Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kakav scenario Srbiju ocekuje ako Radikali dodju na vlast  (Pročitano 14843 puta)
26. Feb 2006, 22:19:38
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Zasto pitam ovo, ne iz neke mrznje prema bilo kome, jednostavno me interesuje da li je moj strah da bi situcija bila gora nego sada opravdan.
Mene najvise plasi da bi u tom slucaju (cak i ako se do tad resi ovo sve Mladic,Kosovo, i slicno) bili prekinuti svi pregovori oko EU sa Srbijom. Plasi me da bi nas izbacili iz svih medjunarodnih institucija, da bi o beloj shengen listi mogli samo da sanjamo, tad bi verovatno nasa vlast uvela vize za gradjane EU, tako da i ovo malo turista bi izgubili, ponovo bi bio uveden vizni rezim sa Hrvatskom, tako da bi se ponovo do Italije i Nemacke putovalo preko Madjarske (duplo duze). Gotovo sam siguran da bi Radikali ukinuli civilno sluzenje vojske. Ako bi Kosovo postalo nezavisno sigurno bi proglasili okupaciju i znaci ponovo predratno stanje.
Dok je ovakva kakva je vlast bar na medijima mogu da je pljuju, ali pretpostavljam da bi u Radikalskoj vlasti to bilo nemoguce, setimo se kako je bilo dok je Vucic bio ministar informisanja.

Plasi me da bi za mlade ljude zivot postao nemoguc, i bar ja mislim da bi gledao sto pre da napustim zemlju (iako sada ne razumem ljude koji olako idu iz zemlje).

Mislim da bi situacija bila malko bolja kad bi Radikali bili u koaliciji sa nekom od stranaka demokratskog bloka, ipak bi imali kolku tolku protivtezu.

Mislim da je mozda i najveci problem sto EU i svet nece Radikale, i ne prihvataju ih, moguce kad bi EU i ostatak sveta hteo da saradjuje sa radikalima, mozda tada njihovi potezi i ne bi bili ostri i na stetu naroda.

Nadam se ipak da gresim i da ko god dodje na vlast na sledecim izborima da ce Srbiju voditi napred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da su radikali za nas daleko najgora varijanta, gora i od go-sin Bogija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Мислим да ће освојити већину гласова ал опет неће моћи сами да направе владу и не вјерујем да ће имати скупштинску већину. Јбг ко год био на власти не пише му се добро јер нас је Еу притисла да не може више. Изручења, Косово, питање саме државе итд. Не волим радикале ал та демократија на коју се позива Европа треба да примјени и по том питању уколико би радикали добили цјелокупну власт. Сједну лијепо с њима попричају, попију кафу и уколико радикали почну да зајебавају ко што ће вјероватно радити онда требају прибјегавати неким мјерама попут санкција, стопирање донација.... А овако унапријед неко осуђивање ми је бзвз. Да су лоша опција то сигурно ал ни богијева није ништа боља.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


se ipsum vincere pulcherima res est

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 3624
Zastava Periferija razuma
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Ко зна? Можда се радикали промене и усвоје "културнији" модел понашања. Можда и Европа напрасно одлучи да је национализам прихватљив. Из досадашње праксе, ја нисам стекао такав утисак; сетимо се само Хајдера и Аустрије која је у њиховом дворишту а опет је Европа запретила дипломатским санкцијама. Шта ли би тек нама радили? Не знам. Можда. Tempora mutantur et mutamur in ilis.
IP sačuvana
social share
Na silu ne biva...al, ne se znaje - Заре игра.
Ћклај  конза
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 308
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry bold 9000
E, tacno bih voleo da nam smradikali dodju na vlast... Trude se oni, jadnici, koliko god to mogu, da se kultivisu, promene svoje klero-fasisticke navike, obuku malo skuplja odela, pritegnu kravate, zamene bele carape crnim, i odvedu nas pravo u Evropu, ali, to ide mnooooogooooo mnoooooogooooo teze nego sto su ocekivali. Ne moze, bato, preko noci da se promeni priroda i iz dupeta izvuce praziluk...

