Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jovičić (SNS): Kupujmo pokvarene autobuse, bitno da su srpski  (Pročitano 6746 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
A kako se stiti nasa proizvodnja ? Kako se zaposljavaju radnici ? kako se smanjuje spoljnotrgovinski deficit ???

Kupovinom stranih autobusa  Smile Smile Smile

Kakva je razlika sto meni djubre iz kontejnera, ispred ulaza, odnosi FAP-ov kamion proizveden u Srbiji ili Mercedesov, ili Ivekov proizveden, ko zna gde...? Djubre ce odneti i FAP i Mercedes  Smile
Pa jedno 30-40 hiljada po komadu,tj kamionu x recimo 20 kom u nekom gradu x 50 komunalnih preduzeca u Srbiji  Smile Smile Smile X rezervni delovi X servis za iste = 3-4 hiljade domacih radnika,radnih mesta  Smile Smile Smile

Al sta je to za bogatu Srbiju i ovakve strucnjake,sica  Smile Smile Smile

I smesno mi je oko cega ova dva ovna,bolje reci jarca, koji predstavljaju nekakvu "politicku elitu" vode polemiku i nacin na koji je vode.


Proizvodnjom škartova se ne štiti naša proizvodnja nego se proizvode manjkovi koje plaća narod,i takva proizvodnja je osudjena na propast,ustvari,oni su već propali.Narod plaća da mu se naprave autobusi,država napravi pokvarene autobuse i taj isti narod to treba da koristi i još da plaća karte za vožnju,ludilo.

Dalje ludilo,GSP se žali da putari ne rade ništa,da su rupe tolike da im se raspadaju autobusi,znači,poreski obveznici plaćaju putare koji ne rade ništa a zato i propadaju autobusu koje je isto narod platio.

Sve što je u vlasništvu ove države proizvodi manjkove gubitke i škartove.

Država je šuplja i bedna ali zato je narod glup pa političare boli kurac,mi mora da propadnemo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
Mile, jos da te i shvate u tome sta si napisao Smiley

Citirani sagovornik spada u nesto recitije, inteligentnije i sa po kojom procitanom knjigom iza sebe, verujem (mislim u odnosu na "blok" kom pol. pripada), pa ipak...  Smile

Samo bih te dopunila da su tu jos troskovi neefikasnosti, ekoloski troskovi... sto dodatno pravi troskove odrzavanja, zdravstva....
« Poslednja izmena: 24. Okt 2015, 02:49:32 od krouli »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
cini se da ce ikarbus biti nova zastava,ko zna koliko je milijardi progutala zastava,ma kako stetan bio ugovor sa fijatom ipak je bolji nego nastavak proizvodnje koju drzava subvencionise sa 1:3 zastava je za 20 godinaodrzavanja domaceg brenda progutala par milijardi dolara

samo niko nesme da kaze kolko drzava gubi po jednom proizvedenom autobousu kao sto nisu rekli koliko gubi po jednoj     zastavi
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
A kako se stiti nasa proizvodnja ? Kako se zaposljavaju radnici ? kako se smanjuje spoljnotrgovinski deficit ???

Kupovinom stranih autobusa  Smile Smile Smile

Kakva je razlika sto meni djubre iz kontejnera, ispred ulaza, odnosi FAP-ov kamion proizveden u Srbiji ili Mercedesov, ili Ivekov proizveden, ko zna gde...? Djubre ce odneti i FAP i Mercedes  Smile
Pa jedno 30-40 hiljada po komadu,tj kamionu x recimo 20 kom u nekom gradu x 50 komunalnih preduzeca u Srbiji  Smile Smile Smile X rezervni delovi X servis za iste = 3-4 hiljade domacih radnika,radnih mesta  Smile Smile Smile

Al sta je to za bogatu Srbiju i ovakve strucnjake,sica  Smile Smile Smile

I smesno mi je oko cega ova dva ovna,bolje reci jarca, koji predstavljaju nekakvu "politicku elitu" vode polemiku i nacin na koji je vode.


