Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li cete glasati na parlametnarnim izborima
Ne
28%  (7)
Nemam za koga
16%  (4)
Bojkot
4%  (1)
Jos uvek razmisljam
0%  (0)
SNS
4%  (1)
SPS i Palma
0%  (0)
SRS
4%  (1)
Istvan Pastor
4%  (1)
Aleksandar Sapic
4%  (1)
Za kraljevinu Srbiju (POKS)
0%  (0)
Ujedinjena demokratska Srbija (Vojvodjani, uglavnom)
0%  (0)
Muamer Zukorilic i Makedonci
0%  (0)
META (DSS)
8%  (2)
Milan Stamatovic
0%  (0)
SDA Sandzak (Sulejman Ugljanin)
0%  (0)
Zavetnici
0%  (0)
Velja Ilic i drugari
0%  (0)
Trifunovic i PSG
8%  (2)
DJB
12%  (3)
Nacionalna lista Albanaca
0%  (0)
1 do 5 miliona
0%  (0)
Zelena stranka i Nova stranka
4%  (1)
Ruska stranka
0%  (0)
Čeda i manjine
4%  (1)
Levijatan i antivakseri
0%  (0)
Ukupno glasova: 25
Idi dole
Stranice:
1 ... 39 40 42 43 ... 139
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbori 2020. - Predizborne i izborne igrarije  (Pročitano 94567 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
Deo hrvata je zeleo da se odcepi. Mozda vecina. Mozda oduvek. Zasto je to bitno?

Zezaš me ?  Zašto je bitno ?  Smile



Kada je doslo di krize federacije, hrvati su prelomili da se odcepe, ali su u tome prednjacili slovenci. Najvazniji razlog je bilo ponasanje srbije jogurt revolucije, prevrat u crnoj gori.
Srbija je stavljala do znanja da nece dozvoliti odcepljenje. Pa onda je logicno da se naoruzavas i spremas za rat protiv hidre koja preuzima savezne institucije.

Milosevic je otvoreno govorio o promeni granica npr u intervjuu ninu iz aprila 1991 ve.


Molim te ne vredjaj mi inteligenciju sa tim idiotskim ( izvini na izrazu ) stavovima, koje si usvojio od hrvatske propagande.
Eto, jadni oni, bili su izloženi pretnji srbo/četnika/komuniste Miloševića i njegovim intevjuom pa su morali da se naoružavaju i prave jednonacionalne vojske u multietničkoj zemlji.  Smile Smile Smile
Evo suzu ću da pustim  Smile Smile Smile ali nad tvojim političkim idotlukom i političkom neinteligencijom, kad si u stanju da odvališ takvu glupost.


 A taj slepac izmedju cekica i nakovnja nije bio dovoljno pametan da shvati da se preigrao, da mu nece biti dozvoljeno da radi sta hoce, pa  se onda nasao u situaciji da mu se zabranjuje da radi sta je poceo, a na nacionalistickim sranjima je dosao na vlast.


Problem je što ti ne razumeš da ON nije vukao nikakve konce, već je trčao, kasnio za dogadjajima...u tome je bio sav njegov problem, odnosno nas kao naroda...zato smo i izgubili . Kasnili smo za dogadjajima...i realno ON nikad nije bio nacionalista.


Srbija je zapocela sukob koji nije mogla da dobije.

Opet tvoja predrasuda, tačnije iznosiš neistinu, laž koju si usvojio kao aksiom. Srbija nije započela sukob, već je uvučena u sukob...da se Srbija pitala, rata ne bi bilo.

Ali ako ne razumemo Zasto nismo uspeli, opet cemo se mozda zajebati.

A razumećemo tako, što ćemo usvojiti tudju ratnu propagandu kao aksiom i onda ćemo iz nje kao nacija izučavati svoje greške ??? Smile Smile Smile
Eeeejjjj čoveče, da li si svetan šta pišeš ? Smile Smile Smile  
Nismo uspeli, zato što smo kasnili za dogadjajima, za  tektonskim geostrateškim promenama  u svetu, pretekli su nas...i ironija sudbine i politike tog MIloševića, je da je taj Milošević možda lično to i razumeo, ali javnost u Srbiji nije mogla da razume. Nisu se demostracije 9. marta desile, kao što  pojedinci danas tendeciozno tumače, u skladu sa sadašnjim ličnim političkim interesom, zarad " demokratije i ljudskih " prava već što je Milošević bio " mali Srbin" i " mali nacionalista"...
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
Ne znam da li ti je poznata kradja saveznih sredstava zaduzivanjem Srbije kod Narodne Banke Jugoslavije u januaru 1990te.
Da li ti je poznat dogadjaj zvani miting istine u sliveniji iz 1989 te

I šta sa tim ? To je bio povod za rat, za naoružavanje Hrvata i Slovenaca ?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To spada u povode za napustanje zajednicke drzave. Srbija je jos ranije pretila silom kroz usta Milosevica npr i iskoristila JNA da pokusa da napravi srpske separatisticke drzave na teritoriji susednih drzava.

