Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:16:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran Air Force  (Pročitano 13105 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ima li slika tih "nevidljivih letelica"!?! Smile

Ako su zaista nevidljive,tesko da ima slika, Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Iranci jos uvek nemaju dovoljnu tehnologiju da bi to licilo na nesto. Ne bi me cudilo da ove prve bespilotne budu na nivou naseg Vrabca ili one nezavrsene Utvine (mislim na projektovane performanse), a sto se tice nevidljivog to je tek posebna prica. Iranci jednostavno nemaju tehnologiju koja bi mogla da proizvede adekvatan motor za avion novijih generacija, otprilike se zna da su im F-14 preradili Rusi i ugradili svoje motore, ali sopstvenu proizvodnju savremenih motora jos nemaju.
Sve navedeno je prilican zalogaj i za jednu Kinu i Indiju koje imaju vrsne naucnike, neogranicene resurse i jos i ruske licence i opremu...
Ne sumnjam da ih je muka naterala da zestoko rade i da naprave dobru vojnu opremu mada je to najverovatnije jos relativno daleko od navedenih uzora. I F-117 je bio nevidljiv ali u danasnje vreme nema bas velike svrhe napraviti avion kome je to jedina vrlina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Gledao sam na militaryphotos forumu, dosta lici na Jak-130... tj isti je Smiley i nije stealth... moguce je da su novinari lupili a mozda je i iran hteo da malo iznervira zapad...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Mislis na Shafagh,

http://en.wikipedia.org/wiki/HESA_Shafaq

on je vise varijanta jednog cesto prikazivanog navodno ruskog dizajna Vityaz_2000 (i verovatno u pocetku radjen sa njima) za jednomotorni visenamenski avion, ali vrlo ogranicen u odnosu na zamisljeno jer su ga ocigledno zavrsavali sami, te je zavrsio kao trener i sl.

Inace Shafagh je vise Praskozorje (pre zore) nego Sabljarka, mozda je to drugi avion, ali teska posla.

Resenje je inace u originalu (Vityaz) odlicno sa solidnim stelt karalteristikama, ali mu treba dobar motor i avionika da bi bio ono sto je Iranu potrebno (ali i nama).
« Poslednja izmena: 09. Feb 2010, 18:49:55 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Pa ne znam tacan naziv, ali sam potrazio po forumima da nadjem izgled i cini mi se da je to taj o kome pricaju i dosta lici na Jak-130...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N70
@stenogosa

Slazem se u potpunosti!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Iran builds own aerial drones with strike capabilities

Moscow: Iran started on Monday production of two domestically-developed unmanned aerial vehicles capable of delivering high-precision bombing strikes and performing reconnaissance missions, the Fars news agency said.

Iran unveiled the drones, dubbed Ra'd (Thunder) and Nazir (Harbinger), at a plant in the northern province of Mazandaran.

"We plan to manufacture UAVs...at this site" Fars quoted Hamed Saeedi, managing director of Farnas Aerospace Company in charge of the project, as saying.

He said both UAVs were short-range, low-altitude drones with reduced radar-detection signature.

According to analysts, Iran has recently made significant progress in developing various types of combat planes and succeeded in gaining the technical know-how for producing aircraft anddrones with stealth capabilities.

Iran launched a domestic arms development program after a U.S. weapons embargo was imposed during its 1980-88 war with Iraq. Since 1992, the Islamic Republic has reportedly produced its own Saeqeh and Azarakhsh jet fighters, stealth-capable Ghadir submarine, missile boats, torpedoes, tanks and armored carrier vehicles.

Iran frequently holds military drills and shows off modern weaponry in an effort to demonstrate its readiness to thwart any attack on its territory.

http://www.defencetalk.com/iran-builds-own-aerial-drones-with-strike-capabilities-24099/
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:16:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.