Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jug najsiromašniji, a najviše primalaca pomoći u Vojvodini  (Pročitano 3591 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Vidi stvarno, baš se razbucao. Smile

Nego, meni nešto ne ide u glavu, jes' da je ovo veliki ''veliki'' grad, ali ja na ulicama viđam sasvim pristojne automobile, da ne kažem skupe i ne baš iz osamdesetih, ljude pristojno obučene, sa bezobrazno skupim mobilnim telefonima, kako sede po kafićima i piju kafu od 150 dinara. I to ne pet ljudi, dvadeset ljudi, već stotine ljudi.  Smile

Nikako mi nije jasan taj paradoks. Dole se umire od gladi, a ovde svaka druga šuša ima ejr maks od 16.000 i ajfon od boktepitakoliko. Odakle im?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
Vidi stvarno, baš se razbucao. Smile

Nego, meni nešto ne ide u glavu, jes' da je ovo veliki ''veliki'' grad, ali ja na ulicama viđam sasvim pristojne automobile, da ne kažem skupe i ne baš iz osamdesetih, ljude pristojno obučene, sa bezobrazno skupim mobilnim telefonima, kako sede po kafićima i piju kafu od 150 dinara. I to ne pet ljudi, dvadeset ljudi, već stotine ljudi.  Smile

Nikako mi nije jasan taj paradoks. Dole se umire od gladi, a ovde svaka druga šuša ima ejr maks od 16.000 i ajfon od boktepitakoliko. Odakle im?

Jel to retoričko pitanje?  Smile

Kukanje ljudi iz unutrašnjosti na Beograd nije hir, bes ili zatucanost. Nego činjenica da se u Beograd sliva sav novac, dok za jug (tj. za ostatak Srbije) ostane šipak. Izuzetak je Jagodina, gde jedan omraženi političar majstorski poreske prihode zadržava za sebe, ne prinoseći ih državi, zahvaljujući svojim vezama u vlasti... I eto, taj grad mnogo lepo živi i napreduje. Ostalima je neko (čitaj država) stegla omču oko vrata radi socijalnog mira u Beogradu...

A ljudi sa besnim kolima i telefonima od 1000 evra su ionako iz neke druge priče... Pošteno pare zaradili nisu sigurno: ili lopovlukom, ili kurvanjem (a ima raznih vrsta kurvanja, vrlo popularnih u Srba...)
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Kukanje ljudi iz unutrašnjosti na Beograd nije hir, bes ili zatucanost. Nego činjenica da se u Beograd sliva sav novac, dok za jug (tj. za ostatak Srbije) ostane šipak. Izuzetak je Jagodina, gde jedan omraženi političar majstorski poreske prihode zadržava za sebe, ne prinoseći ih državi, zahvaljujući svojim vezama u vlasti... I eto, taj grad mnogo lepo živi i napreduje. Ostalima je neko (čitaj država) stegla omču oko vrata radi socijalnog mira u Beogradu...

A ljudi sa besnim kolima i telefonima od 1000 evra su ionako iz neke druge priče... Pošteno pare zaradili nisu sigurno: ili lopovlukom, ili kurvanjem (a ima raznih vrsta kurvanja, vrlo popularnih u Srba...)

Nesto sumnjam da je pricala za Beograd al ajde neka bude tako.

Ne verujem da si ikada bio u Apatinu ili Celarevu, gde svako vozi auto najvise 6-7 godina staro, a u garazi ima i bar jednu zujalicu marke suzuki ili kurasaki.

Svrati i do Arandjelovca, gde se otvorio bio salon porshea, misteriozno nakon prodaje knjazovih akcija, identicna slika, sve opeli, folsvageni, hjundaiji i sevroleti, naravno i uvek prisutni skuteri, i zujalice od 750 kubika kurasaki i suzuki.

Narod dobio pare od akcija pa umesto da se to nekako ulozi, kupili makine, eto cisto da malo izadju iz svakodnevnog sivila koje su ziveli 20 godina. Po Beogradu se voze extra kola, vecina kupljena na kredit sa enormnim kamatama. Tip parkira golfa 5 ispred kafane, sedne u bastu i baci na sto drinu ili monus i pocne da kuka kako ga jebu u firmi za male pare. Takvih primera kolko oces. Isto kao 93, nemas za hleb ali moras da imas dvojku air max. E danas je isto, iphone od 400 evra i svercujes se u GSP-u.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Nokia 
Пирот, Прокупље и Зрењанин највеће жртве транзиције

Црна слика - Много људи остало је без посла због лоших приватизација и гашења некадашњих гиганата. Прошле године у Средњобанатском округу 1.373 људи старијих од 55 година завршило на бироу рада

Највећи губитници транзиције у Србији су Зрењанин и Пирот, односно Средњобанатски и Пиротски округ, а само нешто мало боље прошли су Прокупље и Суботица, показала је прва социјална карта Србије, коју је јуче у Врњачкој Бањи представио министар за рад и социјалну политику Расим Љајић.

У поменутим градовима најпоразнији су показатељи који обухватају број људи старијих од 55 година који су у приватизацији остали без посла и проценат незапослених у односу на укупан број становника (види табелу). У случају Суботице, подаци за 2010. не показују велики број отпуштених, али је у годинама пре тога велики број људи остао без посла.

