Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:03:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran Launches 1st Mowj Class Frigate  (Pročitano 9800 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Dakle, ajde ovako:

Drzva        Vecinski narod drzave        podmornica
SAD          Amerikanci                      podmornica SAD-a (ali uobicajeno kazemo americka)
Rusija        Rusi                               podmornica Rusije                     ruska
Grcka        Grci                                                Grcke                     grcka
Jordan      Arapi                                              Jordana                  jordanska (a ne arapska)
Egipat       Arapi                                              Egipat                    egipatska (a ne arapska)
Fidzi          Polinezani                                        Fidzija                     fidzijanska (a ne polinezanska)
Izrael        Jevreji                                             Izraela                    izraelska (a ne jevrejska)
Vel.Britanija Englezi, Skoti,Velsani...                     V.Britanije          britanska (a ne engleska, skotska, velska...)

mislim da je sada mozda jasnije; mada nije kraj sveta ako se kaze na pr. engleska za britansku ili jevrejska za izraelsku, ali to ipak nije egzaktno i moze biti neadekvatno protumaceno, odnosno moze nositi izvesne tendencije ili ne, zavisno od konteksta u kome se nalazi.

Znaci, ako plovilo nazovemo po pripadnosti drzavi a ne naciji izbegavamo netacnost, iako u mnogim slucajevima to ima isto znacenje jer se vecina zemalja zove po narodu koji u njoj zivi i koji ju je stvorio.

Mislim da je o ovome stvarno bilo dosta i sve vas molim da to sada batalimo i usredsredimo se na brod, jer se tu vodi lepa diskusija.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

  Jamaran Destroyer's Missile Systems Pass Tests Successfully

TEHRAN (FNA)- The missile systems of Iran's advanced Jamaran destroyer were successfully tested on Tuesday.
   

FNA correspondent reported that the test was carried out in Iran's southern waters in the Persian Gulf this afternoon.

The Nour (light) surface-to-surface missiles successfully hit their specified targets in the test.

The test came after the destroyer's different systems were completed

In February 2010, the Jamaran destroyer was launched in the southern waters of the country in a ceremony attended by senior navy commanders and Supreme Leader of the Islamic Revolution Ayatollah Seyed Ali Khamenei.

The Mowdge Class vessel has a displacement of around 14,000 tons and is equipped with modern radars and electronic warfare capabilities.

Jamaran is armed with a variety of anti-ship and surface-to-air missiles.

Iran has been pushing an arms development program in recent years in a bid to reach self-sufficiency. It has produced its own jet fighters and armored vehicles as well as radar-avoiding missiles and other high-tech weapons.

The Islamic Republic of Iran is also capable of manufacturing various kinds of naval vessels such as missile cruisers and destroyers.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Mislim da je interesantno videti šta se proizvodi u komšiluku, u pitanju su Emirati (UAE), prva korveta ovog tipa je u fazi testiranja i biće predata na upotrebu tokom godine, dok će ih do 2012 biti isporučeno još 5:

Baynunah class corvettes

Dimensions:
Length  71.30m
Beam  11m
Draught  2.80m
Performance:
Cruise Speed  15kt
Maximum Speed  Over 32kt
Range  2,000nm
Endurance  14 days
Displacement  915t
Weapon Systems:
Anti-Surface Missiles  8 x MM40 Block 3 Exocet
Surface-to-Air Missile  4 x MK56 eight-cell VLS for ESSM
Close-In Weapons System (CIWS)  1 x Mk 49 launcher for RAM missile
Main Gun, 62mm  1
Helicopter Landing Spot  1
Engines:
Diesel Engines  4 x MTU 12V595 TE90
Diesel Engine Rating  4.2MW

Featured Suppliers:

Calzoni - Marine Handling & Lighting Solutions
L-3 ELAC NAUTIK - SONAR SYSTEMS, ECHO SOUNDERS AND UNDERWATER COMMUNICATION SYSTEMS
Saab - 3-D Navy Radar

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Baynunah_2.jpg-.jpg
(43.52 KB, 550x366)
« Poslednja izmena: 10. Mar 2010, 02:19:29 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Да, имају доста јако бродоградилиште тамо, радници су странци, има доста наших инжењера тамо.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Ovo je vec nesto, sa tim oruzjem sto imaju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Interesantno je da ima radar Sea Giraffe, a nije navedeno u gornjem tekstu da ova korveta ima i 2 daljinski kontrolisana topa MLG 27 za blisku PVO, mada je primarni sistem za ovu ulogu RAM.

U svakom slučaju daleko potentniji brod od iranskog razarača, s tim što ga u Emiratima svrstavaju u korvete, dok se svega 400 tona veći Jamaran u Iranu klasifikuje kao razarač ili fregata (ovo još donekle i pije vodu, mada bi se moglo reći laka fregata), iako je po deplasmanu i on u klasi korvete kao i Baynunah.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ma da, ovo izgleda daleko ozbiljnije. Iranci bi morali malo vise da idu napred. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Tesko, tehnologija je skupa i nedostupna. Al mislim da ionako ne ulazu mnogo u mornaricu nego cekaju na suvom. Mada protiv Iraka se bas nisu nesto pokazali al sa druge strane dosta im je kadra otislo. Da ih napadne (teoretski) neka zemlja u regiji, tu mogu da se odbrane. Protiv Amera nemaju sanse mada ni Amerima nije racunica "izbalansirana", morali bi vise da se pomuce nego kod Iraka. Sa druge strane Ameri tu nemaju problem sa logistikom, drze skoro sve okolne zemlje.
Politicki bi sukob sada u doba Obame tesko prodali tako da ce to ostati "zariste" na kojima ce se ostriti, kao sev. Koreja.
Jedan od izgovora bi im mogao biti provocirane carke na granici i manje uverljivije, infiltracija Iraka od strane Irana al tu je upravo Iran suzdrzan da ne bi pruzio povod.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ma da, ovo izgleda daleko ozbiljnije. Iranci bi morali malo vise da idu napred. Smile

Iran ne zeli da ulaze ogromne pare u mornaricu.Imaju druge prioritete. Smile
Trenutno dosta rade na raznim PVO sistemima,kao i na razvijanju novog aparata za RV. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Uspesan test. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

n00018191-r-b-004.jpg
(113.01 KB, 800x553)
n00018191-r-b-005.jpg
(110.02 KB, 800x553)
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:03:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.247 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.