Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kada će biti pokrenuta proizvodnja u Srbiji?  (Pročitano 17073 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Suva teorija, praksa je u Srbiji drugačija. Proizvodnja se uopšte ne isplati. Najbolje je kupovati društvena preduzeća, radnike kao lenjive otpustiti, anjihovu imovinu prodati. Samo pitanje je odakle ta imovina , kada niko ništa nikada nije radio. Demagogija i još više bezobrazluk.
Zato je po meni vec 7.oktobra 2000.god. napraviti Zakon o restituciji i Zakon o privatizaciji i usvojiti ga cim se formira vlada,ali ajd' sad...
Srbija nije zemlja za proizvodnju borbenih aviona ali je zemlja za proizvodnju hrane,zemlja za laku industriju,zemlja za turizam,a to je ono sto treba smatrati :drzavnom" proizvodnjom i uslugama.
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.2
mob
Alcatel 
Kakva restitucija, oni hoće sve da maznu, ne interesuje ih čije je bilo. Imaju svoje u parlamentu, sve ozakone i tu je kraj. Prvo treba napraviti strategiju na državnom nivou. Šta država želi da stimuliše , odnosno podstiče. Ako je napravljena prava procena tržište će samo učiniti svoje. Međutim neće oni ni slobodno tržište, jer mogu da propadnu. Oni žele da tržište drže pod kontrolom, jer tako je njhovo bogatstvo sigurno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Kakva restitucija, oni hoće sve da maznu, ne interesuje ih čije je bilo. Imaju svoje u parlamentu, sve ozakone i tu je kraj. Prvo treba napraviti strategiju na državnom nivou. Šta država želi da stimuliše , odnosno podstiče. Ako je napravljena prava procena tržište će samo učiniti svoje. Međutim neće oni ni slobodno tržište, jer mogu da propadnu. Oni žele da tržište drže pod kontrolom, jer tako je njhovo bogatstvo sigurno.
Heh,pa idealno bi bilo da su Zakoni tada usvojeni,sada ne bi bilo kradje i ostalog,ali jbg sad... Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
pitajte nekog ozbiljnog ekonomistu koji nije populista ili rezimski ekonomista kakva je buducnost a pre toga i sadasnjost proizvodnje u srbiji!

neke nase "proizvodne" firme svoju proizvodnju baziraju na proizvodnji etiketa i deklaracija koje lepe na kineske proizvode! da budem precizniji danas takvih prozivodjaca ima sve vise!
ovo kazem iz razloga sto je mnogo toga trulo u nasoj ekonomiji, i ovde se stvari trebaju reformisati iz korena!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Štrajkovi i protestisu  legitimno pravo u svim slobodnim zemljama. Šta misliš da će odrastao čovek iz obesti leći na prugu. Kako ti to smeta , a ne smeta ti što je Mišković ukrao Luku Beograd, tako što je doneo, preko svoje vlasti, zakon , koji legalizuje njegovu krađu. Kada neko protesvuje odmah je neradnik, ajde molim te treba da skapamo gledajući kako manjina otima sve što vredi u ovoj zemlji, a mi da budemo zadovoljni žto nam udele na kašičicu. Za tenbe su penzioneri paraziti , a Mišković , Beko i ostali su ugledni građani? Smile

Ma koji bre penzioneri??? Pa ja ih znam bar deset koji su u punoj snazi, jedva prešli pedesetu godinu života i platili 3 hiljade evra i otišli u invalidsku penziju. I naravno rade na crno, sve u šesnaj's. Konju rep da iščupaju, i takve skotove ja treba da izdržavam. Garantujem da bar trećina od ovih 1,5 miliona penzionera i raznih invalida u Srbiji su lažnjaci. Nemoj da pričaš o stvarima koje ne poznaješ dovoljno, 3-5 hiljada evra (zavisno od godina staža i starosti) ti je cena u Beogradu da se dobije invalidska penzija i parazitira na grbači ovog naroda do kraja života.

Lako je pričati da nam je bilo lepo u kardeljizmu, a sad nas pljačkaju Mišković i Beko. Ne možemo svi na državno jasle, to nema ni kod Gadafija. Kad bi se smanjio broj parazita i pooštrio zakon, onda ona devojka (o kojoj smo pričali na drugoj temi) bi bila prijavljena i primala bi kakvu takvu platu ili bi njen poslodavac zvanično bankrotirao pa bi išao na robiju zbog nesavesnog poslovanja i prevare svojih radnika i klijenata.

