Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jer mama zna najbolje... (iz muskog ugla)  (Pročitano 12807 puta)
21. Mar 2009, 13:05:43
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Elem.. upravo sam listala Gloriju i dosla do brutalnog dela pod nazivom "Neka ostane medju nama".
Za one koji se nisu susreli sa ovim listom, u pitanju je rubrika posvecena pismima citalaca i odgovorima psihologa... Uglavnom su odgovori psihologa takvi da, iako nije vas problem u pitanju, osetite zakivanje gvozdenog eksera fi 8mm direkt u glavu...
Brutalno do maksimuma...
Ono sto mi je privuklo paznju je jedno pismo koje me je podsetilo na neke situacije iz moje okoline...
Pismo ide ovako:

Citat
Stvarni zivot

Pre sest meseci, kada mi iznenada umrla majka, nas svet se urusio. Otac, brat i ja osvnuli smo u potpuno novom zivotu, u kojem nema nase dobre Vile. Otac ima 75 godina, brat 45, a ja 50. Dok je mama bila ziva, vodila je racuna o nama. Mi nikada nismo morali da kuvamo, cistimo, spremamo, idemo u kupovinu, brinemo ilio odlucujemo o bilo cemu vezanom za nas ili nas dom. Jedino smo ucili skole i radili poslove koji su donosili pristojne pare. Mama je sve ostalo preuzela na sebe, i to je celog zivota radila bolje, brze, spretnije i pedantnije nego mi, kada bismo (retko kada) pokusali.

Bila je ponosna na nas, zivela je za to da nam ugodi, a mi se nismo bunili i svima je bilo potoman. A sada, kada se desilo ono sto nam nije padalo na pamet da je moguce, ne znamo kako da izrnoimo iz ovog pakla. Kuca nam smrdi i raspada se; nema cistog, opeglanog i ustirkanog vesa; neplaceni racuni se gomilaju; gotovo da smo gladni zedni, i po ceo da kukumavcimo. Izgledamo tako da ne smemo da se pogledamo u ogledalu, a i strecnemo se svaki put kada ugledamo jedan drugog. Mora da se mama prevrce u grobu ako moze da nas vidi. Otac na stera da se zenimo, a mi se ni sa devojkama nismo bas snalazili i nijedna nije bila kao mama. Ne znamo sta da radimo. Samo cekamo da se desi neko cudo, ali niotkuda pomoci. Jasno nam je da ovako dalje ne ide.

Doslo je dotle da zalimo sto nismo otisli pre nje i da se tesimo time kako cemo opet jednom biti na sigurnom, u njenom okrilju.

Izgubljeni slucajevi

Sta misliste - istina ili laz?
Ko je kriv - roditelji ili deca?

Sta biste mu Vi rekli? Smiley

BTW. Postavicu kasnije odgovor psihologa... mrzi me da kucam Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Lično znam za nekoliko takvih "srećnih" porodica. U pitanju je definitivno patologija i mentaln sakaćenje u ranoj mladosti. Ta draga Mama je očito uz sav svoj trud bila despot a njena Deca su nesposobnjakovići bez kičme.

Prvi stadium u odrastanju svakog deteta je da nauči reč neću i reč hoću. To se dešava paralelno sa okštavanjem male fontanele, pa bi bilo dobro da dotični dečaci prepipaju glavu, možda su im fontanele još otvorene.

Sa tri izvora prihoda oni bi mogli i bez žena da budu čisti, opeglani, obučeni i nahranjeni. Za to postoje dva načina. Jedan da brinu sami o sebi, drugi da uzmu kućnu pomoćnicu.

Ali nije u tome prblem. Stvar je u mami koja više nije tu da da sisu svojim bebama. Problem je u Petru Panu i njegovim Izgubljenim Dečacima. Samo je jedan preduslov, odrasti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 684
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
HTC 
Cisti Edipovci!Nista bez mame!Sacuvaj me boze!Kako ti konji sami nisu skapirali sta i kada da rade!Uh...Znam i ja za par slucajeva...Roditelji su krivi pod 1,a posle nije ni vazno,steta je napravljena.
IP sačuvana
social share
My dream is to fly over the rainbow so high...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koliko god zvucalo nevjerovatno,nije mi tesko da povjerujem da ovakvih osoba i ovakvog rezona zivotnog sigurno ima.

