Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:51:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izgubismo Kosovo...  (Pročitano 11270 puta)
09. Sep 2006, 10:08:28
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
„Blic“ saznaje - Međunarodna zajednica priprema novu - vakum rezoluciju o Kosmetu
Scenario za nezavisno Kosovo

Savet bezbednosti najkasnije će do marta 2007. doneti novu rezoluciju kojom će praktično biti uvedeno novo stanje na Kosovu. U novoj rezoluciji nigde se neće pominjati nezavisnost Kosova, međutim ni suverenitet Srbije na prostoru KiM. Dokumentom će se i administrativno otvoriti vrata za dolazak misije Evropske unije na Kosovo u junu iduće godine.

Ovo je, kako za „Blic“ kaže strani diplomata dobro upućen u pregovarački proces o Kosovu, trenutni scenario međunarodne zajednice oko Kosova. Kontakt grupa, koja je glavno operativno telo međunarodne zajednice za KiM, oglasila se pre oko dve nedelje saopštenjem. U njemu je navedeno da se rešenje za KiM mora naći do kraja godine. Kako kaže „Blicov“ sagovornik, treba praviti jasnu razliku između iznalaženja rešenja i proglašenja rešenja budućeg statusa.

- To su dva paralelna, ali različita procesa. Jedno je rešenje koje je gotovo neminovnost, a drugo način na koji će sve sprovesti i proglasiti - kaže naš izvor.

Po aktuelnom scenariju, glavni pregovarač Marti Ahtisari, koji može da predlaže rešenje ali ne i da ga proglasi, to će i učiniti. Međutim, to se neće dogoditi u septembru, već u novembru. Tek posle septembarske sednice SB, na kojoj treba da „položi“ ispit za tehnički deo pregovora, Ahtisari će dobiti odobrenje i za diplomski ispit, a to je da otpočne sa pisanjem predloga za status. Kako kaže „Blicov“ sagovornik, s njim će pred SB u drugoj polovini novembra. Međutim, ipak, koliko je srpsko državno pitanje broj jedan trenutno goruće i za međunarodnu zajednicu, možda delom govori činjenica da je ranije zakazani bitan sastanak Ahtisarija sa ministrima spoljnih poslova Kontakt grupe za 15. septembar u Njujorku doveden u pitanje. Kako kaže naš sagovornik, KG ga je obavestila da će 15. sptembra možda biti zauzeti zbog Libana.

Šta će se to zapravo dogoditi? Naš sagovornik, dobro upućeni međunarodni diplomata, kaže da će sama nova rezolucija u najmanju ruku biti neobična.

- Ona će u pravnom smislu zameniti postojeću Rezoluciju 1244 kojom se garantuje teritorijalni suverenitet i integritet Srbije na KiM. Međutum, u novoj rezoluciji nigde se neće ni pomenuti, niti taksativno navesti da se to pravo Srbiji oduzima. U dokumentu se jednostavno neće nigde pomenuti suverenitet Srbije. Međutim, nigde se neće ni pomenuti da je Kosovo nezavisno i nova država - kaže naš sagovornik.

Na Kosovu je već tim EU koji se priprema za novu rezoluciju, to jest misiju - Tim za planiranje EU (EUPT Kosovo). Trenutni šef misije je Kasper Klinge. Po saznanjima „Blica“, od dana proglašenja rezolucije na Kosovu će biti oko 1.000 različitih kadrova EU.

- Međutim, sam tim EU (EUPT) biće operativan u roku od mjednog do tri meseca. Tada će ih ostati oko stotinu u dve kancelarije u Prištini i Kosovskoj Mitrovici. Misija EU biće vrlo blagi monitoring jer su praktično nadležnosti sa misije UN već prenesene na kosovske institucije. Misija EU biće monitoring pravosuđa, policije, carine i kolektivnih centara - kaže „Blicov“ sagovornik.

Prošle godine članice Kontakt grupe SAD, Rusija, Nemačka, Francuska, Velika Britanija i Italija usaglasile su se da budući status Kosova bude uslovljena nezavisnost. To je opcija o kojoj je najviše pričano i za koju niko, pa ni Rusija, nije rekao - ne. Ta uslovljena nezavisnost koja Kosovu ne daje spoljne kontakte, carinu, stolicu u UN, nezvanično se opisuje kao dolazak misije EU na KiM. Međutim, šta će zapravo tada biti Kosovo kada se rezolucijom odobri misija EU?

Naš sagovornik kaže - nova država samom rezolucijom svakako neće.