Proizvodnjom škartova se ne štiti naša proizvodnja nego se proizvode manjkovi koje plaća narod,i takva proizvodnja je osudjena na propast,ustvari,oni su već propali.Narod plaća da mu se naprave autobusi,država napravi pokvarene autobuse i taj isti narod to treba da koristi i još da plaća karte za vožnju,ludilo.

Dalje ludilo,GSP se žali da putari ne rade ništa,da su rupe tolike da im se raspadaju autobusi,znači,poreski obveznici plaćaju putare koji ne rade ništa a zato i propadaju autobusu koje je isto narod platio.

Sve što je u vlasništvu ove države proizvodi manjkove gubitke i škartove.

Država je šuplja i bedna ali zato je narod glup pa političare boli kurac,mi mora da propadnemo.

A jel ?
Ti si pa sad otkrio rupu na saksiji da su skartovi  Smile Smile Smile
Vidim ja da su tebe dobro hraniti neoliberalnim koncentratom dok su rastao Smile te mi je najzalosnije to sto ti zaista mislis to sto si napisao. Apsolutno ubedjen  Smile Smile Smile

A sta cemo genije sa tim radnicima recimo tog "Ikarbusa" ? Na biro pa u penziju a penziju iz budzeta da ispacujemo a budzet da punimo kreditima od "prijatelja i mentora" uz kamaticu od 7-8 %  Smile Smile Smile  A i autobuse cemo da kupimo iz kredita  Smile Smile Smile Solariseve,naravno uz proviziju "experata" koji su nas ubedili da je sve nase skart  Smile

Radimo tako "pametno" vec 15 godina  Smile Smile :mrgreen:i  i gde smo stigli ?
Da izvine ova dama, sto se ogresih svojevremeno o nju, u "male pizdince" stigosmo, predvorje velikih..Smile Smile Smile  zivecemo samo od trgovine i usluga, od fejsbucenja i tvitovanja  Smile Smile Smile nista necemo raditi, ni prozivoditi, ovaj hocemo...pecurke u kopovima rudnika Bora i trotinete u Kragujevcu u pogonima "" Zastave"  Smile Smile Smile

Pusti me takvih prica i "vizionara"... Smile nazalost on je platio glavom za sve ove koji su napunili dzepove pricajuci nam kako nista ne valja...najlakse je radnike otpustiti, zatvoriti fabriku i pricati kako sve nevalja, sve trulo, propalo... prodati za tepsiju ribe i uzeti za sebe masnu proviziju  Smile promenti stranacki dres, i tako "recikliran" ponovo ugrabiti sto vecu funkciju. Najlakse i najpogubnije za jedno drustvo i jednu zemlju....ne moze rodjace iz opanaka u becku stiklu  Smile Bacio samo opanke a u stiklama ne znam da hodam  Smile Smile Smile ne moze tako...mora neka "medjufaza"  Smile

A to uopste necu ni da komentarisem o drzavi kao losem vlasniku... Smile Smile Smile nonsens, glupost na kub  Smile Ako malo razmislis svojom glavom shvatices da je potpuna nebuloza tvrditi tako nesto kada je svetski ekonomski gospodar, zemlja u kojoj je drzavno vlasnistvo potpuno ravnopravno tretirano sa privatnim kapitalom i sto je najzanimljivije efikasno funkcionise  Smile
Dosli smo do toga da komunisticke kineske drzave kompanije grade nuklearne elektrane u Velikoj Britaniji:mrgreen: Smile Smile toliko o tome....odoh da radim nesto, kod mene je radna subota  Smile

Elem, drugarici sto me "nahvali"  Smile da sam mozda procitao koju knjigu hvala na lepim recima ali je u zabludi... Smile obican seoski dunster kazandzija, koji je pored skole samo prolazio  Smile Smile Smile utvrdismo  Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2015, 08:21:51 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ajde,ne lupaj,misliš da bi bilo koji proizvodjač na svetu opstao da proizvodi takve krševe,oni proizvode krševe jer država kupuje,njihov autobus privatni prevoznik nikada ne bi kupio,jer nije lud.
Boli me kurac za radnike ikarbusa ako ih hrane poreski obveznici,neka se teraju u pičku materinu,lako je njima da se zajebavaju kad svaku propast finansira neko drugi.

