Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:49:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Josef Levi: Srbiji predstoji ekonomski bum  (Pročitano 6162 puta)
24. Mar 2013, 11:31:59
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 25.0.1364.172
Imate odličnu lokaciju i neverovatne ljudske resurse, to mora da dovede do ekonomskog uskrsnuća, do ekonomskog čuda. Ako se to ne desi, onda činite zločin sami nad sobom, kaže za Kurir izraelski ambasador Josef Levi

Srbija ima toliko neverovatnih mogućnosti da će uspeti da prebrodi i ovu krizu u kojoj se sada našla, uprkos ekonomskoj krizi i povezivanju pitanja evrointegracija i problema Kosova, kaže u intervju za Kurir Josef Levi, ambasador Izraela u Beogradu.

♦ Šta Srbija može da nauči iz vašeg iskustva, iz konflikta s Palestinom, imajući u vidu problem Kosova?

- To su dva različita konflikta i po svojoj prirodi i istoriji i po međunarodnim okolnostima. Sličnost je princip u koji veruju i Srbija i Izrael, a to je da se konflikti mogu rešiti jedino za pregovaračkim stolom, a ne jednostranim potezima. Svi drugi aspekti su različiti. Mi nismo protiv palestinske države i pozivamo ih da formiraju svoju domovinu kroz dijalog sa Izraelom a ne mimo Izraela, kao što su dosad činili.

♦ Da li je u Srbiji danas istorijski trenutak sličan onom iz 1993. godine, kad su se rukovali Jicak Rabin i Jaser Arafat? Evo, rukovali su se i Nikolić i Tači.

- Izgleda da je tako. U ovom trenutku Srbija kreira svoju budućnost. Kompromis je uvek magična reč i ja uvek pozdravljam hrabre lidere. Mi smo odavno shvatili da je za postizanje mira s Palestinom neophodno postići kompromis i o teritoriji. Mi želimo miran razvod s Palestincima, kao par koji je živeo u jednom stanu, pa sada hoće da ga podeli. Sada se svađamo ko će dobiti dnevnu sobu, ko kuhinju, kupatilo, balkon... A stan je vrlo mali.

♦ Možda bi trebalo da mi probamo isto to s Kosovom? Da tražimo srpski entitet na Kosovu, „dnevnu sobu“, „kuhinju“?

- Nije na meni da dajem savete Srbiji niti Kosovu. Verujem vašim pregovaračima, mislim da idete ka istorijskom činu da rešite taj izazov. Znamo koliko je to bolno za Srbiju, za vašu nacionalnu istoriju, za duboka osećanja prema Kosovu. Iz dubine srca vam želimo da donesete pravu odluku, da sačuvate svoj nacionalni identitet i obezbedite prosperitetnu budućnost za vašu decu. Verujem da Srbiju čeka mnogo bolja sutrašnjica. Trenutno se izazov po pitanju Kosova prepliće s vašim evropskim aspiracijama. To nije vaš izbor, ali to je realnost.

♦ Da li je povezivanje ta dva problema fer prema Srbiji?

- Reč fer, nažalost, ne postoji u rečniku međunarodnih odnosa. Mi Izraelci to vrlo dobro znamo. Mislim da Srbija sada donosi teške odluke i međunarodna zajednica mora da razume kako osetljivost Srbije, tako i aspiracije ljudi s Kosova. Prava ravnoteža između ta dva elementa je suština na kojoj ćete graditi vaše buduće odnose s Kosovom. To je vrlo delikatan problem i trenutno najveći konflikt na mapi Evrope.

U potrazi za rešenjem vi nosite zastavu ne samo za budućnost Srbije nego i za mir na Balkanu i u celoj Evropi. Razumem kakav teret odgovornosti srpski lideri nose kad idu u Brisel. Mi nismo priznali Kosovo zbog našeg principa da se konflikt mora rešiti između partnera. Vrlo pažljivo pratimo dijalog Beograda i Prištine, s velikom radoznalošću i željom da se dođe do dogovora.

♦ A kad dogovor bude postignut, hoćete li priznati Kosovo?

- Kad više ne bude prepreka na diplomatskom putu, sve je moguće. Mislim da sam bio jasan. Čekamo da se ta zavrzlama, koja traje generacijama, to rađanje nacionalnih aspiracija naroda na Kosovu reši na prijateljski način sa Srbijom.

♦ Mislite li da se u Briselu uvažavaju napori koje Srbija čini da bi dobila datum početka pregovora sa EU?

- Verujte mi, mi imamo mnogo većih problema od vas. Izrael se bukvalno bori za opstanak. Okruženi smo terorističkim organizacijama koje kažu da Izrael nema prava da postoji, koje nas bombarduju i kunu se da će uništiti izraelsku državu. Naši problemi su egzistencijalni. Uprkos svim nevoljama, Srbija će preživeti krizu, a niko ne dovodi u pitanje vaše pravo da postojite. Srbija je uvaženi član evropske porodice.

