Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:07:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran konacno dobija S-300?  (Pročitano 15806 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
sve je to lepo sto si ti napricao... ali koga briga za viteski nacin ratovanja kad to nikad nije postojalo!
i molimte recimo od kad je 29 sistema 29 baterija... koliko sam stranih sajtova pogledao na tu temu ni jedan nije pomenuo 29 baterija!
i naravno koliko bi onda bila cena tog sistema kada bi 29 baterija moglo da se kupi za nesto preko 700 mil. dolara tadasnjih.

i naravno neko je spomenuo obuku i trening... pa naravno nece s-300 postati operativan istog momenta, pa trebace bar 6-12 meseci da taj sistem postane operativan.
i na kraju imaju ameri dovoljno standoff oruzja da iranska PVO bude u prvih par dana poprilicno izubijana!

a to sto ti meni citiras specifikaciju sistema s-300 to ti ostavi nekom drugom... on je u tom pogledu samo efikasan kod rusa, belorusa i kiprana, jer im pokriva celu teritoriju i ostali PVO sistemi su im visoko integrisani... i na kraju iracka PVO `91 je bila bar na nivou sadasnje iranske, pa se jako dobro zna kako su prosli... a od vijetnanam su znali za anti-radijacijske rakete!

ko uopste garantuje da ce mocu da se integrise iranski hawk i s-300?!
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E90
sve je to lepo sto si ti napricao... ali koga briga za viteski nacin ratovanja kad to nikad nije postojalo!
i molimte recimo od kad je 29 sistema 29 baterija... koliko sam stranih sajtova pogledao na tu temu ni jedan nije pomenuo 29 baterija!
i naravno koliko bi onda bila cena tog sistema kada bi 29 baterija moglo da se kupi za nesto preko 700 mil. dolara tadasnjih.

i naravno neko je spomenuo obuku i trening... pa naravno nece s-300 postati operativan istog momenta, pa trebace bar 6-12 meseci da taj sistem postane operativan.
i na kraju imaju ameri dovoljno standoff oruzja da iranska PVO bude u prvih par dana poprilicno izubijana!

a to sto ti meni citiras specifikaciju sistema s-300 to ti ostavi nekom drugom... on je u tom pogledu samo efikasan kod rusa, belorusa i kiprana, jer im pokriva celu teritoriju i ostali PVO sistemi su im visoko integrisani... i na kraju iracka PVO `91 je bila bar na nivou sadasnje iranske, pa se jako dobro zna kako su prosli... a od vijetnanam su znali za anti-radijacijske rakete!

ko uopste garantuje da ce mocu da se integrise iranski hawk i s-300?!


Ponovo, krenimo redom.
1. Sistemi PVO se ne kupuju "na komad" nego na baterije.
2. Ja napisah koliko traje obuka !!! Osim toga napisah i koja je efikasnost sistema prepushtenog "samom sebi", tj. bez ljudskog upliva u rad. Po meni, to je vishe nego efikasno za odbranu od onoga shto amerikanci mogu da za napad na Iran odvoje ( po podatcima koji se vrte po medijima IZNENADIO bi se koliko je to malo !!!). Chak i da sistem postane operativan za 12 meseci, delovi koji su operativni po automatizmu razmeshtanja sistema u odgovarajuci region su vishe nego dovoljni za efikasnu odbranu "tachkastih ciljeva od strateshkog interesa".
3. TOR i Tunguska su NAMENJENI za unishtavanje bash tih stand-off oruzija koja ti toliko glorifikujesh (da chak i anti-radarskih raketa). Pored toga amerikanci NEMAJU dovoljno stand-off oruzija i nece ih ni imati do 2010 kada treba da bude obnovljena proizvodnja "tomahavka". Pored toga (kod nas pokazano) krstarece rakete uz efikasan sistem obaveshtavanja i javljanja (a bash to ti omogucavaju radari poput 64N6 chiju verziju E-1 dobija Iran kao deo S-300 PMU-1) omogucava da chak i jedinice peshadije vrshe uspeshna dejstva protiv krstarecih raketa.
4. Radari sisterma S-300 (shto bi znao da si prochitao ono shto sam kuckao u temi koju ochigledno nisi prochitao) imaju mogucnost gashenja snopa u pravcu nailaska anti-radarske rakete kao i mogucnost "uoblichavanja snopa" radara na takav nachin na u glavi tragacha uzrokuju pojavljivanje vishe laznih lokacija radara. Ako i to ne pomogne svaki od radara brani NAMANJE jedna Tunguska namenjena bash za takve sluchajeve.
5. PVO sistemi Rusije i Belorusije si integrisani putem 54K6E1 shto je (necesh verovati) komandno vozilo S-300 PMU-1. Samim time nije ruska PVO dobro integrisana - pa joj S-300 radi maksimalno efikasno, nego obrnuto. S-300 OMOGUCAVA integraciju ostalih komponeneti sistema PVO u integrisani sistem PVO. U ovom sluchaju jaje je ipak starije od kokoshke  Smile