Zato bih i voleo da vidim smradikale na vlasti... Majke mi, voleo bih... Lepo ljudi dodju na vlast, useru ovu, ionako vec usranu, zemlju, raskupusaju skupstinu, vladu, drzavnu upravu, javna preduzeca, oteraju nas sve pravo u pi... lepu materinu, i - nista... Stvarno bih bio presrecan da ih vidim na vlasti...

Jer, kad jednom ta bagra i hostapleri dohvate da mrcvare ovog mrtvaca od "nase lijepe", valjda, ali, pazi - VALJDA, cemo se i mi otrezniti, protresti glavom kao posle teskog knock-down-a, pogledati se u ogledalo, konacno ukljuciti mozak i poslati to radikalsko smece tamo gde mu je i mesto - na otpad.

Realno, svaka radikalna opcija u bilo kom drustvu i narodu na svetu nema vise od 5-10% podrske biraca. Jedino se u ovoj nedodjiji, pregazenoj i poharanoj, desava da radikalna i ksenofobicno-homofobicno-demokratofobicna opcija ima vise od 30% podrske glasaca. I, sto je jos gore, nema izgleda da ce se to promeniti na bolje... Zato, lepo, dajmo budali da se izdrnda 2-3 minuta, onda mu privalimo samarcinu i posaljemo ga u cosak. Jedino tako cemo moci da zivimo kao ljudi... Evropa, za sada - i vise nego cup na kraju duge... Lepa, prelepa bajka... Za nas, nazalost, samo bajka...
IP sačuvana
social share
This time next year we'll be millionaires !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
Kao prvo, radikali ne mogu na izborima dobiti apsolutnu (vecinsku) vlast. Ne zbog toga sto je to matematicki nemoguce, nego, prosto, takva je realnost.
A, ako... naprave manjinsu vladu, nece dugo.
    ako... napeave vecinsku vladu sa nekim, onda, zavisi sa kim (iskljucujem DS, SPO i       
           Vojvodjanske partije), takodje ne predvidjam "dug zivot"
    ako... naprave vladu sa SPS-om, onda ne valja (ali, ovo je u granicama nemoguceg)
Rezime je, da ne postoji "radikalska" opasnost.
Drzite me za rijec!
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne zelim ni da zamisljam ...  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
a moze li neko da mi kaze koliko % neka stranka treba da osvoji glasova dok je izborni cenzus od 5% da bi mogla samostalno da formira vladu?

Takodje me interesuje, posto vidim da je trenutni rejting Radikala 35% a DS 24%, sta mislite ukoliko bi nam na silu oteli Kosovo koja je sansa da Radikalima poraste rejting iznad 50%.

Ne bih voleo da i zbog jedne vlasti moram da napustam zemlju, ali vlast koja bi ukinula civilnu vojsku, koja ne bi mogla sigurno da nas uvede u EU, sa kojim nikad ne bi dosli na belu shengen listu, vlast koja bi pustila krimose iz corke, e takva vlast bi me naterala da odem iz zemlje, sto nikako ne zelim... ne znam mozda ja imam malo vise crne misli, hebiga takav sam-paranoican.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


seti se da zaboraviš...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1734
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
Onda dolazi Bora Čorba i njegov stari, čuveni refren... " Pred sobom vidim, perspektivu, budućnost svetlu i leeee-PU..." Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
Nema opasnosti, da, ako radikali osvoje 50 % + 1 glas, od izaslih, vode nepopularnu spoljnu politiku, jer bi to dovelo do nestabilnosti i brze smijene vlasti. Oni su sad opozicija i nista ne gube "krupnim" obecanjima, ali ako eventualno dodju na vlast, vodit ce "umijerenu" politiku,da bi sto duze opstali na istoj.
Sve ti je to, pozoriste bez kraja!
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.