Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:59:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Izbacuje" slika/monitor  (Pročitano 1204 puta)
07. Okt 2012, 20:16:38
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Samsung Galaxy S Advance
U cemu bi tu problem mogao da bude?  Smile

Naime, kompjuter se nakon paljenja, jedno 10-15minuta ponasha normalno i onda uz jedno zvuchno "CAK" (bukvalno takav zvuk), nastavi sa radom ali je monitor crn i lampica na njemu treperi kao da nema signala sa kompjuterom.

Desavalo mi se to sa novim (drugim kompom) da mi u toku rada jednom u 30 puta izgubi signal "signal out of reach" i lampica na monitoru se ponasha kao da je kompjuter iskljuchen, medjutim taj problem se dao reshiti na licu mesta prostim gasenjem i paljenjem monitora...

To sa ovim kompjuterom ne pomazhe...
1. Kada se ugasi/upali, lampica na monitoru ostaje ista (neutralna, sporo trepcuca) kao da je kompjuter iskljuchen iako on i dalje radi.
2. Jednom kada sam ga ugasio/upalio (monitor) slika je bila zamrznuta sa nekim deformacijama na sredini (kao bag prilikom pomeranja prozorcheta)

U pochetku sam mislio da je problem software-ske prirode i spremio se za reinstall windosa (jbg, tako mi objasnili problem - komp zeza, pa rekoh da budem spreman na najradikalnije reshenje), medjutim sve mi ovo deluje kao vishe neki hardware-ski problem...

Da li grafichka gubi vezu sa monitorom, da li se pregreva pa "puca", i da li je bilo od shta ovog moguce ja stavno ne znam...

Shta vi mislite?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Sony xperia
Isti monitor si koristio na oba kompa?
Istu graficku na oba kompa?
Isti monitor na oba kompa ali sa razlicitim grafickim kartama?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Samsung Galaxy S Advance
Zapravo ne, u pitanju su dva sasvim razlichita kompjutera, sa razlichitim konfiguracijama i sopstvenim monitorima  Smile

Naveo sam ovaj drugi monitor/komp (koji radi bez problema) kao primer potencijalnog reshenje jer mu se to desi vrlo vrlo retko i dovoljno je samo da se ugasi pa upali monitor i nastavlja proces sasvim normalno (da prikazuje sliku)

A ovaj kompjuter koji ima problem, samo cakne i nastavi da radi, ali monitor izgubi vezu sa njim i prikazivanje slike, tako da ne postoji nachin da se to "popravi" osim da se ceo kompjuter (a ne samo monitor) restartuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Sony xperia
Da li si prikljucivao sa drugog kompa monitor na njega? Jer ako radi sa drugim, monitor je vrisnuo. Ako jeste, sto se i meni slicno desavalo, to su kondenzatori u delu za pozadinsko svetlo. Ukoliko je lcd monitor. Medjutim, stvar je sto iz nekog razloga i ti kondenzatori se naduju. Oni su vezani s tranzistorima u blizini. Ako su ti tranzistori problem, tesko ces naci kod nas. Ja za monitor koji me zezao nisam nasao ovde. A iskreno nisam ni gledao po net-u koja bi zamena mogla biti.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Nokia 6630, valjda
CAK je obichno hdd, ili napajanje...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 22:59:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.