Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:04:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 61 62 64 65
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeste Li Znali Da...  (Pročitano 266713 puta)
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• со је један од ретких зачина који има укус, али не и мирис.

••• у Израелу је незаконито узгајати или продавати прасетину.

••• кад је Ајнштајн проглашен Американцем, свечаности је присуствовао без чарапа.

••• температура од 70 милиона степени Целзијуса створена је на универзитету Принстон. Добијена је током огледа топљења и то је највиша температура коју је човек икада створио.

••• кожа одраслих женки плаве ајкуле више је од два пута дебља од мужјакове и, по свој прилици, одлична је заштита од уједа приликом удварања.

••• само две земље учествовале су на свим модерним олимпијским играма - Грчка и Аустралија.

••• Велики кањон у Колораду, САД, није видео ниједан белац до Грађанског рата. Први је у њега ушао геолог Џон Весли Пауел, 29. маја 1869. године.

••• црногорски владика и песник Петар II Петровић Његош био је висок 191,49 центиметара, а његов наследник књаз Данило 161,1 центиметар.

••• гусари су веровали да ношење једне минђуше поправља вид.

••• реч „war“ (рат) на санскритском језику значи „жеља за још крава“.

••• два најтоплија месеца на екватору су март и септембар.

••• на скупу просјака у Даки, тада Индија а данас Бангладеш, 1968. године донета је резолуција којом је утврђено да је најмањи износ милостиње 15 пајса (три цента).

Корак назад
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• од свих животиња рис има најоштрији слух,
и у најдубљем сну чује најслабији шум, чак и кад долази из даљине.

••• стихови јапанске химне написани су у 9. веку, али је музика из 1880. године.

••• најкраћи рат у историји био је сукоб између Занзибара и Енглеске, 1896. године. Занзибар је капитулирао после 38 минута.

••• врхунски пливач слободног стила постиже брзину од само 6,4 километра на сат. С друге стране, измерено је да риба плива брзином од 109,4 km/h.

••• пун назив Лос Анђелеса је Ел Пуебло де Нуестра Сењора ла Рејна де лос Ангелос де Порсинкула.

••• први приватни телефонски број у Београду добио је, 1898. године, Љуба Бојовић, уредник „Вечерњих новости”.

••• албатрос пије морску воду захваљујући посебној „апаратури” за десалинизацију која одстрањује и избацује сувишну со.

••• коцкица чистог злата величине кутије шибица може да се истањи тако да буде лист величине тениског терена.

••• особен мирис лука потиче од сумпора које ово поврће црпи из земљишта.

••• у Кливленду, Охајо, забрањено је ловити мишеве без дозволе за лов.

••• први ваздушни снимак направљен је из балона током америчког Грађанског рата.

••• реч теријер потиче од латинског „terra”, што значи земља.

••• први западни производ продат у Совјетском Савезу била је „пепси-кола”.

••• човек и мајмун лењивац једина су створења која уобичајено воде љубав лицем
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• шафран, омиљени зачин јаке жуте боје, добија се из прашника истоименог цвета, а за један килограм зачина потребно је 400. 000 прашника.

••• у диму цигарете, тврде научници, поред никотина, катрана и угљен-моноксида налази се око 4.000 разних хемијских материја.

••• људско срце мирује између два откуцаја. Током просечног људског живота, рецимо 70 година, срце у мировању проведе 40 година.

••• мастило које избацује већина хоботница, сипа и лигњи уметници су некада користили као боју ‡
••• град Москва од октобра до марта има у просеку само петнаест сунчаних минута током дана, а снежни покривач понекад се не топи и пуних пет месеци.

••• тек од олимпијских игара у Сиднеју 2000. године жене се надмећу у бацању кладива и скоку с мотком.

••• иако су штапићи за јело од давнина обележје азијских народа, данас се праве у Британској Колумбији, у Канади која цео свет снабдева овим јединственим прибором за јело.

••• према старим свадбеним обичајима младе у Јапану могу да обуку кимоно светле боје, док су деверуше одевене у црно.

••• Астеци и Инке, древни народи Јужне Америке, све до доласка Европљана у 15. веку нису видели коње.

••• највише трговачких бродова имају јапанска предузећа. Робу превози више од 3.040 бродова средње велике тонаже. Следе грчка предузећа која поседују око 2.780 бродова, па тек онда америчка са нешто више од 1.650 бродова.

••• хокеј на леду најбржа је екипна игра. Играчи заиста морају да јуре за паком, плочицом црне боје израђеном од гуме, који по леденој површини лети брзином и од 190 километара на сат.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• различит број тачака на тврдим крилцима црвене или жуте боје бубамаре не означава године овог зглавкара већ врсту. Природњаци кажу да је само у Европи познато око 70 врста ових инсеката које имају од 2 до 24 тачке.

••• жабе могу да се пењу уз прозорска окна.

