Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:25:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Kad će Srbija ući u EU?

Glasanje završeno: 16. Dec 2005, 00:01:26

2008.
0%  (0)
do 2013. ali posle 2008.
0%  (0)
do 2020. ali posle 2013.
25%  (4)
posle 2020.
6.3%  (1)
Nikad, EU ne želi Srbiju
6.3%  (1)
Nikad, ući će u EFTA
0%  (0)
Nikad, ujediniće se sa Rusijom i Belorusijom
6.3%  (1)
Nikad, EU će se raspasti do 2020.
12.5%  (2)
E baš me i to zabole.
18.8%  (3)
Šta je to EU?
6.3%  (1)
Šta je to Srbija?
18.8%  (3)
Ukupno glasova: 16
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kad ce Srbija uci u EU?  (Pročitano 15666 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Madjarska ima izvoz oko 30-40 milijardi dolara godisnje. Mi kao uspeh navodimo sto nam je Amerika obezbedila pomoc za ovu godinu od 10 miliona dolara. Budimpesta je jedna od najatraktivnijih destinacija turistickih i jedna od najlepsih i najuredjenijih gradova Evrope. Madjarksa je generalno jedan uredjena pravna drzava, sekularna sto je veoma bitno. Madjarksa sklapa audi tt, ona je daleko ispred nas u svemu. Ja bih veoma voleo da zivim u zemlji u kojoj je tako "lose". I ne znam sta su im to uzeli? Nisu im nista uzeli, oni su to prodali i niko ih nije terao vec su shvatili da je to najbolje za njih. Mi i da hocemo da nam "uzmu" ne znam sta bi to mogli da nam "uzmu". Mislis da bi se neko otimao oko zastave ili ei nisa ili mozda neke trece drzavne kompanije? Mi kada bi klecali i molili da neko to uzme makar i dzabe, samo da vrati dugove i postavi te kompanije na noge kako bi ljudi mogli u njima da zaradjuju za hleb, niko ziv se ne bi upustao u tako nesto. I mi se onda jos plasimo da ce nam neko nesto uzeti.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Stvar oko kupovine firmi je jasna - ko god da je vlasnik placa porez nasoj drzavi, bio to nas covek ili stranac. Nama potrosacima tako i nije mnogo bitno ko otkupljuje preduzeca sve dok ta ista preduzeca ne manipulisu cenama. Ulaskom u EU mozemo da ocekujemo da vise nasih firmi otkupe strane firme i nista drugo posebno. Problem je konkurencija - mali i srednji privrednici ce biti i u boljem i u gorem polozaju - plasman robe bez carine ali zato i ogromna konkurencija. Medjutim, sa navalicom jeftine robe iz Kine, cak i EU proizvodjaci su u frci jer znate i sami kakve cene nude Kinezi sa svojom robovski jeftinom radnom snagom... Tako da se ni mi necemo odmah ovajditi. Tu je nasa sansa u forsiranju stvari koje mozemo dobro da radimo - poljoprivreda!

Sa stanovista prava, trebali bismo puno da dobijemo priblizavanjem EU jer bi to znacilo da se krecemo ka slobodnom sudstvu. To je mozda i bitnije od ekonomije u ovom trenutku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Naravno-ulazak u EU ima i dobrih i losih strana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
I mi se onda jos plasimo da ce nam neko nesto uzeti.
Uzece ti domacu rakiju, uzece ti cevape i pljeskavice, kajmak, domaci sir, prsutu, slaninu, burek... za pocetak.
A ako to uzmu ja zaista ne vidim poentu zivljenja u ovoj zemlji.
Uzece ti dusu i pokusati da ti je zamene nekim produktom neke velike fabrike... nekog robota...
E sad sto postoji 10% srba koji misle da je to prljavo i odvratno i da oni to ne bi jeli, to je problem tih 10% ... meni je zivot bez postojanja toga besmislen, bar sto se ove zemlje tice.
Ako vec to nemam, mogu da zivim i u nemackoj i u svedskoj i da mi bude x puta bolje.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ne razumem zasto mislis da bi nama neko nesto uzimao? Ne uzese Grcima fetu niti Spancima sunku, sto bi onda mi na*ebali?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I sam znas u kakvim se tehnickim, bakterioloskim uslovima prave pomenute namirnice kod nas i napolju.. problem je sto amera bas briga sto ja znam da kajmak iz fabrike i sa sela nikad nece biti isti.. i sto kiselo mleko na selu i iz mlekare nema jedno s drugim veze.. on je navikao da mu odstancuju hamburger u Mc Donalds-u i njemu je to bas po meri...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Hmmm, McDonald's je u USA sirotinjska hrana, ako hoces dobar hamburger ides na mesto poznato po njima, kao kod nas sto je Stepin Vajat (ne znam da li jos radi).

