mozda ulazi i tolerancija od pola sata pre pocetka utakmice
« Poslednja izmena: 14. Avg 2010, 13:28:56 od fredikruger »

Poruke 29583
Windows 7
Mozilla Firefox 3.6.8
Šampion siguran, Zvezda razočarala u Smederevu

Ako se po jutru dan poznaje onda ni ove sezone nećemo gledati previše zanimljiv i efikasan fudbal na terenima Jelen Superlige pošto je u prvih pet utakmica 1. kola postignuto svega osam golova. Jedini koji je na subotnjim utakmicama uspeo da postigne više od jednog gola bio je šampion Partizan u duelu sa Inđijom, debitantom u elitnom rangu takmičenja. Pobedu crno-belih najavio je Kleo već na samom početku, potom su se ređali promašaji izabranika trenera Stanojevića, da bi prve bodove braniocu titule obezbedio Petrović 10 minuta pre kraja utakmice. Inđija je u nadoknadi vremena uspela da ublaži poraz uz dosta sreće, a pogodak ide na dušu golmana Radiše ilića koji je veoma loše procenio let lopte prilikom centaršuta Ljubinkovića.

Novo razočarenje svojim navijačima priredila je Crvena zvezde koja posle slabih partija na evropskoj sceni ni na startu domaćeg šampionata nije blistala. Crveno-beli, uprkos velikoj terenskoj inicijativi, nisu uspeli da trijumfuju u Smederevu pošto je posle 90 minuta igre rezultat glasio 0:0. Međutim, lako su mogle da se zatresu mreže na obe strane već u prvih 10 minuta igre pošto je najpre domaći igrač Marinković u 7. minutu pogodio stativu, a Ćeran nije uspeo odbijenu loptu da sprovede u gol, dok je samo tri minuta kasnije Vilotić učinio isto posle kornera koji je izveo Milovanović.

Ispromašivali su se fudbaleri Crvene zvezde u drugom poluvremenu, a velike zasluge za to što u ovom meču nije bilo pobednika pripadaju rezervnom golmanu Smedereva Živkoviću koji je u 14. minutu zamenio povređenog Rankovića. Međutim, odličnu partiju Rankovića mogao je da anulira Jevtić koji je u nekoliko navrata bio nespretan pred njegovim golom, a napadač crveno-belih se obrukao u 61. minutu kada je samo samo jednog metra promašio prazan gol.

Jedini gol na Karaburmi viđen je u sam smiraj meča kada je fudbaler OFK Beograda Kecojević u 93. minutu savladao odbranu Metalca. Mogli su "romantičari" i ranije da dođu do prednosti, a najveći krivac zašto nije bilo tako je Milić, koji se nije najbolje snalazio u samoj završnici napada. Prvi gol u ovoj sezoni postigao je mladi igrač čačanskog Borca Knežević koji je u 7. minutu meča protiv komšiijskog Javora doneo prednost svom timu, ali je konačan rezultat na ovom meču postavio bivši napadač Partizana Obijore Odita koji je na taj način doneo bod svom timu. Slična slika kao u Čačku viđena je u Subotici sa tom razlikom da je BSK iz Borče preko Alivodića stekao minimalnu prednost, ali je kapiten Torbica preciznim udarcem sa oko 20 metara izjednačio u 78. minutu za konačnih 1:1.

Beta
Fudbaleri Rada pregazili su Čukarički 4:0 u prvom kolu JSL i preuzeli lidersko mesto na tabeli na premijeri sezone.

U nedelju su odigrana još dva meča 1. kola, debitant u Superligi Sloboda Point Sevojno zabiležila je pobedu u Kuli nad Hajdukom 2:1, dok su Vojvodina i Jagodina razočarali bez golova.
U subotu je pobedom startovao šampion Partizan, dok je Crvena zvezda bez golova remizirala u Smederevu.
Meč Vojvodine i Jagodine obeležila je i jedna neregularnost. Naime, iako po statutu lige pet stranaca može biti u protokolu za meč Jelen Superlige, Voša je na svom terenu igrala sa njih šest.

Nastupili su Naemeka Ađuru (Nigerija), Jav Antvi (Gana), Abubakar Oumaru (Kamerun), Giorgi Merebašvili (Gruzija), Daniel Mojsov (Makedonija) i Mario Đurovski (Makedonija).

Generalni sekreter Zalednice Superligaša Miodrag Janković nije bio dostupan za komentar povodom ovog slučaja.

Beta
Superiornost "građevinara" i ubedljiv trijumf doneo je Radu prvo mesto na tabeli. Prvi gol na "Banjici" postigao je Nemanja Kojić koji je u 27. minutu pogodio levi donji ugao gola "brđana". Do kraja poluvremena nije bilo promene, a u 54. Predrag Luka je duplirao vođstvo. Nemanja Andrić je prošao po levoj strani i sjajno asistirao Luki koji je samo promenio pravac lopti za 2:0. U 67. minutu meč je definitivno odlučen pogotkom Miloša Dimitrijevića koji je zakucao loptu posle prodora i dodavanja Kojića. Konačan rezultat postavio je Nemanja Andrić desetak minuta kasnije, a njemu je asistirao Marko Stanojević.

"Zadovoljan sam ponašanjem svojih igrača jer su ispoštovali sve ono što je zahtevano u pripremnom periodu. Bili smo atraktivni i borbeni u polju, a posebno mi je drago što je Nemanja Kojić postigao pogodak i bio jedan od najboljih, kao i Nemanja Andrić posle niza promašaja, što je dobro za njegovo samopouzdanje. Zato sam insistirao na njegovom ostanku do kraja susreta. Novajlija Luka se takođe upisao u strelce, Miloš Dimitrijević je pored odličnih proigravanja uspeo da postigne i lep pogodak. Ipak, pored ubedljivog trijumfa imam zamerke za realizaciju i pojedino ponašanje u završnom udarcu, jer profesionalni fudbal ne toleriše nonšalatnost nekih napadača. Zaista ne mogu da se setim kada je Rad započeo ovako ubedljivo prvenstvo i mi se već okrećemo novom izazovu protiv Metalca trazeći u tom susretu pozitivan epilog", rekao je posle pobede trener Rada Marko Nikolić.

Sloboda Point Sevojno je prvi put posle 14 godina nastupila u najvišem rangu i trijumfovala u gostima posle preokreta u Kuli. Hajduk je u 24. minutu poveo preko Kasalice, ali već u sledećem minutu Nemanja Arsenijević koristi centaršut Lazića po desnoj strani i izjednačuje rezultat. Do gola vrednog pobede Sloboda je stigla u 52. minutu iz penala koji je realizovao Pavićević.

Opera 10.61
Blagi uzas utakmica Vojvodina - Jagodina.Ne znas koji su gori.Ono na sve lici,sem na fudbal.Valjaju tu loptu 90 min. izigravaju neke "akcije".Znaci dosadniju utakmicu nisam odavno gledao.  Smile