Da bi se zemlja oporavila te firme gubitaše koje isisavjau pare iz budžeta pod hitno zatvoriti ili prodati ako ne rade pozitivno.Održavanjem takvih firmi se ne dobija ništa sem što par stotina radnika vuče celu zemlju za nos.


To sve što si napisao je prazna priča,treba proizvoditi,ali konkurentan proizvod,da se ti pitaš mi bi u ei niš još proizvoidili televizore sa katodnom cevi,ipak je i to proizvodnja,neki ljudi primaju platu.A što neki drugi ljudi koji isto rade odvajaju njima za plate,zdravstveno,penziono,to nikom ništa,to je sasvim u redu.

Saab bankrotirao a država bogata mogla je još 100 godina da im daje lovu i pokriva minuse,pa što to nisu uradili,zato što to nije normalno da ulažu u gubitke.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
  Koliko zelenih smajlija jbt

Ja bih pre kupio srpski proizvod koji radi nego strani koji ne radi.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Citat
Dosli smo do toga da komunisticke kineske drzave kompanije grade nuklearne elektrane u Velikoj Britaniji
Комунизам, компанија, некако ми то не иде заједно.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.93
Ajde da se podsetimo svih poslovnih prilika koje je Ikarbus propustio i proćerdao u poslednjih 20 godina :

Mercedes krajem 90ih, tad su napravili prvi niskopodni autobus sa sve Mečkinim znakom, IK-106, koji mislim da služi i dan danas.



Iz nekog razloga, Mercedes su tad odjebali. Ili je Mercedes odjebao njih kad je shvatio da ovi nisu vredni ulaganja. Onda je početkom 2000ih bila priča sa Volvo-om i HESSom, tad su napravili ona dva ljubičasta prototipa za Sajam. I oni i dalje rade u GSPu.



Ne znam zašto ali ni to im nije odgovaralo. Pa tako sredinom 2000ih počinju saradnju sa Bredom iz Italije, koja prvo Ikarbusu ustupa dizajnere a zatim sklapa ugovor sa njim o proizvodnji Bredinih autobusa.



Ikarbus je sklopio skoro 10ak vozila, ali je onda i taj ugovor raskinut a vozila su nedovršena odneta u Italiju. I na kraju, oko 2010. kreće priča kako će Ikarbus da bude deo Holandskog VDLa i kako će da uskoro da počne da pravi autobus godine. I na kraju ni od toga ne bude ništa.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Ikarbus-i-VDL-osnovali-zajednicko-preduzece.lt.html

Bilo je tu i nekih priča sa FAPom, s njima je radio nekoliko serija vozila koja su se pokazala solidno, te je bila priča i o spajanju te dve fabrike ali gospoda u obe firme nije htela ni da čuje. FAP je inače prošao kroz isto, 20 godina cupkanja u mestu i traženja ''povoljnog investitora'', i evo sad je već pred zatvaranjem i biće srećan ako bude radionica za Vojsku.

Elem, što se Ikarbusa tiče, dakle 15 godina poslovanja, a četiri velike poslovne prilike propuštene. U međuvremenu, on je pravio neke svoje modele koji jesu bili Frankenštajni, ali su služili svojoj svrsi. I ne bi mu ništa falilo da je ostao na tome, ali umesto toga, pre 7,8 godina počinje da fušari i da pravi plastikanere koji posle tri godine eksploatacije počinju da se raspadaju. A kako plasira svoje proizvode, o tome sam već pisao - tako što mu nameštaju tendere, sve upravo pod tom kretenskom političarskom parolom ''kupujmo domaće!''. Svako ko je iole upućen zna da GSP i Beograd služe da izdržavaju Ikarbus. I prvi svakoj kupovini, prvo se namešta tender, onda se ugradi uprava Ikarbusa, ugradi se GSP i Gradska bagra, a mediji sviraju o tome ko da smo kupili spejs šatl, a ne kante koje će se raspasti posle dve godine rada i onda opet ići u Ikarbus na remont.  Smile