♦ Na koji način može da se poboljša ekonomska saradnja Srbije i Izraela?

- Uočili smo nekoliko oblasti u kojima možemo da sarađujemo. Prva su nekretnine. Mi nismo div na svetskom tržištu, ali su Izraelci ovde već namirisali ogroman potencijal i stižu, naše kompanije su već investirale više od 1,3 milijarde evra u Srbiji. Ipak, verujem da je oblast koja bukvalno vapi za našim učešćem poljoprivreda. Ovde imamo kombinaciju iz raja: Srbija ima povoljne prirodne uslove, plodnu zemlju, pet-šest dobrih reka, odličnu radnu snagu, ali zastarelu tehniku.

Ta tehnika mora da se modernizuje. Žetve i prinosi u Srbiji ne smeju da zavise od kiše. Vaši prinosi po hektaru su srednjovekovni. Mi imamo prinose po hektaru pet ili šest puta veće od vas a nemamo kišu. U pustinji proizvedemo pet puta više nego vi na, što se vode tiče, jednom od najblagoslovenijih tla u Evropi. Tajna za poljoprivredno čudo u Srbiji je bolje navodnjavanje, gradnja staklenih bašta, reciklaža vode, bolje iskorišćavanje otpadnih voda. Te elemente nude tri dobre izraelske kompanije koje su već prisutne u Srbiji.

♦ Šeik Muhamed bin Zajed el Nahjan iz Abu Dabija je već došao u Srbiju i interesuje ga isto - voda, poljoprivreda...?

- Moram da čestitam vašim političarima na toj inicijativi. Istina je da sam želeo da mi prvi uđemo u tu oblast, ali ima dosta prostora i za nas. Mi uvozimo smrznuto meso iz Argentine, a Srbija nam je bliža i meso je odlično. Vi ste odlična lokacija u centru Evrope. Imate neverovatne ljudske resurse: Srbi su među najboljim inženjerima, radnicima, naučnicima. Sve to mora da dovede do ekonomskog uskrsnuća, do ekonomskog čuda. Prosto mora. Ako se to ne desi, onda činite zločin sami nad sobom. Istinski verujem da će za nekoliko godina vaša zemlja doživeti svoj bum.

Nećemo vam zaboraviti to što ste nas branili
♦ Šta je stvorilo tako čvrstu vezu između Izraela i Srbije?

- Mi Jevreji nikada nećemo zaboraviti neverovatno humanu i herojsku ulogu mnogih Srba koji su spasavali Jevreje tokom Holokausta. Srpski narod je jedan od retkih plemenitih naroda u Evropi, u kojoj se antisemitizam nije odomaćio, i to je suština naših dobrih odnosa. Daleko smo, nismo susedi, ali osećamo Srbiju kao našeg suseda u srcu. Mi smo kao blizanci koji žive na različitim kontinentima. U mnogim stvarima naše istorije su slične. Mi znamo šta znači kad kažete da želite da sačuvate svoj identitet, da se ne izgubite, da se osećate opkoljeni neprijateljima. Znamo o čemu pričate jer smo imali slična iskustva u našoj tragičnoj istoriji. Činjenica je da su Srbi pružili ruku Jevrejima tokom Holokausta i da su često bili zajedno ubijani, u istim jamama. To je osnov za razumevanje i simpatije, ono što produbljuje naše političke odnose.

Tražio sam da dođem u Srbiju

♦ Kakvi su vam utisci o Srbiji?
- Ja sam odabrao da dođem ovamo i ponosan sam što u Srbiji predstavljam izraelsku državu jer između nas postoji toliko mnogo sličnosti - istorijski, po želji da očuvamo jedinstvo i identitet u svetu koji se tako brzo menja. Srbiji predviđam svetlu budućnost. Srbija je čudesna zemlja, a Srbi su izuzetan narod. Duboko sam impresioniran vašom zemljom.

Treba se pogledati u ogledalo

♦ Mislite li da je borba protiv korupcije koju vodi Vlada preduslov za taj ekonomski procvat?
- Svaki napor da Srbija standardizuje tržište i da usaglasi poslovne tokove sa evropskim standardima je dobrodošao. Samokritika je uvek zdrava i neophodna radi preispitivanja i menjanja nabolje. Ponekad, kad se pogledate u ogledalo, vidite sebe drugačije. Nekad vidite lepše lice, nekad nešto problematično, uvidite da vam treba više šminke, ili mala operacija, ili dijeta.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.14
Citat
Imate odličnu lokaciju i neverovatne ljudske resurse

може бити да тако делујемо неком ко је дошао из парченцета пустиње са свих страна окруженог хиљадама километара насељених људима који би семе да им затру ... где су људски ресурси такви да и жене морају да служе војску ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Pa mi zaista i imamo sjajan komad zemlje,na kome bi mogli da živimo ko carevi.Samo što imamo pogrešan mozak, odnosno nemamo ga.


