Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:57:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iskustveno ucenje  (Pročitano 13050 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ali s druge strane, ne kaže se uzalud da pametan uči na tuđim greškama, a budala na svojim.
Doduse da, za neke stvari ti ne treba sopstveno iskustvo da znas da su lose po tebe. Ali zato i covek treba stalno da uci tj da saznaje nove informacije i usvaja ih Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Ako sam dobro ukapirao u ove sitne sate..a verujem da nisam..

Prica se o iskustvu zivota..i ostalih zivih i nezivih stvorenja..

Da bi znali koliko iskustvo vredi,moramo znati reci sta je iskustvo ?! sam upravu a ?  Smile

Iskustvo je :

Iskustvo je ku*ac..eto to ja mislim o iskustvu..

Inace iskustvo je zbir svih nasih razocarenja tokom zivota u cilju prevazilazenja sledeceg problema..Akko (oznaka za "ako i samo ako" ) se taj problem resi..Ako se ne resi onda je to novo iskustvo odnosno nova muka i razocarenje...kazite mi da gresim  Smile

Neki kazu da je iskustvo i ...

"Iskustvo je ono sto steknes kad ti vise ne treba" .. jel i oni nisu upravu ?  Smile

Ovo je sa malo pesimisticnije strane..

Mada se iskustvo vezuje za matore ljude to ne mora da znaci nista ..
Kad kaze neko : "On je iskusan covek...odmah mi pada na pamet da je taj konj padao na svakom problemu...nista nije resio,ali je bogatiji za novo iskustvo  Smile
E tu su i pozitivna iskustva...a jel da da se jako malo pominje ?

A sto je jos veca fora...kad se ponovi taj problem gde imas jako puno iskustva..promeni se situacija i steknes novo iskustvo  Smile --- ali to je ako si bas maler  Smile


Dakle ljudi izbegavajte iskustva   Smile  Smile


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Nisu sva iskustva obavezno negativna, ljudi mnogo češće uspešno reše problem i posle znaju kako da ponove uspešno rešenje. To postaje vremenom rutina i recimo ne razmišljamo kad vozimo koliko smo puta uspešno prošli kroz raskrsnicu, stali pred pešačkim prelazom, poštovali ograničenje brzine,... Ali kad se desi da neko pogreši i nastane negativno iskustvo, recimo sudar, ono nas daleko više tera na razmišljanje.

Cela civilizacija je bazirana na sposobnosti ljudi za razliku od većine životinja, da svoja iskustva čuvaju, prenose potomstvu i na osnovu njih stvaraju nova još složenija iskustva. Ali da bi proces učenja uspeo kod ljudi često se traži da prihvatimo neke stvari zdravo za gotovo. Recimo kad ti profesor hemije kaže da miris gorkog badema potiče od otrova kalijumcijanida ti ćeš kao razuman momak odlučiti da ne proveravaš tačnost kroz sopstveno iskustvo jer ćeš i sa drugih strana saznati istu informaciju. Ali ako ti baba kaže da ne jedeš mnogo šljiva a tvoje iskustvo je da su šljive ukusne verovatno je nećeš poslušati, preješćeš se, dobiti proliv, a posle ćeš biti pametniji na osnovu svog iskustva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Smile Smile
pa , jbt...nije iskustvo samo ono na cemu si pogresio pa shvatio gdje si pogresio...
pa neces vise... Smile
iskustvo je sve...svaki tvoj udah, stvara novo iskustvo...
sta god uradis, to je novo iskustvo...za tebe...
covjek se uci dok je ziv...i tokom zivota stvara iskustvo... Smile
i kada se sretne sa nekim problemima kroz koje je vec prosao,
lakse ih savlada...jer je iskusio to vec.....
zamisli krivudav put kojim se neko prvi put...po noci...vozi...
i zamisli taj isti put,  kojim se vozi  neko ko ga je stotine puta provezao..
normalno da ce ovaj koji ima iskustvo sa voznjom po tom putu, brze i lakse ga preci ...

