Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izmasakrirani kupači, vozač glisera pod terapijom  (Pročitano 2446 puta)
18. Avg 2006, 22:12:50
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Jezive scene teške nesreće na plaži kod Tivta

Izmasakrirani kupači, vozač glisera pod terapijom


TIVAT - Kolašinac Đorđe Medenica (43), koji je u sredu na tivatskoj plaži Stara Račica gliserom izmasakrirao kupače Dejanu Vidaković (29) iz Novog Sada i Zorana Bešovića (43), kosovskog izbeglicu nastanjenog u Tivtu, još je pod stresom i juče nije mogao da bude saslušan pred istražnim sudijom kotorskog Osnovnog suda.

- Medenica je u teškom psihičkom stanju i nije mogao ništa da kaže o ovom tragičnom događaju. Zbog toga je posle privođenja kod istražnog sudije upućen u bolnicu, gde je primio odgovarajuću terapiju. Iz bolnice je odveden u jednomesečni pritvor koji mu je odredio istražni sudija - izjavio je juče za „Blic“ Zdravko Begović, jedan od dvojice Medeničinih advokata.

Medenica je vozio gliser dug sedam metara, američke registracije. Očevici kažu da je plovio velikom brzinom i da su neki ljudi pokušali da ga upozore na kupače u moru. Još se ne zna da li je Medenica ova upozorenja čuo ili se oglušio o njih. Nastavio je sa brzom vožnjom i naleteo na Vidakovićevu i Bešovića koji su bili u moru, na četrdesetak metara od obale. Od silovitog udara Bešoviću je stradala kičma, a Vidakovićeva je zadobila teške povrede glave. Oboje su preminuli na licu mesta.

Posle udara u kupače, Medenica se osvrnuo i videvši šta je uradio, dodao je gas i pobegao. Gliser je usmerio prema Herceg Novom, ali su ga pripadnici Plovne jedinice MUP-a uhapsili iste večeri i priveli u policijsku stanicu u Tivtu.

Turisti i meštani koji su bili svedoci jezive scene odmah su krenuli na mesto nesreće, ali Bešoviću i Vidakovićevoj nije bilo pomoći. Delovi njihovih izmasakriranih tela plutali su na površini, a ronioci su pretraživali morsko dno.

Pripadnici policije izvadili su gliser na dok tivatskog remontnog zavoda „Sava Kovačević“, na čijem propeleru su od silovitog udara oštećeni listovi.

Prilikom privođenja Medenice u policijsku stanicu u Tivtu, on se nalazio u teškom psihičkom stanju i nije mogao da odgovara na pitanja policijskih islednika.

Medenica je imao uredne papire za gliser i vozačku dozvolu i nije bio pod uticajem alkohola, saopštili su istražni organi. Kako je „Blicu“ saopšteno u Lučkoj kapetaniji u Kotoru, gliserima i skuterima nije dozvoljena plovidba na udaljenosti manjoj od 200 metara od obale, bez obzira na to da li je plaža ograđena bovama ili ne. U Kapetaniji kažu da postoji trasiran plovni put koji moraju da znaju svi koji imaju urednu dozvolu za upravljanje ovim plovilima.

Dejana Vidaković i Zoran Bešović se nisu poznavali i slučajno su se u vodi našli jedno pored drugog u trenutku kada su nastradali. Vidakovićeva je u Tivtu bila na letovanju. Njihova tela su po nalogu sudije Špira Pavičevića poslata na obdukciju u podgoričku bolnicu.

Baćo Ćetković

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Gli­ser usmr­tio ku­pa­če
N. Ga­lić, 18. avgust 2006