Zato pitam zasto je bitno sto su hrvati zeleli da se odcepe.  Zato sto rata ne bi bilo da su pusteni da to urade kao makedonci ili crnogorci.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
Srbija je jos ranije pretila silom kroz usta Milosevica npr i iskoristila JNA da pokusa da napravi srpske separatisticke drzave na teritoriji susednih drzava.


Ovo je tako nisko, da neću, nemam ni potrebu, da na to odgovaram  Smile Smile Smile


Zato pitam zasto je bitno sto su hrvati zeleli da se odcepe.  Zato sto rata ne bi bilo da su pusteni da to urade kao makedonci ili crnogorci.


Da li je moguće da si toliko naivan ?  Smile Smile Smile
Ti stvarno misliš da je bilo moguće da se Hrvati mirno otcepe, nako teškog bremena nasledja, nakon zločina počinjenih u WW2 na tim prostorima.
Naivno zaboravljaš,namerno ili ne,  da je prvi veliki egzodus Srba u ex yu, desio se u miru, dok nije počeo rat, i to iz velikih hrvatskih gradova, nakon pobede " demokracije"....da su ljudi otpuštani sa posla, zastrašivani, privodjeni, odvodjeni na nepoznata mesta i likvidirani....i to sve u vreme dok nije počeo nikakav rat. O svemu tome i tim ljudima, unutar novouspostavljenog sistema " neovisne " Hrvatske upravo piše i sam Boljkovac, ministar unutrašnjih poslova, u svojoj knjizi, navodeći da ih on nije mogao kontrolisati, jer su oni bili iznad njega...uglavnom to su bili pripadnici extremne ustaške emigracije, koji su se vratili u zemlju i preuzeli pod plaštom " demokratije" najviše pozicije u novouspostavljenoj državi a njima u svetlu bremena nasledja WW2 nije bilo do mirnog razlaza, ni do suživota sa Srbima.

Poistovećivati razlaz sa Hrvatima i Makedoncima i Crnogorcima, koji su u komunističkoj Jugoslaviji,zahvaljujući delovanju KPJ,  nastali kao narod, iz srpskog naroda, stvarno je politički neinteligentno...
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Neinteligentno je podrzavati separatisticke pokrete u susednim drzavama po cenu rata, medjynarodnih sankcija i kolapsa ekonomije.

Neinteligentno je ileteti u sukob sa nato paktom
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
Citat
da se Srbija pitala, rata ne bi bilo.

Jer su ipak ocekivali da bude kako Sloba hoce, uz glasove svih AP da kroji kako hoce. Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2020, 14:00:36 od FilipFr »
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
Neinteligentno je podrzavati separatisticke pokrete u susednim drzavama po cenu rata, medjynarodnih sankcija i kolapsa ekonomije.


Kojih susednih država dobri moj i pomalo pošteni dabisha kad je to sve jedna država u tom trenutku Smile Smile Smile

Izgleda da si ti, blago meni, jedan od onih generala, koji su obavezno pametni nakon bitke, ovaj put izgubljene...sa ove distance, lako je nama sad pisati i kritikovati...uvek ima mesta i potrebe za kritikom...bitno je da je racionalna i utemeljena na činjenicama.
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Federalne jedinice su bile drzave
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
Kao što je i Republika Srpska država unutar Federacije BiH. Isti ustavno-pravni status imaju, čak Republika Srpska u odnosu na Federaciju BiH ima veći stepen samostalnosti i državnosti nego što su to imale republike ex yu...pa si ti protiv izdvajanja Republike Srpske iz Federacije a imaš razumevanja i opravdanja za secesiju Slovenije i Hrvatske...kako to moj dobri i pomalo pošteni dabisha ?  Smile Smile Smile

Znači li to po tebi, da ukidanje ingerencija Republici Srpskoj od strane Ustavnog suda i prethodno odlukama visokog predstavnika, spada u opravdane "  povode za napustanje zajednicke drzave" ? Imaš li isti aršin dobri moj i pomalo pošteni dabisha ? Nešto ne bih rekao ... Smile Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2020, 14:16:09 od fabio_kanavaro »
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Moja osnovna logika je da necu da idem u rat
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 39 40 42 43 ... 139
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.