Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iza kojih navika se kriju psihološki problemi  (Pročitano 1721 puta)
20. Avg 2011, 18:20:56
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
Nesvesno dodirujete ili uvrćete kosu, u kući sve mora da vam bude pod konac, niste spokojni ako krenete na posao, a da prethodno bar tri puta niste proverili da li ste isključili šporet. Iako su naizgled bezazlene i simpatične, ove navike u nekim slučajevima prikrivaju psihološke ili emocionalne probleme.


AKO STALNO DODIRUJETE NOKTE ILI KOSU

Može izgledati kao simpatična, nevina navika. Ali, ponekad se desi da jače povučete pramen kose. Isto važi i ukoliko imate naviku da grickate nokte. Razmislite da li to možda radite zbog nesvesne želje da kaznite sebe? A možda se iza ovog gesta krije potreba da izbacite iz sebe nagomilanu nervozu? Pitanje koje sebi treba da postavite jeste: šta pokušavam da odstranim iz sebe? Da biste se oslobodili potiskivanih osećanja, posvetite se sportu, tako ćete se lakše osloboditi stresa.

AKO UVEK SVE MORA DA BUDE POD KONAC

Želja za redom i disciplinom je pokazatelj racionalnosti, ali kada to pređe u maniju, kada stvari uvek moraju biti ostavljene na isto mesto i kada to namećete okolini, i time otežavate zajednički život, onda to znači da nešto nije u redu s vama. Ako sve mora da bude pod konac, najverovatnije se radi o tome da ste pomalo infantilni. Ponašate se kao malo dete koje zapravo oseća sigurnost ukoliko mu se nameće disciplina i ako se stvari ponavljaju po tačno određenom planu. Raditi iste stvari na isti način štiti od iznenađenja i, shodno tome, od eventualne patnje. Pokušajte s malim izmenama. Na primer, nemojte odmah stavljati odeću u ormar čim se svučete. Napravite i novi razmeštaj nekih delova nameštaja.

AKO SVE OSTAVLJATE NAPOLA ZAVRŠENO

Sasvim je u redu ostaviti nešto što nije u sferi vaših interesovanja. Ali, ako ste od onih koji započinju hiljadu stvari, a nijednu ne dovedu do kraja - na primer, krenu na kurs engleskog i ne završe ga, uplate teretanu i odu samo nekoliko puta, ne odu na zakazani sastanak... - to znači da ste nesigurni u sebe. Bojite se da nećete ispuniti sopstvena očekivanja i/ili očekivanja okoline. Ova navika se rađa iz želje za perfekcionizmom. Svaka eventualna poteškoća predstavlja opasnost, pretnju od koje je bolje pobeći. Na taj način izbegavate da se suočite s rezultatima.
Rešenje za ovaj problem jeste da prihvatite svoja ograničenja. Ne budite toliki perfekcionista, tako ćete osloboditi svoju kreativnost.

AKO U VAŠOJ TORBI IMA SVEGA I SVAČEGA, „ZA SVAKI SLUČAJ“

Ako se u vašoj torbi, pored nužnih stvari, nalaze i raznorazni lekovi, makazice i turpija za nokte, šećer u kesicama, flašica s vodom, kišobran - dakle sve ono što vam može pomoći da se suočite sa svakom situacijom, to znači da osećate nesigurnost i da vam je potrebna nečija zaštita.
Pokušajte sledeće: nabavite manju torbu i u nju stavite samo pet-šest neophodnih predmeta. Videćete da i tako možete preživeti.
AKO ČESTO PROVERAVATE DA LI JE PLIN ZATVOREN, ŠPORET ISKLJUČEN...

Sasvim je u redu proveriti da li je sve isključeno kada napuštate stan, ali ako u tome preterujete i ako niste sasvim sigurni ni pošto ste već jednom proverili, to je znak da vam treba opuštanje i predah. Ritualna kontrola stvari i situacija koje bi vam mogle naškoditi izražavaju nesigurnost. Iza toga se krije strah da ćete izgubiti iz kontrole sopstvene emocije i da ćete tako ugroziti sebe. Manijakalna kontrola daje vam osećaj da možete upravljati čak i svojim emocijama.
Naučite neku tehniku opuštanja, odvojte vreme za čitanje, muziku, stare filmove, ili pokušajte sa rekreacijom, masažom...





AKO STALNO DODIRUJETE NOKTE ILI KOSU

grickala sam nokte samo u osnovnoj i to  ne jer sam bila pretjerano nervozna. brzo sam prestala sa tim. e sad...ima nešto što radim sa noktima,a to je da zarijem  nokat u meso svaki put kad dodjem do suza,a neko je tu. tad stvorim fizički bol koji odlaže onaj emocionalni i  tek posle,kad se osamim,isplačem se k'o čovjek.