6. Irak 1991. je imao ODLICHAN PVO sistem, ali samo na papiru. Preciznje platili su francuzima da im izgrade KARI. Sistem je zakazao iz 6 glupih razloga:
* Francuska je 1991 bila deo anti-Sadamovske koalicije. Samim time planeri operacije Pustinska oluje su odlichno znali mane sistema. Za nash konkretan primer: to bi bilo kao da Rusija napada Iran. E, to bi vec bila MNOGO drugachija "pesma". Medjutim i to ne bi bilo tako strashno sobzirom da su paralelno sa implementacijom KARI-ja Irachani kupili 6 radara 36D6 sistema S-300P kako ne bi "sve pare stavili na jednog konja". Medjutim ...
* Irak nikada nije kupio namenske sisteme bliske PVO zashtite, niti je u blizinu svojih strateshkih sistema PVO (kao ni radara 36D6) razmeshtao jedinice PVO kratkog dometa. Samim time bilo je moguce "podvuci se" ispod radarskog pokrivanja strateshkim radarskim sistemima i unishtiti ih apachima (ko gleda Discovery od te priche mu do sada sigurno krv na ushi ide i dobija zelju za povracanjem: "Hrabri americhki piloti, pod okriljem nocu unishtavaju jedinu prepreku za eliminaciju Sadamovog rezima" FUJ FUJ FUJ). Medjutim ni to ne bi bilo fatalno (time su "samo" kupili 2 sata nesmetanog dejstva nad Bagdadom i to samo i jedino za F-117). Sa druge strane Iran je vec u posedu bash sistema namenjenih da uchine bilo kakav pokushaj takve akcije protiv komponenata PVO Irana vishe nego neuspeshnim.
* Ceo sistem je bio "patoloshki centralizovan". Sadamova ideja (preciznije paranoichni strah) je bila da ako takva centralizovana kontrola ne bi postojala, pojedinachna stanica PVO bi bila u mogucnosti da se "pobuni" i obori avion sa "irachkim zvanichnicima" (ovde je prvenstveno, naravno, mislio na sebe). Posledica je bila da su sve 3 vitalne komonente sistema (komanda, hardversko-telekomunikacioni centar i centar za sinhronizaciju i koordinaciju) nalazile u prechniku od manje od 5 km u centru Bagdada). Samim time gore pomenutih 2 sata je bilo vishe nego dovoljno za unishtenje sve tri istovremeno. Sa druge strane, sama kupovina 2 sistema S-300 ukazuje da takva greshka u sluchaju Irana nece biti pochinjena.
* Centralizacija je uslovila da svi podatci idu u "centar" odakle se distribuiraju pojedinim raketno-artiljeriskim baterijama. "Horizontalna razmena" izmedju komponeneti na istom nivou nije bila moguca. Samim time unishtenjem centralnih komponenti (a ne posedovanje sekundarnih komandnih mesta koje bi njihgovu ingerenciju preuzele) uzrokovalo je da su irachani imali raketa i funkcionalnih nishanskih radara ali nisu imali podatak u kom pravcu da ih lansiraju). Sa druge strane S-300 je zamishljen i implementiran tako da chak i nishanski radar moze da vrshi pretragu, detekciju, selekciju i vodjenje projektila na cilj bez ikakvog upliva komande i drugih komponenti. Jednostavno recheno komponenete S-300 omogucavaju da bash preko njih "svi prichaju sa svima".
* Psiholoshka komponenta, za razliku od irachana koji su bili rezervisti, posade PVO Irana su deo revolucionarne garde. Samim time jako sam skeptichan da ce na njih delovati PSYOPS ili da ce se sa njima moci sklopiti "neformalni dogovor" koji je vazio izmedju posada PVO sistema Iraka i aviona za elektronska dejstva SAD-a. "Vi lansirajte raketu bez ukljuchivanja nishanskih radara (kako vas nebi nadredjeni oficir streljao)- a mi vas necemo gadjati HARM-om, nego cemo unishtiti samo lansirna mesta sistema u kojima nema posada". Dokaze za ovo imash u knjizi "Every man a tiger" napisanoj od strane Chak Hornera (komandant avijacije u Pustinskoj oluji).
* NAJVAZNIJE lenjost i kukavichluk. Za ovo ima primera vishe negfo shto u formi post-a na forumu moze da stane.
- posade PVO sistema nisu razmeshtale "radarske mamce" oko svojih radarskih stanica (ko ce da peshachi 1km sa motalicom) nego su bezale iz sistema chim bi detektovale anti-radarsku raketu.
- posade PVO sistema nisu vrshile ukopavanje i maskiranje sistema za autonomno snabdevanje elektrichnom energijom, a i iste su koristile nenamenski (osvetljavanje, podgrevanje obroka itd.). Time si generisale demaskirajuci efekat koji je omogucio avijaciji da sisteme detektuje i eliminishe chak i kada su na marshu ili neaktivni.
- po gubitku podataka iz centrale i komande pojedinachne jedinice nisu pokazivale saminicijativnost da samostalno pokushaju da vrshe pretragu i dejstvo (stari problem vojski diktatorskih rezima, samoinicijativa NULA).
- vec pomenuti "neformalni dogovor"

