Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 05:36:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jod  (Pročitano 10589 puta)
05. Jan 2007, 12:55:08
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9

Dve planete u sekstilu a obe u inkonjukciji s trećom planetom.

Treća planeta (apeks) je jako bitno načelo koje treba pročistiti da bi se bolje izrazilo.
Kao kod T-kvadrata apeks planet postaje primarni fokus joda.
Jod je izazov konstruktivnog menjanja i pojašnjavanja onoga što ometa potpuno funkcionisanje osobe.

Spoljasnje i unutrasnje sile zajedno deluju u stimuliranju suptilnih ali povišenih pritisaka koji mogu sebe na kraju pokazati i otpustiti tokom kriza samosvesti. Jod spreman za akciju je poput stizanja na raskršće bez sigurnosti kojim putem krenuti.

 Promena smera nije stvar svesnog izbora, nego nespoznate nužde. Premda se taj novi smer može ciniti neočekivanim, on je akumulirao svoju snagu i definiciju u razdoblju od nekoliko godina. No kada se jod aktivira osoba počinje da se bavi novim stvarima u životu i ima nove stavove. Tačka u opoziciji s apeks planetom je vrlo osetljiva. Ona pokazuje fokusirana područja gde je usresredjeno novo licno usmerenje.
« Poslednja izmena: 08. Maj 2007, 18:04:30 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Makishon draga, pomozi mi. Ja imam Jod i nikako ne mogu, da shvatim, kako on meni radi.

Ovako: Jupiter u Ovnu v II.kuči u sekstilu sa suncem u Blizancima u 5. kuči a oba u inkonjunkciji sa Neptunom u Škorpiji koji radi širu konjukciju sa MC (orbis 6 stepeni).

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung D500
Obrati pozornost u kojim kućama se Jod odvija i kojim kućama vladaju planete umješane u Jod.

Ja ga isto imam, a uključuje Mars u sekstilu sa Jupiterom i sve to u inkonjukciji s Uranom te se proteže kroz kuće 3-5-10. Mars je sammo suvladar 8. kuće [ Ovan je kod mene umetnut znak ], Jupiter suvladar ASCa i vladar 9. i 10. kuće, a Uran vlada 12. kćom.

Očito je već neko aktivirao moj Jod jer već nekako imam potpuno drukčije stavove... =)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sny hvala puno.
Prvo se izvinjvam, što pišem loše na vašem jeziku. Sve razumijem ali pišem slabo.

Što imaš aktiviranu 8,9 i 10 i 12 kuču, dali provedeš puno vremena na studiju ezoterike - svega, što je očima skriveno?

Neznam koliko ti je godina, ali kod mene se sve promenilo posle 30 godine.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung D500
Jod također:
~ Ukazuje na ono što nam dolazi iza leđa.
~ znači i neusklađenost, a može biti da i poslije određene bolesti donese smrt
[ primjerice: APEKS ili planeta žarišta, prema kojoj je usmjeren Božji prst/Jod, se nalazi u 1. kući [ JA ], a u inkonjukciji je sa planetom u 6. kući [bolest] koja je u sekstilu sa planetom u 8. kući [smrt]. Inkonjukcija je aspekt smrti ili neusklađenosti. Ali napomena, ne mora donijeti smrt! Ovo je samo primjer kako je ova konfiguracija dosta teška jer se sve planete moraju uskladiti, znači zahtjeva posebne prilagodbe. ]

Goricanka,
ja ti imam tek 16 godina, ali baš osjetim kako me nešto promjenilo. I promjenilo me u smislu planete apeksa ~ Urana. Ja ovime imam aktiviranu 3-5-10 kuću, tj. tu gdje se nalazi Jod. A ako dodamo kojim kućama vladaju umješane planete, dobijem skoro pa cijelu kartu.  Smile
Komunikacija [3.kuća] u harmoniji s ljubavlju, vezama [5.kuća], ali je neusklađeno s poslom [10.kuća ~ Uran u konukciji sa MCom ].
 Smile