- To je najjednostavnije rečeno „rešenje između“. Međutim, u takvom gotovo statusnom vakuumu koji omogućava i sama priroda rezolucije otvoriće se novi prostor. A to je da druge zemlje taj prostor iskoriste da priznaju nezavisnost i novu državu na Balkanu - kaže „Blicov“ sagovornik.

Po saznanjima „Blica“, prva država koja bi mogla da prizna Kosovo kao nezavisno je Slovenija. Potom Švajcarska, a onda u lancu više i nije bitno ko. Najverovatnije da će to biti SAD i Velika Britanija. Kako dodaje naš sagovornik, ovakva pravna forma nove rezolucije jeste ona koja zadovoljava sve. Taktiziranje u Srbiji čiji je politički vrh odavno svestan koji će status Kosovo dobiti, ali toga nema na papiru SB, a Kosovu u nedorečenoj formi u dogledno vreme ipak državu.

- Takođe, s obzirom na to da status neće biti proglašen tom rezolucijom, nema problema da za novu rezoluciju glasa i Rusija koja neprestano taktizira na pitanju Srbije i Kosova. Time bi ona u SB bila jednoglasno usvojena - kaže „Blicov“ sagovornik.

SAD su u Kontakt grupi sa Velikom Britanijom države koje se zalažu za što skorije rešavanje kosovskog čvora. S tim se slažu i evropske članice, ali Evropa bi da se do rešenja dođe kompromisom.

Željka Jevtić

    Uspešno o crkvama u Beču

    Kosovska delegacija na jučerašnjim pregovorima u Beču nije odbacila predlog glavnog pregovarača Martija Ahtisarija po kome 44 verska i kulturna objekta na KiM treba da imaju zaštitne zone. Beograd je tražio 39. U kontruktivnom razgovoru obe delagacije o srpskoj baštini na KiM, Beograd je zauzvrat obećao Prištini da će vratiti deo arheoloških predmeta koji su odneti 1999. u Beograd.

    U rešenju za kulturnu baštinu Martija Ahtisarija koji je „Blic“ objavio zaštitne zone se predviđaju i za svetinje koje su trenutno porušene. Beogradska strana je insistirala da zone oko takvih objekata, a koje po predlogu imaju po 50 ili sto mogu kasnije da se šire na veći prostor, u slučaju da se otpočne sa obnovom svetinje i ona oživi. Za kosovsku delegaciju su veoma bitni eksponati koji su odneti iz prištinskog muzeja u Beograd. Po saznanjima „Blica“ u pitanju su predmeti iz praistorije i antike koji nemaju veze sa srpskom kulturnom baštinom.

    Po rečima člana tima Dušana Batakovića, Beograd je obećao Prištini da će umetnički predmeti biti vraćeni, ali tek kada se postigne potpuni sporazum u oblasti verske i kulturne baštine.

    - Ja sam u ime našeg pregovaračkog tima dao besu da će se to zaista i desiti, jer smatram da je važno da sporazumom budu zadovoljne obe strane - rekao je on.

    Ž. J.
    Izbori su i interes SAD

    Amerikanci jesu spremni da u cilju sprečavanja radikalizacije stanja u Srbiji odlože proglašenje budućeg statusa Kosova. Prema mojim saznanjima, upravo SAD su zahtevale izbore u Srbiji pre konačanog statusa Kosova. Zato odlaganje konačnog rešenja Kosmeta za njih neće predstavljati veliki problem, tvrdi za „Blic“ Goran Svilanović, bivši ministar spoljnih poslova SCG i funkcioner Pakta za stabilnost.

    Naš sagovornik navodi da SAD ozbiljnije od Evrope shvataju mogućnost radikalizacije Srbije.

    - U Vašingtonu imaju sluha za zahteve DS za što skorijim izborima. Ako je postignut dogovor DS i DSS, to će podržati i njihova administracija - kaže Svilanović.

    Poruka Tadića posle razgovora sa Kondolizom Rajs da Srbija i SAD imaju različita viđenja budućnosti Kosova, u Srbiji tumače kao najavu nezavisnosti južne pokrajine. Svilanović ne želi to da komentariše, ali navodi da ga plaši činjenica da vlasti u Srbiji nemaju plan B ukoliko se zaista proglasi nezavisnost.

    - Poslednjih godinu dana kada se pomene nezavisnost oni samo viču „nikada, nikada nikada...“. Bojim se da nema plana B za nezavisnost Kosova - zaključuje Svilanović.

