Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:54:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istina i teorije istine  (Pročitano 18415 puta)
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11;ME
Није тачно да сви знају истину.
Истина се спознаје,и ретки су они који долазе до спознаје.
Све зависи од сазнања и од дедукције,од читања и схватања знакова поред пута.
Истина може бити много,али једна је права Истина,а до ње долазе само просветљени! Smile
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
besan si Slobadidi? Smile
tvoja emocionalna istina je to da si vernik Smile
al kroz kojom upoznavanje si stigao do tome ne sećaš. tu na bureku možeš i o tvojim snovima da pišeš, najverovatnije te su bili kod tebe bitne. Smile

šta bi želeo da ne postoji za nama na svetu, šta je njstrašniji problema za srpski narod, po tebi?  Smile šta bi želeo da zaboraviš kao da ni nije postojao na svetu...
« Poslednja izmena: 13. Jun 2009, 13:44:07 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Samsung 
Mi smo istina. Mi smo Živa istina! Sve tzv. najbolje istine u Svjetu su pojedinačne istine! Molim Vas da objasnim.

Sva Svijest unutar postojanja je svijest svih događanja iz beskonačnosti u beskonačnost i odnosi se na pojedinca i njegova događanja kroz koja je  podvrgnut istini. Istina, dakle - postaje relativna stvar pojedinca! U međuvremenu, obzirom da ne možemo znati sve stvari, postoji i apsolutna istina, ali suština je da postoji samo pojedinačna istina – ona glasi: Mi smo istina. Zapravo, mi nismo samo istinu, ali smo također stvarnost. To je zbog toga jer naša svijest "stvara" i pripada stvarnosti koja ide s njom. Oni idu zajedno, jer svijest i realnost su izravno povezane ...

Gerardus Grist
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
Marcos što si pisao suviše je metafizički po mom ukusu Smile i svodiš istinu prema identičnost, al to je tautologija. Jer stvarno to je istina što se desilo sa nama, i mi smo oni koji imaju naracije o tim dešavanjima. Odnosno to je istina za Nama na čemu sećamo iz naše naraciju, al ovo je tautologija, ništa ne kaže i ne pokaže.
Ako neko poznaje malo objektivnije naše istoriju,n.p. terapeuta i to tako tendira u našem svetu , subjektumu, da to otvori se i upoznamo nešto više o sebe, onda stižemo do jednog voljnost što je gradjenja od stranu terapeuta.I ne to se dešava. Terapeute tako ponašaju kao bi bili bogovi(koji ne posotje) i zlo upotrebljivaju sa svojom statusu. Zajedno ovo sa državnom terorom je jada i gnev današnjim društvovima.
istina po Marxu je društvena istina, dosta je vidljivo to i danas. Samo što danas još manje je teren za diskurzima, i veća za teroru.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2009, 16:56:07 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Samsung 
Jeste metafizicki, autor ovoga inace dosta govori o metafizici u svojim delima. Marks je poprilicno u prvu, ali da li je drstvena istina jedina istina?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
nismo mi ljudi toliko različiti...ako ne računamo to kako su nas uništavali i postali zombi. n.p. kada je reč o državnom teroru...al ni posle toga nismo jako različiti, jednostavno ne postoje toliko različite moduli u mozgu. Tako da sex je prvenstveni deo našeg istinu.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Samsung 
Razmisljao sam o seksualnom motivu, prepusti se toku misli i zakljucio da je Frojd mozda bio u pravu, Ogroman procenat ljutskih radnji mozemo povezati sa seksom. Poso sam od sebe i zaprepastio se zakljucima, recimo  moje studije sam povezao sa tim, da cu kao intelektualac lakse naci partnerke, mozda  sam nesvesno zato upisao fakultet, jos pravni. Zelju za moci mozemo povezati sa prednostma koje su imali alfa muzjaci u coporu. Ali mi sve to izgleda previse zivotinjski, i navodi na zakljucak da je istina to da smo mi samo zivotinje, koje su umislile da su nesto vise, a to mi se bas i ne svidja.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 
pa emancipovati se može sa animalitetom. kako tu vidim spreči tog emacipaciju i neke moderne filozofije, kao što na primer mediko fašisti kako svate Istinu, od straha od bolestima, i od straha od državu.Ili klero fašisti, kojima program isto je moderan. Zanimljivo je da izmedju moderne programe kao što je bilo marxizam, ili liberalizam, i naravno i fašizam, danas najinvenciozni su sa nasilnom ponašanjom baš fašistički svaćenje. Neke i onima koji su evolucionisti zvani su kao bio fašisti...i ponekad i ima u tome nešto.
Habermas lepo piše u 12 predavanju o modernosti da postmodern nije drugo kao Nietzscheov nihilizam(kojom je srž kontrola), nasuprot sa komunikacijski svaćanjem modernosti(kojom je srž težnja prema konsenza).
Naravno human etologija je taj naučna trend koja pomaže u emancipaciju. Human etologija je sastvani deo evolucijski psihologiju.Evolucijski psiholizi znaju da dokle ima mogućnost za diskurza. Po mene bar to bi bilo potrebno iskorišćavati. Kognitivisti kao Pinker, to kaže da Habermasov govor dosta puta je metafizički, i šta Habermas očekuje od komunikativni etiku uopšte nije realan. Al Pinker i to kaže da ako znamo da ko smo(životinje) imamo bolje mogućnost da napravimo takvu realnost, gradimo, gde je postepeno će biti i moguće n.p i Habermasov teze....al naravno to samo u budućnosti, i sa malom šansom.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2009, 18:37:09 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:54:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.