Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izgubljeni jedriličar spasen posle 66 dana!  (Pročitano 799 puta)
04. Apr 2015, 00:53:06
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.4.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Izgubljeni jedriličar spasen posle 66 dana!

Trenutak kada helikopter Obalske straže podiže Lusa Džordna sa broda, koji je brodolomnika našao na 320 kilometara od obale Amerike, pun je emocija. Tridesetsedmogodišnji jedriličar je izgubio kontrolu nad svojom malom jedrilicom, koja se potom prevrnula.



Duže od dva meseca su ga nosile morske struje. Živeo je od kišnice i riba koje je hvatao golim rukama. Gotovo pravim čudom, videla ga je posada nemačkog broda „Hjuston ekspres“.

Brodolomnik priča da ga posada nemačkog broda najpre nije ugledala, a da se potom namučio da skrene pažnju na sebe. „Reagovali su tek kada sam uzdigao naopako okrenutu zastavu što je međunarodni znak pomoraca za pomoć.“

Pošto se na nemačkom brodu istuširao i razgovarao telefonom s porodicom, preuzela ga je Obalska straža i helikopterom prevezla u bolnicu. Već nekoliko sati kasnije je pušten kući pošto je sasvim zdrav, bez opekotina od sunca ili dehidracije. 

„Osećam se blagosloveno, pun sam ljubavi i zahvalan što ću ponovo biti sa svojom porodicom. Zahvalan sam što imam priliku da živim, i sad želim da u životu učinim nešto vredno“, rekao je srećni brodolomnik ubrzo po stupanju na čvrsto tlo.


Džordanov otac je 29. januara obavestio Obalsku stražu da mu nema sina i potraga je počela 8. februara. Prekinuta je deset dana kasnije. 

Kada je nestao, porodica je izgubila svaku nadu. Ali ga nisu zaboravili.

„Sanjala sam ovaj trenutak i svaki put kad sam se probudila, rastužila bih se što je bio samo san. U mojim snovima je bio živ. I sad je to stvarnost!“, presrećna je Džordanova sestra.

Lekari kažu da je u iznenađujuće dobrom zdravstvenom stanju. Može sam da hoda i komunicira, samo je krajnje iscrpljen. Predviđaju da će se potpuno oporaviti za najviše nedelju-dve.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
crnjak...more je zajebano  Smile al' barem je umio da se snadje...kisnica..riba...ovo ono..
sticem nekakav utisak...da mu nije  toliko ni lose bilo...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.