Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izručenje Kapetana Dragana  (Pročitano 60678 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 423
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
Shvaticu to kao kompliment...  Smile

nije ti neki ukus u poledu izbora muskaraca  Smile stvarno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Jbg... ljubav nikad ne bira gde udara...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7001
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
HTC One M8
Jedna stvar mi nikada nece biti jasna.Ovi muslimani se ceo svoj zivot bore za svoju veru,gurajuci nam prst u oko kako ih mi mrzimo samo zato sto su oni druge vere,svi su oni veliki vernici,svi postuju Kuran i Alaha i onda dodje ovako jedan primer kao ova bosanka i bez trunke razuma ovako laze i optuzuje.Pa,da li je bude stid bar?Uplasi li se bar malo za sebe ili svoju decu ako ih ima?Sve se to vrati na kraju...

I to,ajde da slaze nesto normalno,da prica ima neki osnov,nego bi i dete drugi razred osnovne provalilo o cemu se radi...sta ces,novac danas zavrsava pos'o.Jebes cast i moral...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Stvarno su trebali da nadju zensko bice ali sa ovog sveta.

@afrosrbine

Odskakuci sa ovog dela foruma, tvoji se postovi citaju iz kante.
« Poslednja izmena: 09. Nov 2010, 06:00:02 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
Nokia 
Капетан Драган: Србијо, помози ми!   

Марко Лопушина 13. мај

Капетан Драган из аустралијског затвора апелује на државне органе наше земље: Чамим невин у самици. Не виђам сунце, а недостаје ми и свеж ваздух. Не тражим слободу, него правду

СИДНЕЈ - ОД СПЕЦИЈАЛНОГ ИЗВЕШТАЧА

Србијо, помози ми! Лежим невин у затвору, иако ми није ни суђено ни пресуђено! Чамим у самици, која нема ни прозор! Не добијам свеж ваздух, нити виђам сунце! Ни књиге за читање ми не дају, а ограничен ми је и сусрет са другим затвореницима. Имам право на телефонски разговор од пет минута, који затворска управа прислушкује. Тражим да се држава заложи за мене бар онолико колико се заложила за Тихомира Пурду!

Ово је апел Драгана Васиљковића, познатијег као Капетан Драган, из затвора „Силвервотер“ код Сиднеја, у којем чека одлуку аустралијских власти о изручењу Хрватској.

Капетан Драган ухапшен је у Аустралији 2005. године по потерници Хрватске због наводних ратних злочина. Због тога што је процењен као „екстремно ризична особа“, Васиљковић је смештен у самицу и може да прима посету два пута месечно. Најчешће га посећују супруга Нада Лукић и брат по мајци Кића Макуљевић.

- Живим у месту, удаљеном девет сати вожње од Сиднеја, а мој девер у Перту. Нисмо увек у стању да посећујемо Драгана. Судске власти дозвољавају да га виде још само двојица српских пријатеља. И нико више. Владики Иринеју и свештеницима СПЦ у Аустралији није дозовољено да га посете и исповедају - прича за „Новости“ Нада Лукић, која је управо изашла из посете супругу Драгану у затвору „Силвервотер“.

Како нам је рекла, Капетан Драган је приликом сусрета био обучен у наранџасти комбинизон, који се копча од позади и није био везан:

- Потпуно је блед, мршав и већ је почео да клоне духом - каже Нада.

Да је здравље Драгана Васиљковића угрожено, потврдила нам је ћерка његове супруге Кејт Лукић Брус, медицинска сестра, која каже „да му је боја коже сива, очи анемичне, да пати од авитаминозе“.

Пријатељи који посећују Васиљковића рекли су нам да је нагло остарио.

- После одлуке Федералног суда Аустралије да нема сметњи да мој брат Драган буде изручен Хрватској, жалили смо се и чекамо решење Врховног суда, а потом и одлуку министра правде Брендона Оконора. У међувремену смо поднели захтев да се Драган премести у хуманији затвор Паркли, али нам Министарство правде Аустралије није ништа одговорило - каже брат Кићо Макуљевић.

Група од 39 Срба из Аустралије упутила је Влади Србије, министру правде, министру дијаспоре и свим посланицима у Народној скупштини Србије писмо са молбом за дипломатску и политичку помоћ Капетану Драгану.

