Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest Silva Pluta (37), optuženog za ubistvo Jasmine Đošić  (Pročitano 10807 puta)
Zvezda u usponu


seti se da zaboraviš...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1734
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
U svakom slučaju strašno. Ali ja ga ne bi osudio na smrtnu kaznu, nego na najtežu moguću robiju sa teškim radom i svakodnevnim ponižavanjem. I njega i sve njemu slične. Da proklinje svaki dan do kraja svog bednog života.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Somewhere around nothing!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 11442
Zastava Herceg-Novi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Apple Iphone 5s
Gad odvratni,iz ociju mu se vidi da bi i brata ubio,sve to na vesala! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
BlackBerry bold 9000
razlog je zašto je eutanazija humana!
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Silvo Plut (38) poslao pismo niškom Okružnom sudu
Kune se Bogom da nije ubio Jasminu

NIŠ - Silvo Plut (38) za kojim je raspisana poternica zbog ubistva Jasmine Đošić (25) iz Aleksinca uputio je pismo niškom Okružnom sudu u kojem negira krivicu za ovaj, ali i ostale zločine koji mu se stavljaju na teret. Plut, koji se trenutno nalazi u pritvoru u Sloveniji zbog ubistva Ljubice Ulčar iz Janče kraj Ljubljane, u prigovoru na optužnicu tvrdi da je žrtva svog prijatelja Srđana Živkovića, koji ga je u Srbiju doveo u nameri da mu podmetne zločin zbog kojeg bi bio ubijen ili zatvoren.

"Odlučno i savesno negiram da sam 18. novembra 2004. oduzeo život Jasmini Đošić. Ja tu devojku nisam poznavao niti sam znao išta o njoj. Poštovane sudije, poštovani sude, zasigurno vam kažem i zaklinjem se pred Bogom da ja to nisam učinio. Kažem vam da krivac može biti samo Srđan Živković jer je on znao tačno kako sam učinio zločin za koji sam osuđen. Ja sam u njegovim stvarima našao svoju pravosnažnu presudu iz koje je on saznao kako sam izvršio prethodni zločin, navodi Plut.

Plut je u Sloveniji osuđen na petnaestogodišnju zatvorsku kaznu jer je devedesetih godina ubio svoju školsku drugaricu Marijancu Matjašič. Devojku je pokušao da siluje, a kako se ona odupirala iskasapio je nožem. Nakon izlaska iz zatvora Plut sa Živkovićem dolazi u Aleksinac gde je ubio Jasminu Đošić. Devojku je najpre onesvestio, a zatim je nožem unakazio kao i svoju prethodnu žrtvu što je uputilo na njega kao izvršioca i ovog zločina. Međutim, Plut tvrdi da je ubistvo Živković kopirao da bi ga njemu podmetnuo."To delo ja ne mogu priznati i boriću se na sve načine kako bih dokazao da ga nisam počinio", naveo je Plut. U pismu Plut apeluje na srpsko pravosuđe da ga ne osude za zločine koje nije počinio. "Poštovani sudija, nadam se da ste me razumeli i da neće imati potrebe da se žalim međunarodnom sudu u Strazburu. Međutim, vidim da me vi na svaki način hoćete osuditi zbog onoga što nisam učinio, pa ću biti prinuđen da se obratim ovom sudu. Hvala lepa na razumevanju", zaključio je Plut.


Izvor: Glas Javnosti \ D. Kocić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Niskotirazno djubre od "magazina"?

Nemoralno je da se ovakvom monstrumu daje sansa da se obraca javnosti -- cak i ako nije ubio devojku u Srbiji (u sta ne verujem; mislim da je jeste ubio).

Ali neka i nije -- dovoljno je to sto je izvesno ubio jednu u Sloveniji i napao jos jednu. Sta ima on da saopstava normalnom svetu??
              Biti normalan je vrlo, vrlo diskutabilno! Za mene je to samo neka vrsta fraze!
              Covek je ubio u proslosti (ne zelim nikoga da opravdavam, pogotovo ne ubice), odsluzio sebi i drugima zasluzenu kaznu! A dali je ponovo to uradio, nije dokazano, tako da nije bas pametno optuzivati nekog za nesto, za sta mozda i nije kriv!
               Naravno da ovakvi tipovi treba da budu pod nekim nadzorom!
« Poslednja izmena: 06. Apr 2006, 18:01:16 od Gimbrowsky »
IP sačuvana
social share
How can I live when you won't let me in
How can I die without reasons why
How can I laugh when I want to cry
How can I go on with nothing nowhere
How will I make it
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Gad odvratni,iz ociju mu se vidi da bi i brata ubio,sve to na vesala! Smile
       Idi u sumu, pa se tako ponasaj! Smile
IP sačuvana
social share
How can I live when you won't let me in
How can I die without reasons why
How can I laugh when I want to cry
How can I go on with nothing nowhere
How will I make it
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Note 10+
O pa Gimbrowsky je jos jedan branilac ljudskih prava(ako se to govno moze nazvati covekom).
Dokazano je,mucio je zenu i ubio pred ocima njenog supruga,jos samo sud da overi i to je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 375
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
O pa Gimbrowsky je jos jedan branilac ljudskih prava(ako se to govno moze nazvati covekom).
Dokazano je,mucio je zenu i ubio pred ocima njenog supruga,jos samo sud da overi i to je to.
              Sve u svoje vreme!
IP sačuvana
social share
How can I live when you won't let me in
How can I die without reasons why
How can I laugh when I want to cry
How can I go on with nothing nowhere
How will I make it
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
PSIHO PLUT

