Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istraživanja potvrdila: Psi imaju osećanja slična ljudima  (Pročitano 2063 puta)
07. Okt 2013, 16:25:28
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Istraživanja potvrdila: Psi imaju osećanja slična ljudima

M.M.V    | 07. 10. 2013. - 12:27h | Komentara: 3
Gregori Berns profesor neuroekonomije na univerzitetu u Atalanti, došao je do zvaničnog zaključka da i psi imaju osećanja koja se ne razlikuju previše od ljudskih.



Nakon meseci istraživanja, profesor Berns je uspeo da definiše tačno koji deo psećeg mozga je zadužen za njegova osećanja, i došao je do interesantnog zaključka.
 
"Deo mozga, koji se naziva i "kaudat jezgro", zadužen je za emocije koje osećamo pri očekivanju stvari koje volimo, poput hrane, ljubavi i novca. Kod pasa isti taj deo mozga je zadužen za prepoznavanje mirisa vlasnika koji je na kratko izašao iz njihovog videokruga.", kazao je Berns.
 
On je naveo da to ne znači da nas psi bezuslovno vole, već da nas samo povezuju sa stvarima koje su njima značajne.
 
Profesor je takođe otkrio ii da je nivo psećih emocija u rangu ljudskog deteta kada je reč o ljubavi i povezanosti.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Лепо ја кажем да смо ми у научној диктатури!

Значи, треба неко ово од "стручњака"('бем ли их у око) да изјави да пси имају осећања као да смо сви јебени ретарди па то нисмо знали, бар оно мало нероботизованих људи који су се као деца играли са псима у недоглед.

Ево, јел могу ја да будем стручњак?
-Мачке имају осећања
-Краве имају осећања...

rolleyes
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.66
и свиње и кокошке имају осећања па нас то не спречава да их кољемо.  Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
da ali tu  svinju i kokos su ljudi stvorili...za potrebe prehrane....da ne ubijaju divljac....
a psi od ranog postanka covjeka su tu s nama kao nasi drugari..pomagaci nasi...a sada su tu da nas vesele..i da se mi brinemo o njima....ne zato sto to oni ne mogu sami o sebi..mogu..ali to ljudi ne razumiju..pa ih ubijaju...

i pas kad ga zavolis..postane ti kao clan  porodice...ali i dalje si svjestan da je on samo pas.... Smile

i opet..bez obzira koliko ga volim i sta znam...a volim mnogo zivotinje...ali i dalje vise volim ljude...
iako su zivotnje mnogo bolje od ljudi....

kad bi zaglavio negdje u nekoj pripizdini..sam i kad ne bi imao mogucnost da prezivim drugacije..
nego da ubijem svog psa....i pojedem ga...to bi sigurno uradio...
i svom psu bi rekao u toj situaciji..trpicu dok mogu..a ako ja riknm pre nego te pojedem...
druze moj dlakavi..vreco moja koscura i buva-omiljena...
...ti u tom slucaju slobodno mene pojedi.... Smile  Smile
i napiso bi mu dozvolu..sa komado ugljenisanog drveta na nekoj odrapanoj tkanini... Smile
da ga zakonski ne terete..i ne uspavaju ga zato sto je pojo svog druga covjeka... Smile
mada ja i nisam neki covjek...al' ajd... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.69
Па у Кини једу псе.  Smile
« Poslednja izmena: 09. Okt 2013, 20:17:04 od YuWarez »
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
E svaka im cast....stvarno epohalno otkrice... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Лепо ја кажем да смо ми у научној диктатури!

 Значи, треба неко ово од "стручњака"('бем ли их у око) да изјави да пси имају осећања као да смо сви јебени ретарди па то нисмо знали, бар оно мало нероботизованих људи који су се као деца играли са псима у недоглед.

 Ево, јел могу ја да будем стручњак?
-Мачке имају осећања
-Краве имају осећања...

 rolleyes

E svaka im cast....stvarno epohalno otkrice... Smile


Svako moze da intuitvno zna svasta ali dok se to ne potvrdi naucno, eksperimentom ili nekom drugom metodom, to ne moze da postane deo nauke. To nije proverena cinjenica. Evo primera. Imas dve poslovice jedna kaze : Svaka ptica svome jatu leti. Druga kaze : Suprotnosti se privlace. To je intuitivno, narodno. Nesto sto zakljucuju pojedinci poput mene i tebe ali ne mozes da znas dok se ne proveri.

Samo da napomene, tekst nisam citao (ne deluje mi nesto preterano zanimljivo). Iz naslova bih rekao da nije najbolji primer za ovo sto sam pisao ali sam morao da odgovorim na komentare.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
To sto ti pokusavas da kazes...se ne tice ni nauke...ni intuicije...to se tice nedostatka jezika...koji onemogucuje da se nesto plasticno pokaze...

Bas nekoga briga da li je nesto naucno priznato ili ne...ako mu to spasi zivot...

Kakva je razlika njemu?

Nauka je mit...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
tako je inicio....nauka uglavnom sto ne moze da odgonetne...( a i dosta toga sto kao odgonetnu posle se ispostavi da je jako sumnjivo..i da ima rupa vise nego sito) o tome nagadja...

normalno da psi imaju osjecanja..i mi to znamo....kao i sve druge zivotinje...osjecaju srecu..bol..i tugu...i sve sto i mi osjecamo..pa osjecaju i ljubav...i zadovoljstvo kad se seksaju...

a "nauka" (posto ovo trabunjanje novinarsko ne smatram naukom...sve ja to znam..kao i vecina nas...
a i  jer je vjerovatno ko i za el  cigre..
pa je kuler suptilnijim i iscrpnijim tekstovima dokazao drugacije...)
i svakome ko nesto 'oce da kaze nesto pametno..lakse ce mu proci
ako kaze nesto sto svi vec znaju...
jer sa tim ce se svi sloziti....

a kad kazes nesto sto ne znaju svi...naci ce se neko ko ce reci da je to sranje...a jedna trula jabuka pokvari citavu korpu jabuka...(joj bobak al' seres  Smile )

tako ti je... ja gledam u zadnjih godinu dve..
sve u tim tekstovima..ko foll poucnim ..koje mogu naci po novinama i raznim portalima...pai ovdje...
sve nesto pisu sto u podsvjesti svi znamo...to im bolje prolazi...lakse se naivni i "coravi"  zavedu...
-----------------------------------------------
sto se tice svaka ptica svome jatu leti..misli se na odredjenu vrstu ptica...daleti sa odtedjenom vrstom ptica kojoj poripada...neces vidjeti sokola i fazana kako zajedno lete...ada pri tome fazan ne bjezi od sokola... Smile

na to se valjda mislilo...to jest to je bila vodilja...smjernica za tu neku pametnu izreku...
a ne na njihov karakter..u cemu bi suprotnosti mogle da se medjusobno privlace...

i u zivotinjskom svetu imas...olose... Smile vredne i lijene zivuljke..siledjije...i manijake...i vojnike...ali i sefa jata...kao i seficu...

neke ptice same pronalaze hranu... neke otimaju od drugih ptica...od tih koje pronadju hranu...
pa otud mozda suprotnosti se privlace...
mozda je neka olos pitca se karala sa nekom postenom i  vrednom pticom...  Smile
(mada to nema veze sa pticama... nego sa magnetom tj magnetnim polovima...a sta je sve zasnovano na magnetnim polovima..valjda svi znamo... Smile )...  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.