Citat
- Mi Jevreji nikada nećemo zaboraviti neverovatno humanu i herojsku ulogu mnogih Srba koji su spasavali Jevreje tokom Holokausta.

Pa,nešto baš i nisam primetio to,jer se uvek setim Obrajtove koju su dvaput spašavali,pa nas mrzi do koske.Al ajde...

Citat
Ako se to ne desi, onda činite zločin sami nad sobom. Istinski verujem da će za nekoliko godina vaša zemlja doživeti svoj bum.

Daj Bože,mada,s ovim mentalitetom... teško.
« Poslednja izmena: 24. Mar 2013, 16:37:01 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Qtek 小米
Израел помаже РС и Додика, нису признали Косово, сасвим довољно за почетак и још боље односе у будућности.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
negde sam čitao ili slušao...da postoji neka ideja,koja se već uveliko sprovodi u srbiji,a koja ide otprilike ovako...da su krajem osamdesetih,početkom devedesetih jevreji odredili srbiju kao rezervnu zemlju,koja bi bila alternativa,kako u egzistencijalnom smislu,ekonomskom i strateškom smisli,da je izraelski kapital odavno prisutan u srbiji,ispred kojeg stoje imena i autoriteti,koji su ne spojivi sa tom idejom?da su odavno prisutni u katastrima srbije,agraru,vodama...itd.?
ili sam ovo sanjao?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Qtek 小米
negde sam čitao ili slušao...da postoji neka ideja,koja se već uveliko sprovodi u srbiji,a koja ide otprilike ovako...da su krajem osamdesetih,početkom devedesetih jevreji odredili srbiju kao rezervnu zemlju,koja bi bila alternativa,kako u egzistencijalnom smislu,ekonomskom i strateškom smisli,da je izraelski kapital odavno prisutan u srbiji,ispred kojeg stoje imena i autoriteti,koji su ne spojivi sa tom idejom?da su odavno prisutni u katastrima srbije,agraru,vodama...itd.?
ili sam ovo sanjao?  Smile
Глупост, пре ће бити да смо обећани Турској, јер све иде на руку муслиманима. А што би Јевреји дошли у земљу где ће их чекати неки балкански палестинци ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Citat
Imate odličnu lokaciju i neverovatne ljudske resurse, to mora da dovede do ekonomskog uskrsnuća, do ekonomskog čuda. Ako se to ne desi, onda činite zločin sami nad sobom, kaže za Kurir izraelski ambasador Josef Levi

Potpuno je u pravu.
To što nikako pravom ovnu da vežemo zvonce, to je naš problem i problem naših ispranih mozgova. Al ajde, nadajmo se da će stvari da se promene.

negde sam čitao ili slušao...da postoji neka ideja,koja se već uveliko sprovodi u srbiji,a koja ide otprilike ovako...da su krajem osamdesetih,početkom devedesetih jevreji odredili srbiju kao rezervnu zemlju,koja bi bila alternativa,kako u egzistencijalnom smislu,ekonomskom i strateškom smisli,da je izraelski kapital odavno prisutan u srbiji,ispred kojeg stoje imena i autoriteti,koji su ne spojivi sa tom idejom?da su odavno prisutni u katastrima srbije,agraru,vodama...itd.?
ili sam ovo sanjao?  Smile

Nisi sanjao, to jeste tako.

Kakva Turska, kakvi bakrači. Pa valjda je jasno da je ovo što se dešava na Kipru definitivni potez pred pucanj EU?? Možda poslednji a možda i predposlednji, uglavnom tu su negde... Folks,  use your brains.  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
HTC One
Levi je skroz opusten i spontan lik koji je ili iskreno zavoleo Srbiju ili veoma vesto glumi. Mada, kada govori o Srbiji, vidi se da postoji emocija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Ne bi bio ni prvi ni poslednji.

Imam druga koji je Holanđanin(tačnije,Bur) koji se rodio u Južnoj Africi, radio u Americi, tamo se zaljubio u Srpkinju i došao sa njom u Srbiju i zaljubio se i u samu zemlju i odlučio da ostane.

Ima ovde nešto što privlači ljude. Valjda ta neka kombinacija dobrih i loših ekstrema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
HTC One
Ma ovde je drugo po sredi osim naeg prijemcivog temperamenta. On stvari koje se desavaju nama poredi sa stvarima koje su se desavale njima. Ne mogu previse da pricam na tu temu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:49:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.