Nažalost, u Srbiji ne postoji zakon o bankrotu, tako da razni skotovi mogu da varaju ljude godinama i da ih izrabljuju, ali opet ležanje po prugama nije rešenje, jer se time pravi šteta nekom drugom, recimo ŽTO-u. Nisam ja protiv radničkih zahteva koji su opravdani, ali mi je smešno kad vidim narajcane babetine koje traže da im država vrati "njihove" fabrike. Da im nije deda ostavio fabriku u nasledstvo, šta je tu "njihovo"???
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
U principu ovom narodu odgovara država koja će da pomaže oko zapošljavanja iliti otvaranja novih radnih mesta. Samo što je to prešlo u situaciju da te država izdržava, a ne zapošljava, jer šta ti je drugo ideja da čoveku mora da se daje plata, čak i ako je ne zarađuje. Samo što za tu priču nije kriv samo narod nego i političari, jer ako bi se do kraja posao tretirao kroz ekonomsku logiku i 20-30 posto u javnom sektoru dobilo otkaz postavilo bi se pitanje i šta radi politika, a to svoj srpskoj politici ne odgovara.  Posao koji nije ekonomski isplativ je uzaludan, to je nešto što treba da nauči ovaj narod. Inače se sa Peruđijem slažem da država Srbija treba da pomaže oko zapošljavanja, samo ne kroz plaćanje plata na fiktivnim radnim mestima, nego forsiranjem investiranja u privredu, ili tačnije proizvodnju. Kapitalizam se podrazumeva, jer socijalistički sistemi jednostavno nisu dovoljno efikasni da bi mogli da budu ekonomski  isplativi. Ovde mora ovo što Shkorpi predlaže, svi zdravi i pravi koji nemaju posao, i oni koji imaju fiktivan posao, motiku i lopatu na rame pa u nadnicu. Država može da raspiše javne radove na putevima i prugama, ima posla i kod seljaka, pa se snađi. Nego je tu problem što ni politika ne vredi ničemu, zato i prolongira ovaj status, umesto da kaže ... nema, živećemo od onoga što stvorimo i to ti je to. Znači i narod i politika ti duvaju u istu tikvu, samo iz različitih razloga. Zato smo i zapeli u vremenu i prostoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 6230
U principu ovom narodu odgovara država koja će da pomaže oko zapošljavanja iliti otvaranja novih radnih mesta. Samo što je to prešlo u situaciju da te država izdržava, a ne zapošljava, jer šta ti je drugo ideja da čoveku mora da se daje plata, čak i ako je ne zarađuje. Samo što za tu priču nije kriv samo narod nego i političari, jer ako bi se do kraja posao tretirao kroz ekonomsku logiku i 20-30 posto u javnom sektoru dobilo otkaz postavilo bi se pitanje i šta radi politika, a to svoj srpskoj politici ne odgovara.  Posao koji nije ekonomski isplativ je uzaludan, to je nešto što treba da nauči ovaj narod. Inače se sa Peruđijem slažem da država Srbija treba da pomaže oko zapošljavanja, samo ne kroz plaćanje plata na fiktivnim radnim mestima, nego forsiranjem investiranja u privredu, ili tačnije proizvodnju. Kapitalizam se podrazumeva, jer socijalistički sistemi jednostavno nisu dovoljno efikasni da bi mogli da budu ekonomski  isplativi. Ovde mora ovo što Shkorpi predlaže, svi zdravi i pravi koji nemaju posao, i oni koji imaju fiktivan posao, motiku i lopatu na rame pa u nadnicu. Država može da raspiše javne radove na putevima i prugama, ima posla i kod seljaka, pa se snađi. Nego je tu problem što ni politika ne vredi ničemu, zato i prolongira ovaj status, umesto da kaže ... nema, živećemo od onoga što stvorimo i to ti je to. Znači i narod i politika ti duvaju u istu tikvu, samo iz različitih razloga. Zato smo i zapeli u vremenu i prostoru.
pa prolongira ga dok ne propadnemo. Onda nema niko, pa to je radio Sloba 89-e kada je bilo ono: iz suve drenovine ne mogu kap vode da iscedim.Ali jos jedan takav udar je kraj.
Uzmi samo jedan racun: hektar kukuruza ima eneregtsku vrednost od 4 tone ekvivalentne nafte. ne mislim da  pravis gorivo, nego kazem kolika je vrednost, a to je na 5 tona prinosa 2000 evra. Sada ako ti otkupis od seljaka 5 t kukuruza za recimo 15dinara po kili to ti je negde 75000, i ako ovde skines 300 evra za obradu, ti u mesto 2000evra, obrces 500 evra. To vazi za sve zitarice a one povlace stocarstvo, pa preradu pa hranu.