BTW. Odredjeni podatci su ti dobrano zastareli.
- Iranski HAWK ne funkcioishe od sredine 90-tih (osim shto ga pokazuju na paradama). Zamenjen je sa Kineskim sistemima slichne namene HQ-2 i HQ-5.
- Kipar nema S-300. Mada ga je regularno kupio od Rusije 1996 (rusi su ga isporuchili 1997) usled pritisaka SAD-a i Turske sistem je relociran na Krit dok je kipar kupio 3 baterije TOR-1M sistema kao zamenu.
- SAD stand-off oruzije je oreol "magichnosti" i "mnogobrojnosti" izgubilo josh za vreme bombardovanja 1999. A i nije da ga imaju na tone (istroshilo se 90-tih)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
ma napisis ti i knjigu o tome sto pricas ali ameri ima da ih overe za 4-6 nedelja i vrate za 10 god unazad!

ne volim ni jedne ni druge... ali najvise nevolim nekoga ko misli da ce ameriku srusiti zemlje kao iran, irak ili severna koreja!   sve je stvar novca, kad oruzarski lobi kaze da se krene na iran u rat ce se i krenuti, i iran ce dunuti. jer mnogo iranaca verovao ti to ili ne jedva ceka da odu ovi homeinijevi napaljenici pa da se vrate u vreme slobodnijeg drustva koje je postojalo `70-ih.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
3. Iran je u proteklim godinama vishe nego efikasno koristio integrisani sistem PVO baziran na S-125 i S-200 sistemima (za prvi ima naslaganih raketa "ki drva" dok je drugi pretrpeo mnogobrojne modifikacije chime je mnogo efikasniji od polaznog sovjetskog sistema). Samim time prelazak na neshto shto je "isto ali bolje" nije narochito komplikovana stvar.
Sta znaci vise nego efikasno, imas li neke podatke o rezultatima, ako mozes da napises bilo bi super!
Ne slazem se sa tobom za Sev.koreju, mislim da ih nisu napadali iz drugih, geopolitickih razloga, a njihova PVO bas i nije najmodernija.
Sto se tice neeksplodirane municije koju ameri izbacuju iznad Afganistana, mislim da je to posledica upotrebe zaliha iz ere korejskog i vijetnamskog rata. na te bombe se samo stavljaju "kitovi" za lasersko vodjenje i dobiju se laserski vodjene bombe. Negde sam ranije cuo da im je to jeftiniji nacin da se rese starih zaliha, da bi im bilo mnogo skuplje da ih unistavaju kako pravila nalazu.
Inace nije neobicno da ruske posade upravljaju najmodernijom tehnikom pvo u zemljama bliskog istoka u slucaju da ovi zarate a da jos nisu ovladali istom, imamo primer Sirije koja je S-200 koristila za obaranje izraelskog E-2C Hawkeye, tvrdi se da su opremom upravljale ruske posade. doduse, ne znam da li je bilo ruskih posada u dolini Beka 1982. kada su uspesno eliminisani skoro svi sistemi pvo u tada "najbranjenijoj tacki planete" kako su je zvali.
