Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Irak - nova dogadjanja  (Pročitano 26394 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Ирачке снаге пронашле бојне отрове у Мосулу


Војска Ирака је, пошто је повратила зграду Универзитета у Мосулу, пронашла лабараторије за које се верује да су претворене у импровизоване лабораторије за производњу бојних отрова.

Командант ирачких специјалних снага Хајдер Фадхил рекао је да су француски званичници тестирали и потврдили да је пронађена хемикалија иперит.

Фадхил није прецизирао колико је количина иперита пронађена.

"Знамо да су они (ИД) користили то место за експерименте с хемијским оружјем", указао је Фадхил.

Лабараторија за производњу бојних отрова пронађена је у рушевинама Ниниве, око два километара од древног града Тигриса.

Како се наводи, лабораторија је била измештена из града да становници Мосула не би преносили ирачким снагама информације о локацијама ИД за израду хемијског оружја.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Вашингтон пост: Џихадисте са Косова "заболела глава" од рата у Ираку


Страни плаћеници у редовима џихадиста, након битке за Мосул, због безизлазне ситуације и све већих губитака потпуно су клонули духом, а морал им је на веома ниском нивоу, пише "Вашингтон пост".

Амерички лист је пренео наводе из документа са 14 "проблематичних" бораца из батаљона "Тарик Бин Зајед", који чине углавном страни борци. Тај батаљон су прошлог месеца пронашли ирачки војници у једној четврти Мосула.

Лист преноси низ примера који показују да међу страним борцима ИД влада својеврсна тиха побуна, мотивисана страхом од бојишта.

За двојицу бораца са Косова, на пример, стоји да су одбили да оду на ратиште, замоливши да буду пребачени у Сирију, а као изговор су навели главобољу.

Један белгијски џихадиста је имао потврду доктора да због "бола у леђима не може да ратује", док је један борац из Француске тврдио да жели да напустити Ирак како би у својој земљи извршио терористички напад.

Више њих је, како се наводи, тражило да буду пребачени у Сирију, док су неки просто одбијали да се боре.

"Не жели да се бори, жели да се вратити у Француску. Тврди да ће извршити мученичку операцију у Француској. Тврди да је болестан, али нема потврду доктора", стоји у извештају о једном 24-годишњем Французу пореклом из Алжира.

Он је један од петорице бораца у поменутом батаљону који су у Ирак стигли из Француске.

Пронаћени документ, наводи лист, садржи детаљне податке са именима бораца, називима држава из којих долазе, земљама порекла, затим датумом рођења, па све до података о крвној групи.

У документу се такође наводи и какве су њихове вештине у руковању оружјем, те број жена, деце или "робиња" које имају.

Уз све те податке су приложене и њихове фотографије.

Подсећа се на то да је Исламска држава на свом врхунцу сваког месеца примала хиљаде бораца у своје редове на територији Ирака. Ти борци су често словили као најбољи.

Али, како констатује Вашингтон пост, то се у међувремену променило. Од 4.000 страних бораца с подручја ЕУ, трећина се вратила својим кућама, за 14 одсто њих потврђено је да су мртви, док је тренутно боравиште многих од њих и даље непознато.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Vazduššni napadi na kuću lidera ID


Tanjug | 13. 02. 2017 - 23:06h

Iračke vazdušne snage izvele su danas vazdušni napad na kuću za koju se veruje da se u njoj održavao sastanak lidera Islamske države Abu Bakra al Bagdadija sa drugim komandirima te organizacije, prenosi Rojters.
Abu Bakr al Bagdadi
Kako se navodi, iračka vojska nije precizirala gde se tačno napad dogodio.

U saopštenju je objavljeno i 13 imena komandira Islamske države koji koji su ubijeni u tom napadu, ali među njima nije i ime al Bagdadija.

http://www.blic.rs/vesti/svet/vazdusni-napadi-na-kucu-lidera-id/e7e2736

IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Ирачке снаге гађале Ел Багдадија, убијено 77 џихадиста


Тринаест команданата Ислемске државе је убијено у нападу ирачке авијације на зграду у Каиму где се, наводно, налазио Абу Бакр ел Багдади, јавља "Би-Би-Си". Ел Багдадијево име није се нашло на листи убијених.

Најмање 64 нижерангираних бораца Исламске државе је убијено у нападима на западу Ирака.

Ирачка војска је навела да је Багдади прошле недеље преместио свој конвој из Раке у Каим.

Он је, наводно, имао састанак са командантима са којима је требало да расправља о потенцијалном наследнику, као и о ситуацији у Мосулу.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Матис: Нисмо у Ираку да отимамо нафту


Амерички министар одбране Џим Матис изјавио је на путу ка Багдаду да САД не намеравају да отимају ирачку нафту, дистанцирајући се од коментара председника Доналда Трампа који су узнемирили ирачке лидере.

"Мислим да смо сви ми овде у соби, сви ми у Америци генерално плаћали наш гас и нафту све време и сигуран сам да ћемо то да наставимо да радимо у будућности. Нисмо у Ираку да бисмо отели било чију нафту", рекао је Матис новинарима који су путовали с њим.

Матис је у ненајављену посету Ираку допутовао дан после почетка операције за ослобођење западног дела Мосула од Исламске државе и у време када Пентагон разматра начине да појача борбу против исламистичких екстремиста у Ираку и Сирији.