AKO UVEK SVE MORA DA BUDE POD KONAC

nisam opsjednuta tim. sredjujem police da se smirim,a sve ostalo mi stvara tenziju. čistim koliko da mi bude uredno,ali u smislu-nema prašine i ostalog,ali onaj 'kreativni nered'...e bez toga ne mogu Smile

AKO SVE OSTAVLJATE NAPOLA ZAVRŠENO
e ovo iz teksta je tačno u mom slučaju...još učim da se  oslobodim te gomile započetih ,a nedovršenih stvari i situacija Smile

AKO U VAŠOJ TORBI IMA SVEGA I SVAČEGA, „ZA SVAKI SLUČAJ“

ogromne torbe,sem jedne koju nosim do prodavnice. u njima nema čega nema,jeziv haos..a u trenu mislim da mi sve treba

AKO ČESTO PROVERAVATE DA LI JE PLIN ZATVOREN, ŠPORET ISKLJUČEN...

vrata su automatska...tako da uvijek gledam jesam li uzela ključ. pegla,šporet i ostalo..tu sam uvijek mirna





ovo može da se nadoveže  na onu temu o tripovima.
koje od nabrojanih navika  vi imate?
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 19:15:55 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
Citat
AKO ČESTO PROVERAVATE DA LI JE PLIN ZATVOREN, ŠPORET ISKLJUČEN...
Samo ovu i to sve vreme. Da li sam zakljucao vrata, ugasio komp ili TV, ugasio ringlu na sporetu (to sam cak jednom i ostavio dugo vremena, ali nije bilo opasno posto nije bilo nista na istoj ili blizu iste, samo se malo vise zacrvenela.  Smile ), da li sam zavrsio sve obaveze koje sam imao u toku dana itd.

Neki put imam i ovo da mi sve bude pod konac i da ostavljam stvari nedovrsene, ali to je valjda normalno sa vremena na vreme.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
Od navedenih podnaslova iz teksta ništa ne praktikujem.
« Poslednja izmena: 20. Avg 2011, 20:58:00 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
provucem ponekad prste kroz kosu (to kad vidim neku zensku, podsvesno jbg  Smile za to me drugarica zeza vec dosta dugo Smiley ) i u poslednje vreme malo jedem nokte... 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Nokia 
Ovde nam nedostaje ono glavno:

muči i ubija životinje
od detinjstva maltretira decu
tuče devojku, majku, svoju decu
voli da se igra oružjem i mašta o krvoproliću

Za takve tipove ovi što vrte kosu su male mace.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
SonyEricsson K610i
Citat
AKO STALNO DODIRUJETE NOKTE ILI KOSU

Grickam nokte ko sumanut... ponekad mi i ne trebaju makazice.  Smile  Smile

Citat
AKO UVEK SVE MORA DA BUDE POD KONAC

Nikada... sve obično ostane tamo gde im i nije mesto.  Smile

Citat
AKO SVE OSTAVLJATE NAPOLA ZAVRŠENO

Ovo je veoma često kod mene...  Smile

Citat
AKO U VAŠOJ TORBI IMA SVEGA I SVAČEGA, „ZA SVAKI SLUČAJ“

Ne nosim torbu... kada nosim, samo ono osnovno.

Citat
AKO ČESTO PROVERAVATE DA LI JE PLIN ZATVOREN, ŠPORET ISKLJUČEN...


Često proveravam da li sam zaključao vrata... ponekad mi se dešavalo da se vratim sa pola puta da to proverim  Smile


Inače, ceo tekst je nešto površan.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
to stoji ljudi,realno..očekivala sam više,naslov je precijenjen Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Citat
AKO STALNO DODIRUJETE NOKTE ILI KOSU

kao mali sam grickao nokte...a kosu cesto dodirujem...kad se nazivciram... Smile

Citat
AKO ČESTO PROVERAVATE DA LI JE PLIN ZATVOREN, ŠPORET ISKLJUČEN...

to svako normalan radi...mislim, posle svakog koristenja, plina, provjerim ventile...
a nisam toliki mentol..da provjeravam pet puta posle prvog provjeravanja... Smile

Citat
AKO SVE OSTAVLJATE NAPOLA ZAVRŠENO

pa sta to sve? ostavim sve napola zavrseno ako se umorim ili ako mi dosadi to sto ssam radio...
tj..ono sto je nebitno...i sto ne moram da zavrsim..
a ono .sto moram...potrudim se da zavrsim kako treba i do kraja... Smile

Citat
AKO UVEK SVE MORA DA BUDE POD KONAC

volim da je sve pod konac...ali...ne opterecavam se time...ono da mi bode oci...
ako mi bash zasmeta - zategnem...i to je to  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 749
OS
Mac OS X v: 10.7.1
Browser
Safari 534.48.3
joj ufati me na krivoj nozi
volem nutelu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 13.0.782.220
1. nervoza
2. urednost
3. rastresenost
4. obazrivost
5. strah

tako sam preveo sebi svaki naslov,i u ovom prevodu ima me u svemu.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.