Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Кацин: Замерке Европске комисије  (Pročitano 11210 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

марадићу...у ком се колективном центру грејеш? да ти пошаљемо неку кинту Smile

Ma nema bre zime, rekli ova dvojica  Smile Smile



Mislim, nije ko onomad u Srbiji kad se Ukrajinci i Rusi igrali sa onim ventilima "vruce-hladno" Smile

Brate - sve su to posledice dugogodisnjeg izlaganja Mandarinog centralnog nervnog Sisema jakim hemikalijama i  metabolickim produktima .  Smile ... Mamu im svapsku - sto im ne daju beneficirani radni staz .. ili ih makar eutanaziraju  ko ljude ...   Smile

Skusha, ajd ti jednu pametnu sa one stranice gde uvek skupljas pouzdane informacije  Smile

Nemoj, sada ce mi citirati pok. Milju Vujanovic ili onog ludaka Alexa Jones-a

Sad ce nam Skusha otkriti istinu, eno obecali su da ce uskoro da izidje na videlo istina o vanzemaljcima a bice verovatno i chemtrailsi, ali to Skusha garant vec zna ali on to jos ticu  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Nek prvo ociste svoje dvoriste - bagra lopovska .. bankrotirana .. propala ... korumpirana ..

U Srednjoj Evropi korupcija kao na Kosovu ili Srbiji   Smile

U Srednjoj Evropi umesto da se tokom tranzicije smanjuje, korupcija raste - u Poljskoj je policija ove godine otkrila 8.500 slučajeva podmićivanja što je četiri puta više nego pre 10 godina, a Češka je spala u istu grupu sa Kosovom  Smile

U novoj anketi poljske agencije TNS OBOP povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, čak 94 odsto Poljaka kazalo je da je korupcija u njihovoj zemlji rasprostranjena pojava, a kao najkorumpiranije označili su sportske sudije, lekare, poslanike, tužioce i sudije.

Prema statistikama poljske policije, polovina od 8.500 slučajeva korupcije koje je policija ove godine otkrila otpada na korupciju državnih činovnika i zvaničnika.
Korupcije nije pošteđena ni ckrva, pošto 26 odsto Poljaka smatra da koverta sa novcem može da obezbedi poništenje braka sklopljenog u katoličkoj crkvi koja razvode ne priznaje, i samo u određenim, retkim slučajevima može da ih poništi.
Poljska, kao i Češka u Globalnom barometru opažanja korupcije koji je danas objavila Transparensi internešenel ne spada u najkorumpiranije zemlje, kao što su Avganistan, Indija ili Nigerija, ali nivo korupcije koju opažaju građani daleko je viši nego u "staroj" Evropi.

Češka i Poljska obrele su se u grupi zemalja u kojima šest do 19,9 odsto ljudi tvrdi da je u poslednjih 12 meseci nekoga podmitilo, a u toj grupi su i Kosovo i Srbija, ali i Grčka, Francuska i Italija.  Smile

Slovačka je kao i Makedonija, Bosna i Hercegovina ili Mađarska u grupi gde je nekoga u poslednjih 12 meseci podmitilo od 20 do 29 odsto građana.  Smiley 1

"Kod nas je korupcija uobičajenija nego u razvijenoj Evropi. Dok je tamo mito dao jedan od 16 građana, kod nas je to svaki četvrti građanin", kazao je predstavljajući danas podatke Barometra TI šef njene podružnice u Slovačkoj Garbiel Šipoš.
U Češkoj je u poslednjih godinu dana 14 odsto anketiranih platilo mito, što je za tri odsto više nego u prethodnom Barometru iz 2009. godine.
Da je korupcije sve više uvereno je 44 odsto Čeha.
Najkorumpiranije su po mišljenju Čeha političke partije, za njima su državni činovnici, poslanici i policija.
Slovaci se sa korupcijom najčešće sreću u zdravstvu, državnoj upravi, ali i kod privrednika.
Iako Slovaci opažaju nabujalu korupciju u svojoj zemlji, svega osam odsto ljudi koji su se sa njom sreli slučaj su prijavili.
Od onih koji korupciju nisu prijavili trećina tvrdi da se i onako ništa ne bi rešilo, a trećina se plaši osvete.

IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 3510
Србија затвара врата Јелку Кацину!

Влада Србије званично ће обавестити ЕУ да је известилац Европског парламента Јелко Кацин претерао са мешањем у наша унутрашња питања и да је непожељан партнер за Београд, пише београдски "Прес"! 
Словеначки политичар одавно иритира српску јавност својим неодмереним изјавама, а последња у низу била је пре неколико дана када је говорио о "неопходним променама у Влади Србије" и истакао "потребу за њеном широм реконструкцијом".

Српске власти су, према сазнањима "Преса", ово доживеле као непримерено мешање Кацина у наша унутрашња питања, посебно када се имају на уму његови ранији иступи, између осталог и то што је давао недвосмислену подршку независном Космету, иако наступа у име ЕУ која је статусно неутрална.

Стари провокатор
- Јелко Кацин је човек коме се у нашој јавности даје много већи значај него што он као известила Европског парламента заиста има. Ово није први пут да он излази из оквира својих надлежности. Он је известилац и његов посао је да пише извештаје за Европски парламент. Постоје начини да Србија стави до знања Европској Унији да су његови иступи штетни. Ради се на томе да пронађемо најбоље решење и јасно изнесемо свој став - рекао је саговорник "Преса" из врха власти.

Јелко Кацин је у изјави за "Прес" рекао да му није намера да се меша у унутрашња питања Србије, већ да је само одговорио на постављено новинарско питање. Кацин није желео да коментарише то што је омражен у српској јавности и одговорност пренео на медије који преносе његове изјаве.

- Не желим да улазим у рад појединих медија у Србији. Новинар Радија Дојче веле ми је поставио питање, и ја сам дао одговор. Мој одговор је био да је свака реконструкција Владе допринос приближавању. Моје поруке су јасне. И најшира реконструкција, колико год времена узела, не сме и не може угрозити динамику приближавања Србије ЕУ - каже Кацин.

Да подсетимо, Кацин је још 2008. године изјавио да за Космет има места у ЕУ и да се противи да га било која држава, укључујући и Србију, блокира на путу ка Унији. А док су известиоци Европског парламента у другим земљама у региону углавном давали оптимистичне изјаве, Јелко Кацин је доскора тврдио да Србија не сме "да се заноси датумима почетка преговора са ЕУ".   
"Не улази ЕУ у Србију, него Србија у ЕУ"
Својевремено је министру спољиних послова Вуку Јеремићу, који је изјавио да је Србија учинила све потребно за кандидатуру за ЕУ, Кацин одговорио да "не улази ЕУ у Србију, већ се Србија прикључује ЕУ". А недавно је чак поднео амандман на резолуцију ЕП о Црној Гори у ком је истакао потребу да се осуди деловање Српске православне цркве у тој држави.

Предраг Симић, професор ФПН-а и некадашњи амбасадор у Паризу каже да Јелко Кацин има двадесет година дугу традицију лошег постављања према Србији, али да га позиција известиоца Европског парламента ипак "чува" од оштријих дипломатских акција Србије.

- Процедурално постоји читава лепеза могућих реаговања на његове иступе, од помињања у неком говору, до формалних протеста или демарша. Питање је само у којој мери треба поклањати пажњу Кацину и реаговати на његове иступе. Радикалнији протести би могли да буду праћени бурним реакцијама. Имамо позитиван тренд у односима са ЕУ, а не треба заборавити да су у томе поприлично допринели и словеначки парламентарци, почевши од тога да су поднели резолуцију за стављање наше земље на бели шенген. Кацин је, с друге стране имао серију "солистичких" наступа, укључујући обраћање у Народној скупштини на албанском, али он је такав какав јесте - каже Симић.
 