Pronasao sam i ovo pa bi mozda bilo interesantno da prokomentarisete, najvise bih voleo da cujem misljenje gslavica Smile
http://www.haaretz.com/hasen/spages/909608.html
A da umalo da zaboravim u vezi ovog hawk sistema, mislim da su pokusali da prilagode rakete hawk za lansiranje sa F-14 kao zamenu za AIM-54 kojih im je ponestalo, ali ne znam da li su uspeli i koliko je to efikasno resenje.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia E90
ma napisis ti i knjigu o tome sto pricas ali ameri ima da ih overe za 4-6 nedelja i vrate za 10 god unazad!

ne volim ni jedne ni druge... ali najvise nevolim nekoga ko misli da ce ameriku srusiti zemlje kao iran, irak ili severna koreja!   sve je stvar novca, kad oruzarski lobi kaze da se krene na iran u rat ce se i krenuti, i iran ce dunuti. jer mnogo iranaca verovao ti to ili ne jedva ceka da odu ovi homeinijevi napaljenici pa da se vrate u vreme slobodnijeg drustva koje je postojalo `70-ih.

1. Ne planiram da napishem knjigu, ali pishem "master rad" na ETF-u u Beogradu "Algoritmi za diskriminacija ciljeva u integrisanom sistemu PVO"  Smile Samim time ovo mi je (takoreci) "uza struka".

2. Ko je pomenuo "rushenje amerike" ? JA sigurno nisam, niti planiram da izvalim takvu glupost. Ja samo i jedino pricham o PVO Irana. U tom kontekstu sam samo rekao (ono shto znam, i shto je proveriva i argumentovana chinjenica) a to je da je svako omalovazavanja Iranske PVO i glorifikovanje vazduhoplovstva SAD-a chista budalashtina (specijalno od Drugog zalivskog rata). Samim time u sluchaju napada na Iran necemo gledati niti "Pustinsku oluju 2" niti "Milosrdnog andjela", nego pre reprizu onoga shto se dogodilo Izraelskom vazduhoplovstvu 1973 u Yom Kippur ratu. O politichkim konotacijama,  strateshkim implikacijama, teorijama zavere, Iranskoj islamistichkoj i SAD "koka-kola", Holivud, "mi smo, najjachi nenadj**ivi i nepobedivi" propagandi STVARNO nemam nameru da pricham u ovom delu foruma. Specijalno ako je tvoji "argumenti":
- "ameri ima da ih overe za 4-6 nedelja i vrate za 10 god unazad"
- "ako mislis da ce ameri da se boje dve baterije s-300 i 29 torova, onda nebi bili ono sto su danas!"
- "imaju ameri dovoljno standoff oruzja da iranska PVO bude u prvih par dana poprilicno izubijana".
bez i jedne proverive ili argumentovane chinjenice.