Tvoj se proteže kroz 2.-5.-10. kuću, slično kao i kod mene... Misliš da bi trebala uskladiti ljubav, ono što posjeduješ i posao?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 12
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Draga Sny, stvarno si mlada a toliko znaš o astrologiji. Dobra si.  Smile
Ja u tvojim godinama nisam ni znala šta to je astrologija. Ali sada je ona moja ljubav (sunce u 5.kuči na 11.st.(stepen vodilje-astrologija) i volim, da učim.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sny, mozes li ostaviti kakav link za detaljnije upoznavanje sa (meni potpuno novim) izrazima apeks/ jod/ bozji prst ? Hvala unaprijed  Smile
IP sačuvana
social share
Don't Worry Just Be Happy...because I'm Double Cancer Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Atomski mrav

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 195
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Samsung D500
Mogu objasniti izraze... Smiley Jer. nažalost, nisam našla puno linkova na engleskom ili na nekom jeziku s Balkana... Smile
Apeks planeta je planeta u koju gleda Božji prst.
Jod je konfiguracija u karti gdje su dvje planete u sekstilu i obje su u inkonjukciji s trećom planetom. Primjerice, kod mene je to ovako:

Mars u sekstilu s Jupiterom
Jupiter i Mars u inkonjukciji s Uranom.

Štoviše, tu je i planeta Uran apeks jer u nju "idu" te inkonjukcije, tako to možeš gledati.

Ili da predočimo slikicom? Moj crtež možda i ne izgleda baš najbolje, ali idemo preko njega, ipak slika je jednaka tisuću riječi.



Na slici imaš Jupiter u sekstilu sa Suncem i to dvoje je u inkonjukciji s Mjesecom.
Mjesec je ovdje apeks planeta jer inkonjukcije idu "u nju", kao da pokazuju, upiru prstom u nju.
Božji prst je drugo ime za Jod, baš zato jer se čini kao da ove dvje planete u sekstilu kao da upiru na nju.

Neki linkovi koje sam našla:
~~ na engleskom :
http://www.panix.com/~gsk/yod2.html
http://www.panix.com/~gsk/yod.html
http://astrology.findyourfate.com/astrology-planetaryconfiguration.htm
http://www.indigoray.net/yod.html

Evo, još jedna slikica:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson 
Hvala Sny na crtezu i linkovima,bash si srce Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 20
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sny, hvala! 

*obavjestavam adm. da sam jucer na temi/Mesec i Sunce - otac i majka/ postavila pitanje koje je ustvari Jod polozaj, pa cu ga ponoviti ovdje.

Imam jedno pitanje vezano za aspekt od 150 stepeni. Kakav je to stepen, dobar ili ne? {Pretpostavljam da nema neki veliki znacaj.}
Nalazi se u zen. horoskopu, jedan veoma (meni) neobican raspored ove dvije svjetlosti i jos nekih koje su se umijesale, pa me zanima kakav je tu uticaj npr. majke, zbog JU - ciji dispozitor {*stoji u Ribama!!} mislim da nedozvoljava mnogo prepustanja sreci cak i kad ima razloga ili ovaj "temperamentni" karakter - obojen Neptunom {*stoji u Jarcu!!}, kao dispozitorom.             
   Mnogo kontradikcija!

   4.              11.               6.kuca
  JU    150    ME    150    SO / MA
12:01        12:00         12:23   12:48
 jarac           lav               r i b e

 *Upravo primjetih da su oba disp. locirana na posljednja tri stepena svog znaka!! (5./7.)

..i posto je u pitanju 11.god. djevojcica; znaci li da je taj preokret ona vec osjetila nedavnim prelaskom Urana preko Jod tacke?.. kao i da li ce se to ponoviti prelaskom i Plutona, kad stigne do Jod tacke?...vidim da je ovo prilicno slozeno, pa vas molim za vas pogled na ovaj zanimljiv polozaj.  Smile
« Poslednja izmena: 08. Maj 2007, 14:34:16 od Chiiva »
IP sačuvana
social share
Don't Worry Just Be Happy...because I'm Double Cancer Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 05:36:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.