Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kako da izdam roman  (Pročitano 9297 puta)
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S Advance
Hvala jos jednom (za divno cudo, ima jos dve slicne teme na ovom delu foruma na kojima niko nista nije znao da kaze u vezi izdavanja zbirki, kad ono, vidi ovde ti  Smile  Smile )

Provericu mailom sta god me bude interesovalo, i javicu progres ukoliko se "osmelim" (vise je stvar novca  Smile ) na tako nesto.

Sve u svemu, dok vreme odmice, gledacu da prosirim svoju zbirku i time je ucinim kvalitetnijom... pa sad sta je tu je...

P.S. Sudeci po mom drugu, najbolja ocena kvaliteta za dela se moze dobiti samo na odredjenim konkursima (e sad, steta je samo sto infomisanost o istim nije dovoljno razvijena pa ne znas kad, gde i kome da odneses svoj rad  Smile ) Inace, on je na taj nacin bio izabran izmedju velikog broja onih koji su slali (stvarno se probio kvalitetom, znam ga) i celokupnu stampu i izdavanje mu je obezbedila ta izdavacka kuca koja je (valjda) konkur i organizovala...

Pa, da budem iskren, i ja cekam slicnu akciju od strane Niskog Kulturnog Centra, ali izgleda slaba vajda... zato se interesujem za ovakva "alternativna" resenja.

P.S. na P.S. Mozda ce delovati glupo, ali meni (verovatno za pocetak) nije "fora" (primarni cilj) da zaradim i da se oparim na ovim zbirkama (jedna gotova, druga pri kraju) vec samo da budu vidjenije i da ne postoji mogucnost da se neko "okiti" njima (tipa, zastita autorskog prava)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
"Mozda ce delovati glupo, ali meni (verovatno za pocetak) nije "fora" (primarni cilj) da zaradim i da se oparim na ovim zbirkama (jedna gotova, druga pri kraju) vec samo da budu vidjenije i da ne postoji mogucnost da se neko "okiti" njima...."   

Možda će delovati glupo - nekome... Upravo onima koji tako nešto ne rade iz ljubavi, neću imenovati, onima koji na osnovu svog imena i toga što su se sa neke druge strane probili, površno ispišu nekoliko stranica, pojure veze i prijatelje za malo reklame i preporuka, naprave promociju sa dosta zvanica među kojima su neka važna imena i štampaju se, štampaju i prodaju. Bez obzira što će te iste knjige nakon čitanja završiti negde u ćošku i skupljati prašinu kod nekoga ko nije u stanju ni dve rečenice iz iste da zapamti...
Drugima to nije cilj... Imam neke zbirke jednog divnog čoveka, za koga mnogi nisu čuli (?!) čak sam ovde na forumu otvorila temu sa njegovim imenom... To su pesme iz duše, pesme iz ljubavi... i uvek ću ih rado čitati, ne samo ja već bilo ko kod koga se te zbirke nađu... Šta on ima od toga? Hm... možda ništa, ali, ja (pa sad opet će nekom zvučati glupo) mislim da tom čoveku više vredi ovaj komentar nego da je na istim knjigama zaradio Bog zna šta a ovakav komantar nikada dobio... 
Moja zbirka pesama, nekima u mom okruženju i meni je donela dosta toga lepog i nema novca koji bi sa tim mogao da se meri. Ali, to mogu razumeti samo oni koji su zaljubljeni u ono što rade...  Smile

IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson P990
Sve je lepo suuuzi objasnila, a evo i ja da dodam kako mi to radimo...

- Po dogovorenoj ceni (koju sam napisao u predhodnom postu) mi smo radili dakle i pripremu i stampu i promociju romana i njen plasman. Naravno, nista ni tebe sprecava da uzmes kompletan tiraz (osim onih primeraka koji idu biblioteci) i samostalno vrsis prodaju (knjizarama, ulicnim prodavcima, privatnim trafikama itd)
- Sto se autorskih prava tice, cim izdas knjigu nemas problema sa tim. Ako zelis da budes jos sigurniji mozes da udaris i ono uokvireno C (kopirajt).

