Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako da dodam sajt na pretrazivace? - Za pocetnike  (Pročitano 21178 puta)
25. Jul 2006, 18:11:07
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Kako da dodam sajt na pretrazivace?

Pitanje je prezvakano jako mnogo puta, a ova tema je pokusaj da se sve bitno kaze na jednom mestu....

Prijava na pretrazivace

1. Traje izmedju nekoliko dana i nekoliko nedelja. Ako sajta nema prijavljenog ni posle mesec dana mozete ponoviti postupak.
2. Prijavite sajt rucno, bez alata i slicnih gluposti i prijavite samo pocetnu stranicu a spideri ce sami pokupiti ostale.
3. Ukoliko koristite free domene i redirekcije, bolje prijavite originalnu lokaciju na serveru ma kako ona bila dugacka i "ruzna" jer postoje realne sanse da se redirekcija i pretrazivac nece bas najbolje slagati.

Prijava za MSN Search - http://beta.search.msn.com/docs/submit.aspx?
Prijava za Google - http://www.google.com/addurl/
Prijava za Yahoo - http://submit.search.yahoo.com/free/request
Prijava za Pogodak - http://www.pogodak.co.yu/service.jsp?submenu=addurl
Ostali pretrazivaci su uglavnom nebitni.

Sta jos treba da imam u vidu za pocetak?
1. Podesite pravilno robots.txt fajl na svom serveru - Vise informacija
2. Upisite pravilno Meta tagove, ne preterujte sa opisom i kljucnim recima ali ih napisite pravilno.
3. U koliko koristite redirekcije, koristite 301 serversku redirekciju ili ako ne znate kako bolje koristite obicne linkove bez meta ili java script redirekta.
4. Imajte u vidu da pretrazivaci vide samo tekst i da to sto nesto pise na slici njima ama bas nista ne znaci dakle ako koristite slike koristite alt tagove, i ipak se trudite da sto vise koristite sadrzaj u vidu teksta formatiranog po vasim zeljama.
5. Google ne vidi flash... ako pravite sajt iskljucivo u flashu zaboravite neku ozbiljniju prisutnost na pretrazivacima.. ako ipak hocete da budete vidljivi napravite i "lite" verziju.
6. Zaboravite frame-ove, oni i onako treba da ostanu deo istorije...
7. Za bolje rezultate upoznajte se vise sa SEO optimizacijom, u svakom slucaju, imajte u vidu da sve vase stranice treba da imaju kvalitetan naslov, da budu medjusobno dobro ulinkovane i da ne bi bilo lose da sa indexa mozete doci ili do svih njih ili da postoji link na kome ce biti stranica sa koje ce moci da se obidju sve.. poput nekog sitemapa.
« Poslednja izmena: 25. Jul 2006, 21:49:07 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 800
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Hajde objasni mi molim te po koracima kako da dodam forum na google! Please, pomozi mi oko ovoga nije mi bas sasvim jasno, mada je sve super objasnjeno, ali su mi potrebni koraci postavljanja foruma na pretrayivace!Kliknuo sam na one linkove,ali nisam siguran da lii san postavio ili ne kada izgooglam, nema rezultata! Pomozi mi molimte.
« Poslednja izmena: 18. Avg 2007, 20:12:58 od sikiriki2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Citat
Prijava za Google - http://www.google.com/addurl/

nema nista nejasno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Hajde objasni mi molimte po koracima kako da dodam forum na google!
Jasnije od onoga sto pise nisam u mogucnosti da objasnim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 800
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Da li je po unosenju url adrese foruma i dodavanja klikom na add url proces zavrsen?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Vidi ... sve ti pise.. kada bi citao.. znao bi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 800
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vidi ... sve ti pise.. kada bi citao.. znao bi.
Pa ja sam procitao sve i nije mi sasvim jasno. Znam da ti nisi duzan da mi odgovoris nista vise sem onoga sto pise, jer je to tvoje pravo i tvoja volja. Uostalom hvala ti za to sto si pokrenuo ovu temu i potrudio se da nam pojasnis sve to, ali te ja samo zelim upitati da li je to kraj postupka ili nije posto sam ja amater u ti stvarima. Ucinio sam sve kaos sto pise dodao sam url na googlu, ali pri pretrazi ne izbacuje nikakve rezultate, ako sam dobro procitao znam da treba da prođe određeni perioda. Moje pitanje je, ako zelis da mi odgovoris, da li je po kliku na AddURL[b][/b] završeno dodavanje mog foruma na google?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
da li je po kliku na AddURL završeno dodavanje mog foruma na google?


Citat
Thank you

Your site URL has been successfully added to our list of URLs to crawl.

Ako ti se ovo pojavilo posle ubacivanja, znaci da jesi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Ja ti opet kazem.. procitaj sta pise...
Lepo pise da rezultati nece biti momentalni te da prijava traje od nekoliko dana do nekoliko nedelja...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.