Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Da Koristite Internet Vezu od Vaseg PC na Mobilni Telefon Preko WiFi  (Pročitano 73049 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung S6 & Lumia 9
Pored Moj Net aco_kuna WiFi pogledajte ima neki Trend Net ni sam neznam cii je ovo WiFi ali najbitnije da nije kodiran a to znaci da je slobodan i tako da imam na raspolaganju jos jedan i to besplatan Net  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 335
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
imam bezicni internet na kompjuter koji ide lan mreznim kablom, i integrisani access point na maticnoj koji moze da radi kao ap i station mode.
sinoc sam instalirao home media server na kompjuter, i spojio bezicnim putem telefon i internet...
ima par stvari koje su mi nejasne... instalirao sam google maps na telefonu, i kad ga ukljucim trai mi internet konekciju, ja mu dodijelim da ide sa kompjutera i tu skida mape brzinom koju imam na internet na kompjuter, isto tako kad podjem na tools/connectivity/internet tel, mogu da ulazim u one aplikacije sto mi nudi nokia.
ali kad podjem menu/web, on mi ne dozvoljava da idem na internet, prijavljuje gresku feed format not supported
u cemu moze biti problem...
jos nesto - sinoc sam imao pristup fajlovima na kompjuter sa telefona, mogao sam da ih otvorim na kompjuter(slike) i pustim na kompjuter (pjesme), kao i da ih otvorim na telefon i iskopiram, ali su to bile samo one koje su dosle sa vistom, vjerovatno zbog toga sto su u public folder... medjutim na home media sam dodao folder sa particije E gdje su slike, i njih je pustio, a folder gdje su bile pjesme nije mogao da pusti
brzina ocitavanje fajla i presnimavanja je bila nekih 1 mb za 5-6sekundi

Trenutno mi na radi nesto, tacnije kad udjem na home media (telefon) trazi kompjuter, odnosno mrezu, ali ne moze da je nadje...
Interesuje me kako bih mogao da namjestim da mi ide internet preko browsera na telefon od kompjuterskog internet, kako mogu da na kompjuter postavim telefon da mogu da ga vidim i imam pristum njegovim podacima, isto tako da mi bude citav hard sa kompjutera dostupan na telefon
telefon - n95, maticna asus p5w dh deluxe, integrisan ap, internet - wireless, preko lan ulaza

instalirao  sam operu, i mogu bez problema da iem na internet, samo mi treba neki flash player, gdje mogu da ga nadjem
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 21:20:19 od massacre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
kako mogu da na kompjuter postavim telefon da mogu da ga vidim i imam pristum njegovim podacima, isto tako da mi bude citav hard sa kompjutera dostupan na telefon
Probaj program symSMB v 2.0 i mislim da ćeš riješiti problem sa prebacivanjem fajlova, u oba pravca, preko wireless veze. Evo ovdje se pričalo o tome, prelistaj temu.
http://forum.burek.com/index.php/topic,222191.0.html -Koristenje WiFi Umesto Bluetooth ili Kabel da bi se Povezali sa vas PC
Citat
Interesuje me kako bih mogao da namjestim da mi ide internet preko browsera na telefon od kompjuterskog internet
Ima osnovno uputstvo na prvih par stranica ove teme... E sad ako već imaš wireless ap (mada meni nije baš najjasnije kakav internet imaš) treba da ga i podesiš.
Probaj da uključiš da acess point da radi u režimu AP i uključi mu opciju DHCP.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 335
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
imam bezicni internet antena-kabal-neki aparat, (ne znam jel to ruter, ap)-kabal-kompjuter. i imam na maticnu integrisan ap koji moze da radi u rezim ap i station mode
rekoh da sam postavio operu, i radi mi normalno, mada ne stalno, a sto se tice symSMB, pokusavao sam, ali nisam nista uspio
dhcp ne znam sta je, za prebacanje rezima u ap ili station mode, koristim neki program asus wifi solo

instalirao sam aplikaciju ponovo, i cini mi se sve dobro sredio, ali moja ubagovana vista poblesavi kad krenem u map drive da otkucam \\
dali moram da kucam ja npr \\lnf\Disc_E ili bi kompjuter sam trebao da nadje nesto
npr, ja kad udjem u u start/network na kompjuter, vista sama pocne da trazi bilo kakve mreze...

kucam \\Lnf\Disk_E ali mi kaze the network path could be not found

greska, kucao sam sa jednom |, ali kad ukucam sa \\, pokusava par sekundi da mu pristupi, pa onda izbaci windows cannot access

i to sam namjestio, na zadnjoj stranici sam naso da treba kucati \\192.168.0.209\Disk_E, i to mi nadje, ali kad ocu da se ulogujem, pise mi ovo u drugom attachmentu



Rijeseno!, uf, sad drugi dio - ne mogu da pristupim fajlovima na kompjuter  sa telefona, pise mi failed to read Q:\, operation is timed out, return to the root?

