Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:01:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izlivi besa u javnosti  (Pročitano 5297 puta)
02. Mar 2011, 19:19:03
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
mob
Nokia 
Dečji izlivi besa su način da se oslobode nagomilane frustracije i ponekad straha koje ne mogu uvek da objasne rečima. Nemaju ih sva deca i ne ispoljavaju se kod svih na isti način, ali plač, vrištanje pa čak i udaranje, šutiranje ili bacanje stvari su zajednički i nimalo neuobičajeni . Javni izlivi besa mogu biti ponižavajući za roditelje i za decu školskog uzrasta koja se previše uzbude i izgube kontrolu pred odraslima i vršnjacima.



Izlivi besa u javnosti

Javni izlivi besa su oni koji se dešavaju van kuće i u prisustvu drugih (bilo poznatih osoba ili stranaca). Dešavaju se jer deca ne dobijaju pažnju za kojom žude, van sebe su, žele nešto što im se ne može pružiti i jer su mnogo gladna ili umorna pa im ove potrebe pomračuju zdravo rasuđivanje. Roditelji mogu sprečiti javne izlive besa ako detetu poklanjaju dovoljno pažnje, dozvole mu da ima kontrolu nad malim odlukama, odvrate im pažnju od stvari koje su mu nedostupne i ne dozvole da provodi mnogo vremena napolju bez užine i odmora.

Kako da se nosite sa izlivima besa?

Na nesreću, stručnjaci savetuju da sačekate da prođu sami od sebe. Roditelji moraju imati na umu da kada nastupi izliv besa, dete je veoma uzbuđeno te oni treba da ostanu smireni i pribrani. Ukoliko je moguće, dete treba odvesti na neko privatnije mesto (čak iako to podrazumeva da se vratite iz šoping centra u kola ili odete iz restorana u toalet) gde će uspeti da se izbori sa svojim osećanjima bez obzira koliko neprijatno izgledalo prolaznicima koji gledaju. Roditelji treba da otkriju razlog nastanka izliva besa jer može biti u pitanju bol ili bezbednost deteta.

Posledice izliva besa

Kada se izliv besa desi u javnosti, dete ima problema da se smiri i vrati društvenim aktvnostima. Deca vrlo pozitivno reaguju na čvrste instrukcije te je pogodno da se detetu odsečno, ali smireno kaže da sada treba da se smiri. Kada se smiri, popričajte sa njim o tome šta je izazvalo bes, kako se osećalo u tom trenutku i šta može učiniti sledeći put ako se ponovi slična situacija. Kada se završi razgovor, tada ga možete vratiti na mesto gde se desio izliv besa.

 
Deca imaju izlive besa jer još uvek nisu sposobna da mirno i racionalno razgovaraju o svojim osećanjima. Neki izlivi nastaju u želji da se dobije nešto – pažnja, ljubav ili fizička stvar – ali, ako im to omogućite to znači da nagrađujete takvo ponašanje. Umesto toga, roditelji treba da sačekaju da izliv besa prođe i nakon toga mirno porazgovaraju sa detetom. Ukoliko se takav oblik ponašanja prečesto javlja i predstavlja opasnost po samo dete i osobe u njegovom okruženju, potrebno je da se obratite pedijatru za pomoć.


mojabeba.com
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Ovo sam viđala..doduše nisam imala takvo iskustvo..ipak uzgajam rezigniranog flegmatika..bes je za nju misaona imenica.
Stvarno nisam pametna šta u takvim trenucima treba raditi. Uglavnom sam viđala da roditelji ispraše dete po dupetu.Neka se smire, neka još više podivljaju.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Jedna rec: razmazenost

Kako se boriti: autoritetom
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Samsung 111111
Opasac je opasac  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Svako dete u jednom momentu shvati da suzama uspeva da manipuliše roditelje i gura sve dalje i dalje dok ga ne prozru. Što ranije roditelj postavi granice dokle će reagovati na dečije zahteve kao opravdane to bolje. Ako dete i počne da se ponaša nekontrolisano roditelj bi trebalo da ga podigne i ode sa detetom se tog mesta, da ga umije, da detetu jasno pokaže kako besom neće rešiti ništa i da nipošto ne nagradi bes maženjem, ljubljenjem, kolačima, povlađivanjem ili kupovinom igračke. Ali pogrešno je i tući dete u takvom stanju sužene svesti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
kod mojih sestrica je uglavnom palilo ignorisanje ... besni 5 minuta pa kad vidi da ga ne fermas i da radis nesto svoje, smiri se i nastavi lepo da se igra... tako nekoliko puta i resila sam ih besa...sestra mi je bila zahvalna  Smile  ona uopste nije umela sa tim da se nosi, stalno na rukama, stalno mazenje, stalno nosanje ... rasplace se, a ona zamalo se sa njim rasplace  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Citat
Kako da se nosite sa izlivima besa?

Koristite kondom ili ignore.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Opasac je opasac  Smile
Smile

valja malo po guzi lupiti... bar tako mislim... ali iskreno, nisam siguran sta bih radio u situaciji da mi dete pobesni u javnosti Smile Smile

najcesce se to desava kod situacije kad roditelj nije u mogucnosti detetu da kupi ono sto dete zeli
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
A što da ga tučeš ako je ono već uskraćeno i nesrećno zbog toga?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
a sta ako ga drugacije ne mozes obuzdati? dva tri puta varjacom po guzi mu nece skoditi
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 10:01:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.