zasto u svakom konkursu za bilo sto...trazi se iskustvo od dve godine...recimo...
zao sto su to vec iskusni ljudi...i znaju poso..da zavrse... Smile

a iskustveno ucenje...je kao i svako drugo ucenje...
ono sto ne savladas dobro... moras ponovo...da ucis...da bi ga savladao...
neko brze uci , neko nikad ne nauci.... Smile
sve u svemu zivot je jedno veliko iskustvo... Smile ili skola...
tj jedina skola koju ucis dok si ziv...a kada  je zavrsis ne dobijes diplomu nego spomenik... Smile

ja volim svakog da salusam...bez obzira, na njegovo obrazovanje, izgled, ili materijalnu situaciju...
obrazovanje ne mora nista da znaci....ti si obrazovan i mozes da budes dobar  u svojoj struci...
i to je ok...a sad da ja tebe zbog tvog visokog obrazovanja...
slusam kako pricas o necemu sto nikada u zivotu nisi radio...nego samo citao o tome...
i da po tvojim uputstvima resavam svoj neki problem ili posao...od toga nema nista....
svako je iskusan u necemu i svako je nesto prosao...i nesto  naucio...
neko je vise toga prosao i on je vise naucio...a neko nije...niti ce...e, tako... Smile
sad odoh spavat.... Smile


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Iskustvo, kao najjednostavniji zbir dana proveden na ovom svetu, svakako da se vezuje sa godinama.
Ali sve se vezuje sa tim... Rodimo se, živimo, umremo. Vreme i njegova nezaustavljivost.

Zato je iskustvo relativno. Svi ćemo kad tad imati određena iskustva, a neka nikada, što može biti i dobro i loše po nas.
Međutim, svake godine smo sve stariji, tako da je malo besmisleno meriti ko je što se toga tiče u boljoj poziciji.

Recimo, ja ću za 10 godina imati 33 i ako ni za dan ne budem iskusnija=pametnija nego danas, opet dobro.  Smile
« Poslednja izmena: 30. Nov 2010, 23:23:37 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6674
Zastava Бачка Паланка
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
... јер си већ довољно паметна.

Прво ми је "пало на памет" при помисли на искуство... оно.. знате већ.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
seksualno iskustvo... Smile jesi na to mislio...

Citat
Recimo, ja ću za 10 godina imati 33 i ako ni za dan ne budem iskusnija=pametnija nego danas, opet dobro.

nije dobro... :mrgreen:za deset godina ne mozes da budes...ni dan neiskusnija... Smile
ali mozes da budes... ni malo pametnija... Smile salim se...

 vec sledece godine ces primetiti odredjene razlike,
u svojim kontovima...ponasanju i zivljenju...to se zove sazrijevanje..
a iskustvo je nesto drugo... Smile ako sjedis u kuci,
i ne radis nista, neces sigurno biti iskusnija... Smile

ti si jako inteligentna osoba...i za desetak godina se tu nece nista promijeniti... Smile
a pamet je nesto drugo...i ona dolazi kroz iskustvo... Smile
kroz rad i zivot... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
ne hvatajte se za sazrevanje..nikako .. uvek na kraju ja najbem  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Kako god... Smile Ne dostignu svi ljudi isti stepen mentalnog razvoja... Zato iskustvo nije dobra mera bilo čega.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
nije pravilo zrelosti da moras da budes ozbiljan... Smile to vas je neko zayebo...dobro... Smile
zrelost su tvoji neki kontovi...u tvom svkodnevnom zivotu...
i nacin shvatanja ozbiljnosti nekih zivotnih pitanja....
a ponasanje je opet nesto drugo... Smile
ti mozes da se ponasas kao najveca budala... u svoje slobodno vreme...
a da  budes jako disciplinovan i odgoovoran na poslu koji obavljas...
i da budesi zreo i dovoljno iskusan... Smile  da zavrsis svoj poso... Smile
-------------
covjek ne mora da bude previse inteligentan...da bi mogao da bolje  radi neke stvari,
u kojima je stekao veliko iskustvo...od bilo koje visoko inteligentne  osobe...

koliko danas  imas inteligentnih ljudi, koji nisu pametni...i ne mogu da se snadju...ni za obicni posao...
a kamoli za nesto drugo...nemaju iskustvo...ne znaju se snaci...i dzaba im inteligencija....propadose... Smile
iskustvo je... sve u zivotu... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:57:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.