Ти напори би могли да буду угрожени изјавом Трампа да је требало да САД узму нафту после свргавања Садама Хусеина, као и стављањем Ирака на листу земаља чијим је грађанима хтео привремено да забрани улазак у САД.

Трамп је, обраћајући се припадницима Централне обавештајне агенције прошлог месеца, рекао да "победнику припада плен", образложивши то прво економским разлозима, да би затим додао да је то део борбе против Исламске државе, која се финансира продајом нафте.

"Требало је да задржимо нафту. Али добро, можда ћете имати другу шансу", рекао је Трамп.

Ирачки премијер Хајдер ел Абади је због тога био под притиском посланика да смањи сарадњу са Вашингтоном.

Упитан о тензијама које су настале после таквих потеза америчке администрације, Матис је рекао да је увераван да забрана уласка у САД неће утицати на Ирачане који се боре са америчким војницима.

"Америчке трупе остају у Ираку"

Матис је изразио наду да ће америчке трупе остати и борити се још неко време против Исламске државе у Ираку, упркос трзавицима између две земље.

Нагласио је да су САД спремне да одговоре на сваки захтев ирачке војске за помоћ у борби за ослобађање Мосула и покретању велике офанзиве на последње велико упориште Исламске државе у сиријском граду Раки.

"Верујем да ће ова борба трајати неко време и да ћемо стајати једни уз друге", истакао је Матис.

Амерички министар одбране навео је да не верује да ће власти у Ираку затражити од америчких трупа да одмах после освајања Мосула напусте њихову земљу.

Према његовим речима, то је комплексна борба и Ираку је потребна подршка међународне коалиције окупљене око САД, чак и после освајања Мосула.

У Ираку има више од 5.100 америчких војника.


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile

bar je iskren... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Iračka vojska nastavlja napredovanje ka zapadnom delu Mosula


Iračke snage nastavile su danas napredovanje ka zapadnom delu Mosula, poslednjem uporištu takozvane Islamske države u Iraku.

Tokom operacije u okviru ofanzive koja je juče pokrenuta, vojska je zauzela nekoliko sela, javio je BBC.

U operacijama učestvuje na hiljade vojnika, uz podršku artiljerije i vazdušnih snaga.

Iračke snage su okružile zapadni deo Mosula, ali na tom području se nalazi i oko 650.000 civila, nakon što su ih iračke snage uz podršku američkih proterale iz istočnog dela grada u prvoj fazi ofanzive koja je završena prošlog meseca, prenosi Rojters.

Iračka avijacija je u subotu uveče bacila milione letaka u zapadni deo Mosula sa porukom stanovništvu da predstoji neposredna kopnena ofanziva da se protera Islamska država iz njihovih četvrti.

U lecima su „sadržana uputstva za građane da se pripreme da dočekaju uz dobrodošlicu iračke snage koje dolaze da oslobode njihove kvartove i da upozore pripadnike Islamske države da polože oružje i predaju se“.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ArijA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4195
Uspostavljanje istine je uvek bolno, krvavo i tesko...
IP sačuvana
social share
Ogranicenja su iluziona ideoloska prepreka ljudskog uma.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Ирачке снаге освојиле мост који води ка упоришту џихадиста

Снаге ирачке владе повратиле су контролу над мостом у Мосулу који води ка зидинима старог кварта, последњем упоришту Исламске државе (ИД) у том граду, а сада напредују ка Великој џамији, саопштила је полиција.

"Наше трупе сигурно напредују ка Великој џамији и сада смо на мање од 800 метара од ње", рекао је портпарол федералне сиријске полиције, преноси Ројтерс.

Заузимање моста значи да ирачке снаге сада контролишу три од пет мостова преко реке Тигар.

Ирачке трупе бориле су се јуче са припадницима ИД за контролу над мостом изнад Тигра у Мосулу, док су цивили излазили из ослобођених западних четврти тог града, прехлађени, мокри и гладни, али са олакшањем јер више нису под контролом екстремиста.

Владине снаге ушле су протеклих дана у области западног Мосула, последњег упоришта Исламске државе у том граду који екстремисти сматрају престоницом свог самопроглашеног калифата.

Од почетка офанзиве у октобру 2016, ирачке снаге су уз подршку коалиције на челу са САД повратиле источни Мосул и око 30 одсто западног дела града из руку екстремиста, који су бројчано слабији, али жестоко бране своје последње упориште у Ираку.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Bomba u Bagdadu, najmanje 23 osobe poginule


U današnjoj ekspoliziji automobilske bombe, poginulo je najmanje 23 osobe, a više od 45 je ranjeno u šitskom okrugu na jugu prestonice Iraka, Bagdada, sopštili su policija i zdravstveni izvori.


Još uvek niko nije preuzeo odgovornost za napad. Ekstremisti Islamske države u prošlosti su često preuzimali odgovornost za slične napade u Bagdadu.
 
Iračke vlasti su pre pet meseci, 17. oktobra, pokrenule veliku operaciju za povratak Mosula od Islamske države, uz podršku međunarodne koalicije pod vodjstvom SAD.
 
Vlasti u Teheranu proglasile su u januaru istočni deo Mosula "potpuno oslobođenom" teritorijom, a sada pokušavaju da povrate kontrolu nad naseljenijim zapadnim delom grada. Ekstremisti su pretrpeli niz poraza u poslednje dve godine, ali su nastavili s napadima u Bagdadu i njegovoj okolini.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:49:36
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Irak dogadjanja

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.