Ima li neko ideju u cemu je problem

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled.jpg
(23.14 KB, 535x234)
Untitled.jpg
(15.67 KB, 499x201)
« Poslednja izmena: 30. Jan 2008, 20:47:11 od massacre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Autori su naveli da program symSMB radi, pa gotovo, na svim platformama. "Multi platform support - while SymSMB v1.10 only supported WindowsXP, v2.0 now works with Linux, Mac, Windows 2000, Windows 2003, Windows Vista"  Tako da to ije problem. Smile

Ako sam dobro shvatio ti si riješio problem pristupanja sa PC-a telefonu ali nisi obrnuto, tj. ne vidiš fajlove sa PC-a na telefonu??  Smile

Pazi u onoj temi, gornji link, sam rekao šta je meni dugo vremena pravilo glavobolju. Bitno je upisati ime kompjutera u stavku domain, u programu symSMB ili domen ako si član istog.  Smile
Moraš na PC-u shareovati neki folder ili čitavu particiju hard diska ako hoćeš. Nakon toga u symSMB programu tačno upisati share name za taj folder. Tamo u onoj temi ja sam shareovao particiju D hard diska i morao sam upisati tačno kako se zove, sve sa razmacima i zagradama. storage (d) Isto tako moraš u programu symSMB upisti tačnu ip adresu računara... Ima dosta stavki, lako je pogriješiti u nečemu.  Smile
E sad to share name ime možeš postaviti kako ti hoćeš, ne moraš kako ti windows po defaultu napiše. Kad budeš shareovao neki folder obrati pažnju na ime tog shareovanog foldera. Promijeni ga ako hoćeš ali moraš to isto napisati i u symSMB-u.

Nije zgorega, kada sve to ispodešavaš, restartovati kompjuter i telefon pa onda probati.

Što se tiče dijeljenja internet veze između PC-a i telefona tu ti ne mogu previše pomoći. Ti izgleda imaš wireless internet koji ti je uboden u mrežnu kartu a hoćeš da share-uješ konekciju na taj integrisani wireless AP.
Probaj da klikneš desni klik na svoju internet konekciju i properties. Na tabu advanced uključi opciju : allow other network user to cennect trough this computer's internet connection.

Slab sam ti za te stvari... moraće neko stručniji da ti odgovori... I još komplikujem stvari. Valjda ćeš se nekako snaći. Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Jan 2008, 02:37:48 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 335
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.24
internet sam rijesio, mogu bez problema da idem na internet telefonom, a da koristim onaj sa kompjutera...
Sto se tice pristupa kompjuteru sa telefona, postavio sam citavu D particiju pod opcijom SHARE, i u tel sam ukucao kao sto je svima Local Disk (D:)
trenutno nisam skoncentrisan na sve o, ali mi ovako idu ispisani paremetri
Name: Pc (tu moze bilo sto, koliko sam shvatio, ako grijesim - ispravi me), Drive: stavio B:\, access point - taj sto mi je integrisan, odnosno kako sam ga imenovao, Account - rijec koja je sastavljena od domaina i name pod opcijom  Account, host name - mi je adresa 192.168.0.1, ta adresa je po defoultu na access point i Share sam ukucao Local Disk (D:)

Pretpostavljam da sm pogrijesio nedje u parametrima, nema druge
interesu je dal za share folder ide samo ime foldera ili putanju gdje se on nalazi
zbog cega mi je brzina preko home media 2-3puta veca, iznosi mi do pola megabajta u sekundi, a na ovaj nacin nekih 100-150kilobajta

Bitno je upisati ime kompjutera u stavku domain - ovo me buni. pretpostavljam da mislis na accounts - domein - tu ne mora ime kompjutera, mogu da ukucam bilo sto, odnosno ta opcija je ukucana odmah na pocetku podesavanje aplikacije u telefonu...


nisam siguran dali postoji neki problem sa ip, posto ne znam ama bas nista o ip, sta da ispisem u kompjuter, a sta na telefon

