Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jovanka Broz umrla u 89. godini ~ Kraj jedne sramote!?  (Pročitano 28906 puta)
Poznata licnost


MAJA

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3310
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
daj dokaze za sve sto si napisao !!
Smile
IP sačuvana
social share
Nemoj na silu uzmi veci cekic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
daj dokaze za sve sto si napisao !!
 Smile

Šta bi sa "nema svrhe raspravljati"?  Smile Toliko o tvojim stavovima i zaključcima.
Jel hoćeš da daš "časnu pionirsku" da više nećeš da učiš druge o onome što sam ne razumeš?

Evo (mada je malo verovatno da u 21. veku sam ne znaš nešto po ovom pitanju)
Nikola antisemita: Sabrana dela knjiga 2 - O jevrejima kao sinovima đavola.
Nikola SS: Pored toga što ga je Hitler odlikovao (neosporiva činjenica), ovaj veleizdajnik je blagosiljao saradnike okupatora i veličao Hitlera uporedjujući ga sa Rastkom Nemanjićem.
Nikola plagijator: Sve što je napisao je parafraziranje hrišćanskih dogmi...ništa originalno.

Jel treba još nešto?
« Poslednja izmena: 03. Nov 2013, 08:42:54 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
Nokia 
daj dokaze za sve sto si napisao !!
 Smile
Са неким аватарима не вреди разговарати.
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Citat
Vidim da ne možeš da daš nijedan primer komuniste koji strelja svoga brata.
vidim da si odrastao pod staklenim zvonom.
Citat
Jel hoćeš ja da ti dam dokaz da je npr. Nikola Vladimirović bio antisemita?
šta je to antisemita ?
Citat
ja za razliku od tebe znam šta joj je posluga zamerala
odakle znaš ? radio si kod nje ?
Citat
Kada se udala za Tita, Jovanka nije bila "seljančica" već više puta odlikovan i jednom ranjen borac u borbi protiv okupatora
misliš da nisu izlazili pre svadbe ? misliš da su ih roditelji upoznali i rekli : "ovo ti je čovek, ovo ti je drugarca" ?
Citat
Nikola antisemita:
Citat
Nikola plagijator: Sve što je napisao je parafraziranje hrišćanskih dogmi
Citat
Jel treba još nešto?
da.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Kaže se "Pametnome dosta". Tebi očigledno nije...sam izvuci zaključak. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.101
ne mogu. prosvetli me kao pametniji, mudriji, bistriji i iznad svega oštroumniji.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Sony xperia
Tito zatrpan mermerom

“Novosti“ istražuju: Jovanka Broz ne počiva u grobnici sa svojim suprugom iz tehničkih razloga. Inženjer Dragomir Gavrilović 2002. otkrio „Novostima“ tajnu da je Broz sahranjen dva puta



ŽELjA Jovanke Broz da posle 33 godine udovištva počiva u zajedničkom grobu pored svog supruga Josipa Broza Tita, nije bila ostvariva ponajviše iz - praktičnih razloga.

Gornja ploča nad Brozovim grobom u kompleksu Kuće cveća u Beogradu, sva u mermeru, teška je devet tona. Mogla bi se pomeriti samo pomoću ogromne dizalice, a taj zahvat nimalo ne bi bio jednostavan, bezbedan, ali ni jeftin.

Prema svedočenju koje je inženjer Dragomir Gavrilović 2002. godine ispričao „Novostima“, ploča nad Titovim grobom bila bi još masivnija da je on uspeo tih majskih dana 1980. godine, kada je trebalo što pompeznije pred očima sveta i domaće javnosti sahraniti maršala SFRJ, da pronađe veći komad mermera. Gavrilović je preminuo pre sedam godina, ali je četiri godine ranije našem listu, a prvi put za javnost, otkrio da je Tito tog 8. maja zapravo sahranjen dva puta. Jednom za kamere, a potom stvarno.

Januara 1980. godine, kada se Tito razboleo, Gavrilović, koji je izgradio rezidenciju u Užičkoj 15, vilu „Mir“ i još šezdesetak rezidencija i skloništa, ali i rezidenciju iračkog predsednika Sadama Huseina, nekoliko zdanja u Libiji, zatekao se u Engleskoj. Bio je fasciniran odnosom prema znamenitim sunarodnicima. Na nadgrobnoj ploči Viljema Šekspira video je da je uklesano samo piščevo ime, godina rođenja i smrti.