U međuvremenu, jedna mala firma BIK iz Kragujevca počinje da radi vozila po licenci Beloruskog MAZa. Od jedne male radionice došli su do prave male fabrike koja šalje vozila po celoj Srbiji. I mada i kod njih važi ''kolko para, tolko muzike'' odnosno nisu baš u rangu Solarisa... ljudi napreduju, rade. Evoluiraju... A Ikarbus, FAP i slični cupkaju u mestu, čekaju državne pare i kukaju što ih bolji i sposobniji pretiču.
« Poslednja izmena: 24. Okt 2015, 12:11:30 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Ajde,ne lupaj,misliš da bi bilo koji proizvodjač na svetu opstao da proizvodi takve krševe,oni proizvode krševe jer država kupuje,njihov autobus privatni prevoznik nikada ne bi kupio,jer nije lud.
Boli me kurac za radnike ikarbusa ako ih hrane poreski obveznici,neka se teraju u pičku materinu,lako je njima da se zajebavaju kad svaku propast finansira neko drugi.

Da bi se zemlja oporavila te firme gubitaše koje isisavjau pare iz budžeta pod hitno zatvoriti ili prodati ako ne rade pozitivno.Održavanjem takvih firmi se ne dobija ništa sem što par stotina radnika vuče celu zemlju za nos.


To sve što si napisao je prazna priča,treba proizvoditi,ali konkurentan proizvod,da se ti pitaš mi bi u ei niš još proizvoidili televizore sa katodnom cevi,ipak je i to proizvodnja,neki ljudi primaju platu.A što neki drugi ljudi koji isto rade odvajaju njima za plate,zdravstveno,penziono,to nikom ništa,to je sasvim u redu.

Saab bankrotirao a država bogata mogla je još 100 godina da im daje lovu i pokriva minuse,pa što to nisu uradili,zato što to nije normalno da ulažu u gubitke.


Ne lupam, ukazujem ti samo na manjkavosti i nedoslednost u razmisljanju  Smile inace se busevima GSP-a slabo se vozim, te nisam spreman da polemisem o kvalitetu "krseva" jer stvarno ne bih znao...ali o ekonomskim apsektima,kupovine domacih proizvoda i vaznosti ocuvanja svakog radnog mesta u ovoj jadnoj zemlji itakao mogu i smem da polemisem  Smile na krajnje argumentovan nacin  Smile Smile Smile

Elem, kao sto vec rekoh...prica ti je tanka.
Kada pogledas celokupnu sliku, ko je zaista u stanju da je sagleda  Smile cak i sa tog tvog neoliberalnog koncepta i pogleda na ekonomiju, drustvo, drzavu...cak ako merimo i po tim tvojim arsinima, u stanju sam da ti "izmerim" koliko je korisnije za tebe , kao pojedinca, a da ne kazem kao drustvo u celini, da se proizvode ti "skarotvi" i kupuje ih drzava, nego da se nista ne prozivodi... Smile
Obrni, okreni, platices kao gradjanin sve, naravno placas to kad se prozivode "skartovi" ali istotako placas jos vise kada se uopste nista ne proizvodi,cak ni ti "skartovi" bez obzira ti mislio i  sta strucno rekla drugarica  o "ekoloskim troskovima, neefikasnosti i troslovima zdravstva..." sto cu ciste nebuloze.
Mene ovde ne interesuje stranacko prepucavanje, niti ciji je veci (IQ  Smile) od strane ove dvojice slobodno mogu reci bilmeza, vec cisto ekonomski princip,ekonomska racunica, ispaltivost ova dva koncepta rasmisljanja,postupanja, ispativost za drustvo ali i za mene kao pojedinca,kao deo te celine...tako se i opredeljujem, a ne kao sto drugarica intelektualka me sa  "visine"  Smile svrsta u tabor, ovaj htedoh da kazem  u tor Smile, kao da sam ovca  Smile Smile Smile

Elem,da rezimiram, problem tog tvog "elitistickog" principa razmisljnja i tih argumenata je samo u tome sto te zivot i stvarnost demantuju   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Citat
Dosli smo do toga da komunisticke kineske drzave kompanije grade nuklearne elektrane u Velikoj Britaniji
Комунизам, компанија, некако ми то не иде заједно.  Smile

Cinjenice su lako proverljive  Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.