Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Janez Janša: "Srbiji hitno dati status kandidata EU"  (Pročitano 7029 puta)
30. Sep 2007, 13:27:40
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iNat
'Srbiji hitno dati status kandidata EU'

Ono što je novost - je predlog slovenskog premijera da se Srbiji dade muogućnost stjecanja statusa kandidata za članstvo u EU po hitnom postupku.

“Verujem da trebamo Srbiji dokazati da je naša potpora za europsku perspektivu te države stvarna”, piše Janša i dodaje: “S ispunjenjem potrebnih uvjeta Srbiji bi se mogao dati status kandidata za nekoliko mjeseci ili najmanje tijekom prve polovine 2008. godine te da se davanje statusa kandidata Srbiji ne treba uvjetovati procesom odlučivanja o budućem statusu Kosova."

Sličan predlog Europskoj komisiji o brzom davanju statusa kandidata Srbiji nedavno je dao i talijanski premijer Romano Prodi, također u pismu upućenom predsjedniku Europske komisije Barrosu.

Janša traži da se EU pripremi za jednoglasnu politiku prema statusu Kosova te navodi da se Kosovo ne smije koristiti kao presedan za bilo koji problem koji se može činiti sličnim bilo gdje u svijetu.


Jutarnji list
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Hahaha, Jansa podrzava ulazak Srbije, a svadja se sa Hrvatima. Brate jos cemo pre uci u EU od nasih zapadnih "susjeda". Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ма то да пакосе Хрватима...
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ма то да пакосе Хрватима...
A mozda kao "nagradu" za otvorenu podrsku Ljubljane nezavisnom Kosovu...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Ма то да пакосе Хрватима...

Uvek bilo.
Malo ove podpaljuje.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Sad ce Hrvati tek da popizde.
Pazi reakciju iz Zagreba....Plus sto im sad idu izbori. Cirkus Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Не ја само не капирам како неко ко се руковао са Хашимом Тачијем може да нас предлаже за неког кандидата за улазак у ЕУ.
Па јел они стварно толико воле да нас јебу у здрав мозаг или сам ја луд  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Samo pale Hrvate.
Na udarnom dnevniku voditelj je prilog najavio ovako ''a sad sok iz slovenije,jansa ze zalaze itd....''
Ma cudo ionako su iskompleksirani a sad se zivi jedu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Kamo dalje rodjace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 635
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola V3
Samo Slovenac Srbina spašava.
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kamo dalje rođaće...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung S7220
Србија кандидат за чланство у ЕУ до јуна 2008. године



ЉУБЉАНА, 30. СЕПТЕМБРА (СРНА) - Премијер Словеније Јанез Јанша оцијенио је да би Србија требало да добије статус кандидата за ЕУ по хитном поступку, уколико испуни потребне услове, пише хрватски "Јутарњи лист".

Премијер Словеније, која ће предсједавање ЕУ преузети од 1. јануара наредне године, у писму предсједнику Европске комисије Жозеу Мануелу Баросу, наводи да би са испуњењем потребних услова Србија могла да одбије статус кандидата већ за неколико мјесеци или током прве половине 2008.

Јанша сматра да давање статуса кандидата Србији за чланство у ЕУ не треба условљавати процесом одлучивања о будућем статусу Косова и Метохије.

Словеначки премијер у писму наводи да је Србији потребно доказати да ЕУ заиста подржава европску перспективу ове земље.

Јанша истиче да ће Словенија током свог предсједања ЕУ настојати да ојача европску перспективу западног Балкана и обезбиједи јединство ЕУ о тешким одлукама које ће ускоро морати бити донесене.

Словеначки премијер оцијенио је да је Балкан највећи изазов безбједносне и спољне политике ЕУ.

Он наводи да је Балкан, због сукоба интереса локалних и глобалних центара моћи, вијековима био изложен ратовима, а задњи сукоби су изазвали највећу европску кризу након Другог свјетског рата.

"Хрватска је излијечила своје ратне ране, конзистентно сарађивала са Хашким судом, отворила преговоре о чланству и поставила позитиван примјер осталима. Остале државе, такође, дијеле исту перспективу, ако одлуче то направити и испуне потребне услове", пише Јанша.

PTPC
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.