otvorim balkon ili prozor - zavisi gdje sam...
i moze bit i trista stepeni..al' materi svojoj a ne meni... Smile
i zaspim kao beba koja se nadudlala materine sise... Smile Smile Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Ne znas ti sta je ladna voda.. Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Oterati sve od sebe ritanjem i onda se namazati ledenom vodom i biti nervozan i neprijateljski nastrojen ne bi li se slucajno neprijatelji koji odasilju toplotu vratili u krevet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
Ne znas ti sta je ladna voda.. Smile

ko ne zna... Smile brate...vrbas je leden u po avgusta.... Smile
a kamoli u januaru....februaru ..a kupao sam se sa 12 godina u februaru... sante leda plove...  Smile
a da ne picam kroz razne pizdarije kroz 20 godina zadnjih....kolko puta sam zaplivao....ili bio vucen camcem kroz ladnu vodu...ili zaranjao...na 5+ metara...u decembru i januaru najcesce ... svake godine...dugo dugo godina... Smile  Smile

jos jedan savjet....poprilicno kvalitetan..ne vecerati nista tesko..i masno i zacnjeno..ili uopste ne vecerati posle 19 :00... ako mislis na spavanje do  ponoci... Smile

sam proces varenja masne hrane stvara toplotu u tijelu....
elem inace obrnutu praksu koriste eskimi...kao i svi drugi narodi koji obitavaju na jako niskim temperaturama...
pred spavanje eskimi recimo veceraju salo foke...i tako podizu temepraturu tijela..i spavaju ugodno... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Citat
jos jedan savjet....poprilicno kvalitetan..ne vecerati nista tesko..i masno i zacnjeno..ili uopste ne vecerati posle 19 :00... ako mislis na spavanje do  ponoci... Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: vru lak zaspite

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.