••• у Немачкој више од 2,2 милиона малишана расте само уз једног родитеља, у 96 одсто случајева то су мајке.

••• ниједан амерички председник није био јединац.

••• Наполеонове чизме су пре њега увек носиле слуге како би их разгазиле.

••• просечна особа чува старе часописе 29 недеља пре него што их баци.

••• острво Три миље дугачко је само две и по миље.

••• међу преживелима с „Титаника” била су и два пса.

••• фудбал се игра у више земаља од било ког другог спорта.

••• супружници у Индији који желе децу, шапућу своју жељу на уво свете краве.

••• збир тачкица на пару коцкица за игру је 42.

••• укупна количина енергије у универзуму је константна.

••• према најновијим подацима које је објавило светско удружење за бригу и заштиту здравља, најдужи животни век од 83,5 година у просеку, имају становници Андоре, потом Јапана са 81,3 године, па Швеђани и Аустралијанци са 80,5 година. За разлику од њих, становници Свазиленда живе у просеку само 32,6 година, Анголе 36,6 година, Либерије и Замбије 40 година.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• прва жена амбасадор била је Рускиња Александра Колонтај (1872-1952) која је 1923. године изабрана за совјетског амбасадора у Норвешкој.

••• Денис Ромедал, фудбалер „Ајакса”, претрчи 100 метара за 10,2 секунде, а светски рекорд износи - 9,74 секунде.

••• ротација Земље достиже брзину од пола километра у једној секунди.

••• француски геолог Мишел Шифра 1962. године провео је два месеца у мрачној пећини у Алпима, без часовника, како би проучио човеков однос према спавању. Кад је изашао, мислио је да је 20. август, а у ствари био је 17. септембар.

••• Тим Данкан, прослављени кошаркаш „Сан Антонио Спарса”, својевремено је био првак у пливању у својој домовини - Девичанским острвима, све док 1989. године ураган није уништио пливалиште, па се Тим силом прилика посветио кошарци.

••• професори Универзитета Ла Сапијенца у Риму дошли су до закључка да сваке нове школске године расте број умишљених болесника. То говори да су умишљени болесници углавном ђаци који се највише жале на главобољу и болове у стомаку.

••• ерупција вулкана Кракатао (између Јаве и Суматре) 1883. године била је једна од највећих у историји. Том приликом потпуно је уништено острво Кракатао и настрадало је више од 30.000 људи.

••• за разлику од човека, шимпанза је у стању да се суздржи од преједања и одоли посластицама. Уколико не осећа велику глад, шимпанза неће да једе, чак ни оно што највише воли, већ ће се посветити игрању, закључили су истраживачи са Универзитета у Џорџији (САД).
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• почетком јесени аустралијску обалу северно од Сиднеја запљуснуо је џиновски пенушави морски талас. Ова до сада невиђена природна појава на жалост је последица загађења мора. Становници су пену на обали назвали - капућино.

••• рингови у боксу некада су били округли и зато се тако зову. На енглеском „ринг” значи прстен.

••• змија отровница мирише као свеже убран краставац.

••• реч караоке на јапанском језику значи „празан оркестар”.

••• со је један од ретких зачина који имају укус, али не и мирис.

••• главна храна народних маса у старом Риму били су лук и наут (леблебија).

••• сибирски четинари чине 20 одсто укупног дрвећа у свету.

••• у Индији су карте за игру округле.

••• пепео дијаманта је црне боје.

••• у Јужној Африци производи се две трећине светског злата.

••• славна француска позоришна глумица Сара Бернар глумила је тринаестогодишњу Јулију кад је имала 80 година.

••• само четрдесет пет грама црне чоколаде дневно смањује осећај хроничног умора од кога данас пате многи људи у свету - закључак је професора с Медицинског факултета Hull York у Великој Британији.

••• оснивач медицинске науке, старогрчки лекар Хипократ (460-370. пре н. е) саветовао је људима да „перу“ зубе трљајући их малим клупком од вуне које је претходно умочено у мед.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• данас у свету има нешто мање од 1000 панди.

••• снага првих ласера мерила се бројем жилета кроз које може да прође један ласерски зрак.

••• у кулинарству шест прстохвата исто је што и једна шака.

••• први Земљин вештачки сателит „Спутњик 1”, лансиран из СССР-а 4. октобра 1957. године, био је тежак само 85 килограма.

••• у Африци више људи настрада од крокодила него од лавова.

••• грожђе је прво воће које је човек почео да узгаја.

••• за убиство мачке у старом Египту кажњавало се смрћу.

••• пијаћа вода стара је три милијарде година.

••• кугла за куглање измишљена је 1862. године.

••• спас од кобаца врапци налазе у жбуњу и у мишјим рупама. Отуда и потиче изрека: „Сатерао га у мишју рупу”.

