Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:35:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ju-188, Italeri 1/72  (Pročitano 15804 puta)
18. Feb 2009, 04:11:00
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Postovane dame i gospodo, dragi prijatelji Burekdzije i jubitelji plemenite vestine maketashenja, pozdravljam Vas. Smile Smile
Kako se rad na mojoj drugoj i trecoj maketi blizi kraju, pokrecem novu maketu. Mora da bude guzva! Smile
To je Junkers Ju-188 (o samom avionu ce biti reci kasnije), Italerijeva maketa u razmeri 1/72. Ova je maketa poklon od Samuraja77 i kao takva meni veoma vazna. Trudicu se da je ne uprskam. Tako, eto uskoro cu raditi paralelno na dve makete-poklona (prva je Myster IV A koju dobih od naseg majstora Pilota). Kada njih budem privrsavao, pocecu sa trecom i cetvrtom maketom-poklonom (obe od Mr_Ace-a, jedan MiG-23 i jedan Spitfire).

Evo sada slika kutije (uh ja to volim), da ne pricam mnogo. Lep rad "naslovnoj" stranici (sl.1)- moze se videti kako je avion malo pohaban na napadnim ivicama i sl; super naslikani gusti, ovcicama nalik, oblaci koji prekrivaju sve. Kao da je umetnik hteo da istakne da ovaj avion leti dosta visoko? Smile
 Interesantno je da su na jednoj bocnoj (sl.2) strani dali preporuku boja sa tacnim siframa (sl.3) Radi se o Model Master bojama. Na drugoj bocnoj (sl.4) strani je veoma kratak info o avionu (sl.5). Sve je to , naravno u vise jezika , po propisu.
Sadrzaj je , za mene, vise nego bogat(sl.7) Bice tu posla. Posto je Samuraj bio zapoceo urezivanje panela na ovoj maketi (uradjena su krila odozdo i veci deo odozgo, sl.Smile, mislim da je za mene veliki izazov da taj posao dovrsim, a i prava  prilika da to, nadam se, naucim.

Mnogo ima sitnih delova (sl.9-13)cak sam dobio pride neki mitraljez u maloj okrugloj kutijici, sl.1 u sledecem postu), a tu su i 4 figurice posade (sl.2 u sledecem postu). Sada je pitanje sta cu da radim i kako da radim, ali izgleda da ce nalepnice (sl.5 u sledecem postu) to da odluce, obzirom da je Samuraj upotrebio nesto malo. Videce se, onda , koja varijanta je moguca.

Toliko za sada, samo sam otvorio temu, treba mi malo vremena da prostudiram avion, njegovu istoriju, varijante, upotrebu itd, kako bih mogao ovde postaviti jedan sazet prikaz. Mada, ukoliko imate zelju, slobodno postavite, u tom smislu, nesto od koristi za sve. Sa ovom maketom ne mogu da krenem neoprezno i trebace mi malo vremena dok pocnem.
Kao prvo moram resiti pitanje alatke za urezivanje, a potom skontati kako da urezujem preko vec  ispupcene linije panela, a da ne skliznem levo ili desno, upropastavajuci maketu. Samuraj77 je vec davao gomilu saveta i resenja ovde, vise puta, ali sada se moram suociti sa tim i oprobati se sam. Smile Videcemo kako cu plivati. Smile