    Danijel Server, direktor Balkanske inicijative pri Institutu za mir u Vašingtonu, kaže da mu je jasan zahtev predsednika Srbije za odlaganje proglašenja statusa Kosova.

    - Mogu da razumem zahtev ukoliko je povezan sa opstankom demokratskih snaga. Deo administracije u Vašingtonu jeste zabrinut oko toga da li će radikali u Srbiji doći na vlast. Međutim, moj lični stav je, a postoji i u delu administracije, da dolazak radikala na vlast ne bi mogao Srbiji da nanese onu vrstu štete koju je naneo pre 15 godina.

    N. M. J


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Vilijem Montgomeri, bivši ambasador SAD u Beogradu

Odluka je konačna, Milošević izgubio Kosovo

- Prema mom dubokom uverenju, Slobodan Milošević je izgubio Kosovo od 1997. do 1999. godine. Ne verujem da bi posle tog vremena bilo koja demokratska vlada mogla nešto da učini da promeni tu osnovnu činjenicu. Razmatrao sam pitanje Kosova na svim nivoima u američkoj vladi, kao i sa međunarodnim organizacijama i izaslanicima drugih zemalja od 2000. do 2004. Odluka je već bila doneta i bila je konačna - kaže za „Blic“ Vilijem Mongomeri, nekadašnji ambasador SAD u Beogradu, odgovarajući na pitanje da li bi argumenti predsednika Tadića mogli biti uvaženi u Vašingtonu.
Montgomeri tvrdi da ga je u konačnost stava američke administracije uverila rasprava o „standardima pre statusa“.

- Svojski smo se trudili da doprinesemo tome da standardi budu merljivi i uprkos ozbiljnim internim sukobima, krajnji rezultat je sa tog stanovišta bio nezadovoljavajući. Već tada mi je bilo jasno kako će se ta stvar završiti - rekao je Mongomeri.

Da li se diplomatska inicijativa Srbije može smatrati zakasnelom?

- Ubeđen sam u to da bi diplomatska ofanziva koja bi u većoj meri bila usredsređena na tri osnovne tačke - snažnu decentralizaciju, demilitarizaciju i ukidanje Kosovskog zaštitnog korpusa - kao i razjašnjenje specijalnih odnosa između uže Srbije i Srba sa Kosova, mogla biti mnogo delotovornija. Iako su sva ova pitanja razmatrana, ofanziva koja je pokrenuta (i još uvek traje) bila je prevashodno usmerena na potrebu da Kosovo ostane sastavni deo Srbije. To je bilo osuđeno na neuspeh i usredsređivanjem samo na to pitanje srpska strana nije dovoljno ubedljivo potkrepila ostale tri tačke koje sam spomenuo.

Da li unutrašnjopolitička stabilnost u Srbiji kratkoročno može biti važnija od brzog donošenja konačnog rešenja o statusu Kosova?

- Ne želim da spekulišem o tome kada bi trebalo da se održe izbori ili da li bi njihovo zakazivanje za početak iduće godine moglo da dovede do odlaganja odluke o konačnom statusu. Osnovni problemi Srbije će u svakom slučaju ostati isti: jaka podrška radikalima i ozbiljna razmimoilaženja u stavovima među demokratskim strankama. Siguran sam u odluku o budućem statusu, ali postoji mnogo ozbiljnih pitanja na koja nema odgovora. Svaka vlada koja tada bude bila na vlasti biće suočena s jakim domaćim pritiskom da preduzme akcije koje bi dugoročno gledano mogle biti kontraproduktivne i koje bi bilo teško ispraviti. Jedno je jasno: Evropska unija će odmah postaviti nove uslove Srbiji: da bi se približila EU, Srbija će morati da prihvati i uspostavi dobre veze sa Kosovom.

J. Tušup

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
Лаку ноћ, Грачаницо. Добро јутро, радикали.  Smile

Понекад ми се чини да је кастинг улога још давно одређен и да је дефинитиван и непроменљив. Србима је запала улога негативаца, и нема ствари које можемо да урадимо да нас "сценаристи" заволе. Не вреди. Па таман да урадимо све што се од нас тражи, а и оно што се не тражи, и даље ћемо бити негативци.