Кацин - ратни хушкач
Владислав Јовановић, некадашњи министар спољних послова СРЈ, подсећа да је Јелко Кацин у време распада Југославије био секретар за информисање словеначке владе, где је, по његовим речима, "гебелсовским методама" слао ружну слику о Србима у свет. Зато је, каже Јовановић, Србија требало да уложи протест када је Кацин предложен за место известиоца. 
- Он је запалио Запад да гледају на Србе као ни дивљаке. Јелко Кацин је био ратни хушкач на почетку југословенске кризе, служио се медијски лажима "а ла Гебелс". Када је постављен за европског известиоца за Србију, то је била увреда за нас. Сада је теже да му се ускрати гостопримство у Србији пошто је он именовани представник европске институције, али можемо да уложимо примедбу на његово понашање.Уколико то не буде имало ефекта, онда треба приступити јавним коментарима да се прикаже да је он непопуларан у Србији - каже Јовановић.

Мислим да је овим власт јасно ставила до знања шта мисли о европској перспективи Србије. Smile Руски кокус  у демократској странци савршено обавља послове који су у од виталног значаја за свеколике српске националне интересе српским националним интересима. Smile

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
Ко је ово јавно рекао?

Овај бркати слуга окупатора и професор кумровачке школе?
Открио рупу на саксији!?

И Владисалав Јовановић? Из доба ''преговора међународном заједницом''?
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Владан Динић: Ко је Јелко Кацин?            
понедељак, 17. фебруар 2014.

Ми, Срби, много смо, верујте ми на реч - наивни и лаковерни! Свако ко поверује да је, рецимо, Јелко Кацин, наш стални  гост који  властима Србије редовно испоручује наредбе, известилац Европског парламента за Албанију, Босну и Херцеговину, Србију, Црну Гору и Косово човек са добрим намерама према Србији, мора да је, у најмању руку, политички аналфабета и да му је боље да се батали политике док му је време, да не би било касно...

Имао сам невесели задатак да се јуна и јула, сад већ далеке 1991. године затекнем као новинар у Словенији, крстарећи диљем Словеније, током словеначке нелегалне акције за отцепљење из Југославије и да свакодневно будем у контакту са тадашњим министром информисања Словеније.

Са човеком који је лагао, што је доцније и признао, преко 1200 новинара из света. Не трепнувши.

Мислим, 13. јула 1991. године, направио сам интервју, који је сутрадан објављен у „Вечерњим новостима“ са Јелком Кацином, који, убеђен сам, и данас вреди да се прочита.

Јер, из одговора тада младог, а данас, искусног, не могу да кажем политичара, пре би се рекло - политиканта, може много да се сазна, под условом да је читалац политички писмен...

Али, пре свега, пре него што „репринтујем интервју“, желим „наивним Србима“ да представим кроки „лика и дела“ европског известиоца Јелка Кацина...

Рођен је у Цељу 26. марта 1955. године. Дипломирао је 1981. године на Факултету за одбрану, на тему „Жене у оружаним снагама“. Писао је чланке за ревију „Одбрана“ а 1986. написао је своју најпопуларнију књигу „Модерни авиони и хеликоптери“.

После првих демократских избора у Словенији 1990. постао је заменик министра одбране Јанеза Јанше, чију је позицију касније наследио. Већ наредне, 1991. године, као члан Демократског савеза Словеније, постао је министар за информисање и тада формира Словеначку новинску агенцију.



Кацин је, на том месту, у време сецесије Словеније и распада Југославије, водио прави медијски рат против Србије и њеног руководства. Свакодневне конференције за штампу, доступност, па и наметање страним новинарима, учинило је, сматрају упућени, да Словенија много брже и без веће штете добије подршку и напусти Југославију. Стога се у упућеним круговима говори да је његов допринос био значајнији од доприноса словеначких територијалаца.

У српској штампи назван је „начелник штаба“ због незабележене ратне пропаганде на овим просторима („Блитз Криег“ за десет дана).

Говорећи о својој улози у сецесији Словеније, Кацин је касније признао да је износио лажи о акцијама ЈНА како би придобио наклоност светске јавности.

До 1993. године био је на функцији министра за информисање Словеније. Марта наредне године сменио је Јанеза Јаншу на месту министра одбране и на том положају остао до 1997.

Био је председник Либералне демократије Словеније од 2005. до 2007. године.