Nije to bitno, nasa klopa ce uvek da ostane ista makar i usli u EU, jer mahom ide za domacu upotrebu gde nece morati da podleze kontroli Zajednice (ako ne u teoriji, u praksi sigurno ne). Kad hocemo da izvozimo, onda ovo sto si rekao vazi - kontrola, ali za to nas potrosace nece mnogo da bude briga.

A da budem iskren, ni u toj EU ne pucaju od cistoce, imao sam priliku svasta da vidim sto se tice nehigijenskih uslova spremanja hrane (usred Pariza recimo).

Veci problem je sto su Hrvati poceli borbu da zastite kajmak, ajvar, sljivovicu kao njihov nacionalni brend. Tu moze biti frke.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne radi.. Covek je odustao nakon sto su mu 1000 puta podmetali finansijsku inspekciju...
McDonalds , Taco Bell, Subway (jesu dobri sendvici..), KFC, Burger King, Pizza Hu etc... koliko ja znam iz price sa svim mojima preko.. klopa ti se ili svodi na to ili na pahuljice svih vrsta ili na gotovo samo stavis u microwave...
Klopa ide za domacu upotrebu.. al ne mozes mi reci da niko nece kontrolisati sta se prodaje u prodavnicama , po pijacama i da ce to pustati da ne bude u skladu za pravilima zato sto je samo za nas?!

Citat
Veci problem je sto su Hrvati poceli borbu da zastite kajmak, ajvar, sljivovicu kao njihov nacionalni brend
Bice ko i sa Teslom, Andricem i svima ostalima koje su hteli prisvojiti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Kontrolisace se naravno, ali ne toliko da neces moci kupiti normalan kajmak a ne neku sintetiku...

Tacno je za klopu, narod najcesce cepa brzu hranu ali se i oni sami zale na nju. Ritam zivota im ne dozvoljava da kuvaju iako je izbor namirnica mnogo generalno bolji.

Nego, udaljismo se od teme. Ulaskom u EU se zaista gubi deo nacionalnog identiteta ali ne u tolikoj meri da treba da budemo zabrinuti. Bar se nadam da sam u pravu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Kontrolisace se naravno, ali ne toliko da neces moci kupiti normalan kajmak a ne neku sintetiku...
Nije stvar sintetike... i u austriji imas jogurt i kiselo mleko... i ono sto pravi imlek i subotica i pancevo i ostali opet je bolje.. al to nikad nece biti ko kad odes na selo.. i to ne moze da se ukalupi i tu nema kompromisa... to se tako pravi poslednjih 1000 godina..

Citat
Tacno je za klopu, narod najcesce cepa brzu hranu ali se i oni sami zale na nju. Ritam zivota im ne dozvoljava da kuvaju iako je izbor namirnica mnogo generalno bolji.
Po cemu prosecan zaposlen Amerikanac ima brzi i burniji zivot od prosecnog zaposlen Srbina?
To sto sarmi treba 6 sati da se skuva ne znaci da treba da bude pored nje svih 6 sati i gleda je..
Izbor namirnica je bolji? Smiley Mozda veci.. i sigurno veci.. mocno izgleda kad udjes u neki zapadni supermarket.. slazem se...

Citat
Ulaskom u EU se zaista gubi deo nacionalnog identiteta ali ne u tolikoj meri da treba da budemo zabrinuti.
Problem je samo u cinjenici sto se nas nacionalni identitet i ogleda u onome sto se gubi sigurno.. Srbija ti deluje kao zemlja naroda koji je spreman da igra kako mu drugi svira?!
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:25:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.