Само, требало је имати храбрости и рећи то народу, не 1993., 1999. године, нити 2006. године, већ пред изборе 2000. године. Но битна је фотеља.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Добар дан Ainhoa. Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia ispo iz modu
Ne postoji ni jedna stavka koja se od nas trazi i koju ako mi ispunimo mozemo nesto da promenimo na bolje. Siptari imaju isuvise jak lobi u svetu, narocito u Americi i sve pare usmeravaju ka jednom jedinom cilju, nezavisnom Kosovu i velikoj albaniji. Nasi politicari pre svega nemaju jasan zajednicki srpski nacionalni interes, posveceni su samo dnevnim politickim interesima licne prirode a sve u cilju licnog bogacenja. Zalosno je kako se kompletna srpska politicka scena odnosi prema kosovu! Ali i pored cinjenice da siptari imaju enormne kolicine novca i da kontrolisu maltene celokupno svetsko trziste heroina, ja sam ipak optimista i nadam se onoj staroj srpskoj izreci okrenuce se muda jarcu. Jednog dana i oni ce zasmetati svetskim mocnicima i mi cemo dobiti zeleno svetlo za povratak na kosovo a onda... ako mene pitate ni kamen na kamenu ne sme da ostane a kamoli ziv siptar Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ja samo znam jedno, da mi ne smemo da priznamo nezavisnost KiM, ko god bio tada na vlasti. Cak ni po cenu ulaska u EU. Zasto? Jesam ja za tu Evropu, ali ako nas opale po glavi, pa jos traze da kazemo da je to za nase dobro da bi nas primili, i mi to prihvatimo to je kraj. Ako nas nateraju tada da sami sebe pljunemo, sta ce nam tek raditi kada udjemo u EU, kada po ugovorima moramo da postujemo sve sto se vecina dogovori? Tada nam EU vise nece trebati, osim da se blamiramo, i da tonemo sve dublje i dublje.

P.S. Za sve militante clanove foruma, nemojte ovu moju misao da iskoristite u smislu "tako je...", a onda da dodate: "pusku o rame, i na KiM", posto sam siguran da ni to nije moguca opcija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
"Scenario za nezavisno Kosovo"
Beograd -- List Blic saznaje da međunarodna zajednica navodno priprema novu rezoluciju o Kosovu, a iz Vlade to demantuju.


Savet bezbednosti najkasnije će do marta 2007. doneti novu rezoluciju, kojom će praktično biti uvedeno novo stanje na Kosovu, piše Blic. List navodi da se u novoj rezoluciji nigde neće pominjati nezavisnost Kosova, ali ni suverenitet Srbije na prostoru Kosova. Portparol Vlade Srđan Đurić kaže da su takvi napisi "gledanje u bob".

Dokumentom će se i administrativno otvoriti vrata za dolazak misije Evropske unije na Kosovo u junu iduće godine, rekao je za Blic neimenovani strani diplomata, za koga list tvrdi da je dobro upućen u pregovarački proces o Kosovu.

Sagovornik lista, dobro upućeni međunarodni diplomata, kaže da će sama nova rezolucija u najmanju ruku biti neobična.

"Ona će u pravnom smislu zameniti postojeću Rezoluciju 1244, kojom se garantuje teritorijalni suverenitet i integritet Srbije na Kosovu. Međutum, u novoj rezoluciji nigde se neće ni pomenuti niti taksativno navesti da se to pravo Srbiji oduzima. U dokumentu se jednostavno neće nigde pomenuti suverenitet Srbije. Međutim, nigde se neće ni pomenuti da je Kosovo nezavisno i nova država", tvrdi sagovornik Blica.

Na Kosovu je već tim EU, koji se priprema za novu rezoluciju, to jest misiju - Tim za planiranje EU (EUPT Kosovo). Trenutni šef misije je Kasper Klinge. Po saznanjima Blica, od dana proglašenja rezolucije na Kosovu će biti oko 1.000 različitih kadrova EU.

To je najjednostavnije rečeno 'rešenje između'. Međutim, u takvom gotovo statusnom vakuumu, koji omogućava i sama priroda rezolucije, otvoriće se novi prostor. A to je da druge zemlje taj prostor iskoriste da priznaju nezavisnost i novu državu na Balkanu, kaže Blicov sagovornik.

Đurić: To je gatanje

Šef kancelarije Vlade Srbije sa saradnju sa medijima Srđan Đurić izjavio je da se u medijima potpuno proizvoljno saopštavaju navodno utvrđeni scenariji za rešavanje kosovskog pitanja.

"To sve više liči na gatanje i gledanje u bob, jer sasvim odgovorno tvrdimo da ni u jednom relevantnom telu koje se bavi Kosovom i Metohijom i koje ima mandat Ujedinjenih nacija za ovo pitanje ni u naznakama ne postoji nikakva utvrđena odluka ili scenario za konačan status Kosova i Metohije", rekao je Đurić.