Два пута је биран за члана Европског парламента. У септембру 2009. постављен је на место известиоца Европског парламента за Албанију, Босну и Херцеговину, Србију, Црну Гору и Косово.



Људи у Србији (они који га знају) нису, чини се, били много срећни Кациновим одабиром на место известиоца нити његовим изјавама по којима, чини се, није променио своју реторику, ни ћуд, која је углавном била оштра.

Према Србији.

Изостанак званичне, државне, реакције српских власти (са часним изузетком Ивице Дачића), учинило је данас Кацина још „храбријим“ против Србије и није умањило провокаторски тон садашњег „европског известиоца.“

Познате су његове опаске да је у Србији стање „неуротично“, да су српски политичари кукавице, а забележено је да је приликом једне прошлогодишње посете Београду домаћине поздравио са „мердита“. Уосталом, зар нам човек није поручио да "зна да Косово није српско?"

Дакле, то је Кацин данас, а ево шта ми је у интервјуу (који дословно преносимо) 14. јула 1991.рекао Јелко Кацин.

Један човек је веровао да може пуних 20 дана, или док траје „борба за независност дежеле“ да цео свет држи на оку! И да га кљука информацијама, важним, мање важним и лажним!

Један је човек, по процени преко 1200 новинара окупљених у Словенији и оцени дела словеначке јавности, у последње време за „словеначку ствар“ урадио сам - више него Милан Кучан, Јанез Јанша, Димитрије Рупел, Франце Бучар, Јанез Дрновшек - заједно!

Држао је вест и реч у шаци и пуштао је кад треба и колико треба!

Јелко Кацин!

Министар информација Словеније. Војник у души, „новинар“ по потреби независне „дежеле“! Факултетски образован, завршио је Факултет социологије, политичких наука и журналистике, али они који га знају боље - тврде, на одсеку за ОНО и ДСЗ. И то се примећивало.

Право на истину

Реч убија, често, брже од метка. Овде у Словенији најжешћи рат био је онај - медијски. У поплави разних вести било је, вероватно, правих, али много и лажних.

Које су биле праве, а које у служби политике, питамо Јелка Кацина?

- Полазим од истине да једне истине нема! Свако, па и новинар, има право на своју истину. То је, по мени, начело демократије. Истина, наравно, може бити и различита и болна. Проблем је, како га ја видим, што је самостална Словенија била нападнута. А кад говорим о писању других новина, пре свега оних у Србији уместо рационалних расправа, рационалних одговора, ствари се банализују на емотивни ниво. Тим приступом се потпаљује емоционално размишљање, а емоције никад нису биле добре и корисне у разрешавању кризе. Изазивају агресију према Словенији, која је, као - издала Југославију, убила толико држављана, војника...

Ваша, словеначка штампа, која је под Вашом „шаком“, у почетку је била ригорознија од Јаншине армаде. ЈНА је била „агресор“, окупатор. Да ли Ви то заиста тако мислите, или сте касније, директно наредили да се у словеначким новинама, на ТВ Словенији и Радио Словенији „спусти лопта“, па је ЈНА остала „само“ - југословенска армада?

- Овде није био - пикник! А то што гро српске јавности сматра да у „својој земљи“ армија не може бити агресор, то је питање теорије, праксе и дефиниције. Могу да вам кажем да је „теоретски погинуло“ 60 људи, да је ЈА теоретски имала 168 рањених, да је теоретски имала 2.700 заробљених. И ако то неко може теоретски да прихвати за истину, то је његов проблем. Не мој, и не наш. Словеначки. Јер, овде је било мртвих и рањених, заробљених и ухапшених. Истинито, не теоретски. Словенија је била нападнута - то је моја истина, а не спорим право на вашу. Јер, ја познајем само два случаја кад се употребљава аларм: у случају елементарне непогоде и у случају рата. А ако су у Словенији завијале сирене најављујући ваздушни напад, то је за мене рат, објашњава Кацин. - А то што су ти „напади“ били лажни, што су служили за „обуку новинара“ и наивног цивилног становништва, за министра информисања Словеније је - неважно.

