Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:06:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ju-188, Italeri 1/72  (Pročitano 15807 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Tako je Ujkaalberte. Smile Evo, lepo ispavan (probudio sam se oko podne), vec sam pristupio urezivanju. Naravno, alat koji sam kupio, mislim na onaj drzac, nema dovoljno mali otvor, vec moze da stegne nesto sto je tu negde precnika 1mm, tako da cak ne mogu da koristim sve burgije iz njhovog seta (Academy) koje sam kupio. Stvarno nije fora. Opet moram da trazim nesto slicno. No nema veze, mogu da ga koristim za one moje zubarske burgije, koje su prva liga. Ali, nisam mogao da umetnem iglu koju sam pronasao medju kucnim koncima i iglama. Nadjoh jednu iskrivljenu na vrhu. To sam otkinuo i naostrio je ponovo turpijom.

Evo i prvih rezultata - uradio sam cetiri pravougaona panela na jednom krilu. Na sl.1 je crvenim strelicama oznaceno ono sto je Samuraj77 prethodno vec urezao, a plavim ono sto sam sada urezao ja i jos ono sto sam ukakio, kao "prociscavajuci" njegove ureze, no to ce se gitnuti i ismirglati.
Problem su mi okrugli ispupceni paneli (mali poklopci). Obelezio sam dva crnim flomasterom, ali se strasno kolebam da li da ih urezujem ili da ih ostavim ispupcene, pa posle pod smirglom oni da se primecuju (zastiticu ih trakom, dok budem po potrebi gitovao ili smirglao ostale povrsine)? Smile Smile Smile Imate li neki pametan zavet za to? Smile
Na zadnjoj fotki se vidi kako to izgleda, malo osmirglano i pod uglom prema svetlu.
Stavljam ovde i fotografije nekoliko vrednih listova (fotokopije iz neke knjige o Ju 188), koje mi je Samuraj77 uz maketu poklonio. Tu ima dosta informacija o avionu i tekst sam poceo da prevodim, pa cu ga uskoro postovati.
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PapJu-188 UrezPanel 1svm.jpg
(161.95 KB, 1024x768)
PapJu-188 UrezPanel 2sm.jpg
(192 KB, 1024x768)
PapJu-188 UrezPanel 3sm.jpg
(188.19 KB, 1024x768)
PapJu-188 UrezPanel 4sm.jpg
(182.14 KB, 768x1024)
PapJu-188 UrezPanel 5sm.jpg
(198.38 KB, 1024x768)
Ju-188 crt&info 1sm.jpg
(181.74 KB, 1024x788)
Ju-188 crt&info 2sm.jpg
(187.87 KB, 787x1024)
Ju-188 crt&info 3sm.jpg
(175.32 KB, 675x900)
Ju-188 crt&info 4sm.jpg
(187.77 KB, 664x900)
Ju-188 crt&info 5sm.jpg
(193.04 KB, 900x650)
Ju-188 crt&info 6sm.jpg
(199.61 KB, 900x660)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Lellleeee- ti bre ode u profesionalce Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
 Smile Smile Smile, nemo bre zekish! Smile
Nego, ja izgleda povuko na pokojnog chaleta.On cega se uhvatio guro je do kraja koliko je mogo, pa sad dal je dobro i koliko to je vec pitanje, ali izgura do kraja i uvek je funkcionisalo. Smile Tako cu i ja sada da rezbarim do iznemoglosti, jer evo fino se vidi na ovom crtezu, kojeg zaboravih da postujem, da panela i ureza ima ko pleve.
Eto, hteo sam urezivanje, evo mi ga urezivanje - ima da poblentavim od njega! Smile Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Ju-188 CrteziPanela 1sm.jpg
(198.43 KB, 1024x718)
Ju-188 CrteziPanela 2sm.jpg
(193.45 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 3sm.jpg
(196.64 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 4sm.jpg
(173.83 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 5sm.jpg
(193.42 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 6sm.jpg
(177.62 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 7sm.jpg
(184.64 KB, 768x1024)
Ju-188 CrteziPanela 8sm.jpg
(199.2 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 180
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6280
Dragi vredni prijatelju, ovo urezivanje će ti biti dovoljna muka za ovu maketu - nekako će(mo) da se organizujem(o) da ti pokažem(o) kako da bez po muke i bez maskarade obojiš stakliće Wink
Ja nikad ne maskiram - poenta je u tankoj četkici (3/0) i drvenoj čačkalici Smile. Lepo obojiš, ostaviš da se osuši, i onda drvenom čačkalicom (ne oštećuje plastiku, ne brini) lepo lagano sastružeš / izgrebeš boju koja ti je pobegla sa rama na staklo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Nije mi radio net od juce oko podne. Smile Smile Smile ovi u posti su neverovatni, sunce im postansko! Smile
A i sada nesto gnjavi, kanda im je protok nesto puko.
Elem, saljem jos slika mog urezivanja. Voleo bi da mi Samuraj77 kaze da li da urezujem sve ono sto sam smedjin flomasterom nacrtao (po onim crtezima koje mi je dao, mada na crtezu kao da je krilo sire, pa se nesto mislim Smile) tj, sta i koliko toga. Trazih danas u knjizari u blizini neke okrugle sablone, ali nemaju - mora da se dovucem do centra za to.

