Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbrisana particija! Potrebna pomog hitno!  (Pročitano 4838 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
 zoki sine  Smile , trebao bi da shvatish da nije svachije mishljenje podjednako vredno  Smile .  ako bi se ne daj boze razboleo ne bi trazio mishljenje od 1000 budala sa ulice nego od jednog lekara .

  elem , po simptomima koje ispoljava tvoj HDD ( u stvari i nije bash tvoj  Smile ) , izgleda da ne samo shto ima bad sectore nego se oni i shire . po mojoj (ne)struchnoj proceni izgleda da mu riknjava mehanika . to znachi da bi prvi prioritet trebao da ti bude spashavanje podataka , jer ce u svakom sledecem pokushaju da ih bude sve manje i manje  Smile .

  ako si to uspeo (tvrdish da jesi) , ostaje ti samo da formatirash disk i da pratish da li se broj bad sectora povecava . u svakom sluchaju , ne bih preporuchivao ni tebi ni tvom burazeru da pochinjete neshto ozbiljnije na tom disku .  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
TO sam i ja ukapirao. Svaki dan mi hdd sve vise i vise brljav podatke sam srecom mozda cak i poslednjim vozom uspeo da izvadim, a sad se mucim da napravim particije koce mnogo ti bed sektori.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Sad mi je problem oko instaliranaj windowsa, uspem da napravim nekako particije pri kraju hard diska ali i tad nece pa dodje do oko 31%. Treba mi neki program koji ce da mi skenira ceo hard da vidim gde se nalaze ti bed sektori kako bih uspeo da ih zaobidjem i napravim neku particiju izmedju njih?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia N-shurnaest
Treba mi neki program koji ce da mi skenira ceo hard da vidim gde se nalaze ti bed sektori kako bih uspeo da ih zaobidjem i napravim neku particiju izmedju njih?

To ne ide Miladine.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Kad hard disk ima bad sectore to je znak da je on sjeban.To naravno i sam znas.Ali ono sta treba da uradis kad vidis da hard ima bad sectore jeste spasavanje podataka.Znaci prvo i osnovno spasavas podatke sa sjebanog harda i onda se tek igras dalje sa njime.Postoje price na netu kako mozes da popravis bad sectore.Mozes moj k...Znaci on samo napravi tako da podatke ne pise po bad sectorima medjutim oni se stalno sire i tu nema pomoci.Znaci cim hard ima bad sectore prioritet je koriscenje hiren boot CD-a i spasavanje podataka.Onda ide skidanje harda i bacanje u smece i kupovina novog.To je najbolje resenje.Jer spasavanje podataka sa sjebanog harda i vracanje podataka ponovo na njega je totalna nebuloza.Znaci ti si spasio podatke da ne bi propali na hardu sa bad sectorima a ne da ih vracas.I nisam video kako si ustanovio uopste da imas bad secotre.Jesi koristio HDD regenerator?Jel ti on rekao da imas bad sectore ili ti to tako mislis?Gubitak particije moze da bude ako se neko previse igrao i sjebao sve a moze i virus da sjebe hard ili kao sto je meni obrisao boot sector.Medjutim to sve moze da se spasi pomocu hiren boot-a.Jedino kad hard nema pomoci je kad mu ode mehanika i kad mu se sire bad sectori.Elektronika isto moze da se menja.Nisam licno radio ali sam gledao na netu kako se radi  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Menjao sam ja licno elektroniku za jedan moj hard disk i posle radio jos godinu dana pa se opet sjebao. No nebitno, preko hiren boot cd-a sam sve ovo i radio i spasao podatke. Ma mene ne zanima dalje meni je brat dao comp sa windowsom kako radi hocu takog i da mu vratim neka se sjebe on kod njega ako treba da crkne. Preko HDD Regeneratora pise mi sledece kada pokusam da skeniram:

Hard drive is not ready!

Switch off your computer, then witch it on to reset the system. Afther the system is reset, start the process again.

Press ESC to exit

If your SATA controller works in AHCI mode, change it to compatible IDE mode (in the system BIOS)

A u Bios nemam nikakve opcije, ima samo ovo za boot da menjam drugo nista Smile

A preko jednog drugog programa mi pokazalo bed sektore zato znam da ima sigurno. Fora je sto kad napravim particiju od pocetka ili od sredine hdd-a to pravi jako dugo i kad naprav konacno, napravi je jako izbagovanu sa bed sektorima i onda comp koci mnogo. Hirens boot tad podize 20 minuta, pa onda ja cekam da udjem u hirens boot da bih preko testdiska izbrisao sve particije i onda opet brzo radi. E sad kada napravim particije na zadnjih 15 i zadnjih 30 gb te particije napravi za sekundu i comp radi ok, podize brzo leteci windows i sve ostalo sa hirens boota. Ali kad sam pokusao da instaliram win7 doslo do 31% i tu zakocilo tacno sam cuo hdd kako preskace. A preko bilo kog nultog formatiranja dodje na oko 6% i tu se hdd kao ugasi prekine da radi. A kada pokusam da instaliram XP posle dela Windows starting....izadje onaj plavi ekran i moram da restartujem. Cilj mi je sada samo da ubacim neki windows unutra da radi to bilo kako, a one podatke sve sam narezao za to nije frka i da vratim na hdd. Sad razmisljam da stavim neki portabilan windows na hdd, ali da ima vise opcije ne kao ovaj miniXP. Znaci svejedno mi je sta je na njemu XP, vista, win7 samo da uspem nekako da stavim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Sad mi je problem oko instaliranaj windowsa, uspem da napravim nekako particije pri kraju hard diska ali i tad nece pa dodje do oko 31%. Treba mi neki program koji ce da mi skenira ceo hard da vidim gde se nalaze ti bed sektori kako bih uspeo da ih zaobidjem i napravim neku particiju izmedju njih?


 Smile Smile Smile  Pobratime... to ce se siri i siri samo tako  Smile

Al dobro ako si radoznao :

http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.