sokantna mi je svaka recenica,jer je izgovara neko ko,navodno,ima 50 godina.

radi se o osobi koja ne samo da nije emocionalno zrela,vec o parazitskom obliku zivota.
reci,sa toliko godina,za smrt svoga roditelja da se desilo "ono" sto je oduvjek mislio da je nemoguce...je zastrasujuce.

kolika god da je krivica gospodje mame,a mislim da je velika,prosto nije odradila najvazniju ulogu - pripremanja nekog za zivot uopste,nevjerovatno mi je da taj neko nije i samostalno kroz zivot i zivotne skole i iskustva dosao da nekih saznanja i zakljucaka.

sticem utisak da je zivio izolovan na neki nacin i od zivota i od ljudi.upucen samo na svoju vlastitu porodicu.
tek smrcu svoje majke,on je izgleda presjekao pupcanu vrpcu,pa je i logicno da mu je sada svijet u haosu.
to stanje soka,trebalo je da je prevazisao jos u porodilistu.

odrastati je uvijek bolno,ali jos je i bolnije ako se to nije uradilo na vrijeme.



IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N97
Ja imam najbolji odgovor.

Slovakinje ti srede gajbu za 1.000 dinara komplet.

Jebo mater.

Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Velika istina,ne bih da pricam o ovome,ali znam ovakvu osobu...
I veoma veoma mi je bliska...

To je sramota,ta toliko budes vezan,i zavistan od nekoga...Tada majcina ljubav prelazi u boles' ...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Cak sta vise (ne mislim samo da je moguce), nego je i cesto!  Smile

Krivica je, naravno, i roditeljska, ali i ''decja'' (to nisu vise deca, majku mu, odavno  Smile ).

Naravno da su nam svima mame ugadjale dok smo bili mali.
Evo ja priznajem da i dan danas ne znam tako dobro da operem ves, kao sto zna moja mama.
Njen nekako uvek lepse mirise, i nikad se ne desi da se izmesaju boje.
Ja sam svoj ves sirila bas pre 20 minuta, i videh da je ceo beli ves obojen jednim prekrivacem (rozim) koji nisam smela staviti na 90 stepeni.  Smile
Sad mi je sav ves roz.  Smile Smile

Elem, dakle, roditelj je roditelj, a poneki roditelj ne ume da prepozna taj kriticni period odvajanja od majcine sise.
Znam mali milion primera gde bi majke i dan danas svojim sinovima ugadjale i radile sve oko njih.
Ali oni su ti koji na to pristanu ili ne.

Neverovatno mi zvuci (opet meni) da se nekome zaista desava da ne oseti potrebu za odvajanjem od roditelja.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Meni nevjerovatno zvuci ova prica, imam osjecaj da se neko neslano nasalio  Smile

* Hm da, predlozila bih im da zive tako koliko god budu mogli, pa kad se naposljetku budu sami sebi toliko smucili da polupaju sva ogledala u kuci, onda ce se trznuti da nesto urade. Uopste ne mogu da zalim ovakve ljude.
« Poslednja izmena: 21. Mar 2009, 15:51:48 od cesarica18 »
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
И мени ово личи на лажно писмо. Просто не могу да верујем да има таквих недоношчади.
« Poslednja izmena: 21. Mar 2009, 16:17:48 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Mama je kriva... sad je našla da umre...  Smile Smile

Nije ovo nemoguće... znam par ovakvih primera. Doduše ne ovoliko nesposobnih da se raspadaju. Ali ostali neoženjeni, žive s ocem. Skuvaju sebi nešto malo, operu sebi nešto malo... malo i imaju i tako.
Sahranili se pre vremena. Samo im je telo, koje podseća na praznu ljušturu, još živo i traži povremeno hranu.
Tuga...  Smile

Ostalo ste sve naveli. Da se ne ponavlja...  Smile


Sad se setih jedne bivše devojke. Ja nesposobniju devojku nisam sreo u životu.
Ona ne ume sebi da spremi jedan najobičniji sendvič kad je gladna i dok joj je majka još na poslu.
Ne... ona siđe do trafike i kupi kesicu kikirikija...
Presvlači se po 3 puta na dan. Kad bi se kojim slučajem desilo da joj se sve isprlja (što je nemoguće, od onolike tone odeće) i da nema nikog da opere osim nje... ja verujem da bi sišla do butika i...  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.