http://futureenergyevolution.com/wordpress/?p=117

E ovde je zadatak politike ne da trguje kukuruzom, nego da stvori podsticajne mere da se tolika kolicina ne gubi.
Mislis da hoce neko da prica o ovome?
Svakog podilaze zmarci od motike. Sta ce motika kad mu Tadic obecava silu na Balkanu, Toma  da ce svaki staracm svako dete, svaka trudnica imati u izbilju dok bira takvu kurtonchinu kao sto je on.
Sa niskim strastima i hibrida i politicara, koji varaju jedni druge nema pokretanje proizvodnje.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Шкорпи ... прочитах у новинама али сад не могу да нађем ... неки је наш човек решио да прави малу електрану и засејао је неколико хектара кукуруза и чега још ... Рекох да ниси видео случајно чланак ... пре цирка месец и по  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 6230
Шкорпи ... прочитах у новинама али сад не могу да нађем ... неки је наш човек решио да прави малу електрану и засејао је неколико хектара кукуруза и чега још ... Рекох да ниси видео случајно чланак ... пре цирка месец и по  Smile
Bio kod Zaharija Trnacvevica onaj smederevac sto pravi biodizel i stocnu hranu od uljane repice. Tonu po hektrau, ali nema covek zakosnku regulativu za proizvodnju.
Ako bi ljudi bili svesni, da mi bacamo otprilike jedan ceo Djerdap, samo da bi uvozili gas i naftu, samo da bi uzimali onih 35% marzhe (u pitanju je milijarda evra godisnje), ja ne znam kako bi ko reagovao, ali ja cu po cenu da stradam tu diskusiju pokrenuti, na jednom forumu.
Imam sve zvanicne podatke, od sajta njihovog ministarstva.
Pazi ti bi mogao sa poljoprivrednim otpadom i gradskim otpadom da pravis male termoelektrane u svakom od 56 gradova Srbije. Do sto MW. Sada ja pitam, kako su ljudi toliko glupi da odgovore vbice ruskog gasa. pa sta? A sta da napravis i ovo i zarazdjujes pare? ja znam da gasa i gasnih elektrana nece nikada biti, ali hajde da bude, da kazemo imacemo. Zasto ne bi iskoristili i napravili jos vise uposlili ljude itd itd.
Sta ti mozes da kazes za rukovodstvo, medije, ljude koji tri meseca zvalave dal onaj sto jebe u dupe treba zakosnki da bude jednak sa onim koji pushi qrac, ili ne, a ovaj covek ovde sam napravi od otpada masine za biodizel i niko ga ne ferma.
Moz zamisliti koliko smo mi bolesni po pitanju rada i podsticaja za rad.
nema zakonski akt. Mogao bi i u zatvor. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Шкорпи ... прочитах у новинама али сад не могу да нађем ... неки је наш човек решио да прави малу електрану и засејао је неколико хектара кукуруза и чега још ... Рекох да ниси видео случајно чланак ... пре цирка месец и по  Smile
Bio kod Zaharija Trnacvevica onaj smederevac sto pravi biodizel i stocnu hranu od uljane repice. Tonu po hektrau, ali nema covek zakosnku regulativu za proizvodnju.
Ako bi ljudi bili svesni, da mi bacamo otprilike jedan ceo Djerdap, samo da bi uvozili gas i naftu, samo da bi uzimali onih 35% marzhe (u pitanju je milijarda evra godisnje), ja ne znam kako bi ko reagovao, ali ja cu po cenu da stradam tu diskusiju pokrenuti, na jednom forumu.
Imam sve zvanicne podatke, od sajta njihovog ministarstva.
Pazi ti bi mogao sa poljoprivrednim otpadom i gradskim otpadom da pravis male termoelektrane u svakom od 56 gradova Srbije. Do sto MW. Sada ja pitam, kako su ljudi toliko glupi da odgovore vbice ruskog gasa. pa sta? A sta da napravis i ovo i zarazdjujes pare? ja znam da gasa i gasnih elektrana nece nikada biti, ali hajde da bude, da kazemo imacemo. Zasto ne bi iskoristili i napravili jos vise uposlili ljude itd itd.
Sta ti mozes da kazes za rukovodstvo, medije, ljude koji tri meseca zvalave dal onaj sto jebe u dupe treba zakosnki da bude jednak sa onim koji pushi qrac, ili ne, a ovaj covek ovde sam napravi od otpada masine za biodizel i niko ga ne ferma.
Moz zamisliti koliko smo mi bolesni po pitanju rada i podsticaja za rad.
nema zakonski akt. Mogao bi i u zatvor. Smile Smile Smile
Pa koliko kosta takva termoelektrana?
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 03:40:31 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.