- Dva meseca kasnije, Titu je već bila amputirana noga - prisećao se za „Novosti“ omiljeni Titov građevinac.

- Zovnem lekare Stankovića i Kičića, a oni mi kažu da je predsednik u komi, da je sve gotovo i da se pripremam za sahranu. Ali, s kim god sam od Titovih bliskih drugova pokušao da razgovaram o izgledu grobnice, svi su se hvatali za glavu i polušapatom mi govorili: „Gavro, ne spominji mi to, molim te.“

Gavrilović je samoinicijativno iz nekakvog nacrta uzeo mere, angažovao radnike. Počela je izgradnja grobnice.

A, kada je 4. maja spiker RTV Beograd Miodrag Zdravković kroz suze objavio da je Tito umro, počela je Gavrilovićeva bitka s vremenom: za samo 72 sata u Kući cveća koju je Tito za života i pravio s namerom da bude njegov mauzolej, morala se izbetonirati površina od 200 kvadrata u čijem sklopu je bila grobnica, prostor za mimohod i tribine za više od sto svetskih državnika.

Pripremama za sahranu rukovodio je tadašnji generalni sekretar Predsedništva SFRJ, general Ivan Dolničar. Dok su Slovenci glancali „Plavi voz“ za poslednje Brozovo putovanje, Gavrilovićevi radnici padali su u nesvest od iscrpljenosti, ali kada je osvanuo dan sahrane, 8. maj, posao je bio dovršen. Bila je spremna i nadgrobna ploča od aranđelovačkog belog venčaca, teška devet tona sa šekspirovski jednostavnim natpisom: Josip Broz Tito (1892-1980).

- Bilo je jasno da se ona samo pomoću dizalice može postaviti na grob, a tako dugotrajan i neizvestan čin ne bi bio baš efektan pred svetskim kamerama - svedočio je inženjer Gavrilović. - Odlučili smo da umesto prave nadgrobne ploče stavimo „masku“, takođe mermernu, ali znatno lakšu.

I dok je zahvaljujući TV kamerama gotovo čitav svet posmatrao sahranu Broza, od koga se tu, u Kući cveća, opraštalo više od stotinu predsednika, na čelu sa Leonidom Brežnjevim i Karterovom mamom, Gavrilovićevi nervi bili su zategnuti kao strune.

- Plašio sam se da se nešto ne otme kontroli, pitao sam se, šta ako sveže zalepljene pločice počnu da otpadaju - prisećao se Gavrilović.

Ipak, sve je proteklo bez neprijatnih iznenađenja. Kada su se kamere ugasile, a državnici napustili kompleks, tačno u 16.30 započet je finiš sahrane. Završni čin izgledao je ovako: sanduk sa maršalovim telom koji je zakovan stigao iz Ljubljane u Beograd, izvađen je iz grobnice, obložen bakarnom maskom i ponovo spušten na dno. Da bi Tito počivao što mirnije, preko sanduka je stavljena betonska ploča, pa na nju navučena ona teška, mermerna.

Gavrilovićevu ispovest „Novostima“ i priznanje da je Tito dvaput sahranjen, kao i detalje obe sahrane potvrdio je i general Dolničar u svojoj knjizi „Generalov let“. On je, istina, tvrdio da je mermerna ploča bila teška 12 tona, ali inženjer Gavrilović, koji ju je i odabrao, najverovatnije je raspolagao preciznijim podatkom.

Decenijama posle tog događaja, veoma mali broj ljudi znao je da se Titova sahrana otegla sve do ranih sati narednog jutra.

ČARLI ČAPLIN
JE KRIV U VREME Titove bolesti, u Americi su ucenjivači ukrali posmrtne ostatke Čarlija Čaplina. Ovaj slučaj bio je na pameti svim članovima jugoslovenskog odbora za Titovu sahranu.
- Najvažnija misao bila nam je kako obezbediti Titov grob da nikada ni najveštiji lopovi ne uspeju da ukradu njegove posmrtne ostatke, pa sam doneo u Beograd najveću mermernu ploču koju je u tom trenutku bilo moguće pronaći - svedočio je Gavrilović.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
Nokia 
Citala sam o ovoj famoznoj sahrani....

Inace, moje misljenje je da Jovanka nije bila samo neka zena koja je slucajno dobila prekomandu kod Marsala....
Nije bila samo supruga drzavnika....Ma sta ona pricala a Jokanovic napisao u knjizi.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.