Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispred automobila generala BiH eksplodirao topovski udar, a ne bomba  (Pročitano 330 puta)
20. Nov 2015, 23:53:08
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispred automobila generala BiH eksplodirao topovski udar, a ne bomba

Avaz, Večernji.ba, Srna, Klix.ba   | 20. 11. 2015. - 21:54h

U tunelu Salakovac kod Mostara bačeno je pirotehničko sredstvo naprava, koje je eksplodiralo ispred vozila generala Ante Jeleča, načelnika Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH.


Anto Jeleč
Eksplozija je najverovatnije izazvana takozvanim "topovskim udarom".
 
"Ja nisam povređen niti je moje vozilo oštećeno. Samo sam prošao kroz dim. Ja sam to video i prijavio sam policiji i oni vrše istragu", izjavio je načelnik Zajedničkog štaba OS BiH Anto Jeleč.
 
Prve informacije policije su ukazivale na to da se radi o napadu eksplozivnom napravom.
 
Policija je privela na informativni razgovor tri osobe iz automobila koji je prošao večeras oko 18 sati kroz tunel neposredno pre eksplozije.
 
Kako je za Klix.ba potvrdio direktor SIPA-e Perica Stanić, ova agencija nije izlazila na mesto događaja što ukazuje da se ni u kojem slučaju ne radi o terorizmu. Stanić dodaje da je SIPA spremni izaći na teren ako ih nadležni pozovu.
 
Takođe i direktor Federalne uprave policije Dragan Lukač potvrdio je da ni pripadnici FUP-a nisu izlazili na mjesto događaja.
 
Tunel je tokom istrage bio zatvoren, a šire područje blokirano.
 
Pirotehničko sredstvo je najverovatnije bačeno na zid tunela iz vozila u pokretu, dok je tuda prolazio general Jeleč.
 
Pre dva dana Enes Omeragić je u Rajlovcu, kod Sarajeva, hicima iz "kalašnjikova" ubio vojnike Oružanih snaga BiH Nedeljka Radića i Armina Salkića, što je odmah okarakterisano kao čin terorizma.
 
Galijašević: Novi teroristički napad na oružane snage BiH
Stručnjak za borbu protiv terorizma Dževad Galijašević izjavio je Srni da je i večerašnja eksplozija dokaz da su meta radikalnih islamista Oružane snage BiH.
"Čak i pod pretpostavkom da je reč o 'topovskom udaru', kako tvrde u policiji, ovo jeste teroristički napad i to na jednu od najodgovornijih ličnosti u Oružanim snagama BiH s ciljem širenja straha, osjećaja nesigurnosti, uznemiravanju javnosti, pritiska na institucije BiH i to samo dva dana nakon ubistva dva vojnika. Teroristički napad je i kada nema žrtava u pravom smislu te reči, ovde je žrtva celokupna javnost u BiH", rekao je Galijašević.
On ističe da postoji "ozbiljna sumnja da je reč o zataškavanju terorističkog napada s obzirom na blagi stav političkog Sarajeva i zvaničnika NATO-a o ubistvu dva vojnika".
"Ovo je novi teroristički napad na Oružane snage BiH i još jedna potvrda da bezbednosne agencije i pravosudne institucije u BiH ne rade svoj posao, te da su propustile da adekvatno reaguju nakon terorističkog napada u Parizu i nakon terorističkog napada u sarajevskom naselju Rajlovac", istakao je Galijašević.
On je rekao da je propust i to što "bezbednosne agencije u BiH nisu obavestile javnost da je oružje kojim je izvršen napad u Parizu došao iz BiH, iako su na to bili obavezni".

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.86
mob
Qtek 小米
Муслимани не спавају...
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.