Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:25:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ivo Andric-Znakovi pored puta  (Pročitano 18118 puta)
08. Nov 2006, 19:10:39
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 127
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0b
Ovo su delovi iz Andricevog romana koji su mi se najvise dopali dok sam citala.
Ako i Vi imate neki samo napred ubacite omiljene.


Ja se ljudi ne bojim,već onoga što je neljudsko u njima.

U ovom društvu podjednako patimo svi, i žene i muškarci, samo su uloge podeljene, i to otprilike ovako:
Kad mi patimo zbog žena to je gotovo redovno zbog toga što žene nisu onakve kakve bismo želeli da budu.
Kad žene pate zbog nas, to je uvek stoga što smo mi ovakvi kakvi jesmo.
Ali, što je glavno, patimo svi i mučimo se često, dugo, svirepo i besmisleno



Takav je život da čovek često mora da se stidi onoga što je
najlepše u njemu i da upravo to sakriva od sveta, pa i od onih  koji su mu najbliži.



Vrednost lepote je u beskrajnoj raznolikosti vidova pod kojima nam se javlja.
U tome je i njena oplemenjujuća snaga i njena najveća draž.



Ono što je najlepše u iskrenoj i dubokoj ljubavi u kojoj je sve lepo,to je da u odnosu prema onome koga volimo ni jedna naša mana ne dolazi do izraza.
Mnogo šta što je zlo u nama iščezava a ono što je dobro utrostručuje se



U ljubavi ima mnogo bola,nereda i nepravde.Ali ljubav je tako tajanstvena stvar da i to možda samo tako izgleda pred našim površnim nesavršenim sudom.
Snaga i veličina ljubavi,koju nikada dovoljno ne poznajemmožda je tolka da se i to što nama izgleda kao bol,nekad i nepravda ispravlja i poravnava negde,na nekom višem planu koji mi ne vidimo



Nije najgore što sve prolazi nego što mi ne možemo i ne umemo da se pomirimo sa tom prostom činjenicom


Što ne boli to nije život,što ne prolazi to nije sreća.


Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali.A nije trebalo.Trebalo je živeti.


Čovek je sazdan tako da i ne može uvek govoriti istinu,sve i kad to želi.Još manje je sposoban da je stalno i u svakoj prilici brani i da se zalaže za nju.
Što je još gore,on često živi,radi ili čak gine za nešto što misli da je istina.
A vrhunac njegove tragedije je u tome što jeu njemu probuđena svest da istina postoji,
da je treba tražiti i sa njom stajati i padati a da je bez nje život lišen smisla i dostojanstva



Pobeći od bola.Pustiti se i pasti sopstvenom težinom,kao predmet,na usamljenu gomilu kamenja?Ili sam poći u susret bolu,protrčati kroz njega do kraja i izaći na drugu stranu,gde više ne boli?
Spasti se od njega,predajući mu se potpuno.Uništiti ga postavši jedno sa njim.



Velika,prava ljubav pokazaće svoju pravu snagu samo onda ako uspe da od dvoje ljubavnika,slabih ljudi,
načini stvorenja koja se ne boje ni promena,ni nesreća,ni rastanka,ni bolesti,ni života,ni smrti.



Životna snaga jednog čoveka meri se,pored ostalog,i njegovom sposobnošću zaboravljanja.


Malograđanin želi da bude obavešten.O sebi govori samo ono što smatra da je povoljno po njega i njegove poslovne i porodične interese,ali drugog zapitkuje o svemu,indirektno,nasrtljivo,policiski.
U svojoj stalnoj glavnoj,stvarno jedinoj težnji da sebe i svoje pravo održi i osigura,a zatim što je moguće više društveno podigne i obogati,on ima potrebu da sakupi što više podataka o svemu što ga okružuje,
i to naročito onih koji nisu svima poznati i koji njemu mogu da posluže u poslovanju sa ljudima.
Na drugom polu toga njegovog zainteresovanog ljubopitstva nalazi se njegovo neinteresovanje za sve što nije,ili što mu izgleda da nije u vezi sa njegovim neposrednim,ličnim i porodičnim životom.



Teško onom koji mora nekog drugog(pa ma koj taj bio) da ponizi,da bi se on sam uzdigao
ili bolje rečeno da bi imao iluziju da se uzdigao.



Mi bi smo bili potpuno srećni ili bar blizu sreće kad bi smo zaista imali sve ono
sto zavidljivi koji nas okružuju misle da imamo
i kad bi smo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda
   















IP sačuvana
social share
Ja se ljudi ne bojim,vec onog sto je neljudsko u njima
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


covek je rodjen da gresi

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 601
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson w710i
jako dobra knjiga!
IP sačuvana
social share
....ludak na netu....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:25:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.