Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:24:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Isus je anarhista  (Pročitano 12246 puta)
04. Avg 2007, 12:57:39
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Novi Hrist

Jednog dana siđe Isus sa krsta ispred kog se neki vjernik na koljenima molio, i reče:

“Sine moj ti si budala. Prije nekoliko vijekova predviđao sam mir, a do mira nije došlo. Predviđao sam ljubav, a vi se ljudi još uvijek međusobno borite. Osudio sam svjetovna dobra, a vi revnosno gomilate bogatstva. Rekao sam da ste svi braća, a vi se odnosite jedni prema drugima kao prema neprijateljima. Među vama ima tirana, kao i ljudi koji dopuštaju da budu porobljeni. Prvi su rđavi, drugi su idioti. Bez pasivnosti ovih drugih, prvi ne bi postojali. Velika je svirepost nekih, još veća je rezignacija ostalih. Zašto patiš u tišini kada imaš brojčanu nadmoć... snagu pravde? To nije bio duh mojih kazivanja, mojih predviđanja! Ti, koji se držiš religija, ti si falsifikovao moja učenja! Porijeklo svog zla vidio sam u vlasti i u njenom organu, državi – zbog toga su me progonili. Nisam priznavao vlast Cezara, i razumio sam da ona podrazumjeva napad na ljudsku slobodu – zbog toga sam umro na krstu.”

“Jedan od mojih omiljenih učenika, Ernest Renan, je govorio da sam bio anarhista. Ako biti anarhista znači biti partizan univerzalne ljubavi, uništitelj svake vlasti, protivnik svakog zakona, izjavljujem da sam bio anarhista. Ne želim da neki ljudi upravljaju drugima; želim da svi budete jednaki. Ne želim da neki rade, a da drugi, koji besposleni žive od njihovog rada, troše ono što oni proizvedu. Želim da svi zajedno radite na stvaranju izobilja za sve. Ne želim da postoje države, ni zakoni, ni vojske, ni vlasništvo, ni porodica. Želim da u svima vama bude toliko ljubavi tako da vam neće biti potrebni ni dželati ni sudije. Želim da na svu djecu gledate kao na sopstvenu, i da na sve žene gledate kao na ljudska bića; želim da budete jedna velika porodica, srećna, zdrava i stvaralačka.”

“Zašto niste tako činili od samog početka? Zašto ste toliko glupi da dopuštate da se međusobno uništavate? Zemlja je široka i plodna; zemlja može proizvoditi dovoljno da svi možete živjeti srećno; tehnologije su dostigle tako čudesan stepen razvoja da pametnom primjenom njenih otkrića, i onih higijenskih u fabrikama i rudnicima, rad može prestati biti bolan zadatak i može postati nestašna, zabavna aktivnost. Tada možete raditi svi zajedno, kao što na primjer danas svi uživate zajedno u sportu, a za tri sata ove vesele i dobrovoljne kreativnosti sve možete dobiti besplatno, sve koristi stvarnog društvenog života, koji danas samo nekolicina ima mogućnost da dobije. Više neće biti eksploatatora i eksploatatisanih, više neće biti vazala i gospodara, niti monarha i podanika. Sa nestankom vlasništva nestaće, takođe, i žeđi za bogatstvom, kao i pohlepa, rivalstvo između naroda, i lagano ubijanje miliona ljudi u ovim prljavim fabrikama.”

“Žena, bez vlasti supruga nad njom, neće podnositi tiraniju koju danas podnosi. Ljubav neće biti licemjerna formula koju odobravaju crkva i država; ona će postati otkrovenje u spontanoj, dobrovoljnoj strasti. Više neće biti potčinjavanja žena muškarcima, zbog toga što će ona u potpunosti postati sopstvena gospodarka, slobodna ličnost, i uopšte neće morati da se brine za budućnost svoje djece; niko neće lakomisleno osuđivati ljubav na vječnost, jer ljubav zavisi od volje i na nju svaklo i svaka odgovara po svom izboru.

“Neće biti različitih nacija, rijeke i planine više neće biti barijere, prepreke koje su učinile da ljudi više ne budu braća; sve granice koje danas razdvajaju narode na zemlji, više neće postojati, a okrutnih ratova koji se danas vode zbog njih više neće biti. Ono što smatraš da je danas nepravedno za neke, a pravedno za druge smatraće se štetnim za svakoga. Ubistvo će biti zločin, kao i rat. Nastupi i laži koje danas koristiš u ophođenju sa ljudima, sutra će biti osuđivani kao što im se danas aplaudira. Moralnost neće biti stvarana pomoću zakona niti nametnuta ljudima, a cvjetaće različitost želja.”

“Ne čini nečovječan čin zatvaranja drugog ljudskog bića u zatvorsku ćeliju; kao da će to biti način da se rješi problem koji je u stvari tvoj, a ne njegov. Prema nesrećnom čovjeku koji počini zločin trebalo bi da se odnosiš kao prema bratu koji se razbolio, a ne kao prema grešniku čije zlo samo pogoršavaš lišavajući ga slobode; slobode, koja je navjeća stvar među ljudima. Ako razlozi koji dovode do kriminala isčeznu, zar neće isčeznuti i kriminal? Da li bi bilo krađe da nema svojine? Da li bi bilo ljubomore bez monogamije, bez monopola nad ženama? Da li bi bilo borbi za vlast bez postojanja vlasti?