3. Da je "sve stvar novca" S-300, T-34, T-80/90/95, Merkava, Tunguska, TOR, pakistanska i indijska nuklearna bomba, kalashnjikov, RPG i josh mnogo toga  NIKADA ne bi ni postojali. Samim time teza ti je JAKO problematichna. Chisto radi lichnog obrazovanja (a i da na praktichnom i jako indikativnom primeru vidish kako i na shta se troshe pare u okviru "oruzarskog lobija" SAD-a) pogledaj film "Pentagon Wars". Kako se i kaze u najavi "... chak i najbizarniji delovi ovog filma su istiniti i predstavljaju faze razvoja oruzanih sistema SAD-a". Radjen je po istinitom dogadjaju/dogadjajima vezanim za razvoj borbenog vozila BREDLI.

4. Politichko stanje u Iranu je apsolutno i u potpunosti pricha za sebe (a ovde nije ni vreme ni mesto za njenu analizu). Za ovu temu je samo i jedino bitna jednostavna chinjenica. NIKO od tih "mnogo iranaca" koje ti pominjesh nece sedeti u sistemima PVO Irana. Sedece najnapaljeniji "homeinijevi napaljenici" koje mozesh da zamislish (shto da se odmah razumemo ima kako svoje pozitivne tako i svoje negativne strane).

@ramon23, Izvinjenje, usled velike zurbe u kojoj sam na tvoj post cu odgovoriti kasnije  Smile.
Za sada: prochitaj moj post malo bolje. Nisam rekao da S. Koreju ameri nisu napali zbog jakog PVO-a (S.Koreja naime nema jak PVO). Nego da su se premishljeli i time dopustili da drugi geopolitichki razlozi dodju do izrazaja samo i jedino zbog toga shto SK ima "tehnoloshki uporediv PVO" u odnosu na avijaciju SAD-a. Kontra-primer smo nazalost mi 1999 koji smo imali tehnoloshki u potpunosti NE-uporediv PVO u odnosu na snage NATO-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa ja bih korejsku pvo pre uporedio tehnoloski sa nasim nego sa americkim nivoom, bas zbog toga sam to i rekao, ali to ma i ne zanima toliko koliko tvoja anliza onog linka sto sam postavio, tj desavanja koja se opisuju u njemu. Uz naravno rezultate efikasnosti iranske pvo koje si naveo, to me jako zanima posto nemam bas podataka o tome.
kad god stignes, nije zurba, tu smo Wink hvala u napred Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson 
gslavic po ko zna koji put skidam kapu majstore,kad drmnes post onda ga drmnes onako akademski,prava uzivancija za citanje ali i saucesce tvojim rukama Smile Smile
mislim da ne treba vise objasnenja.... potpuno se slazem..... ali izgleda da cnn i chuck norris vrse dobro svoja posla pa su svi otpisali iran... gotov je here comes the US ... sto se tice onog clanka sto je ramon23 linkovao....pa u celoj toj  akciji  jos uvek ima dosta nepoznatih i nerazjasnjenih cinjenica a ako neko jos i stavi neki podatak o siriskoj PVO bice lepo pa da vidimo da analiziramo....sirijci imaju poteskoca ovladati t55 a kamoli neki radar ne iznenadjuje me ako nisu videli israelce......
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Word up, Tequila style

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1269
Zastava Novi Beograd, Kraljevina Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Sharp KoBaS
 Smile
IP sačuvana
social share
Ој Косово, Косово земљо моја вољена, земљо славних витезова Лазара и Милоша
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
@gslavic
svaka čast na tekstu. Smile
Sa puno stavki se slažem.
Zanima me kako će iranska PVO "reagovati" na EA-6B Prowler ili tada(u vrijeme napada SAD na Iran) možda EA-18G Growler. Dobro znaš kakvi su to avioni i koliko su moćni. Samim time koliko je S-300 "imun" na takve "stvari" ili ranjiv sa druge strane. To bi bilo uglavnom i ono što bi te ramon23 "pitao" sa svojim postom gdje je naveo link iz Hareca. Da li je S-300 u Siriji operativan, u kojoj varijanti, čija je posada, kome pripada (sirijskoj vojsci ili će biti "kišobran" buduće ruske pomorske baze)?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ne brinite se previše, već je objavljen zvaničan demant vesti o trgovini izmedju Rusije i Irana... bar za sada.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:07:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.