Jaka013, jasno mi je to sa cackalicom, ali meni se desilo da dog grebuckam, otpadne mi deo i sa povrsine sa koje ne treba. Smile Mozda sam previse boje stavljao? Smile
Nemam nista protiv da se organizujemo da se nadjemo negde, druzimo se malo, razmena iskustva, sto da ne. Popijemo pivu! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PaJu-188 UrezPanDalje sm.jpg
(198.47 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanJos 1sm.jpg
(199.88 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanJos 2sm.jpg
(169.33 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanJos 3sm.jpg
(199.05 KB, 1024x768)
PaJu-188 UrezPanJos 4sm.jpg
(162.79 KB, 1024x768)
PaJu-188 UrezPanJos 5sm.jpg
(161.78 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson C702i
Papalu,fino napredujes  Smile
Urezivanje panela je jako pipav i zeznut posao treba biti jako strpljiv i pazljiv.
Za crteze obrati paznju tj proveri da li su bas u razmeri...ja se vise ne secam davno je to zapoceto Smile
Sto se tice delova koje si obelezio za urezivanje,  Smile ti paneli bi trebalo da postoje ali...tebi na volju da li ces sve urezivati.
Na tu maketu gledaj kao na vezbu...prvo urezivanje panela retko kada ispadne odlicno.
Samo napred bez previse opterecenja u nove radne pobede.Raspali po njemu siguran sam da ce biti odlican kad ga zavrsis Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Super. Tako nekako sam i mislio. Videcu da uradim sto vise, da bi se vezbao, a i prija mi to urezivanje, za divno cudo! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
A prosle godine uradio svoju prvu maketu  Smile Vidi ga sad nas junak  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
 Smile Smile Pa, brzo napredujem za dete od 50 i kusur godinica. Smile
Nisam mogao da cekam da nadjem i kupim okrugle sablone, pa sam krenuo slobodnom rukom Smile, sto ima za posledicu ne krugove nego nesto polujajastao, kako kada. Ali ima jedan gvint - oni vec uradjeni ispupceni kruzici mogu da budu vodilja za iglu, ako se lagano ide ili sa unutrasnje strane kruzica (sto je lakse) ili spolja (sto je teze). Samo treba lagano raditi pa onda kada se ureze plitka linija, onda u krug sve jace itd. Obzirom da sam radio sa iglom koju drzim medju prstima (pojavio mi se lep plik od toga), ovo i nije lose ispalo. Moracu ili da usavrsim alatku, nadjem neku drsku da umetnem iglu, a na kraju i da kupim pravu. Za ovaj stadijum mog maketashkog razvoja ovo je ok. Vezba, pa to ti je.
Posto sam, naravno, sto puta ispromasivao i grebao okolo, onda sam nabacio malo gita da to pokrpim, a trebace i jos, no to cu da vidim nakon dobrog smirglanja pod vodenim mlazom -ah, kakava sloboda, smirglas bez straha!  Smile
Evo slicica, uradih i drugo krilo. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

PaJu-188 UrezPanGit 1sm.jpg
(185.67 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanGit 2sm.jpg
(189.67 KB, 1024x768)
PaJu-188 UrezPanGit 3sm.jpg
(171.32 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanGit 4sm.jpg
(179.16 KB, 1024x768)
PaJu-188 UrezPanGit 5sm.jpg
(183.51 KB, 768x1024)
PaJu-188 UrezPanGit 6sm.jpg
(176.98 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 21. Feb 2009, 16:38:42 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Mali napredak - levo krilo je urezano, gitovano (ispunjavanje ogrebotina usled promasivanja Smile ) i slepljeno Smile Sledi smirglanje. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

SlepLevoKrilo 1sm.jpg
(189.46 KB, 768x1024)
SlepLevoKrilo 2sm.jpg
(194.06 KB, 768x1024)
SlepLevoKrilo 3sm.jpg
(182.99 KB, 768x1024)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:06:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 1.638 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.