Serijski ubica, Slovenac Silvo Plut, od detinjstva mrzi žene jer ga je majka maltretirala. Na brutalan način ubio tri žene, među kojima i Jasminu Đošić iz Aleksinca

BEOGRAD - Serijski ubica, Slovenac Silvo Plut, od detinjstva mrzi žene jer ga je majka maltretirala i iživljavala se nad njim! Psihijatar Slavko Ziherl, koji je posmatrao Pluta, tvrdi da on patološki mrzi žene i da je zbog toga na brutalan način ubio tri žene. Podsetimo, Plut je pre 15 godina ubio svoju drugaricu Marjanicu Matijašić, a u novembru 2005. mučio je i zaklao Jasminu Đošić iz Aleksinca. Silvo se tereti i da je 24. februara 2006. više puta nožem izbo Ljubicu Ulčar, dok je njen muž vezan posmatrao iživljavanje!
Prema rečima psihijatra Ziherla, Plut je egoista, smatra da je uvek u pravu, ne trpi tuđe kritike i uvek optužuje druge za loše stvari koje mu se dešavaju!
- Plut je odnos prema ženama formirao posmatrajući svog oca i majku, koji nikada nisu pokazivali nežnost prema njemu. Uvek su ga potcenjivali i kažnjavali, posebno majka. Dok su prema njemu bili grubi, prema njegovom bratu pokazivali su više ljubavi - kazao je psihijatar. On je naveo primer majčinog iživljavanja na Plutu.
- Kada mu je otac kupio loptu da ga obraduje, majka ju je isekla. Zbog takvog ponašanja Plut je prema njoj osećao veliku mržnju, bes i želju da uzvrati istom merom, što je kasnije preneo na sve žene - objasnio je psihijatar.
Mirko Ulčar, suprug pokojne Ljubice, kog je Plut vezao dok se iživljajao nad njegovom ženom, ispričao je pred sudom u Ljubljani detalje ubistva njegove žene.
- Plut je vezao mene, a onda joj je nožem pocepao odeću i skinuo je golu. Pitao ju je: "Jesi li ti čula šta se desilo u Srbiji? Je l' znaš šta sam tamo uradio?", misleći na ubistvo Jasmine Đošić. Ona je drhtala od straha, a Plut je pitao: "Što se vi Hrvatice ne brijete? Vi ste sve prljave i masne. Sada ću ja tebi da pokažem tvog boga! Je l' ti ovo samo masnoća ili imaš i nešto mesa?" - ispričao je Mirko Ulčar na suđenju.
Plut je zatim Ljubici obrijao noge i polni organ. Tada je počeo da je bode nožem. Mirko Ulčar je rekao da ga je Hubert Ocvirk, kog je Plut optužio za podstrekivanje na ovo ubistvo i koji je sa Plutom izvršio pljačku koju je Ulčar video, upozorio da bi ovo moglo da se desi.
- Pazite se Pluta. Lud je! On hoće da vam se osveti. Hoće da vas ubije - kazao je Ulčar.
Patolog Eduard Kralj rekao je da je Silvo Plut izbo Ljubicu dva puta po vratu, sedam puta u stomak i grudi i da je napravio jedan uspravni rez, nalik operativnom, od stomaka do intimne regije.
- Ona je sve vreme bila živa i svesna. Proživljavala je pravu agoniju. Smrt je nastupila deset do dvadeset minuta posle ubadanja. Da bi bio siguran da ju je ubio, zasekao joj je vrat. Nijedan od uboda nije dubok i nije nastao jakim ubodom, što govori da je Plut ubadao polako i da je u svakom trenutku bio svestan onoga što čini. Želeo je da ona pati. Neprihvatljiva je njegova odbrana prema kojoj je Ljubica pala na njegov nož kada ju je odneo u kupatilo da se obračuna sa njegovim mužem - kazao je psihijatar. Suđenje Silvu Plutu nastavlja se 8. septembra.
(NA. S.)

Plut: Nisam Bin Laden!

Silvo Plut je na suđenju uručio pismo predsednici sudskog senata u kome saopštava da mu je svega dosta, naročito pokušaja slovenačkih medija, policije, državnog tužilaštva i advokata da se od njega napravi Bin Laden, odnosno najveći terorista u Sloveniji.
Plut je uhapšen dan posle ubistva Ulčarove, 25. februara 2006. godine u okolini Ljubljane, a suđenje je započelo pre oko mesec dana.
Tokom dosadašnjeg suđenja Plut se izjašnjavao da nije kriv, pozivajući se na neuračunljivost i težak psihički pritisak u trenutku kada je izvršio zločin, i tvrdio da je ubijena Ljubica Ulčar sama pala vratom na njegov nož. Istovremeno se u Srbiji očekuje početak suđenja Silvu Plutu u odsustvu zbog surovog ubistva Jasmine Đošić.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.