На ивици пропасти

У овим градовима некада су пословала велика предузећа, али се привредна слика у међувремену променила па су гиганти знатно редуковали број радника или се чак гасили.

Економски стручњаци објашњавају да је главни разлог лоше спроведена приватизација. Сарадник Института за тржишна истраживања (ИЗИТ) Саша Ђоговић наводи да је Зрењанин имао ту несрећу да велики број фирми доживи управо лошу приватизацију.

- Због лоших приватизација, које су саме себи биле циљ, много људи је остало без посла или су пак након неуспелих приватизација остали у фирмама које су пропале или су на самој ивици пропасти. Зрењанин је један од градова у којима је највећи број радника имао ту несрећу да ради у таквим фирмама. Тужно је што не постоји никаква државна стратегија на који начин променити ствари - истиче Ђоговић.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/158656/Pirot%2C+Prokuplje+i+Zrenjanin+najve%C4%87e+%C5%BErtve+tranzicije.html
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
crowz-e meni je pre neki dan trebao telefon koji moze da ide na internet odnosno na fejsbuk(jedan drugar je trebao da okaci neku sliku da bi mi nesto pomogao da ne objasnjavam) i trebalo bi je 2h da nadjem coveka koji ima telefon koji to podrzava.

Jedan moj drugar ima svoja kola, vecina vozi oceve aute od 20+ godina. Doduse niko ne pusi monus i drinu.

PS: dosta ljudi fura makserice ali vecina uzima one falseve Smile
« Poslednja izmena: 21. Apr 2011, 12:52:27 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
A i tu sliku koju vidite u kaficima i centru grada je lazna slika  Smile
U Novom Sadu (predpostavimo da Bambina prica o njemu) imas 10-15hiljada ljudi koji mogu da po ceo dan se izlezavaju po kaficima, puse malboro, furaju ifonove i slicna ludila....onda imas jos 50hiljada koji 1-2 puta nedeljno bleje po kaficima uz najnovije nokije, samsunge i LG-ove...i ostaje ti 300hiljada ljudi koji se krpe kako znaju i umeju i kad izadju negde cevce jedan sok po 2 sata.
Tuga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Jeste tuga, ali broj ovih prvih uopšte nije mali. Štaviše...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung SGH-E590
Vojvodina je puna lopova, za razliku od juga Srbije ciji lopovi su svi u jevropi...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
crowz-e meni je pre neki dan trebao telefon koji moze da ide na internet odnosno na fejsbuk(jedan drugar je trebao da okaci neku sliku da bi mi nesto pomogao da ne objasnjavam) i trebalo bi je 2h da nadjem coveka koji ima telefon koji to podrzava.

Jedan moj drugar ima svoja kola, vecina vozi oceve aute od 20+ godina. Doduse niko ne pusi monus i drinu.

PS: dosta ljudi fura makserice ali vecina uzima one falseve Smile

Ne kazem ja da je svuda tako. Srbija je pukla zadnjih godina najstrasnije. Konkretno, jedan drug kupio novog punta i mesecno on, cale i burazer odvajaju za ratu, cale mu radi kao portir za 18k, on za 25, burazer mu izlazi na 22-23. Rata je valjda 90-95 evra, ne drzi me za rec. Drugi voza skodu fabiu, radi u Beograd putu i plata mu kasni 4 meseca, a ne verujem da je veca od 30k. Treci vozi fiat brava, pola plate daje za ratu, pusi krdzu i nikad nema para. Kad god treba negde da ide, zove par ljudi da idu sa njim, uslov je naravno, da se plati corba. Smiley Cetvrti vozi fiat stila, 1.9 dizel, gladuje ali odvaja za kola, ugradjuje senzore za parking, rikverc kameru, ispod cd plejera lcd ekran, prestao da pusi i da pije, nepotreban mu trosak to. Smiley Svaki ima telefon minimalne vrednosti od 200 evra, bar jedne air max patike, jedne brze-sunjalice puma gud jir ili bugati.

I svi zive kod mame i tate, bez naznake da ce se to promeniti u skorije vreme.

Fora je u tome sto svako zna svoje prioritete i tako ulazu, e sad da li je to pametno ili ne, ja u to ne ulazim. Na kraju krajeva, ja se druzim sa tim ljudima.

Jedno je ipak sigurno za svako mesto u Srbiji. Jos mi se nije desilo da sam bio u nekom gradu/varosi, a da su kafane bile prazne, bilo da se radilo o Subotici, NS-u, Zrenjaninu, Backoj Topoli, Vrbasu, Beogradu, Sapcu, Arandjelovcu, Kragujevcu, Lazarevcu, Topoli, Negotinu, Kosovskoj Mitrovici, Priboju. Isto vazi i za RS: Trebinje, Bileca, Nevesinje, Cajnice, Visegrad, Bijeljina, Brcko, Banja Luka, Laktasi, Prijedor. (Bio, probo, video, lokao)

Sarajevo isto, ma ceo Balkan sedi u kafani, bez pravila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.