STRA­VIČ­NA tra­ge­di­ja, ko­ja se u četvrtak oko 15,40 ča­so­va do­go­di­la na ti­vat­skoj pla­ži Sta­ra Ra­či­ca na rtu Žu­pa, u ko­joj su ži­vot iz­gu­bi­li De­ja­na Vi­da­ko­vić (29), go­šća iz No­vog Sa­da, ro­đe­na u Osi­je­ku i Zo­ran Be­šo­vić (43) iz­be­gli­ca iz Pe­ći, na­sta­njen u na­se­lju Se­lja­no­vo u Tiv­tu, šo­ki­ra­la je sve u Bo­ki Ko­tor­skoj.
U mo­men­tu dok su pli­va­li na uda­lje­no­sti oko dva­de­se­tak me­ta­ra od oba­le, ka­ko tvr­de oče­vi­ci, na njih dvo­je na­le­teo je ve­li­kom br­zi­nom gli­ser mar­ke "kla­u­raj­ner" ko­jim je upra­vljao Pod­go­ri­ča­nin Đor­đe Me­de­ni­ca (43) i na­neo im smr­to­no­sne po­vre­de. Sve se do­go­di­lo na oči­gled mno­go­broj­nih go­sti­ju.
- De­ja­na je sa dru­ga­ri­ca­ma bi­la na pla­ži. Igra­le su kar­te i u jed­nom mo­men­tu ušla je u mo­re da se ras­hla­di. Već sle­de­ćeg mo­men­ta za­ču­li smo krik i ce­la pla­ža je bi­la na no­ga­ma. Gli­ser, ko­ji je pro­šao, iza se­be je osta­vio be­ži­vot­na te­la ko­ja su plu­ta­la. Na tom me­stu mo­re je bi­lo kr­va­vo. Mno­gi su sko­či­li u vo­du da im po­mog­nu - ka­že je­dan oče­vi­dac.
Me­de­ni­ca je, pre­ma pri­či oče­vi­da­ca, na­kon uda­ra do­šao na me­sto ne­sre­će i kad je vi­deo šta je ura­dio uhva­tio se za gla­vu i okre­nuo ča­mac u pra­va­cu Her­ceg No­vog a po­tom pre­ma Kra­ši­ći­ma da bi ga na­kon to­ga po­li­ci­ja uhva­ti­la iza Ostr­va cve­ća, kraj sta­re ci­gla­ne, i pri­ve­la na sa­sa­lu­ša­nje.
Pre­ma re­či­ma is­tra­ži­te­lja, Me­de­ni­ca je imao ured­na do­ku­men­ta. Gli­ser je pod za­sta­vom SAD re­gi­stro­van u De­a­ve­ru, re­gi­star­ske ozna­ke DL 8893 H. Dug je vi­še od se­dam me­ta­ra.
De­voj­ci je po­vre­đe­na gla­va, a mla­di­ću vrat i kič­ma! Ro­ni­o­ci MUP do ka­snih ve­čer­njih sa­ti pre­tra­ži­va­li su dno na pla­ži gde se do­go­di­la ne­sre­ća tra­ga­ju­ći za de­lo­vi­ma te­la ko­je je pro­pe­ler ma­sa­kri­rao?
Ne­sreć­ni Ba­šo­vić ko­ji je iz­be­gao sa Ko­so­va, sa maj­kom Dra­gi­com ži­veo je kod maj­či­ne se­stre Kse­ni­je Jo­vi­čić u na­se­lju Se­lja­no­vo i, po pri­či Tiv­ća­na ko­ji su ga po­zna­va­li, bio je mi­ran i do­bar mla­dić. Tre­nut­no je bio bez po­sla. Imao je ne­dav­no pre­lom no­ge i no­sio je šta­ke. Kob­nog da­na, ka­da je pr­vi put do­šao na Ra­či­cu sa dru­štvom, pro­še­tao je bez šta­ka.

DI­VLjA­NjE
Me­šta­ni na­se­lja Sta­ra Ra­či­ca tvr­de da je ovaj gli­ser da­ni­ma bu­kval­no di­vljao u ne­po­sred­noj bli­zi­ni oba­le, što je, ka­ko ka­žu, ne­shva­tlji­vo, s ob­zi­rom da na ovoj pla­ži ima mno­go de­ce ko­ja su ov­de na­pra­vi­la im­pro­vi­zo­va­no igra­li­šte za va­ter­po­lo.

ZA­KO­NOM ZA­BRA­NI­TI
ŠEF ko­tor­ske luč­ke ka­pe­ta­ni­je Ni­ko­la Dra­ku­lo­vić ka­že da ka­pe­ta­ni­ja ras­po­la­že jed­nim plo­vi­lom i da ni­je u sta­nju da dr­ži pod kon­tro­lom ce­li za­liv:
- Mno­gi vla­sni­ci gli­se­ra se ne pri­dr­ža­va­ju pra­vi­la i vo­ze br­že ne­go što je do­zvo­lje­no, ne po­štu­ju­ći ni pro­pis da se ne pri­bli­ža­va­ju oba­li bli­že od 200 me­ta­ra - ka­že Dra­ku­lo­vić, na­po­mi­nju­ći da je neo­p­hod­no do­ne­ti od­red­bu o za­bra­ni upo­tre­be stra­nih plo­vi­la od stra­ne do­ma­ćih li­ca.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
ma... ludaci.. jos kad krenu da glisiraju u blizini bova.. majku mu.. pa i one sluze necemu...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
GLISEROM UBIO KUPAČE
Đorđe Medenica (43) u Tivatskom zalivu gliserom ubio Dejanu Vidaković (29) iz Novog Sada i Zorana Bešovića (43) iz Peći t

