Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:46:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izvestaj u stihu  (Pročitano 963 puta)
12. Nov 2005, 22:39:12
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
mob
Nokia 6130
Izvestaj u stihu




Ako će po ne­će­mu bi­ti za­pam­će­na ju­če­ra­šnja iz­bor­na skup­šti­na Srp­skog knji­žev­nog dru­štva, odr­ža­na u Bi­bli­o­te­ci gra­da Be­o­gra­da, on­da je to sva­ka­ko iz­ve­štaj Vla­di­mi­ra Ko­pic­la, pred­sed­ni­ka Uprav­nog od­bo­ra SKD, ko­ji je o ra­du ovog udru­že­nja iz­ve­stio u ob­li­ku ve­za­nog sti­ha! Akla­ma­ci­jom za no­vog pred­sed­ni­ka Skup­šti­ne iza­bran je Ni­ko­la Vu­ji­čić.
Otva­ra­ju­ći skup, do­sa­da­šnji pred­sed­nik Va­sa Pav­ko­vić je oce­nio da je SKD is­ka­za­lo gra­đan­sku hra­brost jer je op­sta­lo upr­kos či­nje­ni­ci da ne­ma pro­sto­ri­je, da ne­ma zva­ni­čan sta­tus udru­že­nja i da je­dan deo član­stva stal­no ži­vi u ino­stran­stvu. O tri go­ru­ća pro­ble­ma ko­ja oku­pi­ra­ju Dru­štvo, Ko­picl je, kroz pe­smu re­kao: "Mi­ni­star­stvu na­šem lju­to smo pi­sa­li, sta­tu­sne pro­ble­me svo­je otva­ra­li, Sta­tus SKD na­ših slo­bod­nja­ka, tu nam sko­ro, bog­me, loš usud do­a­ka, a upor­ni be­smo, sve na utuk zlo­sti, te ta­ko sti­go­smo na do­mak ra­do­sti. Skup­štin­ski od­bor stav nam po­dr­žao, do za­kon­skog pred­lo­ga do­tkao, pa pred­log kad stig­ne do dnev­no­ga re­da, sme­ši nam se kan­da ko­nač­na po­be­da: SKD će bi­ti zva­nič­na en­kla­va, i na­še će član­stvo ima­ti sva pra­va."
Na kra­ju Ko­picl je po­zvao ko­le­ge: "Pi­sci mo­ji, tran­zi­tiv­ni ro­de, do­đe vre­me da vas bo­lji vo­de: vre­me do­đe da ta­kve bi­ra­te, a Upra­vu ovu ve­dro da ski­da­te". Pod­no­se­ći iz­ve­štaj o fi­nan­sij­skom po­slo­va­nju, se­kre­tar SKD Du­ško No­va­ko­vić je na­veo da je za de­lat­no­sti ove go­di­ne ukup­no do­bi­je­no oko dva mi­li­o­na di­na­ra.
Skup­šti­na je pri­hva­ti­la pred­log za osni­va­nje ko­mi­si­je za pi­ta­nje sta­tu­ta sa­mo­stal­nih pi­sa­ca za či­jeg je pred­sed­ni­ka pred­lo­žen Jo­vi­ca Aćin. Za­tra­že­no je od no­vog uprav­nog od­bo­ra da ener­gič­no zah­te­va use­lje­nje SKD u pro­sto­ri­je Fran­cu­ske 7 ko­je su do­bi­je­ne pre pet go­di­na ili da Skup­šti­na gra­da na­đe ne­ko dru­go re­še­nje za sme­štaj Dru­štva. U no­vi uprav­ni od­bor iza­bra­na su če­ti­ri sta­ra čla­na - Vla­di­mir Ko­picl, Slo­bo­dan Zu­ba­no­vić, La­slo Bla­ško­vić i Da­ni­ca Vu­ki­će­vić i pet no­vih: Goj­ko Te­šić, Bo­žo Ko­pri­vi­ca, Mi­o­drag Ra­i­če­vić, Vla­dan Ma­ti­je­vić i Ana Ri­sto­vić. Na pr­voj sed­ni­ci čla­no­vi UO iza­bra­će pred­sed­ni­ka Dru­štva.
Ko­mi­si­ja za iz­bor no­vih čla­no­va (Goj­ko Bo­žo­vić, Sa­ša Ra­doj­čić i Đor­đe Pi­sa­rov), pod­ne­la je iz­ve­štaj u ko­jem je na­ve­de­no da su sti­gla 32 pred­lo­ga, a da je od­ra­bra­no 15. Ta­ko su u SKD pri­mlje­ni: Rat­ko Dan­gu­bić, Mir­ko De­mić, Zo­ran Đe­rić, Du­brav­ka Đu­rić, Mi­ro­slav Ka­ra­u­lac, Rad­mi­la La­zić, Ne­nad Mi­lo­še­vić, Jo­van Pej­čić, Alek­san­dar B. La­ko­vić, Zo­ran Pe­šić Sig­ma, Du­ši­ca Po­tić, Bi­ser­ka Raj­čić, Sta­na Di­mić-Ko­ča­jić, Enes Ha­li­lo­vić i Sr­đan Te­šin.

Izvor:Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 17:46:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.