Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran odustao od kamenovanja žene osuđene na smrt  (Pročitano 2439 puta)
09. Jul 2010, 09:56:31
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.99
mob
Apple iPhone SE 2020
Iran odustao od kamenovanja žene osuđene na smrt

Beta    | 09. 07. 2010. - 08:24h   09:13h | Foto: AFP-Ilustracija    | Komentara: 4
Vlasti u Teheranu objavile su danas da neće izvršiti smrtnu kaznu kamenovanjem nad Sakineh Mohamadi Aštijani zbog preljube, ali još nije jasno da li će ova žena biti oslobođena smrtne kazne.


Žena tvrdi da je na fotografiji osuđenica pre kamenovanja, na protestima u Iranu oko izbornih rezultata krajem juna
Advokat odbrane i aktivisti za ljudska prava upozorili su da je izvršenje kazne nad ovom ženom izvesno pošto su odbijene molbe za milost, javio je BBC.

Sada je u toku međunarodna kampanja kako bi se sprečilo izvršenje smrtne kazne nad njom, a Velika Britanija i Sjedinjene Američke Države apelovale su juče na Iran da odustane od kazne kamenovanjem.

Britanski ministar spoljnih poslova Viljem Hejg rekao je da je to "srednjovekovna kazna" koja pokazuje da se Iran oglušuje o ljudska prava, te da bi njeno izvršenje zaprepastilo svet.

Aštijani (46), koja se u zatvoru u Tabrizu na severozapadu zemlje nalazi od 2006. godine, već je kažnjena u maju te godine sa 99 udaraca bičem zbog "nezakonite veze" sa dvojicom muškaraca nakon smrti supruga.

Međutim, u septembru 2006, tokom sudjenja čoveku koji je optužen da je ubio njenog supruga, drugi sud je pokrenuo slučaj protiv nje zbog preljube na osnovu dogadjaja koji su se navodno desili pre nego što je njen suprug ubijen.
Aštijani je proglašena krivom iako je porekla priznanje koje je, kako tvrdi, bilo iznudjeno.

Prema strogoj interpretaciji islamskog zakona u Iranu, seksualni odnosi pre braka se kažnjavaju sa 100 udaraca bičem, dok se supružnici za isti prestup kažnjavaju smrću.
 
Fotografija te žene u crnom čadoru objavljena je juče na naslovnoj strani londonskog "Tajmsa", dok je "Gardijan" objavio intervjue sa njenim 22-godišnjim sinom i 17-godišnjom kćerkom, koji su presudu nazvali "noćnom morom".

Poslednje kamenovanje osuđenika izvršeno je 2008. godine.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Citat
"srednjovekovna kazna"

јбте који је то успех ... достигнућима стићи до најгорих тековина 20-тог века и самосталног прављења нуклеарног наоружања а размишљањем и менталним склопом не мрднути из средњег века ... не може то свако
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Nista, sad ce samo kranom da ih vjesaju.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
U najboljem slučaju će je streljati.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Qtek 小米


Jeсте сурово и то није део наше традиције и културе. Али запад то не ради на поједничаним примерима као муслимани, они то раде једној читавој популацији људи односно нацији.
Можда је хуманија брза смрт хиљаде људи у једној секунди, него ово мучење пар људи у Ирану.
Можда би требало да више поштујемо масовне убице које из ваздуха масакрирају децу и цивиле ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
zato oni nemaju žene u crnom i smrdljive cipele u Knez Mihajlovoj.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
HTC Tattoo
Ajde ne zajebavajte,pravi su divljaci,zbog čega oni nju uopšte kažnjavaju,"prevarila" mrtvog muža. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Qtek 小米
Ajde ne zajebavajte,pravi su divljaci,zbog čega oni nju uopšte kažnjavaju,"prevarila" mrtvog muža. Smile

Јесу дивљаци, али су мила мајка за ове ''хумане'' убице из ЕУ,САД и Израела.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
HTC Tattoo
Ajde ne zajebavajte,pravi su divljaci,zbog čega oni nju uopšte kažnjavaju,"prevarila" mrtvog muža. Smile

Јесу дивљаци, али су мила мајка за ове ''хумане'' убице из ЕУ,САД и Израела.

To njih ništa ne opravdava,njihovi odnosi sa pomenutim državama su druga stvar,ja ne znam koji je procenat žena u Iranu,ali im nije lako. Smile
« Poslednja izmena: 10. Jul 2010, 16:19:13 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Qtek 小米
Ajde ne zajebavajte,pravi su divljaci,zbog čega oni nju uopšte kažnjavaju,"prevarila" mrtvog muža. Smile

Јесу дивљаци, али су мила мајка за ове ''хумане'' убице из ЕУ,САД и Израела.

To njih ništa ne opravdava,njihovi odnosi sa pomenutim državama su druga stvar,ja ne znam koji je procenat žena u Iranu,ali im nije lako. Smile

Није оправдање слажем се, али морамо се сложити да су ипак највећи дивљаци и уопште људи који на најбруталнији начин крше људска права, заправо људи са запада.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.