Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:07:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Izrael otvorio vrata pakla"  (Pročitano 8637 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
UN pozvao Izrael da otvori nuklearna postrojenja

NJUJORK - Generalna skupština Ujedinjenih nacija pozvala je Izrael da otvori svoja nuklearna postrojenja radi inspekcije i podržala je konferenciju na visokom nivou o zabrani nuklearnog naoružanja na Bliskom istoku, koja je nedavno otkazana.

Generalna skupština UN usvojila je juče rezoluciju sa 174 glasa za, šest protiv i šest uzdržanih, kojom je pozvala Izrael da se priključi sporazumu o neširenju nuklearnog naoružanja “bez daljeg odlaganja” kao i da otvori svoja nuklearna postrojenja inspektorima Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenela je agencija AP.
 
Sve arapske države i Iran planirale su da učestvuju na konferenciji u Finskoj sredinom decembra o zabrani nuklearnog naoružanja, međutim SAD su saopštile 23. novembra da do konferencije neće doći.
 
Kao razlog otkazivanja konferencije, SAD su navele političke turbulencije u regionu Bliskog istoka i iranski prkosan stav u vezi neširenja atomskog naoružanja.
 
Međutim, Iran i pojedine arapske zemlje smatraju da je pravi razlog za otkazivanje odbijanje Izraela da učestvuje na tom skupu.

Izvor: B92

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
Palestina: Tužićemo Izrael u Hagu

Tel Aviv -- Visoki palestinski zvaničnik Nabil Šaat upozorio je da bi vlada na Zapadnoj obali mogla da tuži Izrael ako ne prestane da širi jevrejska naselja.
 
Izrael je u petak najavio izgradnju 3.000 novih stambenih jedinica u velikim blokovima jevrejskih naselja na okupiranoj Zapadnoj obali i u anektiranom istočnom Jerusalimu, nakon što je Generalna skupština UN priznala de fakto palestinsku državu.

Šaat je kasno sinoć kazao da su mnoge zemlje apelovale na Palestinsku upravu da ne iskoristi novi status da tuži Izrael za ratne zločine u Međunarodnom krivičnom sudu u Hagu, takozvanom "Svetskom sudu".

Šaat je kazao da nastavkom "ratnih zločina naseljavanja" okupiranih teritorija Izrael Palestince "gura i primorava" da idu u MKS. Izrael je odbacio pozive da odustane od planova o izgradnji, podseća AP.

Izrael je najavio da neće odustati od planova da izgradi nove domove za jevrejske naseljenike u najkontroverznijem području Zapadne obale kraj Jerusalima.

Izvor: B92

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.95
mob
Samsung SGH-E590
Ima da se usrece. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.12
Rodila se pod Turcima a umrla pod Jevrejima

Arapkinja Mariam Amaš iz Izraela, za koju njeni rođaci tvrde da je bila najstarija žena na svetu jer se rodila davne 1888. godine pod turskom upravom u Palestini, umrla je danas u 124. godini.



Prema registru Ministarstva unutrašnjih poslova Izraela, ona je rođena 1888. godine, a potvrdu o rođenju izdale su turske vlasti koje su u to vreme vladale ovim područjem.

 Amaš, iz arapskog sela Džisr al-Zarka, u Izraelu, imala je desetoro dece i ukupno 300 potomaka, prenosi izraelska štampa, ističući da ako je stvarno imala 124 godine, kada je umrla, onda je Mariam Amaš zaista bila najstarija žena na svetu.

 Zvanično se smatra da je najduže živela Francuskinja Žan Luiz Kalmet koja je doživela 122 godine i 165 dana.

 Pre nekoliko meseci Amaš, u čijoj ličnoj karti piše da je rođena "00.00 1888." izjavila je za jedan izraelski list: "Imam 124 godine i u mojoj ličnoj karti piše da sam rođena 1888. Na nesreću ne znam tačan datum, tako da me na kraju svake godine moja porodica iznenadi sljavljem i poklonima."

 Mariam je bila dobro poznata u arapskoj zajednici i ljudi su dolazili iz celog sveta i iz jevrejskih škola u Izraelu da čuju njenu životnu priču. Televizija Al Džazira snimila ju je kao moguće najstariju ženu na svetu 2008. godine.



Mažd al Amaš, jedan od unuka, izjavio je posle smrti Mariam da su oni "znali da je ona najstarija žena na svetu. Stranci su dolazili da je posete i govorili da ne znaju nikoga koje doživeo toliku starost".

 Unuk je kazao je takođe da je baka uprkos poodmaklom dobu bila snažna, a razbolela se tri dana pred smrt i tada je preneta u bolnicu. Inače je pet puta tokom dugogo života bila na hodocašću u Meki i pet puta dnevno se molila.

 "Umesto da mi govore: Živela 120 godina, ljudi su mi govorili živela do 150, kada bi mi čestitali rođendan. Ne znam da li ću to doživeti", rekla je Mariam Amaš u martu.

 Poslednja od zvanično kod Ginisa registrovanih kao "najstarija žena na svetu", Amerikanka Bes Kuper, umrla je u 5. decembra ove godine u staračkom domu u 116. godini.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:07:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.