Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istraživanje: Srbi se plaše nestanka sopstvenog naroda!  (Pročitano 4602 puta)
05. Mar 2010, 21:38:13
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8


image Srbi se plaše nestanka sopstvenog naroda / 24sata.info

24SI - Građani Srbije najviše se plaše siromaštva, gubitka posla i nestanka sopstvenog naroda, ali i kriminala, dok je i dalje prilično izražena etnička distanca - pokazalo je istraživanje Fakulteta za kulturu i medije beogradskog Univerziteta Megatrend i istraživačke kuće "TNS Medium galup".

Prema istraživanju, 77 posto građana boji se siromaštva, 69 gubitka posla, 62 nestanka svog naroda, a sa druge strane 51 posto strahuje da će biti žrtva kriminala, navodi Srna.

Profesor univerziteta Megatrend i direktor "TNS Medium galup" Srbobran Branković je rekao da se posljedice ratnih devedesetih godina još osjećaju, jer je "prilično izražena etnička distanca".

Za građane Srbije najmanje odbojni su Crnogorci i Makedonci, a najviše Albanci koji su na skali od plus-minus pet dobili ocjenu minus 3,3, a zatim slijede Hrvati minus 2, Mađari minus 1,6, dok Romi i Muslimani/Bošnjaci imaju ocjenu minus 1,3.

Od velikih naroda, za građane Srbije su najprihvatljiviji Rusi, slijede Italijani i Japanci, dok najveća odbojnost vlada prema Amerikancima, koji su dobili ocjenu minus 2,5, i Englezima sa minus 2, a slijede Nijemci, Kinezi i Francuzi.

Istraživanje je pokazalo da vlada izrazita odbojnost prema manjinskim seksualnim grupama, a najveća prema transsekualcima, a zatim slijedi gej populacija, biseksualci i lezbejke.

Prema istraživanju, mladima između 18 i 24 godina najodbojniji su policajci za javni red i mir, dok su kod uzrasta od 25 do 30 godine konobari popularniji od profesora.

Sportisti su bez premca najcjenjeniji u Srbiji, na drugom mjestu su poljoprivrednici, a slijede zabavljači, pa svećenici i doktori , dok su najnepopularniji političari, saobraćajni policajci, sudije, advokati i tajkuni.

(24sata.info)

http://www.24sata.info/vijesti/regija/27678-Istrazivanje-Srbi-plase-nestanka-sopstvenog-naroda.html



Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 05. Mar 2010, 21:41:50)
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
to samo dokazuje nasu opterecenost.Ajde u redu je za siromastvo i gubitak posla ali za nestanak srpskog naroda mi je smesno.Cak i da se desi tako nesto niko od nas nece doziveti to.To bi bilo kao kad bi se plasili da ce kometa da zbrise celu planetu ali za 1000 godina od sad
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Sony 
pa stvarni podaci govore u prilog tome.... Evo recimo u Mačvanskom okrugu svake godine 1000 stanovnika manje , i svake godine 500 stanovnika više u Šapcu , ali ne prirodnim priraštajem , nego izumiranjem sela....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
pa stvarni podaci govore u prilog tome.... Evo recimo u Mačvanskom okrugu svake godine 1000 stanovnika manje , i svake godine 500 stanovnika više u Šapcu , ali ne prirodnim priraštajem , nego izumiranjem sela....

jesi ti iz sapca
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Zapravo, mi stvarno kuburimo sa belom kugom koja je posledica upravo nepovoljnih uslova za stvaranje porodice (sigurnost posla, stambeni prostor, nedovoljno sredstava)... tako da je taj strah, sudeci po tome, opravdan u potpunosti...

Sve vise ljudi izbegava da ima decu gledajuci na to kao dodatni trosak i cekajuci bolja vremena... i svi se vode "ma drugi ce to da nadoknade" ali ne razmisljaju i o tome da bas ti "drugi" mogu da razmisljaju (i razmisljaju) kao oni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
LG Frizider
Ma to je ovaj mentol otvorio temu da bi mu se eventualno digla patka posle toliko godina pauze jer je pronašao neki debilni tekst iz kretenskih novina koji ima neke veze sa nestankom i nekulturom Srba. Eto, ma koliko legitimna tema bila, pretenciozno svršavanje zaludnog zgubidana na delu foruma gde ga još uvek ne poznaju najbolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ma to je ovaj mentol otvorio temu da bi mu se eventualno digla patka posle toliko godina pauze jer je pronašao neki debilni tekst iz kretenskih novina koji ima neke veze sa nestankom i nekulturom Srba. Eto, ma koliko legitimna tema bila, pretenciozno svršavanje zaludnog zgubidana na delu foruma gde ga još uvek ne poznaju najbolje.

tema je vrlo ozbiljna,  a posto se ti ne bavis naucno istrazivackim radom kao ja naprimjer, nemoj e javljat i nemoj komentarisat uopce, drzi se erotike i desanke sakic
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
LG Frizider
Ti imas veze sa naucnim radom ko sofer bez dozvole u hemijski proces katalizatora na kamionu. Popularniji konobari od profesora Smile Je l si ti smišljao ovo pošto je baš onako retardiran tekst?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ti imas veze sa naucnim radom ko sofer bez dozvole u hemijski proces katalizatora na kamionu. Popularniji konobari od profesora Smile Je l si ti smišljao ovo pošto je baš onako retardiran tekst?

pa drui sistem vrijednosti je danas na sceni
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
LG Frizider
Ne seri................ja zavrsavam sa ovom temom. Istakao sam moju poentu pa neka tumaci ko kako hoce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.