TIVAT - U jezivoj nesreći na moru koja se prekjuče oko 15.40 sati dogodila u Tivatskom zalivu u blizini plaže na lokalitetu Stara Račica kod Župe, život je izgubilo dvoje ljudi - Dejana Vidaković (29), turistkinja iz Novog Sada i Zoran Bešović (43), raseljenik sa Kosova, rodom iz Peći koji je poslednjih godina živeo u tivatskom naselju Bonići.

Dok su se kupali u moru na udaljenosti od oko četrdesetak metara od obale, Vidakovićevu i Bešovića je udario i na licu mesta usmrtio gliser kojim je upravljao Đorđe Medenica (43) iz Podgorice.

Prema rečima istražnog sudije Osnovnog suda u Kotoru Špira Pavićevića koji je u prisustvu osnovnog državnog tužioca Borisa Savića obavio uviđaj, Medenica je, krećući se u pravcu Bonića, velikom brzinom vozio gliser marke "Kraunlajner", dug oko sedam metara i direktno udario u dvoje kupača koji su od stravičnih povreda nanesenih udarom moćnog plovila, na mestu izgubili život.

Medenica se, nakon što je udario kupače, nije zaustavio, ali ga je ubrzo privela Plovna jedinica MUP-a i on se nalazi u pritvoru, a juče je trebalo da ga ispita sudija Pavićević. Istražni sudija i tužilac naložili su i obdukciju tela stradalih koja će biti izvršena u Kliničko-bolničkom centru Podgorica.

Kako podgoričke Vijesti nezvanično saznaju u policiji da je Medenica imao važeću dozvolu za voditelja čamca, a gliser kojim je upravljao ima uredne papire i registraciju. Gliser pod zastavom SAD i registracijom američke savezne države Delaver DL 8893Dž je zaplenjen i juče je dizalicom izvađen iz mora na mol 3 tivatskog Arsenala, ge se nalazi pod nadzorom pripadnika Plovne jedinice MUP-a.

O stravičnom udaru u stradalog mladića i devojku svedoče i oštećenja na listovima jednog od dva propelera koji je očigledno zakačio tela nesrećnih kupača. Prema nezvaničnim informacijama, propeler moćnog glisera kojim je upravljao Medenica nesrećnoj devojci je naneo smrtne povrede na glavi, a Bešoviću na kičmi. Masakrirana tela nastradalih izvukli su meštani i jedan od turista koji su se zatekli na plaži.

Ronioci MUP-a nekoliko sati nakon nesreće pretraživali su morsko dno na mestu udesa u potrazi za delovima tela koje je otkinuo propeler.
Svedoci udesa su rekli da je Medenica ogromnom brzinom vozio gliser u neposrednoj blizini obale i plaže koja, budući da nije pod zakupom, nije poput takvih kupališta označena i obezbeđena linijom plutača na moru. Očevici tvrde da su sa obale vikali vozaču glisera da uspori, jer će udariti u kupače.

Najteža nesreća

Tragična nesreća u Tivtu, najteži je incident koji se ove godine dogodio u crnogorskom teritorijalnom moru, a čiji su akteri brza plovila koja po propisima ne smeju da se glisirajući, približavaju na udaljenost manju od 200 metara od obale.
Pre petnaestak dana u Tivatskom zalivu u blizini naselja Kakrc lakše je povređen meštanin Krsto Kalezić (57) iz Radovića. Dok je plivao u moru na oko 60 metara udaljenosti od obale, Kalezića je na sreću samo lakše, udario motorni čamac tipa "pasara" kojim je upravljao Beograđanin Miodrag Mihailović (53), pri čemu je kupač zadobio posekotinu na glavi koja mu je sanirana sa četiri šava, i povredu jednog od vratnih pršljenova.


Izvor: Kurir / (E. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
ako on dobije vise od 3 godine zatvora...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile

stravicno
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
BlackBerry 
Bas jutros kada sam ustao,citam u novina... Blaga katastrofa... Smile
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.