“Djeco moja, zašto ste toliki imbecili? Zašto su neki od vas toliki tirani, a neki ovce koje su se pomirile sa svojom sudbinom? Odbaci jaram pod kojim patiš, odbaci svaku tiraniju. Uništi ugnjetavanje pod kojim živiš porobljen. Jedini pravi bog, jedina vlast koja se može opravdati u narodu je, to ste vi. Ima vas više. Ako patite i umirete u fabrikama, to je samo zbog toga što ne ustajete da uzmete ono što je vaše – sve.”

“Ustani, ustani, sine moj! Nije vrijeme za besjede, vrijeme je za akciju, za borbu – ne za misticizam ili mirenje sa sudbinom. Duboko ste me povrijedili – od mene ste stvorili doktrinu. Ne daj legitimitet eksploataciji u moje ime. Oni koji profitiraju eksploatišući druge, koji održavaju vlast i vojske, nisu moji učenici.”

“Ustani i bori se za svoju slobodu!”

Hoze Martinez Ruiz



Evo i jednog alternativnog tumacenja Isusa i njegove uloge. Razmislite malo o ovom tekstu......
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Sony xperia
Alternativno???Zasto Hrist????Pa zar vecinu ovih pitanja ne postavljamo sami sebi. Ovaj meksikanac ili ko je vec, dodao je i Hrista, najverovatnije da podigne znacaj svog teksta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Gospode pomiluj

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson ne znam koji
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Dzaba sam ja stavljao ovu temu, kako da osobama ucahunim u dogmu, predocis i drugu stranu NJIHOVOG ucenja, koji oni odbacuju. Pa sta mislite zasto 2/3 drzava svijeta za drzavnu religiju ima, ili islam, ili hriscanstvo? Zato sto su to sistemske religije, kojima nije potreban covjek kao bice sa svojim manama i vrlinama, nego covjek kao slijepi poslusnik njihove volje... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Gospode pomiluj

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 309
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
SonyEricsson ne znam koji
Uredu je kritikovati i svestenike i eoiskope jel su ono ljudi pa samim tim su i skloni grehu.Ali kritikovati doktine neke vere meni smeta, nazivati me imbecilom i covekom bez svojih nacela mi smeta i na to imam prava i kada god ti pudes kritikovao nacela bunicu se ali kada realno sagledavas cinjenice i stanje u Crkvi i komentarisemo ono lose ja cu se sloziti sa tobom i kazati ti kako bi to migli da ispravimo i necu slepo braniti nikoga ali dogme nedam
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Dogme su nesto najgore sto se ljudskoj civilizaciji ikad desilo. Religije, narocito te sistemske, samo razdvajaju ljude i sprecavaju razvoj razuma.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Uredu je kritikovati i svestenike i eoiskope jel su ono ljudi pa samim tim su i skloni grehu.Ali kritikovati doktine neke vere meni smeta, nazivati me imbecilom i covekom bez svojih nacela mi smeta i na to imam prava i kada god ti pudes kritikovao nacela bunicu se ali kada realno sagledavas cinjenice i stanje u Crkvi i komentarisemo ono lose ja cu se sloziti sa tobom i kazati ti kako bi to migli da ispravimo i necu slepo braniti nikoga ali dogme nedam
Ti stvarno nista ne razumijes. Ja sam ovom temom pokusao predociti pravi i najljepsi dio Hristovog ucenja. Vjecni mir, slobodu, jednakost, ljubav...Ali ne, vi odmah sve vidite kao napad na "svetu crkvu". Da je Isus imao prilike da vidi sta ce biti sa njegovom porukom i kako ce banalizovati njegova ucenja, sumnjam da bi mu na pamet pala pomisao da  ikad silazi 'vamo dole. Svojom prljavom dogmom ste uprljali i ono malo sto je Isus pokusavao da kaze. Jevreji su ga fizicki ubili, vi cete ga ubiti svojom ogranicenoscu i prazninom duha.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Liv strava si, slazem se Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Kako neko razvijenog uma moze apriori da veruje u nesto sto je tako ptnn nedoslednosti, lazi i obmana? Kako verovati u nesto sto ne razumes?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Credo quia absurdum est,al ovde pitanja je o formalnosti a ne o licni Jesusu. Licni Jesus moze da ti bude srodno sa tvojom ljubavom itd. a ko je anarhist ili bilo kakav ist ili ista to je vec odstranjen od licnog. To znaci da meni je bitnije licni Jesus, izato sam pisao negde drugde na forumu da sa mackama volim citati Bibliju, nekako sa tom 'zivotinjom'arhetipom mi je vise bliskije. al ja licno vidim takvu zakonu sto je iznad svetski zakonima, a to je ljubav, a toje sustina svemu,i ako je tako ne postoje zakoni iznad toga a to tako zovemo da anarchija. A sta zanci anarchija toje jako diskutabilno i tesko. Ljubav nije tesko Smile
« Poslednja izmena: 04. Avg 2007, 17:04:30 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 04:24:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.