"Za Srbiju i svaka buduća rezolucija o Kosovu mora eksplicitno da sadrži stav iz Rezolucije 1244 o našem suverenitetu i teritorijalnom integritetu i da se za pokrajinu garantuje suštinska autonomija", naglasio je Đurić.

Reakcije kosovskih Srba

Članovi beogradskog pregovaračkog tima za status Kosova Marko Jakšić i Goran Bogdanović ocenili su da do donošejna nove rezolucije Saveta bezbednosti UN neće doći pre utvrđivanja konačnog statusa Kosova, dok nosilac Srpske liste za KiM Oliver Ivanović smatra da je to moguće.

Jakšić smatra da već postojeća Rezolucija 1244 neće biti tako lako promenjena bez obzira na "pouzdane izvore" koje citira beogradska štampa, jer je status Kosova i Metohije kompleksno pitanje.

"Pitanje Kosova i Metohije se ne može rešavati predavanjem iz ruku Saveta bezbednosti bilo kojoj organizaciji ili državi, makar se ona zvala i Evropska unija", kazao je on i dodao da misli da će se oko toga lomiti koplja i u SB i na drugim mestima.

Član pregovaračkog tima Goran Bogdanović ocenio je da je prirodno da nova rezolucija bude izglasana kada status bude promenjen. Prema njegovim rečima, ne bi bilo dobro da odluka o budućem statusu bude nametnuta ni za Srbe ni za Albance.

Stav nosioca Srpske liste za Kosovo i Metohiju Olivera Ivanovića je sličan navodima beogradskih listova. On je ocenio da će se Kontakt grupa, s obzirom na raspored snaga u Savetu bezbednosti, pre opredeliti za promenu rezolucije kojom će na suptilan način isključiti teritorijalni integritet Srbije ali neće definisati status.

"Bez definisanja statusa zemljama u svetu se ostavalja slobodna volja da same odluče hoće li jednu takvu tvorevinu priznati ili ne, a mi se protiv toga možemo boriti samo diplomatskim sredstvima", kazao je Ivanović.

Janjić: Napisi o novoj rezoluciji su spekulacije

Analitičar Dušan Janjić ocenio je da su napisi pojednih beogradskih listova da Savet bezbednosti UN priprema novu rezoluciju o Kosovu poluistine usmerene javnosti kojom političari žele da amortizuju neispunjena obećanja.

Janjić, direktor Foruma za etničke odnose, izjavio je da su ti navodi o novoj rezoluciji spekulacije za potrebe unutrašnje politike Srbije i Kosova. "U slučaju srpske javnosti to znači da vlast polako i dozirano saopštava kakvo je stvarno stanje o Kosovu", rekao je on.

Prema Janjićevim rečima, srpski političari na taj način polako smanjuju aspiracije po pitanju obećanja - visoka autonomija i autonomija Srba unutar Kosova, a sve je to "rezultat saznanja da se nije postiglo puno u razgovorima o decentralizaciji".

Takođe priča o novoj rezoluciji ide u prilog specijalnom izslaniku UN Martiju Ahtisariju, koji očigelno ne zna da završi misiju jer ni srpska ni albanska strana nisu spremne da potpišu bilo kakav ugovor, dodao je on.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Samsung e730
@Coolrunner

Слажем се. Нико нема право да потпише папир којим Косово добија независност. Нико. Ако потпишемо, губимо свако право на њега у будућности. Ако не потпишемо, имамо право да се тамо једног дана вратимо.

Нисам "ратни хушкач", али што се каже, "ничија није горела до зоре". Не може Србија бити вечити негативац. Једног дана, добићемо и ми "зелено светло" од неке суперсиле да вратимо Косово. Сигурно не сутра или ове године, али за 10, 20, 50, па и 100 година, сигурно. Само је битно да наше противљење буде сигурно, јако и безрезервно.

Међутим, плашим се само српске индиферентности...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia ispo iz modu
Upravo to i jeste poenta, niko nema pravo da se u nase ime odrekne Kosova i Metohije!
Ne postoji ni jedan opravdan razlog za takav potez, nikakvi ulasci u ovakve ili onakve unije, kojekakve nato i ostale paktove... ne ne i ne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
u pravu si ali zar nemislis da cim je krenula ova zavrzlama da smo izgubili kosovo?
samo sto nasi politicari nisu smeli da priznaju.mislim da je "visa sila" odlucila da kosovo vise nebude nase
i bojim se da mi nista nemozemo a uradimo po tom pitanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:51:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.