••• „Битлси” су први наступ у САД одржали у Карнеги холу.

••• Французи су највећи потрошачи сира.

••• квалитет вина боље се одређује пробањем - дегустацијом - него хемијским испитивањем.

••• до 1900. године јогурт и кисело млеко нису били познати у Европи, сем у сточарским крајевима Балкана где су од давнина справљани.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• српски државни грб који је усвојен 17. августа 2004. године постоји још од јуна 1882. године.

••• у Библији се једино у Јестириној књизи не помиње Бог.

••• Гинисова књига рекорда држи рекорд као најкраденија књига из градских библиотека.

••• најкобније аутомобилске несреће дешавају се суботом.

••• два најтоплија месеца на екватору су март и септембар.

••• жирасти детлић оставља храну да вири из рупа које је избушио у храсту, што омогућава веверицама да се лакше послуже.

••• распон крила авиона „боинг 747” већи је од дужине првог лета браће Рајт.

••• до врха кривог торња у Пизи има 269 степеника.

••• чаша воде после јела смањује киселину у нашим устима и до 61 одсто.

••• у Јапану је обичај да службеници свом претпостављеном у знак поштовања и лојалности поклањају чоколаду.

••• филм „Титаник” из 1997. године коштао је више него изградња правог брода који је потонуо 14. априла 1912. године.

••• име Венди први пут се појављује у књизи „Петар Пан”. Оно дотад није постојало у свету.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• први лични рачунар направљен је у јануару 1975. године у предузећу MITS у Новом Мексику и коштао је 395 америчких долара, а купци су морали да га склопе сами. Звао се ALTAIR 8800.

••• мачке и пацови не помињу се у Библији.

••• најмања временска јединица зове се јоктосекунда.

••• просечна особа изговори око 31.500 речи на дан.

••• лоптица за голф има 336 јамица.

••• Наполеон и Хитлер имали су само по један тестис.

••• вампир је једина српска реч која се користи свуда у свету.

••• најмлађи папа имао је само 11 година.

••• гумице за тегле трају дуже ако се чувају у фрижидеру.

••• Шпанија дословце значи „земља зечева”.

••• овогодишња добитница Нобелове нараде за књижевност, Британка Дорис Лесинг има 88 година и најстарија је лауреаткиња овог изузетног признања које се додељује од 1901. године.

••• руно једне овце може да има чак 26 милиона влакана.

••• глумац Енди Гарсија рођен је као сијамски близанац.

••• бадеми припадају породици бресака.

••• „Нестле” је највеће предузеће у Швајцарској иако 98 одсто његовог профита долази из иностранства.

••• енглеска реч за особу која чита у кревету је librocubicularist.

••• свако од нас направи дневно око два и по килограма смећа.

••• тачно 160 аутомобила може упоредо да се вози на најширој стази на свету, Монументал аксис у Бразилу.
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
HTC One V
••• захваљујући савременим уређајима геолози могу тачно да измере брзину кретања континената. Тако се брзином од 7 центиметара сваких сто година Северна Америка удаљава од Европе, а Африка приближава.

••• хаењо, девојке рониоци с острва Чеју у Кореjском заливу које већ вековима сакупљају морску траву и морске краставце, могу да зароне до 18 метара задржавајући дах четири минута.

••• на основу сачуваних списа, нацрт за прва контактна сочива направио је Леонардо да Винчи. Tребало је да буду израђена од танког стакла испуњеног водом.

••• много људи у свету пати од басофобије или басиофобије, страха од ходања, па стога стално леже или седе.

••• језеро Никарагва једино је слатководно језеро у коме живе исте животиње и сисари као и у океану. Ово језеро некада је било део Тихог океана, а од њега се одвојило деловањем вулкана.

••• „Чинечита“, чувени филмски студио удаљен десетак километара од Рима, отворен је 1937. године, а идеју за изградњу дао је фашистички вођа Бенито Мусолини, схватајући колика је важност кинематографије, тачније - филмске пропаганде. Мусолини је замислио да целокупном филмском производњом руководи његов син Виторио.

••• научно је доказано да међусобни положај Сунца и Месеца према Земљи утиче и на понашање риба, тачније на њихов „апетит”, што је за риболовце веома значајно. Према научним сазнањима, риболовци имају највише успеха у првој четврти месеца, а најмање за време пуног месеца.

••• амерички глумац Јул Бринер (1915-1985) био је руско-монголског порекла. Рођен је у Владивостоку као Јулиј Борисович Бринер, а већ у седамнаестој дошао је у Париз где је наступао у ноћним клубовима - певао је пратећи се на балалајци.

••• Римљани су веровали да зелена салата успављује. Зато су је служили царевима уз вечерњи оброк како би мирно и лако утонули у сан.

••• Американци сваке године попију у просеку око педесет милијарди таблета
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 61 62 64 65
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:04:35
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.