Budite slobodni i opusteni da komentarisete, savetujete, pitate, kritikujete! Sve je to dobrodoslo! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Ju-188,Italeri 1-72 kutija 1sm.jpg
(190.85 KB, 1005x631)
Ju-188,Italeri 1-72 kutija 2s.jpg
(147.68 KB, 1024x136)
Ju-188,Italeri 1-72 kutija 5sm.jpg
(178.22 KB, 1024x626)
Ju-188,Italeri 1-72 kutija 3s.jpg
(156.14 KB, 1024x137)
Ju-188,Italeri 1-72 kutija 6sm.jpg
(189.7 KB, 900x633)
Ju-188,Italeri 1-72 kutija 4s.jpg
(198.65 KB, 1024x201)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 1sm.jpg
(175.95 KB, 1024x629)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 2sm.jpg
(182.39 KB, 1024x768)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 3sm.jpg
(193.21 KB, 1024x626)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 4sm.jpg
(189.49 KB, 1024x953)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 5sm.jpg
(192.41 KB, 1024x808)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 6sm.jpg
(158.18 KB, 1024x611)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 8sm.jpg
(161.5 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
evojos slika:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Ju-188,Italeri 1-72 kutijica sm.jpg
(176.45 KB, 1024x768)
Ju-188,Italeri 1-72 sadrzaj 7sm.jpg
(210.96 KB, 1024x768)
Ju-188,Italeri 1-72 providDelovi 1sm.jpg
(178.25 KB, 1024x768)
Ju-188,Italeri 1-72 providDelovi 3sm.jpg
(176.31 KB, 768x1024)
Ju-188,Italeri 1-72 nalepnice sm.jpg
(153 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Odabro si veoma interesantan aparat za rad. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Video sam je davno i lepo izgleda Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
Lepa i bogata maketica - urezivanje panela je po meni jedina negativna strana. Držim palčeve da se naučiš tome i da ga uspešno odradiš, pa posle i meni da pokažeš - još se nisam time bavio Wink
Srećan rad!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ma, evo vec dumam u vezi igle. Kupicu neku deblju iglu da bi lepo mogla da stane u drzac (nabavio sam profi drzac tj. svrdlo "Academy craft tools" - ima onu glavu kao kod busilica pa moze svasta da se umece. To uglavnom sluzi sa sitno svrdlanje, ali posluzice, nadam se i za ovo. Mozda i pronjuskam po gradu i nadjem neko shilo, ali opet je pao sneg i prevoz je -mrka kapa, a vec za sat vremena imam obaveza do u noc.
Nista, evo fotki sastavnice i shema bojenja. Smile
Nastavlja se...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Ju-188 sastavnica 1sm.jpg
(188.77 KB, 775x1024)
Ju-188 sastavnica 2sm.jpg
(195.7 KB, 873x1024)
Ju-188 sastavnica 3sm.jpg
(182.75 KB, 799x1024)
Ju-188 sastavnica 4sm.jpg
(193.67 KB, 738x1024)
Ju-188 sastavnica 5sm.jpg
(179.31 KB, 544x1024)
Ju-188 shema bojenja 1sm.jpg
(196.33 KB, 754x1024)
Ju-188 shema bojenja 2sm.jpg
(180.16 KB, 813x1024)
Ju-188 shema bojenja 3sm.jpg
(176.53 KB, 734x982)
« Poslednja izmena: 18. Feb 2009, 13:20:50 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
ho-ho, pa sad se setih makete na kojoj sam, ako se dobro sećam, pre 20ak godina prvi put probao bojenje splintera i moje tehnike bojenja, skoro suvom četkicom.
To je dole predstavljeni Matchbox-ov Ju 188 u mornaričkoj šemi - zelene su Humbrol 30 i 91 (sad znam da bi trebalo da bude 116/91), siva i plava su neki revell (ako se sećam, 57 i 55). Mislim da sam se tada prvi put zgrozio revelovim bojama  Smile, i od tada je Revell kod mene Smile...
Linije razgraničenja splintera su rađene selotejpom Smile
Tada nisam znao za lakiranje, panele, a i maketa je od stajanja malko popucala...  Smile
Pozitivno - tada sam prvi put probao da sam radim delove, te su tako nastala stakla na donjoj strani, otvoren bombaluk i postavljeni nosači bombi i bombe (maznuti iz bog-zna-kog kompleta)... Smile

Verujem, papalu, da će ovaj tvoj biti mnooogooo bolji, s obzirom na tvog učitelja Wink

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Matchbox Junkers Ju 188 1.jpg
(84.55 KB, 800x528)
Matchbox Junkers Ju 188 2.jpg
(46.68 KB, 640x396)
Matchbox Junkers Ju 188 3.jpg
(79.94 KB, 800x600)
Matchbox Junkers Ju 188 4.jpg
(79.65 KB, 800x600)
Matchbox Junkers Ju 188 5.jpg
(85.33 KB, 800x600)
Matchbox Junkers Ju 188 6.jpg
(86.53 KB, 800x600)
Matchbox Junkers Ju 188 7.jpg
(100.62 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 416
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Papalu samo napred bas lep avion za rad Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Jaka013, majstore potrajace dok ja predjem i deo puta koji si ti prosao, ali obzirom da ja sada ucim i od tebe i od Pilota i Samuraja77, a i od svih drugih, verovatno je da u startu krecem sa vise sansi da ne napravim neke greske. No, videcemo. Ovo mi je tek peta zapoceta maketa. Jednu (prvu) sam zavrsio- to je sto je (a mrcvario sam je....), uskoro cu da finisiram druge dve (i to je isto sta je tu je). Cetvrta maketa je isto tek zapoceta (Myster IV A) i cekam jos malo pa cu imati air brush, da bih mogao prskati je lakom po aluminijumu da se ne skida (ne mogu da gnjavim ljude za to). A ovo cudo cu probati da uradim sabirajuci sva dosadasnja znanja. Videcemo. Mnogo ima staklica na kabini - ti si to super odradio, a ja sa tim uvek kuburim. Ovog puta moram raditi polako i precizno iz tankih slojeva - da nista ne procuri, a i samoj zastiti kabine tj.stakala posveticu zescu paznju. Ima bre sve da izmerim u mikron! Smile

alaleksicu, Pilot,ujkaalberte, hvala svima na podrsci.Sad idem da spavam jer sam skrhan, a sutra imam maketarski dan. Smile Smile
« Poslednja izmena: 19. Feb 2009, 01:41:06 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Skupljaj snagu za nove pobede. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:35:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.243 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.