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

screenshot0025vz0.gif
(86.33 KB, 352x416)
« Poslednja izmena: 31. Jan 2008, 03:09:43 od massacre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Hhmmm. Malo sam zakasnio ali evo da probam pomoći, ako pomoći mogu.  Smile

Bitno je: Kada uđeš u symSMB program klikni na options\settings\accounts... Pa u podešavanjima accounta prva stavka ti je domain.
Tu mora pisati ime kompjutera sa kojim se želiš povezati. Provjeri (ovo je za win xp, za vistu nisam siguran) u control panelu\system\computer name... kako ti se zove kompjuter.
Piše : full computer name xxxxx... E to xxxxx (tj. kako ti se zove kompjuter) moraš upisati u symSMB programu pod stavkom domain.

Još si jednu grešku napravio:
Citat
Local Disk (D:)
Ako si shareovao local disk d, onda upiši u symsmb programu local disk (d) bez te dvotačke.

Citat
Name: Pc (tu moze bilo sto, koliko sam shvatio, ako grijesim - ispravi me), Drive: stavio B:\, access point - taj sto mi je integrisan, odnosno kako sam ga imenovao, Account - rijec koja je sastavljena od domaina i name pod opcijom  Account, host name - mi je adresa 192.168.0.1,
Name: stavi šta god hoćeš
acces point: ovdje stavljaš pristupnu tačku za taj tvoj wireles ap, koju prethodno napraviš u telefonu
account: ovdje stavljaš svoj account koji prethodno napraviš u programu symSMB
host: ovo je ip adresa računara, tj. tog tvog wireless AP-a na računaru
Share: dijeljeni folder sa pc-a

Evo kako izgleda kod mene. Ovo gdje pokazuje strijelica mora biti ukucano ime kompjutera. Eto tako, ako može biti od pomoći.  Smile Smile

P.S. Brzina jeste jadna za wi-fi... U zavisnosti koji se fajlovi prebacuju, kao i veličine istih, zavisi i brzina. Ipak, najbrže što sam ja ostvario je oko 270 kb\s. Očigledno je problem do programa i treba očekivati noviju, popeglanu verziju.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0173.png
(45.6 KB, 320x240)
Screenshot0174.png
(39.39 KB, 320x240)
Screenshot0175.png
(48.13 KB, 320x240)
Screenshot0176.png
(44.27 KB, 320x240)
« Poslednja izmena: 03. Feb 2008, 02:22:49 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 335
OS
Windows Vista
Browser
Safari 3.0
mako sam bio aplikaciju, pa mi je trebalo malo vremena da je ponovo postavim, i nije htio telefon iz prvog puta da se konektuje
ali ovaj drugi problem nisam rijesio. napisao sam local disk (d) i sam malim i sa velikim slovima, ali nije uspjelo...
nemam ideju gdje sam pogrijesio, tu je mozda 2-3parametra da se ispise i isto toliko da se odabere, tesko je pogrijesit

nije mi jasno zasto ide bez : ali nije ni bitno

moze li biti ovo, kad idem na properties particije, poad karticom share,pise ovo 
network path:    \\Lnf-pc\d   , mada ja u tel nemam kosu u sa lijeve na desno
pokusao sam i sa samo napisanim slovom d, ali nece
razlog je zbog toga sto kad udjem na network (na xp, to je my network spaces), meni pise da sam uso u folder d, odnosno moja sharevona particija D

koji mod treba da mi je wireless na komojuter: acess point, ili statio, koji opet moze biti infrastructure ili ad hoc
« Poslednja izmena: 04. Feb 2008, 00:33:20 od massacre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
network path:    \\Lnf-pc\d
To što piše je sasvim logično. Meni recimo piše network path \\pedja\storage (d)
Birno je da, kada uđeš u properties od particije hdd-a, vidiš koji  je share name. E to share name unosiš u symSMB program.

Citat
koji mod treba da mi je wireless na komojuter: acess point, ili statio, koji opet moze biti infrastructure ili ad hoc
Trebalo bi da podesiš Acess point... A sad dal' infrastructure ili ad hoc?? Kod mene je to na infrastructure pošto ad hoc nešto nije htio da uspostavi vezu.


P.S. Ponajprije će biti da ti problem pravi podešavanje wireless-a na PC-u. Žao mi je što ne mogu više da pomognem.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 321
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n97
iphone?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.302 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.