Ukoliko ti zarada nije primarni motiv, ne moras u samom startu ici na varijantu neke 'fensi' izdavacke kuce. Takodje idi i na manji tiraz (iako je cena stampe jeftinija za veci, sigurno ne zelis da stotine primeraka cuce na tavanu). Takodje pazi i na formiranje cene. Ukoliko je prejeftina, pomislice da je knjiga nekvalitetna, ali takodje pazi da ne bude previsoka, jer ce tesko u danjasnje vreme neko izdvojiti pozamasnu svotu novca za knjigu. (tuzno, ali istinito).

Nadji nekog recenzenta koji je iole poznatije knjizevno ime (makar u tvom okruzenju). Ako organizujes promociju, pozovi sve moguce medije (iako iskreno polovina nece doci), prijatelje/kolege/rodbinu. Tu podelite besplatne primerke, nadji nekog dobrog besednika da procita odlomke...

Ne znam sad tacan sadrzaj tvoje zbirke, ali mozda mi mogao i da podelis neke besplatne primerke skolama, javnim preduzecima i sl...

Da, takodje prati na netu i prijavljuj se na sve moguce konkurse... (mada smo i to mi radili, naravno uz saglasnost autora).
IP sačuvana
social share
-Kyle: Wow! That's a lot of seamen, Cartman.
-Cartman: Yeah, I bought all that I could at this bank, and then I got the rest from this guy Ralph in an alley.
-Stan: That's cool.
-Cartman: Yeah, and the sweet thing is, the stupid asshole didn't even charge me money for it. He just made me close my eyes and suck on a hose.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
zahvaljujem svima na komplimente
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
zahvaljujem svima na komplimente
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
dali ste mi dobru ideju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
necu zaboraviti

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mmm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Mac OS X v: 10.6
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
Citat: dedeci link=topic=421148. msg6663432#msg6663432 date=1234970135
postovani/a. imam 29 g. nemam univerzitetsku diplomu.  a napisao sam jedan roman po svojoi zelji,ali nisam ga autorizovao niti zastitio autorsko pravo ,jer ne znam kako se to radi ? i dali mogu da autorizujem roman da postanem autor romana posto nisam knizevnik ? gde treba za prvo da se obratim ? roman koji sam napisao je ustvari scenario za film ,za americki film jer dogadjai zbiva u nju jorku,zanr je komedija. ja sam se uverio da ne mogu da prodam roman ili scenario nekoi holivudskoi filmskoi kompaniji da snime film po moj scenario. ali ako imam pravo da izdam roman nekoi izdavackoi kuci za knjige. ako se toj kuci dopadne moj roman onda ce da mi kupi roman ili cemo naci neku zajednicku rec sa tom izdavackom kucom. ta izdavacka kuca moze da bude i u srbiji . dakle ako nasa izdavacka kuca uzme moj roman . ona ce nesto da napravi sa moj roman ,na primer moze da otstampa na stotine ili na hiljada primeraka iz mog romana . a moze da se probije moj roman i u svetskim bibliotekama pomocu angaziranja izdavacke kuce i zbog dobrog scenaria romana . i tako se dopadne nekoi filmskoi kompaniji i kupi moj roman za snimanje filma po moj scenario . . . e sad mi vi recite kakva je mogucnost da ja izdajem roman nekoi izdavackoi kuci ? a nemam nikakvu univerzitetsku diplomu ? da li mogu da ostvarim da se moja knjiga nalazi u raftovima u bibliotekama ? da li imam sanse da ucinim moju knjigu poznatu koda nas i u svetu .


Brate mili pa ti ili zezas sve nas ovde ili si potpuno nepismen Smile ''sam napisao roman, smesan, holivud ce se odusevi,komedija''. . . .  Nemoj da trazis dalje posalji svoj komentar ''rokerima s moravu'' i postaces im tekstopisac sigurno sta te briga sta ce ti ''roman za holivud'' nema tamo para pare su u plakaru samo ga otvori imas dar to se odmah vidi. . .
veliki pozzz i sve najbolje

stephen king Smile


_____________________________________________________________

nadam se da ce neko ovo uopste nekad da procita hahhahahha

[Edit by vojvođanka: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 16. Jan 2012, 23:15:26 od vojvođanka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.