С пиштољем на куку

Спретност Јелку Кацину на речима, и кад говори (не)истину, нико не спори. Међутим на „југу земље“ мало се знало да је министар информисања Словеније, заправо, стратег Јаншине армаде и да је стручњак за војску, а да је „новинар“ по команди!

- Свако има своју прошлост. Тако сте могли и да ме пронађете у ТО Словенија и у савету листа „Обрамба“. Да ли сам стратег? Мислим да нисам, а да ово што радим, радим добро. Јер за мене је ЈА агресор, окупатор. Више није „окупаторска“ пошто покушавамо да јој омогућимо да се извуче из блата у које је сама упала. Генерали су увукли официре који живе у Словенији у немогућу ситуацију, јер они су држављани Словеније и добили су наредбе које објективно нису могли да изврше.

Истовремено, он та убијања, хапшења официра, своди под формулацију „попреко комшија гледа“ Заборавља, међутим, да каже (или та истина није допрла до њега) да је то „попреко“ било преко мушице, калашњикова, „молотовљевим коктелом“, изнуривањем глађу војника, држањем у шталама...Али и то је „попреко“ гледање на истину.

Земља без границе

Пошто Ви „све знате“, хоћете ли да помогнете неупућеним читаоцима - да се у Југославију улази са севера? Или, да ли је скидање југословенских обележја са границе суштинко питање те ваше независности?

- То је типично питање Југославије. Ми смо овде живели, у тој бившој држави, 46 година и ни очему се нисмо договорили. А у том конгломерату званом Југославија, споразум није могућ. А без договора свако тера по своме. Држава Словенија је својевремено рекла шта хоће и шта жели, сви су остали глуви. Кад смо јасно рекли „идемо“, наједном су сви показали жељу за разговором. Сви сад постају нагло паметни, сви се враћају у прошлост. Ми смо, ако то можете да објавите, по проглашењу самосталности, послали низ предлога шта и како у прелазном периоду. Предложили смо и царинску службу која би опслуживала федерацију, али савезна држава је била глува и одлучила је да уништи земљу! То све, наравно, нема никакве везе са заставом. Али, ако сматрате да је кључни проблем Југославије застава, онда ћемо морати (опет) да говоримо о гробовима, о томе где је крочила чија нога и поново се враћамо на почетак.

Да ли постоји опасност од милитаризације Словеније? Или, ко ће Словенцима одузети ове силне „калашњикове“, „тромблоне“ и мине?

- Нека Југославија на брине! Словенија од два милиона становника не може и неће угрозити остатак Југославије, који, ваљда, броји 22 милиона. Оружје мора да се врати у сошке, а Словенија ће преживети само ако се окрене привреди. Демократија доноси привредни продор, а привреда благостање. А само у благостању имаш пара за војску, објашњава Кацин како ће се демилитаризовати Словенија.

Све време му је за куком пиштољ, а у његовој близини двојица специјалаца с „калашњиковима“ на готов.

Србија

- Спремни смо да сарађујемо са Србијом, са Хрватстком, са Аустријом, са свима који то желе. Зашто би се та сарадња кидала? Не разумем. Али, конкретно од Србије зависи хоће ли са нама да сарађује, тамо су љути. Без разлога. Понављам, није важно шта је било, већ шта ће бити. Економија је пре политике, али економија не може да се спроводи док у великим фирмама седе "заслужни политичари". Ми смо за слободан проток идеја, људи, робе, информација, објашњава Кацин.

Али, истовремено, на питање - зашто у Словенији за време немира није било београдске штампе - послужио се неистином, тврдећи да је стизала, али да ми нисмо умели да пронађемо киоск где је - има!

Замерка

На питање, има ли поруку за своје колеге - министре информисања у "суседним државама", каже:

-Лично сам љут на њих. Нико се није појавио овде, у Љубљани, да присуствује свечаности проглашења самосталности. Тиме су, по мени, прекршили прво новинарско правило - дођи и увери се на лицу места шта се тамо догађа!

(Новости, недеља, 14. јул, 1991.)

(Сведок)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.