- Писали смо и лидерима опозиције. Од 270 писама колико смо послали у Србију, одговорили су нам само председница парламента Славица Ђукић-Дејановић, потпредседник Јован Кркобабић, један посланик, као и Бруно Векарић и Саво Штрбац. Председница нас је упутила на Министарство правде, а потпредседник је рекао да ће се заложити за наш проблем - каже брат Кићо и додаје да нико од министара, од лидера опозиције није одговорио да ли ће и да ли могу да помогну капетану Драгану.
Како незванично сазнајемо Врховни суд и потом министар правде Аустралије своју одлуку о судбини Драгана Васиљковића треба да донесу до краја августа ове године.

ПУНИ ЗАТВОРИ НАШИХ ЉУДИ

Према подацима моје смо добили од Српске православне цркве у Аустралији, у последње две деценије на Петом континенту је било ухапшено и затворено око 2.000 Срба. Међу њима највише је било оних који су дошли да се баве криминалним радњама. Како мали број њих тражи правну помоћ од Амбасаде Србије, у овом тренутку званично у аустралијским затворима се налазе само двојица Срба. Један од њих је Капетан Драган.

ПОРУКА: ЗАУЗМИТЕ СЕ И ЗА МЕНЕ

- Тражим да Хрватска пошаље своје иследнике да ме испитају у аустралијском затвору. Не тражим слободу, нити желим да вршим политички притисак на суд, али имам право да се спроведе истрага и утврди да сам невин затворен. Тражим и да се држава Србија заложи за мене као свог држављанина.

НАДА ПОСТОЈИ

Припадници српске заједнице у Аустралији дају све од себе како до Драгановог изручења Хрватској не би дошло. На основу досадашњих истраживања међународних судских органа и докумената Трибунала у Хагу, аустралијски Срби верују да основа за изручење Капатана Драгана из Аустралије Хрватској нема.
 
Извор: http://www.novosti.rs

Извор: Видовдан магазин
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 213
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Apple 3G
Капетан Драган: Србијо, помози ми!   
ПОРУКА: ЗАУЗМИТЕ СЕ И ЗА МЕНЕ

- Тражим да Хрватска пошаље своје иследнике да ме испитају у аустралијском затвору. Не тражим слободу, нити желим да вршим политички притисак на суд, али имам право да се спроведе истрага и утврди да сам невин затворен. Тражим и да се држава Србија заложи за мене као свог држављанина.
E ovo je do jaja! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Б92: Аустралијски суд усвојио део жалбе Драгана Васиљковића, процес би се могао вратити на почетак             
петак, 15. новембар 2013.

Процес изручења Драгана Васиљковића, познатог као капетан Драгана, који је у Хрватској оптужен за ратне злочине, могао би се вратити на почетак.

Наиме, како преноси Јутарњи лист, аустралијски савезни судија Џенифер Дејвис потврдила је процедуралну грешку током дуготрајног процеса којим се тражило његово изручење из Аустралије.



Васиљковић се, подсетимо, раније жалио на одлуку аустралијске владе да га изручи Хрватској тврдећи да је имао неправедан процес због процедуралних грешака које су супротне Женевској конвенцији.

Аустралијски медији пишу данас да је судија савезног суда признала Васиљковићу једну тачку жалбе и потврдила да је Васиљковић требало да има увид у преписку аустралијских и хрватских власти о могућности да му се након изручења суди и за друга дела упркос уверавању да ће бити оптужен само за оно што се наводи у захтеву за изручење.

Судија је остале захтеве из жалбе одбила.

Васиљковићев адвокат Дан Мори је данас ван суднице изјавио да оваква одлука значи да би поступак изручења требло да крене испочетка. Међутим, аустралијска новинска агенција ААП наводи да Васиљковића и даље чека тешка правна битка за избегавање изручења.

У сваком случају, преноси Јутарњи, судија Дејвис наложила је одбрани и оптужби да до 21. новембра упуте поднеске на њену одлуку и заказала ново рочиште за 22. новембар.

Капетан Драган је тражен у Хрватској ради испитивања у вези оптужби за ратне злочине почињене када је био паравојни командант у тадашњој Крајини 1991. и 1992.

По оптужници коју је објавило тужилаштво Шибенско-книнске жупаније, Васиљковић је мучио ратне заробљенике, наредио да буду убијени и командовао нападом на Глину у којем је било цивилних жртава.

Васиљковић, који је рођен у Београду и има аустралијско држављанство, негира све оптужбе, али је Врховни суд Новог Јужног Велса потврдио да је он починио ратне злочине мучења и силовања и да је признао покољ, преноси агенција ХИна.

Васиљковић је у затвору од 2006, осим у раздобљу које је провео на слободи 2009. и почетком 2010. након којег је на основу одлуке Врховног суда поново ухапшен. Смештен је у затвору Паркл у Новом Јужном Велсу и судско рочиште у Мелбурну пратио је путем видео везе.

(Б92-Јутарњи лист)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Драган Васиљковић: Бићу још дуго у затвору, уколико се Србија не заузме за мене            
четвртак, 05. децембар 2013.

Драган Васиљковић из аустралијског затвора моли Србију за помоћ: Живот ће ми бити угрожен у Хрватској. Ставите ме у програм размене

Бићу још дуго у аустралијском затвору, уколико се Србија не заузме за мене. Овдашњи судски процеси настављају се унедоглед. Било би добро да се Србија око мог проблема договори са Аустралијом или са Хрватском - каже за „Новости“ из аустралијског затвора Драган Васиљковић, који се од 2006. године налази у притвору.



Капетан Драган је ухапшен у Аустралији на основу захтева Хрватске за његово изручење због оптужби да је наводно починио ратне злочине у Книнској Крајини. Иако доказ о кривици није изведен, Васиљковићу је као држављанину Аустралије и Србије пресуђено да буде изручен Хрватској.

- Уколико се Србија не заузме за мене, предстоји ми дуга робија. Предлажем српском правосуђу да ме стави у програм размене затвореника са Хрватском, у случају да будем изручен званичном Загребу и да се тако опет вратим у Србију - каже Драган Васиљковић, који је разочаран досадашњим понашањем Београда.

Замера политичарима што не брину о њему као држављанину Србије, а Специјалном тужилаштву за ратне злочине, што не одговара на његове службене дописе:

- Било би логично да се у Србији мој случај размотри, да се Србија договори са суседом Хрватском како би ме Загреб заштитио као свог некадашњег држављанина. Сада, када се у Вуковару јавно испољава етничка нетрпељивост према Србима, то даје утисак да Хрватска није дорасла нормама Европске уније, па бих у њој као заточеник био жртва таквих предрасуда - тврди Драган Васиљковић, притвореник у аустралијском затвору Паркли.

Његов последњи покушај да се супротстави екстрадицији садржавао је три основне поставке: да је истекло време у коме је могао да буде изручен, да му је ускраћено процедурално право на поштено суђење (приступ кореспонденцији двеју влада), као и да су, у светлу Женевске конвенције, у његовом случају направљене правне грешке.

- Усвојена је друга ставка и изручење је тренутно одложено, али је судски процес настављен. Капетана Драгана очекују нова рочишта крајем децембра. Он је, и поред тога што је притвореник са најдужим стажом, ведрог духа, воли шале и своју гитару. Пише песме. Популаран је у затвору Паркли - каже др Војо Илић, који га редовно посећује у притвору и брине о његовој одбрани.

Илић објашњава да је Драган Васиљковић све више уверен да ће га Аустралија предати хрватским властима, где га чека пресуда, а можда и претња смрћу. Зато, сматра Илић, Васиљковић тражи помоћ од Србије, која је већ са Хрватском имала неколико размена осуђеника и затвореника, како би им се судило или како би казну издржавали у својој земљи.

(М. Лопушина – Вечерње новости)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Zabole Srbiju za njega, mi smo sve nase dali na klanje
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Motorola 
Капетан Драган: Србијо, помози ми!   
ПОРУКА: ЗАУЗМИТЕ СЕ И ЗА МЕНЕ

- Тражим да Хрватска пошаље своје иследнике да ме испитају у аустралијском затвору. Не тражим слободу, нити желим да вршим политички притисак на суд, али имам право да се спроведе истрага и утврди да сам невин затворен. Тражим и да се држава Србија заложи за мене као свог држављанина.
E ovo je do jaja! :

Vidi brku apotekara hahahha a 91 si se krio sto dalje od Vukovara
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.